Šta je novo?

Hardver Preporuka za napajanje do 100€

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

doktornoob

Poznat
Učlanjen(a)
17.12.2019
Poruke
14
Poena
45
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5 12400f LC-CC-120 - CPU cooler
Matična ploča
MSI MAG B660m Bazooka
RAM
2x8GB Kingston Fury 3200 CL16 RGB
GPU
XFX RX 6750 XT
Storage
SSD Samsung EVO 860 512 gb
PSU
Seasonic Focus GX-650 650W
Ostale periferije
HyperX Cloud II head
Mobilni telefon
Oneplus Nord 2T
Pristup internetu
  1. Optički internet
Trazim napajanje koje bi za sad koristio u sledecoj konfiguraciji:
Intel i5 4460
Gigabyte GA-B85M-D2V
8 GB ddr 3
RX 580 8 GB Nitro Saphire
Samsung Sata SSD
Planiram da za kratko vreme predjem na i5 11400f sa nekom b560 plocom i da zadrzim graficku.
Gledao sam nase prodavnice ali dolazi u obzir i Madjari (molim za proverenog prodavca u PM) cenovno bih isao do 100 evropskih novcanica. Gledao sam konkretno Seasonic focus gx 650, be quiet pure power 11 600, Corsair TX650m. Koje od ovih preporucujete ili ima nesto bolje za te pare?!
 
Možda ovo, malo skuplje, u domaćoj radnji:
Naziv proizvoda: Antec HCG650 Gold, 650W, Seasonic OEM
Cena: 13.590 din.
Garancija: 10 godina
 
Poslednja izmena:
Trazim napajanje koje bi za sad koristio u sledecoj konfiguraciji:
Intel i5 4460
Gigabyte GA-B85M-D2V
8 GB ddr 3
RX 580 8 GB Nitro Saphire
Samsung Sata SSD
Planiram da za kratko vreme predjem na i5 11400f sa nekom b560 plocom i da zadrzim graficku.
Gledao sam nase prodavnice ali dolazi u obzir i Madjari (molim za proverenog prodavca u PM) cenovno bih isao do 100 evropskih novcanica. Gledao sam konkretno Seasonic focus gx 650, be quiet pure power 11 600, Corsair TX650m. Koje od ovih preporucujete ili ima nesto bolje za te pare?!
Najbolji od predloženih je seasonic,pa TXm,pa pure power 11.
Predloženi hcg je seasonic gx platforma.
 
Razmotri i Corsair RM650x, ako cenis tisinu, ventilator se ne pali do odredjenog opterecenja, a i posle je dosta tih. Sa R5 3600 (Arctic 34 DUO) i GTX 1070 (MSI Gaming X) mislim da ga nikad nisam cuo. Ako ne planiras super tihi build, mozda je Seasonic bolja opcija.
 
Razmotri i Corsair RM650x, ako cenis tisinu, ventilator se ne pali do odredjenog opterecenja, a i posle je dosta tih. Sa R5 3600 (Arctic 34 DUO) i GTX 1070 (MSI Gaming X) mislim da ga nikad nisam cuo. Ako ne planiras super tihi build, mozda je Seasonic bolja opcija.
Focus GX 650 za koji on pita takođe ima hybrid mode, odnosno ne pali ventilator do određene tačke, ja ga koristim u super tihom buildu.
 
Focus GX 650 za koji on pita takođe ima hybrid mode, odnosno ne pali ventilator do određene tačke, ja ga koristim u super tihom buildu.
U pravu si, ja sam ga otpisao kad sam kupovao napajanje zbog Tom's Hardware recenzije, po kojoj mislim da ranije pali vent, i da je glasnije kad se cuje. Oba su vrhunska napajanja, Seasonic je verovatno malo kvalitetnije i lakse dobavljivo, a RM650x je u proseku tise.
 
Focus GX650, ja tu ne bih puno razmisljao. Odlicno napajanje, moze da radi i u njihovom hybrid modu gde se ventilator gasi s vremena na vreme tj kad je opterecenje malo tj u wordu, excelu i sl. To radi korektno ali iskreno sva Seasonic napajanja koja sam ja do sada imao su radila bas tiho i nikad nisam imao potrebe da palim taj hybrid mode. Bolje je da uvek ima neki protok vazduha nego da se skroz ugasi.
 
U pravu si, ja sam ga otpisao kad sam kupovao napajanje zbog Tom's Hardware recenzije, po kojoj mislim da ranije pali vent, i da je glasnije kad se cuje. Oba su vrhunska napajanja, Seasonic je verovatno malo kvalitetnije i lakse dobavljivo, a RM650x je u proseku tise.
Iskreno, ja nisam siguran da je meni do sada ikada i upalilo ventilator, koristim ga oko 5 meseci. Ako jeste, definitivno nije glasan, pošto mi je najveća buka koja mi dolazi iz računara a/v storage hard disk kojeg nikako da se rešim.
 
Nazad
Vrh Dno