Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

To su i meni ponudili kada su me zvali, ali ne pada mi napamet da im to plaćam. Idem da pokrenem postupak za prebacivanje broja, jer sam mu to i rekao da ću uraditi. Lik mi na to kaže da će me u tom slučaju opet zvati sa boljom ponudom, hahah. Ako mora na taj način, nema problema. Nije mi teško.
 
Narednog meseca mi istice UO koji ne zelim da obnovim... Kakva je procedura, jel moram pre isteka da odem i trazim raskid ugovora. da se ne desi da posle isteka nastave da mi naplacuju po regularnoj ceni...
 
Naravno da moras da odes i raskines. Ako to ne ucinis, dolazice racuni i dalje. Sad dal moze pre ili bas na dan ili dan posle, verovatno ce se javiti upuceniji u problematiku.
 
Posle koliko zovu da nude bolje uslove kada se podnese zahtev za prelazak?
 
Mene su zvali istog dana
 
Ja sam juče podneo zahtev, pa da čujem koliko im treba. Moguće da me neće ni zvati :D
 
Zvaće te sutra i reći da imaju istu takvu ponudu čak i bolju nego što ima drugi provajder. Tako su mene zvali i ladno sam ih odbio.
 
Ponudili su i meni 999 din za Omoriku 1 sa 4gb neta ili Omorika 1 sa 7gb neta i net za jedno 5 aplikacija od kojih koristim malo Viber i Instagram. Takodje i 10gb neta za Youtube. Za 1450 dinara, tako da sam to prihvatio.
 
Kada daje mts fiskalni racun kad se uzme telefon kod njih?
Da li daje fiskalni kad se uzme na 24 rate telefon uz ugovor na 24-36m?
Da li mts daje fiskalni uz telefon ako se uzme UO na 24-36m a telefon odma isplati?
Da li se u tom slucaju telefon placa kuriru ili sa prvim racunom od izabrane tarife?
Moze li se telefon uzeti u poslovnici i odma tu platiti ili se ide uplatiti u banci pa se donese potvrda ili se ceka da "legne" uplata ili sta?
 
Kada daje mts fiskalni racun kad se uzme telefon kod njih?
Da li daje fiskalni kad se uzme na 24 rate telefon uz ugovor na 24-36m?
Da li mts daje fiskalni uz telefon ako se uzme UO na 24-36m a telefon odma isplati?
Da li se u tom slucaju telefon placa kuriru ili sa prvim racunom od izabrane tarife?
Moze li se telefon uzeti u poslovnici i odma tu platiti ili se ide uplatiti u banci pa se donese potvrda ili se ceka da "legne" uplata ili sta?
Da li daje fiskalni kad se uzme na 24 rate telefon uz ugovor na 24-36m?
Stigo mi postexpress kurir, uzeo licnu kartu, dao mi ugovor da potpisem i dobio telefon i primerak ugovora. Za ostala pitanja nemam iskustvo,ali mislim da nikad ne dobijas fiskalni od mts-a.
Samo da dodam još.. dobio sam loše odštampano papirče ACR mobile garancija. evo u prilogu. U zavisnosti koji dobavljač..možeš dobiti Comtrade garanciju, Neša Roming garanciju itd
 

Prilozi

  • mts.jpg
    mts.jpg
    152 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Posle podnetog zahteva za prenos u Globaltel ponudili mi Omoriku 1 sa 13GB interneta za 999rsd... i sad sam u nedoumici. ( :
 
Posle podnetog zahteva za prenos u Globaltel ponudili mi Omoriku 1 sa 13GB interneta za 999rsd... i sad sam u nedoumici. ( :
Уколико је употреба телефона претежно у урбаним срединама, Глобалтел Фрипејд ми је донекле примамљивији избор, а поготово ако потрошња нета није примарна, дају иницијалних 100ГБ који се преносе, пакет од 1000 динара има 8ГБ који се, такође, преносе, минути и поруке неограничени а мени најбитнији моменат - нема уговорне обавезе је додатни плус.
Наравно, свако бира према својим потребама, навикама и могућностима, а ваља сагледати можда и из евентуалне перспективе спајања броја уз Бокс, ту има занимљивих опција.
Такође, делује ми да МТС још увек жели да понуди мање за више новца а ако ми као корисници покажемо да то више није иста утакмица од пре годину две, неће имати баш неког претераног избора па ће и почети да мењају званичну понуду, као што то сада стидљиво чине тек када неко поднесе захтев код другог оператера. Јесте споро али верујем да ће се ствари мењати надаље у том смеру, тј. мало више у нашу корист.
Надам се да сам ти можда помогао у доношењу одлуке.
Поздрав!
 
Globaltel ima odlicnu ponudu ali jel neko zna da kaze ciju mrezu koriste?
 
Uzeo sam njihovu karticu, platio mesec dana Freepaid 8GB. Isprobaću malo večeras i sutra uporedo kakav je signal kod meni bitnih lokacija. Koji bude bolji, njega ću da uzmem. MTS mi nudi 13GB-a, Globaltel 8 koji se prenose, ne znam da li se kod MTS-a prenose i dalje. Međutim, Globaltel je bez ugovorne obaveze, a kod MTS-a su 2 godine. Probaću sutra da izpregovaram 1 godinu, ali mrka kapa. ( :
 
Uzeo sam njihovu karticu, platio mesec dana Freepaid 8GB. Isprobaću malo večeras i sutra uporedo kakav je signal kod meni bitnih lokacija. Koji bude bolji, njega ću da uzmem. MTS mi nudi 13GB-a, Globaltel 8 koji se prenose, ne znam da li se kod MTS-a prenose i dalje. Međutim, Globaltel je bez ugovorne obaveze, a kod MTS-a su 2 godine. Probaću sutra da izpregovaram 1 godinu, ali mrka kapa. ( :
Управо то су ограничења са једне, односно плус са друге стране. Уколико се одлучиш за прелазак, за то добијаш и једнократних 100ГБ који се преносе из месеца у месец неограничено дуго све док уплаћујеш редовно на нивоу од 30 дана Фрипејд пакет.
МТС преноси непотрошено само у наредни месец.
Мени је сасвим добро испало што сам код Глобалтела, нисам зажалио, а постоје три различита Фрипејда па и ту може да се направи нека нијанса, но финална одлука је на теби. Лично сам отишао из МТС-а јер нису имали слуха за моје потребе, покушао сам преговарањем, чак сам добијао више у понуди него људи сада, али сам био на бољем пакету за мање пара (MiksXL) те је та њихова понуда испала баш као шамар. Тада сам и решио да мењам после више од 15 година код њих, па када нису умели то да цене онда нису ни заслужили мој новац. Други разлог је и што нисам желео постпејд у ситуацији око короне и питања шта ће се уопште дешавти и да ли ћу моћи да плаћам. Отишао у ВИП на припејд али ово је испало још боље.
 
Sada sam baš malo testirao i net je brži na većini lokacija kod Globaltela, 4G+ je, kod MTS-a je 4G. Po negde MTS ima bolji ping na Speed testu, ali je i dw i up na strani Globaltela ka lokacijama i u zemlji i u inostranstvu. Pritom na jednoj bitnijoj lokaciji Globaltelu samo pada malo signal, dok se kod MTS-a gubi skroz (ode na E i nemam net). Testiraću i sutra još malo, ali za sada mi Globaltel deluje bolje. Nisam u Bgu više pa mi opterećenost A1 mreže tamo ne znači mnogo. Minus je što A1 ima nešto slabiju pokrivenost van grada, ali opet sam bliži prenosu broja.
 
Ja sam van grada (Pirota) - u kotlini odmah pored grada istocno - nepunih 5km od centra grada, pa se mts mreza bukvalno raspada toliko da nemam ni GSM signal ili imam 1-2 crtice. A1 ima 2G okej i 4G - koji je na mojoj lokaciji preopterecen pa uvece padne na 2Mbps, 3G nemaju kod mene uopste (A1), Telenor je najbolji konkretno kod mene kuci, ali njih ne mogu da koristim jer gde god da mrdnem oko grada dalje - ili uopste nemaju signal ili imaju samo 3G na 900MHz pa radi 1-4Mbps.

Tako da sam na A1 i uz to za dodatne GB na Globaltelu. Ono sto hocu da kazem je da nije bas u svakom delu Srbije mts - najbolja mreza kako kazu, vec da svako po svojoj proceni treba da izabere. Da je mts hteo da resi problem koji muci oko 5000 stanovnika u par sela istocno od Pirota, oni bi to odavno uradili, ali jednostavno ih nije briga, pa imaju 10-15dB slabiji GSM signal od A1 mreze i 20dB slabiji signal od Telenora na celom ovom podrucju. To je dovoljna razlika izmedju upotrebljivog i potpuno neupotrebljivog signala. I tacno je da A1 hoce na nekim lokacijama da radi sporo. Ali kuci sam i onako na wifi-ju pa mi bas i ne smeta previse. U gradu (Pirotu) je A1 ubedljivo najbrzi, brzine su od 50 do 220Mbps (na 3CA telefonu), dok je Telenor od 70 do 120Mbps - isto na 3CA. mts nemam 4G karticu da probam, jer ne daju 4G na prepaidu.
 
Po isteku plaćaš koliko ti je stajalo po ugovoru bez promocije. Imao sam dva broja na O1 koja ističu isti dan a podneo sam jedan na neo3 i jedan na infra.
Ugovor mi je istekao 30.03. a racun za april 2.000? Ti mi rece da po isteku ugovora placam, koliko mi je stajalo u ugovoru bez promocije, a to je 1.500?
 
Ugovor mi je istekao 30.03. a racun za april 2.000? Ti mi rece da po isteku ugovora placam, koliko mi je stajalo u ugovoru bez promocije, a to je 1.500?
Nikada bilo niti ce bude, dok si pod ugovorom imas benefite u vidu gigabajta, minuta, nize cene, po isteku ugovora placas punu cenu tog paketa i svi benefiti koje si imaju ti se ukidaju.

A to ti pise i na sajtu mts-a.
 
Hvala, mada je meni cena od 1.500 din bila puna cena, tada je toliko kostala omorika 1.
Posto me niko nije kontaktirao iz mts a, a ni ovde na forumu neko od agenata, a napisao sam da mi se jave na PP, podnecu zahtev za prelazak u drugu mrezu za oba broja...
 
Tek kad podneseš zahtev za prenos zovu sa ponudama, ovde na forumu, koliko mi je poznato, samo Globaltel ima podršku.
 
Hvala, mada je meni cena od 1.500 din bila puna cena, tada je toliko kostala omorika 1.
Posto me niko nije kontaktirao iz mts a, a ni ovde na forumu neko od agenata, a napisao sam da mi se jave na PP, podnecu zahtev za prelazak u drugu mrezu za oba broja...
Bez ugovorne obaveze omorika1 je bila 2000,00 a sa ugovornom obavezom 1500,00 dinara, osim ako ne izboksuješ nižu pretplatu dok traje ugovorna obaveza. Ja sam pre dve godine uspeo da dobijem 1200,00 dinara. Sada prelazim u Globaltel i dok se to ne dogodi meni je sada pretplata 2000,00.
 
Ima li mts 4G+ prenos podataka? Planiram prelazak kod njih na postpaid ali ne znam da li imaju taj protok jer su diskutabilni po mnogim stvarima. Hvala
 
Naravno da imaju. Imas tamo u speed test sekciji brzine na Mts-u, da nije +, ne bi mogli toliko izvlaciti.
 
Nazad
Vrh Dno