Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ETH ide gore, kao i ostalo, Visa koristi ETH blockchain, PayPal uveo kriptovalute, zato ovaj skok sad.
 
Kilavi se samo ako proveravas coinmarketcap.com 18x dnevno pa nikad da se promeni. Daleko je ovo od kilavljenja!

Ukupan kripto marketkap je na granici da pregazi 2 triliona dolara! A pre par meseci smo slavili trilion!
Mislim da u ovom krugu ( čitaj do kraja Q3 - početak Q4 ) mozemo ocekivati do 5, a BTC dominance do 35-40%
Tada ću polako krenuti da izlazim skroz iz altova i prelazim u stable coine i postepeno da gradim short.
 
Ko u ovom bullu napravi vece pare, 100k+ eura, dobra je varijanta staviti ih u stable coine na kamatu i tako prezimiti do sledeceg ciklusa
 
Ko u ovom bullu napravi vece pare, 100k+ eura, dobra je varijanta staviti ih u stable coine na kamatu i tako prezimiti do sledeceg ciklusa
A ko ti garantuje da će opstati ti projekti kad krene bear?
Od čega misliš da isplaćuju kamatu kad cena padne?

Kad krene ozbiljno istresanje, nikako ne bih držao više od par hiljada u stejkingu... koje bih preživeo i ako puknu.

TIP:

100k u kriptu se drži na par cold walleta i nemaš brige ni malo.

Kad napraviš 100k, pitaću te onda da li se slažeš ;)
 
To kod amera, kod nas je 1 bilion= 1000 milijardi. Milion, milijarda, bilion, trilion, kvatrilion....itd
 
TIP:

100k u kriptu se drži na par cold walleta i nemaš brige ni malo.

Kad napraviš 100k, pitaću te onda da li se slažeš ;)

Ja se recimo ne slazem. Imam mnogo vise od 100k koji mi se nalazi na 10 razlicitih menjacnica tako da nemam brige ni malo. Naravno, imam i veci dio na hardware walletu ali da je potrebno sve tu drzat pa bas i nije. Eh, imati sad sve na jednom racunu na nekoj menjacnici je vec nesto drugo..
 
Ja se recimo ne slazem. Imam mnogo vise od 100k koji mi se nalazi na 10 razlicitih menjacnica tako da nemam brige ni malo. Naravno, imam i veci dio na hardware walletu ali da je potrebno sve tu drzat pa bas i nije. Eh, imati sad sve na jednom racunu na nekoj menjacnici je vec nesto drugo..
Odlično, drago mi je za tebe :D

Pitaj njih par ovde ( ili na telegramu / discord-u ) što su imali npr. na MT. Gox-u i još par menjačnica ( koje su godinama u nazad pukle, hakovane itd.) držali lovu, da li pametno držati više od onoga koliko ti je dovoljno za trejdovanje na menjačnici.

Onaj ko jednom izgubi gomilu para na taj način, ne pravi više puta istu grešku.

Stariji članovi koji su učestvovali u diskusijama ovde znaju dobro o čemu pričam.

Ali dobro, da ne smaramo glupostima. Svako je odgovoran za sebe i treba da radi kako misli da je najbolje.
 
Pomešao si:
Bilion je milijarda (Ameri kazu bilion a mi kazemo milijarda)
1 billion ili milijarda ima 1000 miliona
1 trilion ima 1000 milijardi
Ako ti nije jasno imas na wiki
Jesi siguran?😄
A ko ti garantuje da će opstati ti projekti kad krene bear?
Od čega misliš da isplaćuju kamatu kad cena padne?

Kad krene ozbiljno istresanje, nikako ne bih držao više od par hiljada u stejkingu... koje bih preživeo i ako puknu.

TIP:

100k u kriptu se drži na par cold walleta i nemaš brige ni malo.

Kad napraviš 100k, pitaću te onda da li se slažeš ;)
Pa sami stable coini bi trebalo da opstanu, usdc, dai.... tether bi izbjegao.
Drugo posto i kad napravim 100k+ moracu da kupim i opremam stan pa nece ostati puno za to nisam istrazivao detaljno, ali povrsno sam shvatio da mozes coine dici kad hoces?
Svakako kome je interesantno treba do detalja da ispita sve prije nego i 1000$ stavi
 
Ja se recimo ne slazem. Imam mnogo vise od 100k koji mi se nalazi na 10 razlicitih menjacnica tako da nemam brige ni malo. Naravno, imam i veci dio na hardware walletu ali da je potrebno sve tu drzat pa bas i nije. Eh, imati sad sve na jednom racunu na nekoj menjacnici je vec nesto drugo..
Pa nisam se ni ja brinuo 2014, dok mi nisu maknuli sve koine sa Mintpala i Crypsty menjačnica. Sad bih i ja bio na minimum 100k+ kao i jedan deo ljudi ovde sa foruma. Sećam se na Mintpalu sam imao gomilu valuta, ono sto pamtim bilo je 35 exDark koina tj. Dash koje bih verovatno naplatio u proslom krugu 17/18 kada je isao na1200+.
Cim krene da puca balon svima bih preporucio prebacivanje svega na hard wallet.
 
Odlično, drago mi je za tebe :D

Pitaj njih par ovde ( ili na telegramu / discord-u ) što su imali npr. na MT. Gox-u i još par menjačnica ( koje su godinama u nazad pukle, hakovane itd.) držali lovu, da li pametno držati više od onoga koliko ti je dovoljno za trejdovanje na menjačnici.

Onaj ko jednom izgubi gomilu para na taj način, ne pravi više puta istu grešku.

Stariji članovi koji su učestvovali u diskusijama ovde znaju dobro o čemu pričam.

Ali dobro, da ne smaramo glupostima. Svako je odgovoran za sebe i treba da radi kako misli da je najbolje.

Verovatnoca da se "hakuje" i izgubis novac na 10 razliciti menjacnica je bukvalno ravna nuli. Isto tako kada bi pale te menjacnice odjednom koje su u samom vrhu sto se tice kripto svijeta onda se moze reci da je i kripto pao. Naprotiv ja znam mnogo njih koji su godinama drzali poprilicno velike iznose na menjacnicama bez ikakvih problema a isto tako neke sto su imali velike probleme s cold storage-om itd. Opet kazem, ako je celokupni iznos na jednoj menjacnici onda je to velik rizik ali ako se raspodeli na 10 razlicitih (i ne bilo kakvih) onda to i ne predstavlja problem.
 
Poslednja izmena:
Ako drzis coine na vise menjacnica raspodeljeno, visestruko umanjujes verovatnocu da izgubis sve, ali visestruko povecavas verovatnocu da izgubis deo.
Zasto bi to radio? Zbog 60-70eur za hardware wallet?
 
Funding na margin menjačnicama je poprilično skočio danas.

Ko trejduje neka se pripremi za turbulentan vikend.

Prštaće likvidacije na sve strane kako mi se čini.

52-54k mislim da je ok ulaz za long, a šort nebi dirao još uvek.

Ponedeljak je isto neradan dan, pa treba obratiti pažnju i na CME gde se zatvori noćas.


photo_2021-04-02_16-18-17.jpg

Uzdravlje i srećno trejdovanje 🍻

Edit:

Srećan ETH svima koji slave novi ATH 💪 🍻
 
Poslednja izmena:
Imam ovoliko Crypta. Gde da ga stavim ako krene dole , nedaj boze? 😃
 

Prilozi

  • 332D0A4B-0A84-4271-BAC6-376943974438.jpeg
    332D0A4B-0A84-4271-BAC6-376943974438.jpeg
    79.8 KB · Pregleda: 160
Mislim da u ovom krugu ( čitaj do kraja Q3 - početak Q4 ) mozemo ocekivati do 5, a BTC dominance do 35-40%
Tada ću polako krenuti da izlazim skroz iz altova i prelazim u stable coine i postepeno da gradim short.
Ne mislis da postoji sansa da kad se sroza na taj nivo u % napuni goriva za jos jedan udar? 2013 kraj novembra ATH, 2017 polovina decembra.... istorijski, mozda kraj decembra. ove za novi ATH 🤔
Svakako da li je za ocekivati da jedan od pokazatelja budu i Altovi, preterano divljanje pored dominacije?
 
Ja se recimo ne slazem. Imam mnogo vise od 100k koji mi se nalazi na 10 razlicitih menjacnica tako da nemam brige ni malo. Naravno, imam i veci dio na hardware walletu ali da je potrebno sve tu drzat pa bas i nije. Eh, imati sad sve na jednom racunu na nekoj menjacnici je vec nesto drugo..
Da li trgujes na dnevnom nivou? Kontam da to imas u kriptu, da nije stable coin.
Samo me zanima zasto drzis na menjacnicama?
 
Pa rekao je da drzi stotine hiljada shitara koje nisu podrzane na ledger&trezor itd
Gdje da ih drzi osim u hot wallet ili menjacnicu
Post automatically merged:

Funding na margin menjačnicama je poprilično skočio danas.

Ko trejduje neka se pripremi za turbulentan vikend.

Prštaće likvidacije na sve strane kako mi se čini.

52-54k mislim da je ok ulaz za long, a šort nebi dirao još uvek.

Ponedeljak je isto neradan dan, pa treba obratiti pažnju i na CME gde se zatvori noćas.


Pogledajte prilog 302594

Uzdravlje i srećno trejdovanje 🍻

Edit:

Srećan ETH svima koji slave novi ATH 💪 🍻
Sta to znaci, da ce opet biti scam wickova kako ih zovu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno