Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre nekoliko dana su prebačeni iz SD u HD. Iako u logou nemaš "HD" oznake nigde kanali jesu HD.
 
Pozdrav ljudi ja imam problem sa izvesnim frame dropom sa Eon-om na 50 herza sa Samsung QLed2020 Q95T koji ima native 120Hz panel. Ovo je jako izrazeno pri brzim pokretima koji se javljaju u spotskim sadrzajima. Samsung tvrdi da je sa TVom sve ok i stvarno nema problema sa native apps, Netflix, HBO sve radi super, ali kao sto spomenuh sa Eon-om bas iritantno. Probali su remote da restartuju sistem ali nisam video poboljsanje. Da li neko mozda zna resenje ili uzrok ovom problemu? Hvala
Šta ti je uključeno/isključeo od opcija za obradu slike, možda tu može nešto da se proba?
 
da li postoji neka magija da se "rese" reklame kada se gleda yt preko boxa???
 
uBlock Origin i gledanje Youtube i Daily Motion preko Casta.
 
Šta ti je uključeno/isključeo od opcija za obradu slike, možda tu može nešto da se proba?
Generalno sam sve probao i da iskljucim opciju za jasnocu slike i da ukljucim sa blur i judder reduction sa odredjenim vrednostima, ali problem nikad nije nestao skroz. Sa gotovo max judder reduction mogu postici boljitak ali to je sve. Pokusam da shvatim sta moze biti uzrok problema a sa strane Samsunga to je samo izvor 🤔
 
Generalno sam sve probao i da iskljucim opciju za jasnocu slike i da ukljucim sa blur i judder reduction sa odredjenim vrednostima, ali problem nikad nije nestao skroz. Sa gotovo max judder reduction mogu postici boljitak ali to je sve. Pokusam da shvatim sta moze biti uzrok problema a sa strane Samsunga to je samo izvor 🤔
Ne znam da li nesto znaci ali taj "pad frejma" kad se desi na nekim scenama, svaki put kad vratim na tu istu cenu vidim apsolutno isto, kontam da je neki problem do TVa da bi barem nekad bilo random :)
Takodje sa EON smart app-om ovih problema je mnogooo manje, u poslednje vreme gotovo da i nema i manje vise sport gledam samo preko smart App-a.
Inace TV imam 10ak meseci i to je krenulo da se javlja krajem prosle godine, najgore sto je u nekih nedelju dana bio neki veci update za EON a onda i za TV.. Tako da misterija krece od tad...
 
Interesujeme da li na EON box moze da se instalira "Arena Cloud" aplikacija? Unapred hvala na odgovoru.
 
Pozdav. Jedno malo blesavo pitanje ali me interesuje da li je neko probao da eon box poveze na stari tv preko rca tj preko hdmi na rca kabla ili adaptera? Rade li ovakvi kablovi tj adapteri.
Pokusao sam povezati hibridni Kaon box preko hdmi to rca adaptera kupljenog u Nebu, ali nije bilo uspeha stagod probao od podesavanja i na box-u i na tv-u. U pitanju je stariji Samsung LCD Tv/monitor koji ima nema hdmi ulaz, samo vga i rca. U zamenu sam dobio SDMC box koji ima analogni izlaz i tv je povezan bez problema.
 
Pokusao sam povezati hibridni Kaon box preko hdmi to rca adaptera kupljenog u Nebu, ali nije bilo uspeha stagod probao od podesavanja i na box-u i na tv-u. U pitanju je stariji Samsung LCD Tv/monitor koji ima nema hdmi ulaz, samo vga i rca. U zamenu sam dobio SDMC box koji ima analogni izlaz i tv je povezan bez problema.
Uspesno sam i ja povezao sdmc i to upravo preko ovog adaptera hdmi-rca kupljenog na kp.
 
Na STB van mreže radi, ali mora pre toga da se isključi HDMI iz STB-a. I da, ispravna slika je u NTSC, a ne u PAL.
 
Zašto preko EON apk preko MTS mob.internet ne mogu da gledam N1 i Nova s ,a preko mtl mob.internet mogu.Ima li neko rešenje?
 
Zašto preko EON apk preko MTS mob.internet ne mogu da gledam N1 i Nova s ,a preko mtl mob.internet mogu.Ima li neko rešenje?
 
Ni na jedan ni na drugi uređaj :p uBlock / uBlock Origin je browser extenzija za Chrome, Firefox... I @Packy "rešenje" ti je proporuka da sa kompa/laptopa Cast-uješ Youtube video na Eon box.
 
ajoooj.....meni treba kada sa fona castujem....znaci nema za fon cast nista
 
Kod mene radi kad castujem. Pogotovo Daily Motion. Nađem sve epizode na browseru i onda na miru gledam preko casta. Castujem, naravno sa laptopa, ne sa mobilnog.
 
Uspesno sam i ja povezao sdmc i to upravo preko ovog adaptera hdmi-rca kupljenog na kp.
Ja sam povezao direktno sa kablom koji se doduse mora traziti pre instalacije, ne dobija se direktno u kutiji. S jedne strane je 3.5 mm prikljucak koji ide u box a s druge strane je rca. Nije potreban hdmi to rca.
 
Ja sam povezao direktno sa kablom koji se doduse mora traziti pre instalacije, ne dobija se direktno u kutiji. S jedne strane je 3.5 mm prikljucak koji ide u box a s druge strane je rca. Nije potreban hdmi to rca.
Moj previd je bio sto nisam gledao sta ima od prikljucaka pozadi na boxu. Bio sam ubedjen da ima samo hdmi od video izlaza. Za av sam mislio da je za sluske, nisam ni obratio paznju pre par meseci kad sam ga povezivao na sitna slova. 😁 Nema veze, dao sam 600-700 kinti vise ali mi je bitno da radi. A video sam i da je neko ovde napisao da mora da se av kabl stavi da radi u ntsc rezimu a moj tv je pal pa ne znam ni da li bi radio. Prikljucio sam napajanje od adaptera na usb od boxa i sljaka lepo. I ovako je to za stari crt tv koji nije primarni tv vec se pomalo gleda i to uglavnom uvece pred spavanje.
 
Drugari imam problem sa daljinskim od EON,odjendom je prestao da radi, ne reaguje i ne svetli, zamenio sam dva paketa novih baterija i nista se ne desava.... pomoc
 
zvao sam ih kazu kao daljinski je prso. nov dobijam tek u ponedeljak.. a Android TV Remote aplikacija na telefonu ne moze da se poveze na EON
 
Onda USB miš i tastatura ili mini-tastaturicu ako imaš :D

A ček, jel to KAON model Eon boxa neće da se poveže sa AndroidTV Remote app? Pošto SDMC definitivno radi, sad sam baš testirao (inače ne koristim taj app).
 
Ako sibukljucio hdmi cec na boxu i televizoru mozes daljinskim od tv-a da upravljas boxom.
 
Koji media player radi na EON Boxu, povlačenje sa Serviio mi treba? Nova player ga ne vidi, ni Kodi. Ili sam negde nešto zeznuo? VLC radi ali sve pušta u full screenu 16:9 (nema film crne trake gore i dole iako bi trebalo da ih ima).
 
VLC kao i svaki player ima dugme za kontrolu Aspect Ratia, na VLC je dole desno pored pause dugmeta. Pa prebaci na "Best fit" umesto 16:9, Fill Screen ili šta god je sad.
 
VLC-u pomogao reinstall. Inače nije reagovao na podešavanja, clear data i sl.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno