Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Drugovi otvorila mi se jedna prilika dali da ugradim ssd od 1tb na ps4 slim, ssd mi je pao kao nagradu tacno samsung qvo 870 1tb pa u planu sam da.ga stavim na ps4 ilinda ga prodam na pc vec imam 2 ssd od 250 i 1TB isto samsung
Šta li napisa, krale? Post kao da je napisao bot. :)
 
Nije bot, vidis da je stavio makar jedan zarez :D
 
Pa sto ne dade Does not contribute modu nego meni.
Vlast je vlast, al cast je cast ;)
 
Ne zamerite nisam is srbije od makedonije sam pa kolko toliko se trudim da bidem jasan :D
Izvini, nisam ispratio. :)

PS4 i PS4 Slim imaju SATA2 port, za razliku od PS4 Pro koji ima SATA3 i zbog toga ima veće koristi od ugradnje SSD-a.
Da li vredi ugraditi SSD u PS4 slim je teško reći. Po meni, vredi, jer će sistem biti nešto responzivniji, a igre će se malo brže učitavati. Koliko brže, zavisi od same igre.
Nisam našao neki bolji članak koji se bavi tom temom, ali baci pogled na ovaj: https://www.d1dlc.com/articles/ps4-ssd-load-time.html

Ja sam nedavno ugradio Crucial MX500 1TB SSD u PS4 Pro i dobio sam neko poboljšanje prilikom pokretanja konzole, buđenja iz rest moda i učitavanju igara. Ali to poboljšanje nije u nivou kada, na primer, na PC zameniš HDD SSD-om.

Kada instaliraš veći broj igara, pa obrišeš neku i instaliraš drugu, a podaci se malo razbacaju po HDD/SSD, verovatno je razlika primetnija u korist SSD.
 
Hvala, to mi je bilo na pamet da pitam :D dobio sam samsung qvo 870 1TB pa zelim da ga ubacim u ps4,znam da je slim verzija sata 2 ali ipak to je 300mb/s nasprem 120mb/s,ali neznam imace li problema sto ps nema support za trim bice li to neki problem za ps4 /ssd ?
 
Mislim da 870 QVO dođe kao idealan SSD za PS4, zbog odnosa cene i performansi.

znam da je slim verzija sata 2 ali ipak to je 300mb/s nasprem 120mb/s
Razumem, ali nećeš dobiti toliku razliku u performansama (2.5x), već nekih 30% u najboljem slučaju. Mislim da sam ja toliko okvirno dobio i na PS4 Pro.

PS4 ne podržava Trim, ali mislim da je on prisutan na nivou firmware-a kod tog SSD-a.
 
Znam da necu dobiti bog zna sta ali 30% nije malo a i bolje texture , jedini problem mi je sto hocu da izbacim hdd e je sto uvece kad legnem da spavam i stavim da downlodujem neku igru cujem kako hdd radi i to mi strasno smeta
 
To je znam taj osecaj kako radi hdd kad je sve na mute :D i cujem kako hdd okrece sa 5400rpm :D
 
Jel ne mora sada na ssd da se radi rebuild database ?
 
Jesi li ubacio SSD, flešovao novi sistem, pa vratio bekap sa nalozima i igrama? Ako da, nema potrebe za database rebuild-om.
 
Jesi li ubacio SSD, flešovao novi sistem, pa vratio bekap sa nalozima i igrama? Ako da, nema potrebe za database rebuild-om.

Da da napravio sam sve kako treba instalirao sam skoro sve igre skoro oko 200 GB sam downloadovao :D inace nisam napravio backup posto nisam imao eksterni disk ali imam plus pa sve safe mi je u cloud
 
Aha, ti si instalirao sve ispočetka. Nije potreban database rebuild. 🙂
 
Na netu sam procitao da nikad nije potrebno da se radi database rebuild ako je ssd u pitanju t.e je isto kao defragmant na hdd a to za ssd nije potrebno pa zato i neznam dali treba nekad da radim to ili ne
 
Zanima me sledece. Dao sam rodjaku svoj username i account za ps4. Sad kad upalim konzolu kod mene su zakljucane igrice. Sve igrice su na jednom accountu. Zna li neko kako mogu da ih otkljucam tj da igramo i ja i on? Hvala.
 
On postavi na svom soniju tvoj nalog kao primarni i igra sa svog, a ti uradis kontra, stavis njegov kao primarni kod trebe a igras sa svog
 
savich_k ne mora uopste da otvara njegov nalog, osim ako nece da igra igre koje je on kupio.....
 
Pitanje vezano za nosilac/gost. Ne mogu da nađem odgovor niti se sećam da je iko pokušavao/pitao nešto slično.

Da li nosilac i gost mogu igrati online co-op igru ako su oni vlasnici iste, dok koriste PS+ kao nosioci? :D
Nešto mi teško ide da skapiram jednačinu...

Konkretno, koriste se 4 naloga:
  • nalog A - moj primarni
  • nalog B - moj PS+ nosilac
  • nalog C - njegov PS+ nosilac
  • nalog D - Igra koju delimo, Mortal Kombat 11 (ja nosilac, on gost)

  • Ja igram sa nologa A i koristim nalog B i D kao nosilac
  • On igra sa naloga D i koristi nalog C
  • Nalog A se sprijateljio sa nalogom D, obojica su u igri, ali medjusobna konekcija ne uspeva.

1. Možda je ovo izvodljivo, samo je negde drugde problem - u samoj igri, ili internet konfiguraciji nekom od nas dvojice?
2. Utripovao sam da je moguće, pa suviše fantaziram? :D
 
Bitno je da obojica imate igru i da obojica imate ps plus. Nema to veze sto delite igru sa istog naloga. Za igre poput fife, pesa treba da budete prijatelji. Odnosno tvoj nalog a i nalog d. Ne znam kakva je konkretna situacija sa mk.
 
Pitanje vezano za nosilac/gost. Ne mogu da nađem odgovor niti se sećam da je iko pokušavao/pitao nešto slično.

Da li nosilac i gost mogu igrati online co-op igru ako su oni vlasnici iste, dok koriste PS+ kao nosioci? :D
Nešto mi teško ide da skapiram jednačinu...

Konkretno, koriste se 4 naloga:
  • nalog A - moj primarni
  • nalog B - moj PS+ nosilac
  • nalog C - njegov PS+ nosilac
  • nalog D - Igra koju delimo, Mortal Kombat 11 (ja nosilac, on gost)

  • Ja igram sa nologa A i koristim nalog B i D kao nosilac
  • On igra sa naloga D i koristi nalog C
  • Nalog A se sprijateljio sa nalogom D, obojica su u igri, ali medjusobna konekcija ne uspeva.

1. Možda je ovo izvodljivo, samo je negde drugde problem - u samoj igri, ili internet konfiguraciji nekom od nas dvojice?
2. Utripovao sam da je moguće, pa suviše fantaziram? :D
Tako ako ste postavili kako si napisao treba raditi, do tih postavki akaunta nije, nisam igrao MK pa ne znam kako ide multiplayer ali tako ja igra Fife i f1 bez problema to je to 😁
 
Znači ipak je sve ok sa postavkama akaunta... Hvala na odgovorima obojici.
 
Zvao ja njega, ili on mene u igru, posle više pokušaja, uvek izbaci grešku, ne sećam se šta je tačno pisalo, mislim da je nešto tipa "unable to connect".
Desilo se tu još nešto što je možda bilo bitno da napomenem... Ja sam prvi skinuo igru, izlogovao se, i pokrenuo je sa svog primarnog (standardna procedura), zatim odradio neophodne tutorijale koje igra traži da bi se ušlo u online sekciju, odradio neka podešavanja i igrao se malo sam. Kada je on (gost) ušao u igru, meni se obrisalo sve što sam radio do tada, kao da nisam odradio tutorijale i podešavanja, ali mi je ipak dozvoljavalo da udjem u online sekciju, kao i njemu posle završenih tutorijala. Zato smo i mislili da se sve to dešava, jer navodno ne mogu nosilac VS gost.
U svakom slučaju, više i nismo u situaciji da isprobamo opet. Nisam imao više ni volju ni živaca za igranjem i rešavanjem problema, ukazala mi se prilika u međuvremenu i prodao sam svoj slot nosioca.
Sada znamo za ubuduće, u planu nam je coop "Unravel 2", a kasnije i "It Takes Two".
 
Nazad
Vrh Dno