Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
čime prebcujete fajlove na box, probao sam onaj send ali me zezao... iskreno nisam se previse trudio
Ja skinem apk, prebacim na fles i gurnem ga u Eon box, ES file explorer ga odmah prepozna i pita da li zelis da pokrenes sadrzaj sa usb flesa

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Ja na telefonu i svim boxevima ima X plore file manager. Na boksu u okviru opcije wifi share ukljucim server, na telefonu u istoj opciji izaberem add device pa box, i jednostavno prebacim sve fajlove koji mi trebaju na box.
 
A šta znači radi se o ovome?
Ja sam prvo instalirao https://smartyoutubetv.github.io/
i sve dobro radi osim što za cast sa telefona moraš da startuješ aplikaciju. Meni lepši interface nego na smart tube next.


Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Koristis aplikaciju koju autor vise ne razvija jer se prebacio na SmartTubeNext:
Deprecation Notice

This app is no longer updated.

For a better YouTube experience on Android TV check out SmartTubeNext
 
Baš tako :)

app_banner.png


https://github.com/yuliskov/SmartTubeNext

Download: https://github.com/yuliskov/SmartYouTubeTV/releases/download/beta/smarttube_beta.apk
 
Poslednja izmena:
Moze li Eon box da pusta video sadrzaj sa usb flesa ako mu se prethodno pukne neki video plejer koji podrzava titlove?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Zavisi kako formatiraš fleš (a od toga direktno zavisi i maximalna veličina video fajla) i zavisi koji od 2 modela Eon boxa je u pitanju.

Pošto KAON model ne podržava NTFS a SDMC model podržava NTFS.

A što bi gubio vreme na kopiranje na fleš / na externi hard disk ako to možeš da stream-uješ u LAN-u (sa kompa ili NAS na box) ? :)
 
To sam i uradio, naboo externi hard u modem.
Medjutim, desava mi se da ga vlc nekad prikaze a nekada ne, ne znam u cemu je kvaka

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Na SDMC boxu bio je android update oko 670mb. Nista posebno, security patch oktobar 2020, youtube music aplikacija, live chanels u launcheru, ne znam sta ce tu, vise ne radi uopste glasovna komanda...
 
I samo bih hteo da se nadovezem na prethodni post a tice se glasovne kontrole. Glasovna kontrola radi kad se koristi android remote control aplikacija na telefonu. Znaci problem je do daljinskog i verovatno njegovog frimvera. Spominjem ovo zato sto je bila prica da je do remote control servisa i do googla posto nije azuriran od avgusta. Ovo je tolika nemarnost i bezobrazluk sbb-a da nema dalje. Reklamiraju uredjaj sa ovom opcijom koja ne radi mesecima unazad. Ovo bi mogao komotno da bude uslov i za raskid ugovora zbog neisporucivanja kompletne usluge.
 
Meni je danas daljinski pokupio neki update

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Hibridni Eon, update se sam pokrenuo, samo iskocio preko ekrana, i nakon ovog zadnjeg glasovna pretraga je radila

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 
Na SDMC boxu bio je android update oko 670mb. Nista posebno, security patch oktobar 2020, youtube music aplikacija, live chanels u launcheru, ne znam sta ce tu, vise ne radi uopste glasovna komanda...

Ccc i opet update sa 3-4 meseca bajatim security patch.... dok Amlogic za taj "franklin" SoC od januara 2020. do maja 2020. izbacio 3 različita build-a sa Android 10.0.
Bez major update-a Android-a ne vredi ni da se nadam da će ne daj bože na ovom SDMC kršu da poprave "HDMI self-adaption"/ auto frame rate.
 
Ma sramota koliko losa podrska pogotovo za SDMC. Ovo je prvo aziriranje androida koje sam dobio otakada sam presao na eon ali ajde manje vise to, nego sto ne sredjuju bagove koji postoje. Samo nas dvojica smo naveli dva koji nisu nimalo beznacajna. I onda se pitaju sto ih ljudi napustaju. Mada da budemo potpuno korektni ni ostali nisu bolji. To je kod nas postala praksa. Napravis nesto i onda ga ostavis tako, nek radi dokle radi i kako radi.
 
@matke84: Evo odradio sam update boxa i proverio: naravno da je HDMI self-adaption i dalje broken :(
A ja sam im oko toga slao 2 maila-a (i na @united.cloud i @united.group adrese) još u novembru 2019. i lepo sam im sve sažvakao u čemu je problem (poslao linkove do diskusija i logova dok je Mi Box imao identičan problem koji su posle sredili) ali džabe sam trošio tastaturu.
 
Pre svega se izvinjavam sto postavljam pitanje gde mu mozda nije mesto, ali jma veze sa eon-om.

Ja sam imam ugivor u sbb-u i imam mogucnost da gledam eon i preko racunara.

Jedan nalog sam dao bratu koji koristi orion internet i sve je do nedavno lepo radilo. Odjednom se javilo kocenje i seckanje kada se misem skroluje sa kanala na kanal ili se vraca neka neka emisija unazad, a pre nije bilo tog seckanja.

Racunar je quad core i ima 10gb ram memorije i sasvim normalnk radi kada se pustaju klipovi u 1080p, oa cak i vise takvih klipova u vise prozora istovremeno.

Probali smo da brisemo kes memoriju ccleaner-om u mozzili, ali je promena minimalna.

Kada se slika pusti preko celog ekrana posle par sekundi se stsbilizuje i nema seckanja, a kada slika nije preko celog ekrana i kada se vidi onaj meni za navigaciju, tj meni sa kanalima sa leve strane i meni za vracanje unazad na traci dole, tada slika secka i kao da se mis tesko pomera po ekranu.

Da li jos neko ima slican problem i da li postoji neko resenje za ovaj problem?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Drugi browser?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Sad ce da me ispljuju, ali sto ne skinete aplikaciju iz Windows store i probate kako radi?
 
Sad ce da me ispljuju, ali sto ne skinete aplikaciju iz Windows store i probate kako radi?
Ja skinuo lepo radi ali kvalitet slike je slab inače dobro osmišljeno.Bolji kvalitet slike je preko browser-a.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sad ce da me ispljuju, ali sto ne skinete aplikaciju iz Windows store i probate kako radi?
Zašto bi te neko "pljuvao" zbog toga? Pa ta aplikacija je zapravo i najstabilnija od svih. :D

Dobro, da ne grešim dušu EON TV na Box-u zaista dobro radi. To što se po 5 puta pokreće dnevno je zato što silujem Box sa još 10+ drugih aplikacija pa ubijam EON TV u pozadini. :D Al' to je do mene slučaj samo.
 
Ja skinuo lepo radi ali kvalitet slike je slab inače dobro osmišljeno.Bolji kvalitet slike je preko browser-a.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
E sad slab. Jeste slabiji u odnosu na box ali da je bas slab nije. Ne znam kakav je pod browserom ali meni godinama na laptopu (u retkim trenutcima kad je startujem)
daje odlicnu sliku. Doduse i laptop ima dobar full hd ekran.
 
Nisam znao da postoji aplikacija u windows prodavnici. Probacemo i to.
Razmisljao sam da mu kazem da proba crome jer on u svakom slucaju bolje radi od mozzile, mada ja licno koristim mozzilu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nisam znao da postoji aplikacija u windows prodavnici. Probacemo i to.
Razmisljao sam da mu kazem da proba crome jer on u svakom slucaju bolje radi od mozzile, mada ja licno koristim mozzilu.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Ta Windows app je super sada. Bila je malo ubagovana kad je izašla beše Aprila 2019.? Ali sad odlično radi.

Ja koristim Edge i stvarno ne kapiram kakav ljudi imaju problem sa Microsoft Browser-ima unazad 20 godina. :D

Edge je sad baziran na Chromiumu, radi k'o zmaj i svi Addon-ovi za Chrome su dostupni i za Edge.
 
Drago mi je sto to cujem. Iskreno nikada nisam imao zelju da koristim windows prodavnicu. Volim da skidam i da testiram krekovane programe, to je jace od mene ;)



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@matke84: Evo odradio sam update boxa i proverio: naravno da je HDMI self-adaption i dalje broken :(
A ja sam im oko toga slao 2 maila-a (i na @united.cloud i @united.group adrese) još u novembru 2019. i lepo sam im sve sažvakao u čemu je problem (poslao linkove do diskusija i logova dok je Mi Box imao identičan problem koji su posle sredili) ali džabe sam trošio tastaturu.

Reci mi molim te da li tebi radi glasovna komanda?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno