Šta je novo?

Samsung Galaxy Note20 / Note20 Ultra

Razmišljam se ovaj 16/512, ali vidim u Gigatronu nema više za preorder (kod drugih slabo kupujem), a operatori ne nude 16/512.

Tako da ću verovatno da ćutim do N serije.



Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Nema ni jedan za preorder, verovatno je tako sto ih nemaju u radnji. VIP i Telenor imaju samo od 128GB modele, drzim fige za MTS, da ubaci 256 ili 512GB !
 
Ima li ko od vas manijaka da razmišlja o prelasku na S21U? :)

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Ja uzimam crnu Ultru verovatno, cenim da nikakvu razliku necu osetiti prelaskom ali eto, nekako me nervira bronzana boja na n20u, zezno sam se, vuce mi na pink. Eto razloga [emoji23]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
 
Ja uzimam crnu Ultru verovatno, cenim da nikakvu razliku necu osetiti prelaskom ali eto, nekako me nervira bronzana boja na n20u, zezno sam se, vuce mi na pink. Eto razloga [emoji23]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Ne znam sta vam tu vuce na pink ja sam jurio bas bronzani al eto izleteo mi crni pa njega uzeo.[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja uzimam crnu Ultru verovatno, cenim da nikakvu razliku necu osetiti prelaskom ali eto, nekako me nervira bronzana boja na n20u, zezno sam se, vuce mi na pink. Eto razloga [emoji23]

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Znam jos jednog koji menja telefon zbog boje,i on je isto menjao bronzani ex za beli sd [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Eto i sad ce te mi uvaliti N20U jer ce te uzeti S21U :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ne znam sta vam tu vuce na pink ja sam jurio bas bronzani al eto izleteo mi crni pa njega uzeo.[emoji3]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Na dnevnom svetlu definitivno izgleda previše roze. Trebali su da se drže klasične gold boje, bronzana je ipak previše pink. Prekrije se to nekim case-om, ali ipak nije elegantna, a Note i to Ultra model je ipak ozbiljan uređaj za jednu poprilično napadnu bronzano pink boju.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S6 using Tapatalk
 
Ne znam kako vama, ali meni baterija deluje sasvim pristojno na exy verziji.
Doduše, nisam radio factory niti brisao cache posle podizanja na 11, ali onda sa druge strane danas ladovina dan, malo fotkanja, malo više kuckanja, nešto mejlova i ne više od 30tak minuta poziva. Sve je upaljeno uvek, 120hz, lokacija, 4g na obe kartice, sinhronizacije...
91f3d48f2f3ed5b64de71f0d5f4a4dad.jpg
 
Ja mislim da vecina nas koji imamo SD,imsmo HK verziju i cekamo da gispoda iz samsunga izbsce update . Koliko ja znam svi su dobili sem HK pa cak i n10 i s10 serija
Kad dobijemo update videcemo i za bateriju,kolioo citam nekima je bolja nekima losija
Obo kod @azimuth je dobar rezultat ukoliko je bio i na 4g
 
Poslednja izmena:
Nema ni jedan za preorder, verovatno je tako sto ih nemaju u radnji. VIP i Telenor imaju samo od 128GB modele, drzim fige za MTS, da ubaci 256 ili 512GB !
Koliko sam pročitao negde, za naše tržište, makar u prvom talasu nema od 256 gb.

128 naprosto ne mogu da uzmem, jer sam na ovom od 56 na 50%, a svakodnevno brišem oko 30 Gb materijala.

Vuče na roze opasno bronzani, ali jedino zbog čega sam pristao je ta mat poleđina. Čak sam dobio i led cover koji je itekako roze. Svi su me gledali čudno j sa led coverom. Odustao sam od.nošenja istog pre svega jer uređaj postaje ogroman, ne volim futrole, ali i boja je presudila.

Baterija na A11 se baš čudno ponaša. Nekada pojede, a nekada mi bez problema izgura oko 5.40+ SOT.

I mali dodatak, fotkanje i snjmanje u ovim snežnim danima je bilo zanimljivo, solidni rezultati. Svakako najzahtevije kao i uvek je u sobnim uslovima, šum na sve strane, kako god probao da uslikam/usnimim.




@dule2303 prosto neverovatno da HK još nije dobio. Jeste da kasne uvek za HK, ali sada ga preteraše.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
I ja imam bronzani, u brzini nije bilo bas vremena da biram, i ovaj sam jedva nasao sad za odmah kad sam kupovao..
Ali san nasao lepu plavu masku koja pokriva pa 90-95 % tako da se i ne vidi boja...

Slazem se da vuce na roze, i ako u recimo slabije osvetljenim prostorijama ne vidim tu roze i bas ima lepu bronzanu boju.. steta sto nema uvek tu "nijansu".
Nijansa matiranih ledja je dobra, ali sjajna lajsna u krug mi se ne dopada..

Btw, pogledah na YT par klipova da li vredi preci na S21 ultra sa N20 ultra, i kako kazu ne vredi.. bar sto se tice SD verzije.
https://www.youtube.com/watch?v=EbDPz7A7ViU
 
Poslednja izmena:
Zbog 2 nedelje "tajnosti" prave rezultate ispitivanja ćemo saznati tek oko 28 ili 29.01.

To mi je BAŠ bezveze!

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
 
Ja mislim da vecina nas koji imamo SD,imsmo HK verziju i cekamo da gispoda iz samsunga izbsce update . Koliko ja znam svi su dobili sem HK pa cak i n10 i s10 serija
Kad dobijemo update videcemo i za bateriju,kolioo citam nekima je bolja nekima losija
Obo kod @azimuth je dobar rezultat ukoliko je bio i na 4g
Nije još dobio ni N10 HK.
Prošle godine smo prešli sa A09 na A10 13.01.
Ove još nismo [emoji3]

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Screenshot_20210118-204731_Device care.jpg

Obaramo rekorde.. za 35 min pozdrao 9% baterije..
 
Ma moze to i bolje
 
Danas sam uhvatio malo vremena da se posvetim kameri..
U principu, navikao sam da slikam u full screen ili 16:9 formatu, jer je taj format najbolji za prikaz slike na TV-u recimo.
Ali kod Samsunga ti formati ne daju najbolje rezultate (zumirani detalji na slici slikanoj u full su poprilicno losi). Glavna kamera slika 108mp iskljucivo ukoliko se slika u 4:3 formatu i tu su zumirani detalji odlicni.

Ovo mozda nekome i nije bitno, ali ja slike uglavnom gledam na TV-u, i uzasno me iritira 4:3 format, jer umesto na 70" TVu da vidim ogromnu sliku, ja gledam u "kockastu" sliku duplo manje povrsine.

Koliko sam uspeo da vidim, ukoliko zelis da imas najbolji kvalitet slike, a da to bude u 16:9 formatu, jedini nacin je da svaku sliku kropujes, sto je opet zamarajuce, pogotovo kad posle nekog dogadjaja imas 100-tinak slika.

Verovatno ne postoji neko pametno resenje za ovo, ali sta znam, mozda se neko igrao sa tim pa ima neki savet :)


"The 4:3 aspect ratio uses the entire area of ​​the chip, other ratios crop the photo.

So the idea is to always take photos in a 4: 3 ratio and if necessary crop the photos at home. I recommend it and I do it, but there are exceptions.

We can use the 1:1 aspect ratio if we know we want to share the photo only on Instagram.

The 16:9 aspect ratio makes sense if we present photos on TV (they usually have this aspect ratio).

Full uses exactly the entire area of ​​the mobile phone display, if we show photos on it, it makes sense."
 
Poslednja izmena:
Danas sam uhvatio malo vremena da se posvetim kameri..
U principu, navikao sam da slikam u full screen ili 16:9 formatu, jer je taj format najbolji za prikaz slike na TV-u recimo.
Ali kod Samsunga ti formati ne daju najbolje rezultate (zumirani detalji na slici slikanoj u full su poprilicno losi). Glavna kamera slika 108mp iskljucivo ukoliko se slika u 4:3 formatu i tu su zumirani detalji odlicni.

Ovo mozda nekome i nije bitno, ali ja slike uglavnom gledam na TV-u, i uzasno me iritira 4:3 format, jer umesto na 70" TVu da vidim ogromnu sliku, ja gledam u "kockastu" sliku duplo manje povrsine.

Koliko sam uspeo da vidim, ukoliko zelis da imas najbolji kvalitet slike, a da to bude u 16:9 formatu, jedini nacin je da svaku sliku kropujes, sto je opet zamarajuce, pogotovo kad posle nekog dogadjaja imas 100-tinak slika.

Verovatno ne postoji neko pametno resenje za ovo, ali sta znam, mozda se neko igrao sa tim pa ima neki savet :)


"The 4:3 aspect ratio uses the entire area of ​​the chip, other ratios crop the photo.

So the idea is to always take photos in a 4: 3 ratio and if necessary crop the photos at home. I recommend it and I do it, but there are exceptions.

We can use the 1:1 aspect ratio if we know we want to share the photo only on Instagram.

The 16:9 aspect ratio makes sense if we present photos on TV (they usually have this aspect ratio).

Full uses exactly the entire area of ​​the mobile phone display, if we show photos on it, it makes sense."
Pa u 12mpx i 108mpx slika u 4:3 formatu i tu daje najbolje rezultate.U 12mpx se i najvise koristi.E sad u 16:9 formatu je slika 9mpx i sto ti kazes bolja za samo slikanje ako gledas na tv-u zbog formata al ostrina i detalji su losiji nego na 4:3 formatu sto je i logicno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
meni jos nema update na 11, a kod žene došlo odavno...

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk
Hk jos nije dobio i ko zna kad ce,citam i na xda i na redd se zale. Svi modeli N20u su doboli osim nas,dobise i svi n i s modeli serije 10,ko zna sta ih koci. Moracemo jos da cekamo.
 
Poslednja izmena:
Realno nije mi jasno, tipa s serija za hk je kasnila nekih 10ak dana za ostatkom sveta ovo kod n serije je već poprilično (skoro mesec) [emoji849]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Ko bi ga znao,proverio sam svi regioni osim 9860 su dobili pa cak i Kanada koja je obicno ubedljivo najvise kasnila od svih
 
Znam...video i ja juče na sammobile. Izdrži još malo, realno ništa ne propuštaš [emoji6]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Pa u 12mpx i 108mpx slika u 4:3 formatu i tu daje najbolje rezultate.U 12mpx se i najvise koristi.E sad u 16:9 formatu je slika 9mpx i sto ti kazes bolja za samo slikanje ako gledas na tv-u zbog formata al ostrina i detalji su losiji nego na 4:3 formatu sto je i logicno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ma sve je to jasno... nego mene muci kako da dobijem 16:9 sliku u odlicnom kvalitetu..
Izgleda da je jedina opcija da sve slikas u 4:3, pa da svaku sliku kasnije kropujes na 16:9..

E sad, u PRO modu nemas opciju 4:3 108mp.. mozda u PRO modu mozes da dobijes bolji kvalitet u 16:9
 
Ma sve je to jasno... nego mene muci kako da dobijem 16:9 sliku u odlicnom kvalitetu..
Izgleda da je jedina opcija da sve slikas u 4:3, pa da svaku sliku kasnije kropujes na 16:9..

E sad, u PRO modu nemas opciju 4:3 108mp.. mozda u PRO modu mozes da dobijes bolji kvalitet u 16:9
Ti u pro modu mozes samo da regulises white balans,iso i slicno radi preciznijih boja i tako to,rezolucija je ta koja je na 16:9 i nju ne mozes menjati.Sad baa kropovati slike formata 4:3 na 16:9 neces dobiti nista,sigurno veoma slicne rezultate kao i da si slikao u 16:9.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma sve je to jasno... nego mene muci kako da dobijem 16:9 sliku u odlicnom kvalitetu..
Izgleda da je jedina opcija da sve slikas u 4:3, pa da svaku sliku kasnije kropujes na 16:9..

E sad, u PRO modu nemas opciju 4:3 108mp.. mozda u PRO modu mozes da dobijes bolji kvalitet u 16:9
Nikako, slikaš 4:3, sve ostalo su egzibicije koje iziskuju vreme

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Ma moze to i bolje������. Kod Samija je najbolje 100% i posle minut na 99%. Ne skinem sa punjaca kako dolikuje a on svuce procenat.

Ovo se meni juce desilo na FE :d Skinuo sa punjaca, zakljucao, dosao po njega (mozda posle par minuta, ne znam tacno) i ono 99%.
 
Par pitanja u vezi kamere na A11.
Kako da podesim da snima video u 4k?
Namestim 4k 60fps u podešavanjima ali kad uključim video snimanje zaključa na 1080p.
Takođe kako da sve vrate na one 3 ikonice kada sa slika. Screenshot_20210119-192115_Camera.jpgScreenshot_20210119-192127_Camera.jpg

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno