Šta je novo?

Google Photos prestaje da bude besplatan

ducka

Slavan
Učlanjen(a)
20.11.2004
Poruke
1,197
Poena
375
We launched Google Photos more than five years ago and since then, it's become more than just an app to manage your photos. It's become a place you go when you feel nostalgic and want to reminisce. Today, Google Photos is the home for more than 4 trillion photos and videos, including yours, and a remarkable 28 billion new photos and videos are uploaded every week. In order to welcome even more of your memories and build Google Photos for the future, we are announcing a change to our storage policy.[https://ci6]Starting June 1, 2021, all new photos and videos backed up in High quality will count toward the free 15 GB of storage that comes with your Google Account or any additional storage you may have purchased, the same way other Google services like Google Drive and Gmail already do.[https://ci6]All photos and videos you back up in High quality before June 1, 2021 are exempt from this change and will not count toward your Google Account storage. This includes all of your existing content uploaded in High quality.We don't take this decision lightly and we acknowledge that this is a big shift, so wanted to let you know well in advance and give you resources to help you navigate this change.

https://www.theverge.com/platform/a...photos-unlimited-cap-free-uploads-15gb-ending
 
Poslednja izmena:
Problem je i dalje tu, kome se pa nosi pixel :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam dva pitanja u vezi Google photos.

Kako da skinem sve slike sa Google photos ?

Imam dva gmaila i na jednom starom imam ni ja ne znam koliko slika i videa. I sad sam te slike serovao na drugi email nešto kao partner opcija mislim da je u pitanju. I ako bih obrisao sad taj stari e-mail gdje sam serovao slike na novi e-mail hoće li se sve slike obrisati na novi e-mail što imam ?


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Slicna stvar bila i sa flickrom kad su davali 1tb pa su se (sa novim vlasnikom) predomislili. Bas sam otvarao temu na benchu..

@Mashoni1991 selektiras sve pa download ili "google takeout" ako imas dosta slika.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
imam slika unazad 6 god. To pretpostavljam moram da odradim preko kompa?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ne znam, meni vise od 100GB svakako ne treba, to placam 2,7 singapurska dolara sto je oko 199 dinara, stvarno ne mislim da je previse za bilo koga ko moze da priusti telefon i internet
 
Yandex cloud, kraj price

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Ne znam, meni vise od 100GB svakako ne treba, to placam 2,7 singapurska dolara sto je oko 199 dinara, stvarno ne mislim da je previse za bilo koga ko moze da priusti telefon i internet
Koja aplikacija

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ljudi, sve što ste uploadovali do juna sledeće godine neće dirati i neće ulaziti u tih 15gb. Tek posle što uploadujete ulazi u tih 15gb i moraćete ili da dokupite prostor ili da razmišljate kako i gde da skladištite.
A
 
Ne znam, meni vise od 100GB svakako ne treba, to placam 2,7 singapurska dolara sto je oko 199 dinara, stvarno ne mislim da je previse za bilo koga ko moze da priusti telefon i internet
Slažem se...2€ mjesečno za 100GB nije puno

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Google Photos početak kraja?

Nije 2€ nego 210 din ako se odlucis za mesecno ili 2100 din za godisnji plan. Itekeko je puno 100gb, veruj mi . Uvek sam birao originalnu rezoluciju , imam videa i slika puno pa ne mogu da napunim ni 30gb na icloudu(od 50) a ne 100 na Googlu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije 2€ nego 210 din ako se odlucis za mesecno ili 2100 din za godisnji plan. Itekeko je puno 100gb, veruj mi . Uvek sam birao originalnu rezoluciju , imam videa i slika puno pa ne mogu da napunim ni 30gb na icloudu(od 50) a ne 100 na Googlu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
100GB je dosta, ali nije nedostižno

ubr, arhiva DSLR raw slika i videa je na drugom nalogu i ima ih oko 700GB
a671144593979b0244da324f094e73a3.jpg
 
Naravno da nije ali mislio sam za neku prosecnu, standardnu upotrebu. Profesionalcima koji se bave fotografijom, naravno da je to brzo dostizno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali početak kraja, kakva histerija. Kao naslovi naših tabloida. :vomit:
 
Šta ću, alo i kurir su jedino što čitam.
 
Imam dva pitanja u vezi Google photos.

Kako da skinem sve slike sa Google photos ?

Imam dva gmaila i na jednom starom imam ni ja ne znam koliko slika i videa. I sad sam te slike serovao na drugi email nešto kao partner opcija mislim da je u pitanju. I ako bih obrisao sad taj stari e-mail gdje sam serovao slike na novi e-mail hoće li se sve slike obrisati na novi e-mail što imam ?


Sent from my MI 8 using Tapatalk

https://takeout.google.com/
 
Naravno da nije ali mislio sam za neku prosecnu, standardnu upotrebu. Profesionalcima koji se bave fotografijom, naravno da je to brzo dostizno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Profesionalac koju koristi free Google Drive prostor odmah da zatvori radnju.

A za nas ostale - 210 dinara mesečno stvarno nije puno. Ja sam koristio to prvo prilikom HTC promocije a sada sam se i pretplatio. Pa cigarete su mi dnevno duplo skuplje od toga.
 
Ја им дефинитивно нећу дати новац, једно од решења.
6cb1a8e5c7db94c148cc42e926fd6eb2.jpg
 
Nije to rješenje. Ako ga izgubiše gubiš i sve podatke . Ovako na cloud imaš sve svudje i ne brineš se o gubitku podataka

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
A sad ako si profesionalac i nemas za cloud fazon 7 evra ili koliko je veci paket onda da se zapitas o profesiji. I ne znam sta znaci ne dam im pare? Dajes pare svaki mesec za struju, za iznosenje smeca, za ciscenje zgrade, malo treba promeniti pogled na svet, pogotovu ovde n forumu koji je kao IT. Usluga kao usluga.
 
+1
 
@MareBGD Samo postoji jedna mala razlika. Elektrodistribucija i ostale firme ne znaju u koje restorane idem, koji mi je bračni status i sve ostale stvari koje Google zna. Za ostale firme ja sam potrošač i plaćam uslugu. Za Google sam proizvod na kome zarađuju i sada mi i to naplaćuju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A sad ako si profesionalac i nemas za cloud fazon 7 evra ili koliko je veci paket onda da se zapitas o profesiji. I ne znam sta znaci ne dam im pare? Dajes pare svaki mesec za struju, za iznosenje smeca, za ciscenje zgrade, malo treba promeniti pogled na svet, pogotovu ovde n forumu koji je kao IT. Usluga kao usluga.
U pravu si skroz, ja cu ili platiti gphotos ili preci na neki drugi cloud, svakako treba naci najbolju ponudu.
Ljudima najvise smeta dzukacki nacin na koji su to uradili, nabuces ljude da ubace hiljade slika i onda bam sad se placa.
Ja se samo nadam da ce imati neki family pack, imam nekoliko podeljenih albuma sa celom porodicom, ako neko od njih ne kupi odmah se gubi smisao toga, pa bih uzeo family ako ga bude
 
One pretplata valjda i jeste namenjena za deljenje sa porodicom.
07c442050a68705da7f79db7fe1e6370.jpg
 
Nazad
Vrh Dno