Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Ne živim u Srbiji a ta Banka koju imam je nema još uvek u storu
 
Kako da vidim na Cloud-u backup-ovane fotografije iz telefona?

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka
 
Ne živim u Srbiji a ta Banka koju imam je nema još uvek u storu
Export aplikacije sa bilo kojeg Android telefona ili da je nadjes na apk pure.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ne pomaže...vjerojatno je kao kod nas u Austriji...aplikacija koristi Push Tan i potrebno je imati GMS zbog Google Firebase Cloud Messaging Services...ne radi ni sa "divljim" GMSom.
Od 1.10. je dostupna u GalleryApp aplikacija Raiffeisenbank Austria ali radi samo na HMSu...čim se instalira GMS aplikacija više ne radi.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne pomaže...vjerojatno je kao kod nas u Austriji...aplikacija koristi Push Tan i potrebno je imati GMS zbog Google Firebase Cloud Messaging Services...ne radi ni sa "divljim" GMSom.
Od 1.10. je dostupna u GalleryApp aplikacija Raiffeisenbank Austria ali radi samo na HMSu...čim se instalira GMS aplikacija više ne radi.

P40Pro+ & Tapatalk

Mozes li mi izvuci temu ETHEREAL iz fona i postaviti je ovde tj link ka njoj? Bio bih ti veoma zahvalan! Tema mi se uzasno svidja! Mislim da proces nije tezak.
 
Je l vam radi placanje preko IPS-a odnosno QR koda? Meni izbacuje gresku nakon sto skeniram kod, koristim aplikaciju unicredit banke.

Sent from my P40 Pro using Tapatalk
 
Jel si siguran da ips kod unicredit banke uopšte i radi? Jel si koristio na drugom telefonu?
 
Citao sam zadnjih 20-tak strana, i koliko kapiram, trenutno nema nacina na google servisi rade na P40 xxx telefonima? Ne samo to, nego i ostale serije Huawei-a polako gube google servise?
Kakva je stvar sa Honor telefonima, ceka li i njih ista sudbina?
 
Ja sam juče namestio google servise na p40 lite, isto može i na p40 pro. Ima uputstvo na 4pda.ru. Treba firmwer da se vrati unazad i bez problema se namesti. Posle mi telefon odradio update i dalje sve radi bez problema. Jedino vanced nisam uspeo namestiti.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Citao sam zadnjih 20-tak strana, i koliko kapiram, trenutno nema nacina na google servisi rade na P40 xxx telefonima? Ne samo to, nego i ostale serije Huawei-a polako gube google servise?
Kakva je stvar sa Honor telefonima, ceka li i njih ista sudbina?
Ne gube ostali Huawei telefoni ništa, a i za p40 seriju se može srediti da radi, kao što ti napisao čovek, imaš na 4pda uputstvo.

P30 Pro
 
Ja sam juče namestio google servise na p40 lite, isto može i na p40 pro. Ima uputstvo na 4pda.ru. Treba firmwer da se vrati unazad i bez problema se namesti. Posle mi telefon odradio update i dalje sve radi bez problema. Jedino vanced nisam uspeo namestiti.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk

Jesam dobro shvatio...imaš instaliran GMS na telefonu a ne možeš da se loguješ u vanced ili?
Edit...vidi vraga...zaista se ne može prijaviti...a neki dan je radilo.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Citao sam zadnjih 20-tak strana, i koliko kapiram, trenutno nema nacina na google servisi rade na P40 xxx telefonima? Ne samo to, nego i ostale serije Huawei-a polako gube google servise?
Kakva je stvar sa Honor telefonima, ceka li i njih ista sudbina?

Huawei se razmislja da proda Honor. A ovo za polako gubljenje GMS na postojecim uredjajima sa istim bi zaista voleo da znam gde si procitao?
 
Kako da nameatim da mi automatski cim izadjem iz neke aplikacije da je sistem stopira. Npr Spotify ili Instagram ja izadjem iz nje, ocistim sve running aplikacije i udjem u battery i tamo vidim i jednu i drugu aplikaciju running.
Kako se podesava da se ugase kad se prestane sa koriscenjem?
 
Kako da nameatim da mi automatski cim izadjem iz neke aplikacije da je sistem stopira. Npr Spotify ili Instagram ja izadjem iz nje, ocistim sve running aplikacije i udjem u battery i tamo vidim i jednu i drugu aplikaciju running.
Kako se podesava da se ugase kad se prestane sa koriscenjem?

Tesko to. Ja to ne bih ni cinio na EMUI , dovoljno je agresivan sam po sebi a i optimizovan za kirin po pitanju baterije.
 
Ima li negde neko objašnjenje ili video kako ovo funkcioniše u praksi?
Ne mislim na instalaciju Google servisa, već da li sada rade sve aplikacije. Zanima me Drive, Sheets, Keep, Translate, Photos, Waze.
Ima li Huawei online kontakte kao Google, da mogu da se uređuju i na telefonu i na kompjuteru?

Ako sam dobro shvatio, podesiš sve da radi i onda kada Google provali gde ima propuste i otkloni ih, ti možeš da se pozdraviš sa njihovim aplikacijama do sledeće metode? Jel može bez update-ovanja aplikacija da se ne desi blokada?

Mislio sam da dignem ruke od ovog telefona, ali kad sam video da je Bender umešao prste, sve mislim da bi vredelo probati... :)
 
Pazi vam...Drive i Photos rade sa instaliranim GMSom, ako nema GMSa možeš koristiti kroz Browser. Sheets i Keep ne znam jer ne koristim. Translate radi, barem sada kad imam instaliran GMS...nešto se ne sjećam kako je na HMSu. Waze radi i sa GMSom i HMSom.
Kontakte možeš spremiti na Cloud i onda ih sinkronizirati...da li se mogu uređivati ne znam, nisam ni probao.
Google kad provali onda ne možeš instalirati GMS dok ne dođe nova metoda...onaj tko je instalirao nema problema...nisam čuo da je netko izgubio "podršku" nakon aktuelizacije.

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To je bitno, da ne blokira aplikacije. Podesim ga i ne diram do daljnjeg (ako bih izdržao :) ).
Treba još malo da proverim šta sve funkcioniše a šta ne.
Hvala za info!
 
Pozdrav, kod Mislava Busica na kanalu ima 1click (ok, ima dosta klikova ali trenutno je jedino tako moguce), sorry sto je toliko trajalo ali eto, real life problemi :)

Kad uhvatim vremena (ako), probam srediti neke stvari. Vjerojatno cu otvoriti thread na xda pa uskoro okaciti i englesku verziju, ovo sam pravio da nasi ljudi imaju olaksicu. Naravno, nije to neki carobni program ali nadam se da ce nekima olaksati instalaciju. pozz :) Naravno sve donacije su welcome :D, trenutno sve 3
 
P 40 Pro, upravo mi je prijatelj iz Svedske rekao da je dobio EMUI 11 beta verziju region C432 11.0.0.118 verzija pa bi sigurno trebalo da stigne ovih dana i za ostale regione.
 
P 40 Pro, upravo mi je prijatelj iz Svedske rekao da je dobio EMUI 11 beta verziju region C432 11.0.0.118 verzija pa bi sigurno trebalo da stigne ovih dana i za ostale regione.

Šta bi konkretno trebalo sa njim da dođe ? Da li ima nekih informacija o tome ? Poslednjih godina, apdejti su mi nekako vise gimik nego što zaista nešto NOVO / BOLJE donesu..
 
Tako će i da ostane...više mogućnosti u AOD opcijama...live icons...neke dorade u multitasking_u te neke promjene što se tiče sigurnosti. Ništa posebno. Čini mi se da je "nova" galerija jedina značajnija promjena.
Možeš vidjeti na ovom videu...
https://youtu.be/746Fse39DP0

P40Pro+ & Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mene iskreno samo kamera ( video konkretno koji ne znam kako, ali izgleda kao da mi je 4k 30fps detaljniji, oštriji od 60fps-a, dok mi na Mi9 situacija obrnuta) i baterija zanimaju. Ove ostale stvari, manje više.. Takođe najviše čekam mate seriju i koliko sam skapirao prvo zvanično predstavljanje Harmonija ? E to će biti novost.
 
Mene iskreno samo kamera ( video konkretno koji ne znam kako, ali izgleda kao da mi je 4k 30fps detaljniji, oštriji od 60fps-a, dok mi na Mi9 situacija obrnuta) i baterija zanimaju. Ove ostale stvari, manje više.. Takođe najviše čekam mate seriju i koliko sam skapirao prvo zvanično predstavljanje Harmonija ? E to će biti novost.
Pa naravno da je 4K 30 bolji i oštriji od 4K 60 jer je ovaj drugi duplo zahtevniji.

4K 60 radi dobro samo na iPhone-u.
 
Nazad
Vrh Dno