Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
8. dan, jak ucestao kasalj sam prilicno sredio Prospan sirupom. Cula ukusa i mirisa su skoro skroz vraceni u normalu. Koristim i dalje sprej za nos, sutra moram prestati. Malaksalost jaka i dalje, temp 37, max se penje na 37.5. Mislim da idem ka ozdravljenju, da je pola bolesti proslo. Jos 7-8 dana...
 
Može li neko da opiše kako izgleda to kada izgubite čulo ukusa?! :D

Za čulo mirisa znam, pošto patim od polenske alergije, ali ovo me baš zanima - bukvalno šta god stavite u usta, nema nikakav ukus, ili blagi ukus, ili ima isti ukus?
Meni je bilo čudno. Ne osetiš ništa, znaš da jedeš nešto što voliš, mozak je zapamtio da je to lepo ali ne osetiš. Sa druge strane, mozak je zapamtio i da ti se nešto ne svidja, jedeš ali ni to ne osetiš.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Može li neko da opiše kako izgleda to kada izgubite čulo ukusa?! :D

Za čulo mirisa znam, pošto patim od polenske alergije, ali ovo me baš zanima - bukvalno šta god stavite u usta, nema nikakav ukus, ili blagi ukus, ili ima isti ukus?
Čulo ukusa ti je samo slatko, slano, gorko, kiselo, miris ti je glavna stvar što se "ukusa" tiče :D

edit: mada ako je samo gubitak ukusa i mirisa to je i ok, ja sam imao izmenjen miris dve nedelje (ne sada sa Kovidom) e ono je užas, jedeš pljeskavicu sa ukusom benzina, čokoladni kolač ima neki ukus od koga ti se povraća, svaki obrok kao one Harry Poter bonbone. Haos :D
 
Poslednja izmena:
Meni je kod pola prehlada čulo mirisa izmenjeno.

@migrant
Propustio sam pa Izvini, jesi ti testiran pozitivno?


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Drugar u NS, u teškom stanju, dva dana ne mogu da mu skinu temperaturu i bol u plućima.
 
ja otkako znam za menekad krene polenska alergija ne osećam mirise....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Drugar u NS, u teškom stanju, dva dana ne mogu da mu skinu temperaturu i bol u plućima.
Mom ortaku 9 dana nisu uspeli da skinu temperaturu, nema moć govora, ne puši, ne pije, sportski tip, 38 godina.
Test na koronu NEGATIVAN.

Šta li premijer objavljuje na vandrednoj konferenciji, brzinsko zatvaranje Bga?
 
18 umrlo, 8346 testirano, 386 zarazeno (4.62%), 130 na respiratorima. Najgori dan do sada, ako ne racunamo one informacije za 2 jul i ono sto je BIRN objavio.
Bice lockdown-a, mozda ne za ovaj vikend ali vidim da se to najavljuje.
 
Poslednja izmena:
Traje upravo rts

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Mom ortaku 9 dana nisu uspeli da skinu temperaturu, nema moć govora, ne puši, ne pije, sportski tip, 38 godina.
Test na koronu NEGATIVAN.

Šta li premijer objavljuje na vandrednoj konferenciji, brzinsko zatvaranje Bga?
On je pozitivan na koronu, ima istoriju bolesti vezano za pluća, zato je u teškoj situaciji. Pozitivna je i njegova žena, dva sina i tašta.
 
Lockdown zagarantovan u narednih nekoliko dana.

Bude li velikih agresivnih (a ne pristojnih) protesta, nece biti policijskog casa. Kad i kome su pritojni protesti nesto doneli? On je pametan, pa je naveo gradjane da pristojno protestuju. Prvi agresivan protest nas je spasao policijskog casa za ovaj vikend.
 
Bude li velikih agresivnih (a ne pristojnih) protesta, nece biti policijskog casa. Kad i kome su pritojni protesti nesto doneli? On je pametan, pa je naveo gradjane da pristojno protestuju. Prvi agresivan protest nas je spasao policijskog casa za ovaj vikend.

Jasna stvar nego nisam hteo da to pominjem da ne bi bilo skretanja u politiku ...
 
Bude li velikih agresivnih (a ne pristojnih) protesta, nece biti policijskog casa. Kad i kome su pritojni protesti nesto doneli? On je pametan, pa je naveo gradjane da pristojno protestuju. Prvi agresivan protest nas je spasao policijskog casa za ovaj vikend.

107445304_163404598576263_1884880964687218332_n.jpg

:d
Sve ce ovo, on, iskusno, maksimalno ispinovati, idealno ce mu posluziti da se opere od odgovornosti i haosa koji ce nastati u narednim nedeljama po bolnicama i u celom zdravstvenom sistemu. A sve to u $aradnji sa raznim neoliberaskim NVO koje su vec unele dzender-fluid, anti-testosteronsku krv u proteste ;) Naravno, i sa airmax kriminalcima.

Razloga za obaranje vlasti i ozbiljne proteste bilo je bukvalno na stotine u poslednjih 8 godina (a i pre ovog monstruma), sada je daleko od idealnog trenutka za to, jer ce stradati uglavnom obicni, nevini ljudi a zdravstveni radnici ce pretrpeti verovatno najveci napor, horor i stres u poslednjih xx godina. Ali u principu podrska, jer kada se sve ovo stisa, nezadovoljstvo ce se vratiti u kafice i na tviter, kao i do sada.
 
Poslednja izmena:
Znaci za 3-4 dana saznajemo efekte ovih protesta, kako rece premijerka, sto mozda znaci da ce konacno da objave stvarne brojeve zaraze, da se fino operu od toga i svale sve na protestante...

edit: da ne pravim dva post
@djalf Znam, trebalo bi njoj neko da kaze.
 
Poslednja izmena:
Znamo vec svi da ce biti krivi studenti, klaberi, ucesnici protesta a za izbore u jeku epidemije, derbije i No1o & co odrzavanje forme u prebacivanju loptice preko mreze (a sve ovo i jeste okidac posle smirivanja epidemije), za to verujem da ce ''struka'' naci dokaze da je cak i oborilo broj zarazenih :d
 
Poslednja izmena:
Sad ce virus da "mutira" i da inkubacija traje 24h prema njihovom tumacenju da bi sve moglo da se opravda.
 
Kako sada na otvorenom je opasan, kada su utakmice bile u pitanju jel rece predsednik da nije opasan na otvorenom bez maski a sada je odjednom opasan napolju gde ljudi nose masovno maske... da nas predsednik ne laze? :zgran:
 
Ako je noćas, po zvanično objavljenim podacima, preminulo 10 pacijenata od COVID19 u Pazaru, 4 u Vojvodini, 2 u Čačku - to znači da je u svim ostalim bolnicama u Srbiji preminulo samo još dvoje?!? Beograd kao najveće žarište, potom Niš, Požarevac, Šabac, Kragujevac, Kraljevo, Kruševac i Užice - svi ti gradovi ukupno dva preminula? Možda, ako we vezujemo na leđima...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas samo u Sabcu 139 novoobolelih, a navodno je u celoj Srbiji 386. 247 Ostaje za Nis, Novi Sad, Kragujevac, Novi Pazar, Beograd...

To mi ne izgleda realno.
 
Poslednja izmena:
Bice lockdown-a, mozda ne za ovaj vikend ali vidim da se to najavljuje.

Takvu meru je u ovom trenutku moguće sprovesti jedino po cenu građanskog rata.

Mada ne verujem da je uopšte postojala prava želja kod njih za uvođenjem punog lockdowna, finansijska situacija to ne dozvoljava, a ono malo preostalog bafera čuva se za kraj godine. Ako iole misle svojom glavom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ste culi kako mu suflira lik:
- Od kola.
-Molim?
-Od kola koje je igrano.

Misle na omaldinu koja je oplela kolo na protestima.

Braaaate. Od kola, jeste od kola ima svi da se porazboljevamo i pomremo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno