Šta je novo?

Aparati za kafu i kafa

Super su te Delhaize kapsule.

Iskreno, sve više sam razočaran originalnim Nespresso kapsulama - probali smo sve ove novije ukuse, ne zna se koji je gori od kog. Ove neke Nordic limited edition - plač majke božiji. Izvlačimo slamčicu ko će da pije te kapsule, jer se moraju i one potrošiti [emoji38]

Jedino što nam se sviđa su one stare, tipa Roma, Nicaragua, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Venecija mi je skroz okej i Kazaar
 
Super su te Delhaize kapsule.

Iskreno, sve više sam razočaran originalnim Nespresso kapsulama - probali smo sve ove novije ukuse, ne zna se koji je gori od kog. Ove neke Nordic limited edition - plač majke božiji. Izvlačimo slamčicu ko će da pije te kapsule, jer se moraju i one potrošiti [emoji38]

Jedino što nam se sviđa su one stare, tipa Roma, Nicaragua, itd.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Napoli i Venezia dobre, mozda i odlicne.

Uzeo sam chiaro i scuro dobre za jutro lagane.

Inace koliko ml za espresso vam je podeseno? Meni 35ml

Kafeterija probajte obavezno!

Cofeedream dobre za kapucino, savrsene

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Dobar dan. Zanima me sta mislite o aparatima za:
KRUPS Opio XP320830
KRUPS XP 341010
trebao bi mi apart a kucnu upotrebu. Ovaj drugi Krupsov ima thermoblock sistem. Da li ima neke razlike u ukusu i aromi espresso kafe pravljenje kod aparata sa i bez thermoblocka? Hvala.
 
Vidim priča se o nespresso kapsulama, koje preporučujete - volim gorku kafu jačeg ukusa, što manju kiselost. Ima na sajtu kao neke "specifikacije" za svaku kafu koje obuhvataju i ove moje zahteve, ali radije bih da čujem od ljudi iz prve ruke. Arpeggio mi je ok na primer.
 
Rioba na extra akciji u metrou. Skoro sve vrste. I origin

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav momci,

Mala pomoc oko izbora aparata. Trenutno gledam nase trziste u prodavnicama tehnike jedino ozbijno Delonghi i Philips u cenovnom rangu od 70k - 90k
Sta uzeti od ova dva? Ko je ozbiljan igrac posto vidim da je ovo nauka kao da kupujem racunar :D Tldr, ne gledam kupujem prodajem jer hocu da provucem karticu na odlozeno placanje bez kamate :p

Zeni se svidja PHILIPS Espresso aparat EP5330/10
Al ja gledam DELONGHI espresso aparat ECAM 23.460.B

Trenutno zelimo da pobegnemo sa Dolce Gusto aparata jer generalno nam se ne isplati da cirkamo kapsule koje popijemo za 4 dana (1 kutiju) :)
 
Rioba na extra akciji u metrou. Skoro sve vrste. I origin

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Ja sam juce kupio dve riobe za po 840 din/kg ali ispostavilo se da je jedna 1500 din -_- nisam hteo da se cimam da reklamiram... A pritom 2 min pre toga su radnici postavljali kafu na police, a ni 1 druga kafa nije 1500 din blizu te....
 
Imaju oni u Metrou tu foru, ja sam jednom kupio nesto sto je i u katalogu bilo na akciji a posle kao ipak nije na akciji..
Nego, da li je neko probao ove deleze kafe, valjaju li cemu?IMG-75779c5d53679dddc97d267717a70dad-V~2.jpg
 
U odnosu na Hausbrandt dosta loša.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Selected by delhaize 1883. Hahaha. Da l su postojali i jedni i drugi tad? Pa jos i sarađivali. [emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Probao sam. Onako

Bolje odeš do ecomexa i uzmes oro za 380

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
:D :D koja fora.. Inace, nisam Haustbrandt probao nijednu, mozda po kaficima a da nisam ni znao.. ne znam kako se kotira u odnosu na ostale komercijalne kafe, Lavazzu npr..nju najvise pijem u sustini..Mene zeza sto kafe u zrnu su uglavnom pakovanja po kilo, ja sam skoro uzeo jedno i sad dok to popijeeemm :D Ovo me zanimalo jer je pola kg pakovanje pa reko' mozda nije losa. Znaci nista od toga, da ne bacam pare bezveze.
Inace, do skoro sam imao manualni aparat, pa sam nabavio skoro De Longhi mangificu neku, e sad, pranje naravno redovno, a na koliko otprilike treba podmazivati ,posle koliko kafa okvirno? I kad se radi automatsko ciscenje, ide samo tableta za kamenac ili ona neka i za odmascivanje? Koliko sm skontao voda se pusta da izadje na onaj deo za paru tako da nema tu sta da odmascuje..samo od kamenca da ocisti?
 
Ova je 250gr. Mislim

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
:D :D koja fora.. Inace, nisam Haustbrandt probao nijednu, mozda po kaficima a da nisam ni znao.. ne znam kako se kotira u odnosu na ostale komercijalne kafe, Lavazzu npr..nju najvise pijem u sustini..Mene zeza sto kafe u zrnu su uglavnom pakovanja po kilo, ja sam skoro uzeo jedno i sad dok to popijeeemm :D Ovo me zanimalo jer je pola kg pakovanje pa reko' mozda nije losa. Znaci nista od toga, da ne bacam pare bezveze.
Inace, do skoro sam imao manualni aparat, pa sam nabavio skoro De Longhi mangificu neku, e sad, pranje naravno redovno, a na koliko otprilike treba podmazivati ,posle koliko kafa okvirno? I kad se radi automatsko ciscenje, ide samo tableta za kamenac ili ona neka i za odmascivanje? Koliko sm skontao voda se pusta da izadje na onaj deo za paru tako da nema tu sta da odmascuje..samo od kamenca da ocisti?

Da, kamenac ide na deo za paru, pretpostavljam da ima descaling mod koji pokrenes sa sredstvom u rezervoaru. Od drugih stvari podmazivanje pokretnih delova grupe silikonskom mascu, ja sam to radio odokativno, kad primetim da je nema dovoljno. Imas da kupis tablete za odmascivanje koje idu u grupu (obicno se ubacuju kroz rupu za mlevenu kafu, moj aparat je imao program i za to – "group wash"), to bih takodje preporucio jer ume ona kafena "sluz" da zaostane na grupi i u cevima koje izbacuju kafu, pa da se vremenom napravi haos. Mozes isto tako da celu grupu zaronis u vodu sa kasicicom-dve puly caff-a, ali ako odmascujes sa tabletom, verovatno nema potrebe za tim (samo properes grupu toplom vodom). Moj aparat je bio Gaggia Platinum, ali kontam da vazi za sve superautomatike.
 
Da, taj descaling program ima, a za odmascivanje nisam siguran, nisam nasao u uputstvu nista za to. Tako da mozda je bolja ta druga varijanta, da grupu ubacim u vodu sa sredstvom za odmascivanje (mozda se javi neko ko je imao slican pa zna da li ta tableta moze u deo za kafu). Da li posle toga treba podmazati?
Inace tu Gaggiu je covek prodavao na Kp za 70e.. i dok sam se ja premisljao (ne znam ni zasto :/) prodata je :D neko je bio bas lucky bastard :D
 
Moju bih verovatno mogao da prodam za slicne pare, ali je drzim u steku za ne daj boze :D Mast ces moci lako da vidis u kakvom je stanju, pa po potrebi podmazi. Ja sam to radio jednom u nekoliko meseci, mozda je sa Delonghi-jem drugacije.
 
Da, kamenac ide na deo za paru, pretpostavljam da ima descaling mod koji pokrenes sa sredstvom u rezervoaru. Od drugih stvari podmazivanje pokretnih delova grupe silikonskom mascu, ja sam to radio odokativno, kad primetim da je nema dovoljno. Imas da kupis tablete za odmascivanje koje idu u grupu (obicno se ubacuju kroz rupu za mlevenu kafu, moj aparat je imao program i za to – "group wash"), to bih takodje preporucio jer ume ona kafena "sluz" da zaostane na grupi i u cevima koje izbacuju kafu, pa da se vremenom napravi haos. Mozes isto tako da celu grupu zaronis u vodu sa kasicicom-dve puly caff-a, ali ako odmascujes sa tabletom, verovatno nema potrebe za tim (samo properes grupu toplom vodom). Moj aparat je bio Gaggia Platinum, ali kontam da vazi za sve superautomatike.
Koju silikonsku mast koristite za podmazivanje?
Imam Delonghi ECAM 22110 pa bih kupio neku za podmazivanje infuzera.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Prvi put pijem Riobu. Meljem obicnim mlinom po nekom svom fazonu i prvo je bila vodena. Morao sam da dodam jos malo kafe. Sad je kako treba. Ima nesto vise vlage. Lepi se za kašičicu...
6fd91e43fd499ba46ff5e39ec458c71b.jpg
65afce2e20d128dfa13e5003d071a9b7.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Sa li mi neko moze predložiti koje tablete mogu da koristim za descaling SAGE BARISTA aparata.

Uz aparat sam dobio ove, ali je teško da ih nabavim. Pretpostavljam da ima nesto lokalno da se kupi...

Hvala unapred.
4e938fae2691d9b22a0c3cf8bada60a0.jpg
efeb9f6d24459667ddda0f801f322024.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Cafiza tablete za čišćenje grupe

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Gde je moguće u Beogradu kupiti ove Cafiza tablete?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ne znam za kafizu, ali imas i pulycaff tablete. Pulycaff.rs

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Lidl. Neka smešna cifra
a21bf3c61d5bddf8cf03d1a0f061c509.jpg
f1c3721e80eb14b0455ccd5b14ffd709.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Koju silikonsku mast koristite za podmazivanje?
Imam Delonghi ECAM 22110 pa bih kupio neku za podmazivanje infuzera.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Ja sam koristio Gaggia silikonsku mast, mala bela tuba, proguglaj, ima je i kod nas.


Sa li mi neko moze predložiti koje tablete mogu da koristim za descaling SAGE BARISTA aparata.

Uz aparat sam dobio ove, ali je teško da ih nabavim. Pretpostavljam da ima nesto lokalno da se kupi...

Hvala unapred.
4e938fae2691d9b22a0c3cf8bada60a0.jpg
efeb9f6d24459667ddda0f801f322024.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

To nisu tablete za ciscenje kamenca, nego za backflush grupe. Svakom bih preporucio da umesto tih tableta uzmete veliko pakovanje Puly Caff od 900g (oko 1000 din.), ide kasicica u portafilter sa blind basketom, trajace vam bar 2-3 godine ako samo radite backflush povremeno. Ja koristim taj prasak i za povremeno odmascivanje basketa, shower screena i svih delova gde se zadrzava kafa (3 kasicice u litar vruce vode, samo se potopi sve, ispere posle 15-20 minuta, fantasticno odmascuje). Mislim da je po kvalitetu u rangu sa Cafiza, koje nema kod nas.
 
Poslednja izmena:
Imam raspali dolce gusto, i sve sam na ivici da pazarim neki aparat. Drugar mi kaže da probam ovo. Naručim, i prijatno se iznenadim. Može lep espreso da se izvuče.

https://www.compatible-capsules.com/

Ja sam uzeo za dolče gusto i može 8gr da stane. On ima Nesspresso i jedva može 5.
 
Kako su se pokazali Lavazza Jolie aparati?
Vidim ovamo u CG je sad na akciju 79€. Generalno kakva je lavazza kafa iz kapsulica?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Moze preporuka za dobar servis? Treba mi donja gumica za dihtovanje ručke Kruls XP4000.
Hvala
e614da4f65a38607cee0276cd6e8bbc3.jpg
fbd5326151c45741e65cffb9e55de076.jpg


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Premeris gumicu i odes u radnju gde prave/prodaju dihtunge... Ili poneses pa nek pogledaju u radnji direkt... Mozda moze da se nadje gde prodaju delove za kola... Snadjes se :)
 
Nazad
Vrh Dno