Šta je novo?

iPhone 11

Kako god da je ja se vodim time da mogu da ga punim kad god hocu i koliko god hocu, jer sto vise pazite na to, samo ce gore biti. Taj procenat (health) baterije moze znaciti nekome ko ce sutra kupiti telefon od Vas, tako da bukvalno nemojte se opterecivati time, ta baterija trajace najmanje 3 godine bez mane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako god da je ja se vodim time da mogu da ga punim kad god hocu i koliko god hocu, jer sto vise pazite na to, samo ce gore biti. Taj procenat (health) baterije moze znaciti nekome ko ce sutra kupiti telefon od Vas, tako da bukvalno nemojte se opterecivati time, ta baterija trajace najmanje 3 godine bez mane.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma tacno su to ubacili da se teze prodaje polovan. Tu kupci zapene ako fali par procenata i nece da kupe.
 
Velika vecina nikad nije ni cula za to.
 
Kako god da je ja se vodim time da mogu da ga punim kad god hocu i koliko god hocu, jer sto vise pazite na to, samo ce gore biti. Taj procenat (health) baterije moze znaciti nekome ko ce sutra kupiti telefon od Vas, tako da bukvalno nemojte se opterecivati time, ta baterija trajace najmanje 3 godine bez mane.


Sent from my iPhone using Tapatalk
3 godine malo teže, bez mane pogotovo. Posle godinu dana se već oseti slabljenje a ne posle 3 godine. Drugu se na sedmici baterija raspala posle godinu dana, kupljen nov u Irskoj

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne bih rekao da je tako. Promenio sam brdo iPhona i nikad mi se nije raspala baterija za godinu dana. Iskustva su razlicita ali ne zavisi sve od baterije vec i od korisnika. IPhone 6s koji mi je bio visak prodao sam pre neki dan sa 85 healt baterije posle skoro 4 godine koriscenja istog. Kupio je covek koji je i trazio telefon sa realnim procentom baterije jer je to znak da nije menjana, a original baterija sa 85% health-a traje mnogo duze nego kopije sa nerealnim kapacitetima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baterija je bila raspadnuta fabrički do XR-a. :D

Zavisi to od mnogo faktora, i kako se puni, i kad se puni, i na šta se puni... lako se menja i nije skupo, tako da ne treba baš ni preterano voditi računa.
 
Meni se na 6S baterija raspala tu oko nekih 85% i to prilikom apdejta na novi os. Nikada pre toga nije imala problem sa hladnocom itd. Samo nakon apdejta vidim potrosio mnogo pao sa 80% na 20% otprilike. Udjem u bateriju i imam sta da vidim upalio se onaj menadzer ili kako se vec zove koji spusta takt. Na sedmici identicno koriscenje radila tri godine besprekorno, jeste pala na 84% ali bez ikakvih problema.
 
Pomoć društvo, i nemojte se smejati jer mi je ovo prvi iPhone [emoji4]

Ne mogu da izađem iz silent mode-a, telefon mi samo vibrira, nema tona. Probao restart telefona, ne pomaže...

969509a4ce70341c1731ef9e7114cdae.jpg


9b00c096482626411ad8a27e09a6a2d8.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obzirom da mu je prvi iPhone da pripomognem ilustracijom
9647e66982fb4e60f6448cb37424aa69.jpg
 
Haha, to je to - hvala [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo od drugara X star 6 meseci sa verovali ili ne 88% health, ali je tel bio non stop gaming masinica :) covek je igrao igrice i dok je punio tel, a inace ga je punio na nekom jakom punjacu. Ja sam promenio batt kad sam uzeo od njega, nosio ga oko 4 meseca, meni ni 1% nije pao tako da je sve do upotrebe.
 
Meni je trenutno 85% (star godinu i po dana) i sasvim normalno radi
 
Ma tacno su to ubacili da se teze prodaje polovan. Tu kupci zapene ako fali par procenata i nece da kupe.

Taj battery health je ubačen posle one afere oko trotlovanja telefona... Da bi pokazali zašto trotluje, ubacili su kao taj battery health pokazatelj nakon što je izbila afera oko toga.

A zapravo niko ne veruje u to i znaju da trotluje da te nateraju da kupiš novi iPhone. Pošto je iOS super optimizovan, pa ti npr. i danas iPhone 7 super radi, morali su da ga trotluju malo, posle godinu dana, a posle da zamažu ljudima oči da je to zbog baterije.

Možda je malo karikirano, ali zapravo to je u principu istina :)
 
Ma da, uhvatio sam sebe skoro da razmišljam o zameni baterije iako mi ne zadaje nikakve probleme. Sigurno ne drži kao prvog dana, ali i dalje izguram dan bez problema. Ali kopka me taj procenat stalno...
 
Kad smo vec kod baterije, kakva je situacija u poslednjih par generacija, ko tu ima najbolju autonomiju?
Kapiram da je 11 Pro Max tu neprikosnoven, a da su 11 i XR u samom vrhu?
 
Evo ti iz mog iskustva. X i Xs, nije neka srece, izgura dan, ali ne vise od toga. Xr je tu bolji sa baterijom, ali opet slabiji od Xs Max. Zena trenutno koristi Xr, ja 11 Pro, mnogo bolja je na 11 Pro nego na Xr, za 11, iskreno ne znam, nisam ga imao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala lepo na brzom odgovoru! [emoji4]
U principu je sasvim dovoljno da izgura citav dan full koriscenja, meni je to pokazatelj dobre baterije. Sve preko toga je bonus.
 
Svi mi ra razlicito koristimo telefone. Neko vise za razgovore, poruke, fb, insta, yt, igrice... Ali, desavalo mi se na X i Xs, ukoliko ne ukljucim LPM, da oko 18-19h moram da stavljam na punjac, a obicno ga skidam u 7h sa punjaca. Na Xr nisam imao taj problem, a na 11 Pro tek ne. Evo ti upravo primer. Skinuo ga sa ounjaca jutros, sa 89%, trenutno mi ostalo 31%, a aktivno koriscenje 5:27h.
da18c6ed26e412067b2769e728960895.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slazem se, svako na drugaciji nacin koristi mob, pa je malo i nezahvalno govoriti o tome. Ali sto vise iskustava razlicitih korisnika to je bolje svakako. Moze se steci priblizan utisak o autonomiji u tom slucaju. [emoji4]
 
11 Pro Max je stepenik iznad, XR/11/11 pro su tu negde, i to su ujedno prva 4 iphonea ikad koja svakom mogu da izdrže dan bez problema, sem u baš ekstremnim slučajevima.
Meni se za 5-6 meseci sa X desilo mozda 3 puta da nije morao na punjač u toku dana, drugar sa Xs isto. Max je bolji ali ne toliko koliko bi se očekivalo. Izbacivanje force touch motora i širenje baterije definitivno najbolji appleov potez odavno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Igor88@ istyle usce, dobio sam neke pogodnosti pa sam je zato i zamenio, al utice na psihu taj % :)
 
Jel screen time na iphone pokazuje samo kad je ekran bio upaljen? Ili kao pre sto je bilo da tu uracuna i neke druge procese koji fon drze budnim kao sto su slusanje muzike, radija...
 
Kod mene tacno za godinu isto na 6s pala na 86.
Punim iskljucivo nocu, eventualno nekad uvece dopunim koji procenat da moze izgurati do spavanja (u zadnje vrijeme sve cesce jer malo vise poziva i neta nema sanse da izgura do ucece).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se pridruzim. Nakon 11 godina Samsunga, iPhone za promjenu. Trenutno mi je tel na 13.2.3. Da li azurirati na 13.3.1? Hvala![emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne bih dizao na 13.3.1, meni je baterija znatno oslabila sa poslednjim updateom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je na 13.2. Da li da apdejtujem na 13.3.1 ili jos da cekam? Na trenutnoj verziji nemam zamerki.

I da li vam deluje normalno ghosting koji se javlja na niskim temperaturama? Kod mene ga ima poprilicno kad je fon leden.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno