Šta je novo?

Orion Telekom

Pozdrav dobri ljudi,
malocas me pita pasenog sta mislim o bezicnom orion netu (pored njega moze SBB da uvede), ali nisam mogao nista konkretno da mu kazem jer nisam iz BG-a, a znam da kvalitet usluge/veze moze da varira od grada do grada, pa cak i u okviru samog grada.
Da li bi neko mogao da iznese svoje iskustvo? U pitanju je naselje Altina - Zemun.

Hvala unapred :)
 
Deder baci pogled na prethodna ista pitanja u temi (imaš i pretragu gore desno).

Skraćena verzija - run for the hills.
 
@babadzonka
Sta ima da se misli - izmedju kabla i wifi, uvek biram kabl.
 
Pozdrav, hteo bih da vas priupitam za iskustva sa paketom dual tel plus s netom od 200/20, vidim ovde da se dobija neki huawei ruter, ono što me primarno zanima su realne brzine preko wifi koje dobijate, manje koristimo lan, takođe kakva je telefonija, jel nema prekida ili nekog propuštanja poziva? Želeli bi smo da menjamo poštu net, koju imamo nešto više od 17 god, pošto smo u Paviljonima na nbgd, gde je među prvima to uvedeno. Trenutno imamo kod njih neki paket gde je net 30/2 , a pri mom merenju na wifi je oko 24/2, na kompu preko lana nismo merili
 
Pozdrav, hteo bih da vas priupitam za iskustva sa paketom dual tel plus s netom od 200/20, vidim ovde da se dobija neki huawei ruter, ono što me primarno zanima su realne brzine preko wifi koje dobijate, manje koristimo lan, takođe kakva je telefonija, jel nema prekida ili nekog propuštanja poziva? Želeli bi smo da menjamo poštu net, koju imamo nešto više od 17 god, pošto smo u Paviljonima na nbgd, gde je među prvima to uvedeno. Trenutno imamo kod njih neki paket gde je net 30/2 , a pri mom merenju na wifi je oko 24/2, na kompu preko lana nismo merili
Moj paket je 100/10. Na 5GHz merim opusteno 100, kod druga koji ima 200 ako se dobro secam sam merio bar 150. S druge strane na 2.4GHz max 45 merim. Domet sa 5GHz je kroz jedan zid stabilno, kroz dva zida jedva.
edit: meni su dali eltex ruter, nzm kako je na huawei
 
Poslednja izmena:
Nije to brzina preko WiFi rutera :D To je brzina za pakete koji se realizuju preko WiFi tehnologije (= za nesrećnike koji ne mogu da ponude ni DSL a kamo li i optiku im nude). Dakle to je varijanta "antena na terasu". Orion nudi 3 tehnologije za dovođenje interneta do korisnika: WiFi, DSL i optika/FTTH.

S obzirom da planiraš prelazak na drastično veće brzine od onih koje si do sad imao moraćeš da menjaš te "mi manje koristimo LAN" navike inače džabe plaćaš veću brzinu paketa. Ili menjanje navika ili varijanta da u svakoj sobi imaš po 5GHz ruter a da su ruteri međusobno povezani zično.
 
Poslednja izmena:
Nije to brzina preko WiFi rutera :D To je brzina za pakete koji se realizuju preko WiFi tehnologije (= za nesrećnike koji ne mogu da ponude ni DSL a kamo li i optiku im nude). Dakle to je varijanta "antena na terasu". Orion nudi 3 tehnologije za dovođenje interneta do korisnika: WiFi, DSL i optika/FTTH.

S obzirom da planiraš prelazak na drastično veće brzine od onih koje si do sad imao moraćeš da menjaš te "mi manje koristimo LAN" navike inače džabe plaćaš veću brzinu paketa. Ili menjanje navika ili varijanta da u svakoj sobi imaš po 5GHz ruter a da su ruteri međusobno povezani zično.

Vidim ja nešto mi tu čudno da bude tolika razlika za wifi i lan, msm ne kažem da nije nemoguće da bude veća razlika, ali baš tolika, pa rekoh da pitam za svaki slučaj :D
Mi u zgradi imamo poštu net, sbb i orion optiku, pa mi se učinilo orion kao najbolje rešenje što se tiče neta, jer sbb neću ni da spominjem što su bezobrazno skupi, pošta nema neke preterane brzine, a problem je što se naše potrebe zasnivaju na to da ćemo pre koristiti wifi nego lan. Ako je tako za wifi, da li bi ste mi onda preporučili da uzmem taj u orionu 200/20 , ili u pošti da povećam sa 30/2 na 50/3 , msm prvenstveno zbog wifi?(ali ne kažem da nećemo koristiti lan, i njega ćemo krenuti češće da koristimo)
 
Nisi napisao kakve su ti potrebe ni budžet.
Možeš ti da uzmeš i 1Gbs ali šta ako nemaš uređaje koji to mogu da iskoriste. Imaš li uopšte 5ghz antene na tim tvojim wifi uređajima? 1x1 ili 2x2 kombinacija? Koja je površina prostora i struktura koja treba da se pokrije. Da li ti je bitna brzina ili domet. Je si li spreman da izdvojiš novac za dodatne rutere?

Ukratko, uzmi 100Mbs paket kod Oriona jer ti brže ne treba. Nek ti podese 2.4ghz i 5ghz. Ako ti treba brže lako promeniš, ako ti treba veći domet dokupiš ruter.
 
Poslednja izmena:
Nisi napisao kakve su ti potrebe ni budžet.
Možeš ti da uzmeš i 1Gbs ali šta ako nemaš uređaje koji to mogu da iskoriste. Imaš li uopšte 5ghz antene na tim tvojim wifi uređajima? 1x1 ili 2x2 kombinacija? Koja je površina prostora i struktura koja treba da se pokrije. Da li ti je bitna brzina ili domet. Je si li spreman da izdvojiš novac za dodatne rutere?

Ukratko, uzmi 100Mbs paket kod Oriona jer ti brže ne treba. Nek ti podese 2.4ghz i 5ghz. Ako ti treba brže lako promeniš, ako ti treba veći domet dokupiš ruter.

Imamo neki ruter od pošte net na jednom kraju stana, ali smo kupili neki wifi repeater koji je povezan s ruterom podužim lan kablom, i stavili ga u dnevnu sobu. Iako od samog rutera dostižu već 2-3 crtice od 4 u dnevnu sobu, repeater smo tu stavili najviše zbog dve spavaće sobe, tako da nemamo problema što se tiče dometa, niti bi trebalo da bude nešto preterano smanjena brzina, jedino što moram da proverim da li nam repeater podržava 5ghz. Hvala na savetu, onda ćemo videti taj od 100Mbs
 
Imamo neki ruter od pošte net na jednom kraju stana, ali smo kupili neki wifi repeater koji je povezan s ruterom podužim lan kablom, i stavili ga u dnevnu sobu. Iako od samog rutera dostižu već 2-3 crtice od 4 u dnevnu sobu, repeater smo tu stavili najviše zbog dve spavaće sobe, tako da nemamo problema što se tiče dometa, niti bi trebalo da bude nešto preterano smanjena brzina, jedino što moram da proverim da li nam repeater podržava 5ghz. Hvala na savetu, onda ćemo videti taj od 100Mbs

Iz prepiske vidim da je najbolje da uzmeš Orion optiku 100/10 i da ti prevedu telefonski broj kod njih. Ja sam to uradio. Preko lana stabilnih 94/10, wifi do 45/10 (na 2,4) a ako imaš savremeni telefon i tv (na 5) sa dual bandom onda dobijaš celih 100/10. Moguće je da na tom udaljenom ruteru (UTP veza) dobiješ još bolji rezultat nego u sobi sa eltex-om. Ovo je preslikan moj slučaj. Ja sam iskoristio stari Targo ruter umesto da ga bacim i dobio super u drugoj sobi.
 
Naravno,nema usluge a podrska otisla kuci,pa sad ti gataj sta je problem i kada ce biti resen.
 
Da li je neko uspeo da raskine ugovor sa clanom 6 sa donje slike bez placanja penala? Stigao mi je MTS sa optikom a imam jos vise od godinu i po dana ugovora.
OT.rs.jpg
 

Prilozi

  • OT.rs.jpg
    OT.rs.jpg
    152.5 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena:
Ja nisam platio 20.000 vec 5... ostalo mi je tri meseca obaveze (nisam znao da je ugovor na 27 meseci, pisao sam gore).

Idi u poslovnicu, napravi se lud i pitaj koliko bi kostao raskid. Reci da se selis u Nis ili Novi Sad, tamo sogurno nema njihove optike pa neces moci da preselis ugovor... otkud znam, nesto tako [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Код мене у згради, поред EXE-Neta постоји и Орион оптика. (Ниш)
Можда му понуде да пређе на њихов ADSL, то има свугде. :D
 
Kako je kod vas podesena ova opcija?

2020-02-04-022838.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja nisam platio 20.000 vec 5... ostalo mi je tri meseca obaveze (nisam znao da je ugovor na 27 meseci, pisao sam gore).

Idi u poslovnicu, napravi se lud i pitaj koliko bi kostao raskid. Reci da se selis u Nis ili Novi Sad, tamo sogurno nema njihove optike pa neces moci da preselis ugovor... otkud znam, nesto tako [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala puno, videcu sta mogu da uradim.
 
Ima li neko informaciju,iskustvo,kako funkcionise Orionov wifi internet.Konkretno okolina Smedreva.Ideja je da se odjavi fiksna telefonija i sa njom adsl inetrnet pa me interesuje kakva je stabilnost u radu ovakvog nacina koriscenja intermeta
 
Nikako, beži od toga
 
Samo Orion optika. Radi odlicno. Imao sam niski exe net internet, i mnogo je bolji Orion. Jeste TV kao IPTV, nije kablovska ali je mnogo bolje.
 
Kakav je ovaj laki boks može li neko da postavi karakteristike za procesor,grafiku,koji operativni sistem koristi verziju androida da li je android tv ili full android,količinu RAM/ROM,da li ima,Wifi i da li je radi samo na 2.4GHz ili radi i na 5GHz,ima li Ethernet i jeli gigabitni,ima li Bluetooth.
I da li mogu da se instaliraju dodatne aplikacije tipa HBOGO,EON,MTSGO,RTS Planeta,Netflix,Kodi.
 
Ja juce produzio ugovor. Nisam ni znao da mi je istekao jer naravno, niko me nije zvao da me obavesti i ponudi nesto. Na salteru sam pitao zasto, odgovor je bio da imaju sluzbu za to, reko sve mi je jasno.

Uglavnom, dobio sam 8 meseci za 1000din i ostalo po punoj ceni na 24 meseca. Inace je 5 meseci po 1000din ali za stare korisnike mogu malo i da produze pa sam uspeo da dobijem 8.
 
Kakav je ovaj laki boks može li neko da postavi karakteristike za procesor,grafiku,koji operativni sistem koristi verziju androida da li je android tv ili full android,količinu RAM/ROM,da li ima,Wifi i da li je radi samo na 2.4GHz ili radi i na 5GHz,ima li Ethernet i jeli gigabitni,ima li Bluetooth.
I da li mogu da se instaliraju dodatne aplikacije tipa HBOGO,EON,MTSGO,RTS Planeta,Netflix,Kodi.

Moze ali sa usb-a, kao apk fajlove.
 
Nema mi znaci druge nego da i dalje peglam adsl 10/1 i da placam fiksni.Da napomenem da je repetitior na nekih 300metara od kuce i da ga bukvalno opticki vidim
Moji koriste taj orion wifi, bilo je problema uzrokovanih lošim vremenom dok nisu "približili" predajnik, sad je na nekih kilometar otprilike, odlična optička vidljivost, bez problema od tada.
Alternativa je bio neki adsl, ovo je bila jeftinija varijanta, mane su druge prirode, signal je rešen, 10/1 protok stabilan (iako se plaća 20/1 paket al to je druga priča), glavni nedostaci su druge prirode uglavnom

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno