Šta je novo?

ATI Catalyst/AMD Crimson - diskusija, pitanja, linkovi

Kratko nema šta! :whip:
Liči ko na "izbacivanje" našeg Trga Repoblike pre vremena, apa opet zatvaranje da dovrše radove :D:d

Tako nešto, a možda i Februar da do to bude preko 90%...
 
Ma to svi tako rade, nema uspešnog peglanja dok raja ne isproba i odobri.
Probao sam OC i dobro sada ide. Ima tušta i tma nameštanja, možda i previše ali ko zna šta ta nameštanja rade može vrlo precizan tuning da se uradi.
 
Poslednja izmena:
Toplo bih preporucio da se preskoci 19.12.3. Nasumice crashuju drajveri, 0 problema tog tipa sa 19.12.2. Vidim da se ljudi bune na AMD forumu takodje.

EDIT: 5700 XT je u pitanju.
 
Taman sam hteo da pitam jel probao neko sa 5700 XT.

Kazem ja, januar-februar eventualno :D
 
Ugasio sam Enhanced Sync i driver vise ne umire. Znao sam da su pokidali ga pokidali otkako je Adrenaline 2020 izasao, a i ovako sam ga izbegavao, ali su poceli da ga pale po defaultu u posebnim profilima za igre.
 
Na Rx 570 19.2.3 radi odlično, može dobar OC sada, sa 19.2.2 je kreširala sa i naj manjim OC. Čudno mi je da ima problema sa 5xxx jerbo je primarno zbog njih i napravljen novi drajver.
 
Da budemo iskreni, driver podrska za 5700 XT je katastrofalna od samog pocetka. Jos uvek nisu resili problem sa niskim clockovima na 1080p i manje zahtevnim igrama, a prosle nedelje su stavili announcement da se ugasi Enhanced Sync posto drajveri nisu stabilni:

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/eaeb2l/please_disable_enhanced_sync_if_you_are/

Daleko od toga da je Nvidia bila za pohvalu u poslednjih par godina, ali AMD je definitivno uprskao sa podrskom za 5700 seriju i nastavlja tim tokom.
 
Potpuna nova GPU arhitektura, mada je totalno neopravdano sto se resursi ulazu u sminku kao sto je Adrenalin 2020, a ne na same drajvere.
 
ATI je imao VELIKE probleme sa drajverima na početku. Ja sam vratio poklonjenu karticu '80ih godina baš zbog bagovanih drajvera. AMD je poboljšao situaciju sa drajverima ali nisu samo oni krivi, i Nvidia ima probleme sa drajverima.
 
Na Rx 570 19.2.3 radi odlično, može dobar OC sada, sa 19.2.2 je kreširala sa i naj manjim OC. Čudno mi je da ima problema sa 5xxx jerbo je primarno zbog njih i napravljen novi drajver.

Potvrdjujem napisano :) Bar sto se tice 570 kartice.
 
E jesu ga iskomplikovali ali su sve naj važnije opcije su još uvek tu. Ubaci 19.12.3, bolji je.
 
Ljudi imam mali problem sa monitom AOC Q3279VWFD8 i RX590.
Instaliran novi drajver 19.12.3
Problem je u vidu toga da ne mogu da prebacim Color Depth na 10bcp iako ima ponudjena opcija u podesavanjima.
Pixel format je na default podesavanju RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB)
Sa predhodnom verzijom drajvera nisam imao taj problem.
Koristim DisplayPort kabl za povezivanje.
Jel ima jos neko slican problem mozda ?
 
Nema svrhu taj 10bpc, isto je sa i bez njega, cak imam trip da dodaje input lag.
 
Ja se nesto tripujem da je bolja slika sa 10bpc...znaci to nema veze ? :D
 
Ima, ali samo kod pravih 10-bit panela (ili 12-bit za koje ne želiš ni da pitaš cenu) koji je wide gamut što tvoj nije, tvoj glumi 10-bit uz pomoć 8-bit + FRC dithering-a.
Dakle podržava ulaz 10-bit, ali nema prave koristi od toga...
 
Jel jos neko ima bag sa kursorom na novim drajverima? Tipa non stop blinka onaj kruzic kao da ucitava nesto
 
Isti bag i sa tim, sinoc drug stavio na svoj komp ista prica kao kod mene
 
Jel koristio neko nove drajvere sa 5700 XT?
 
Ja, sve ok

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moguce da je bag u win7 instalaciji vec 3 racunara ista prica od kojih su dva sveze instalirani
 
Nije evo ga odlicno radi na 3 racunarai jos uvek nema apsolutno ni jedne jedine prednosti preci na win10
 
Da taj mi je main za posao, daj reci jednu pednost a da nije ona fantomska na papiru a ja cu onda da ti nabrojim minimum 10 zbog kojih recimo ne mogu da radim na win10 :)
 
kernel,memory management i 5 hiljada još stvari ispod haube,sedmica je zapravo krš za amd.a generalno sigurnost sedmice je sad već na toliko lošem nivou da je kocka naročito za poslovno.tebi se ne sviđa,to je okej,stavi 98micu ali ne treba dovoditi ljude u zabludu,javni je forum.
 
Preterujes to sa 98 :)
Koji memory menagment care jel mi zbog toga u istim igrama trosi average 500mb vise? (nije problem imam 16+ jos 16 u steku al ajd kad pomenusmo memoriju) zatim jel bolje i to sto je na desetci hdd usage uvek 80+% cak i u idle?
Jel treba da pomenemo reklame i blot? Random reseti zbog update_a? UI koji i dalje nisu u stanju da urade vec izgleda kao frankenstajn pola staro pola novo itd

Ovo za security nikad nisam razumeo taj strah i paranoju ja sam sedmicu stopirao sa apdejtima jos kad su ubacili telemetriju i evo nikad ni jedan jedini problem a radim manje vise stvari kao i vecina ljudi na racunaru, inace imam sve legalne windowse tj ne sve vec xp,vista,7,10 tako da nije da sedmicu koristim jer imam dobar aktivator vec mi je prosto bolji sistem za sve sto radim plus sto kazes i vizuelno mi je desetka odvratna


Na kraju glavni problem kao sto rekoh softver za posao mi ne radi na 10 (radio stanica), naravno ima alternative koja je losija i na kraju zasto bih se time bakcao kad ko sto rekoh sedmica sve to radi samo bolje instaliras je i prosto sve radi plus lepa na oko sto je meni barem jako bitno buduci da toliko vremena provodom za racunarom tako da ti zapravo obmanjujes ljude jer prosto govoris ne istinu na kako rece javnom forumu :)

P.S. koristim AMD dobrih 20 godina,ako mislis na FX glitch iz davne 2012 ako me pamcenje dobro sluzi to je srednjeno kroz update u roku od mesec dana :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno