Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima mozda bezvezno pitanje ali tek pokusavam da udjem u sve zamke paketnog naloga. Imam Eon premium, njajjaci paket (presao sa trio extra gold optika), imam pristup video klubu; pitanje da li ako izabere neki film da odgledam placam to ekstra. Otprilike za mene mozda postoji 10% filmova koje nisam odgledao, maratonske serije ne preferiram.

@salekojojt,
Mi smo u buli ne od Veljine oktobarske revolucije nego jos od 1990 godine, mozda si to prosao i bio svestan ili su sve to podneli tvoji roditelji. Da imamo standard kao sto nemamo svi bi sve placali, ovako je uvek dilema hrana, komunalije pa ostalo. Ne znam da li si primetio ali kurs € je nerealan, vestacki se drzi na nekom limitu, nekom odgovara nekom ne. Umri muski 1-x pa to je sve bilo po ko zna koji put i sad ti to opet prikazuju, ovo je samo jedan primer, prikazuju ti to na vise kanala, pa fore neHD kanal i HD kanal (sadrzaj isti) sad i 4K. Mislis da bi ja uzeo paket da sam znao kroz sta cu sve proci i iste fore opet, opet zaboravljeno da mi se odbije odrzavanje. Dobijem pismo e-mail u kome nista ne kaze sem da sam se u medjuvremenu obratio i na 19900 pa su reagovali, e-mail poslat istog dana kada je postao vidljiv racun na mojsbb 3.11. ko to gleda i sta ce da proucava, sve napisano, dokumentovano, eto zato nam je tako. Svoje pljujemo tudje velicamo a i jedni i drugi rade isto.

Treba da smo svesni da su ameri zombovi. Uterali su im da rade non-stop i kada dodju kuci da upale tv, gledaju u prazno, praznim ocima. Kad smo sad i mi dobili sve te cijaske tv, vidimo da je uglavnom 1 ili 2 vlasnika svih tv u svetu. Sta rade, pustaju serije i filmove iz 80ih godina i vrte ih u krug. Jednu seriju zavrse i prebucuju je na drugi tv kanal i tako u krug. Gledamo sam sve serije ncis,a , ima ih 3. mislim da su na foxu, axnu, divi, itd. od kad gledam, ponovili su jedno 5 puta na svakoj sa svim nastavcima. Ne kazem da su lose, ali brate ostarismo i mi i glumci pored vlasnika ovih cijaskih stanica.
 
Svake veceri po par puta mi posivi ekran i napisu mi sifru (#117000). Zovem ih te krene zezanje, pritisni ovo ono levo desno. da ti se smuci. Kroz moj uporan razgovor da mi razjasne dokle ce biti eksperimentalna kablovska, kao 60ih kad je tv pocinjala, shvatio sam da nemaju pojma. Posto nemam vremena da trosim vreme sa dubiozama, slucno otkrijem da kad mi se to pojavi, 3 puta pritisnem program unapred po par sekundi i sve normalno. Govorim o eonu i mogucnosti 7 dana unazad programa. Samo ta mogucnost za nazad me drzi na sbb,u .
--Dubioza predstavlja sve ono što je sumnjivo, neizvesno ili nesigurno.
 
On odgleda sve ncis serijale na tri kanala, posle pete reprize skonta da su ameri zombovi zbog toga, a on je šta? Taj deo ne razumem


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Skidaju, samo što ljudi imaju keša pa uzimaju pretplatu.
@kepa Tako je kepo , upravo to .
@Tambur88
Nemas ti pojma brate, znam previse ljudi u Nemackoj i Austriji i naravno da ne skidaju ..
Preveliki je rizik a kazne su ogromne.. Tamo se znaju zakoni kao i posledice i nije to Srbija pa da radi ko sta hoce....
Jako mali procenat ljudi se tamo bavi piraterijom , a da ne spominjemo Ameriku i tamo imam dosta ljudi ,
u Americi su ti jos vece kontrole sto se Interneta tice , tamo im tek ne pada na pamet da skidaju Torrente ;)
 
Poslednja izmena:
@kepa Tako je kepo , upravo to .
@Tambur88
Nemas ti pojma brate, znam previse ljudi u Nemackoj i Austriji i naravno da ne skidaju ..
Preveliki je rizik a kazne su ogromne.. Tamo se znaju zakoni kao i posledice i nije to Srbija pa da radi ko sta hoce....
Jako mali procenat ljudi se tamo bavi piraterijom , a da ne spominjemo Ameriku i tamo imam dosta ljudi ,
u Americi su ti jos vece kontrole sto se Interneta tice , tamo im tek ne pada na pamet da skidaju Torrente ;)

Za Nemačku (uzgred i Švedsku i Finsku) si u pravu da su opasni što se skidanje tiče u USA skidanje je polu legalno (pošto su za sadržaj na netu za sada odgovorni samo provajderi, a ne korisnici) tako da tamo dosta piraterišu verovali ili ne...i da sam torrent nije nelelgalan...samo pojedini sadržaj može da bude...
 
@kepa Tako je kepo , upravo to .
@Tambur88
Nemas ti pojma brate, znam previse ljudi u Nemackoj i Austriji i naravno da ne skidaju ..
Preveliki je rizik a kazne su ogromne.. Tamo se znaju zakoni kao i posledice i nije to Srbija pa da radi ko sta hoce....
Jako mali procenat ljudi se tamo bavi piraterijom , a da ne spominjemo Ameriku i tamo imam dosta ljudi ,
u Americi su ti jos vece kontrole sto se Interneta tice , tamo im tek ne pada na pamet da skidaju Torrente ;)

Ako skidas torente pa vidis sidere odakle dolaze mnogo ih je iz Sjedinjenih Drzava cak i najvise, tako da ...
 
@kepa Tako je kepo , upravo to .
@Tambur88
Nemas ti pojma brate, znam previse ljudi u Nemackoj i Austriji i naravno da ne skidaju ..
Preveliki je rizik a kazne su ogromne.. Tamo se znaju zakoni kao i posledice i nije to Srbija pa da radi ko sta hoce....
Jako mali procenat ljudi se tamo bavi piraterijom , a da ne spominjemo Ameriku i tamo imam dosta ljudi ,
u Americi su ti jos vece kontrole sto se Interneta tice , tamo im tek ne pada na pamet da skidaju Torrente ;)

Ma kakvi u americi piraterija samo tako. Verovatno znaš samo neke buržuje:)
 
Back to topic, mene su zvali na bum, uo istice u februaru, imam gold po ceni silvera ... Nudili eon po staroj ceni godinu, posle puna cena jos godinu .. posle sam se prepisivao sa drugom sluzbom koja mi je trazila broj opet, pa me nisu zvali, ja reko napisite to sto planirate da.ponudite a oni dali linkove sa sajta za pakete i akcijske cene ... Pa sam im pisao da pitam jesu hteli da me zovu da mi nude standardnu ponudu, i otada ni reci ... Znaci 4 sluzbe imaju, i svaka radi za sebe ... cirkus, i to onaj na cijem plakatu pri dnu pise 'cirkus se greje'

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nesto mi u poslednjih nekoliko dana cesto izbacuje nesto ovako:
dial tcp4 185.217.68.211:0->178.218.165.53:80: connect: connection timed out

Danas vec 5 puta, pocinje da nervira. Da zovem kablovskog operatora ili je nesto drugo u pitanju?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
VPN, ko zna iz koje vuko*mjau**mjau**mjau**mjau*ne su ti seederi.

:)
Nisam skidao sa torenta nesto bar 2 godine, ali, postavlja se pitanje, ako su na zapadu svi tako "pošteni" tj. poštuju zakon, odakle toliko sadržaja za skidanje? Ispadne da samo neke države poput naše to koriste i dele?!?
Na YT se može naći more video tutoriala kako gledati filmove i serije preko nekih app tipa bivši terrarium i slične, i za divno čudo, ima more njih koji su amerikanci, ili toliko govore savršeno engleski, naglasak, dikcija...Naravno, pre svega napominju da se koristi VPN, bez njega nikako i naravno nude koji VPN. Tako da, svugde u svetu ljudi gledaju da prodju free, samo što bar plate taj VPN, pa na miru gledaju i skidaju sve što požele.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Razlika između Srbije i npr. Nemačke je što kod nas svaka polupismena šuša sa 2 grama mozga može da se zakači za neki torent, skida koliko hoće i boli ga uvo. Ovde i dalje ima piraterije i na ulici, skoro videh tezgu na “buvljaku” Nbgd, pirata koliko voliš, sve na izvolte, čovek uredno plaća zakup.
U Germaniji ima da se pomučiš da skineš, a da te ne provale, plus uvek ćeš da “gledaš preko ramena” za svaki slučaj.

Jednostavno, tamo funkcioniše neki sistem, ovo ovde kod nas je divlji zapad, pa kako se ko snađe.
 
Imam problem sa SBB internetom, instalacija je stara oko 10god vise-manje i desava mi se da internet mnogo puca i zabada na trenutnke pukne konekcija na 1-2-3 sekunde dok gledam film ili slusam muziku na laptopu (YT). Kada pustim hotspot sa telefona i prikacim se na laptop, sajtovi se momentalno otvaraju nema delay-a, video klipovi ne seckaju.... Kada sam zvao i prijavio ovaj problem SBB-u rekli su da mi je laptop pun virusa pa da je do njega posto kod njih konekcija je "savrsena". Da li je neko imao ovaj problem i da li stara instalacija stvarno moze da ima uticaj na to, posto kontam da kablovi posle 10-tak godina na suncu,kisi,vetru,snegu se ostete.
 
Ima i mala razlika u tome što Švabi 20 jura za Netflix I HBO predstavlja zanemarivu sitnicu na mesečnom nivou.
 
Svake veceri po par puta mi posivi ekran i napisu mi sifru (#117000). Zovem ih te krene zezanje, pritisni ovo ono levo desno. da ti se smuci. Kroz moj uporan razgovor da mi razjasne dokle ce biti eksperimentalna kablovska, kao 60ih kad je tv pocinjala, shvatio sam da nemaju pojma. Posto nemam vremena da trosim vreme sa dubiozama, slucno otkrijem da kad mi se to pojavi, 3 puta pritisnem program unapred po par sekundi i sve normalno. Govorim o eonu i mogucnosti 7 dana unazad programa. Samo ta mogucnost za nazad me drzi na sbb,u .
--Dubioza predstavlja sve ono što je sumnjivo, neizvesno ili nesigurno.

Evo pocelo i kod mene , upalim TV a na ekranu stoji (#117000). od ovog meseca na EON paketu i eon-boxu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li neko provereno zna da li može da se vrati broj fiksnog telefona iz sbb u telekom?
Pre nekoliko godina sam prebacio fiksni u sbb, prošlo je sigurno 2 godine ugovorne obaveze, sad bi hteo da se vratim ali mi je važno da to bude isti broj koji roditelji koriste godinama.

Negde sam čuo da su ljudi imali problem, nisam siguran koja strana je pravila problem, ali nisu uspeli isti broj da vrate iz sbb u telekom.
 
kolege jedno pitanje,
sestra mi je otkazala SBB ali je ostao i dalje kabal u stanu.
pošto je isključena analogna televizija,ako joj ja dam moj digitalni resiver da li može neko iz tehničke podrške da provali da ona gleda televiziju preko mog uređaja?
unapred hvala

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
kolege jedno pitanje,
sestra mi je otkazala SBB ali je ostao i dalje kabal u stanu.
pošto je isključena analogna televizija,ako joj ja dam moj digitalni resiver da li može neko iz tehničke podrške da provali da ona gleda televiziju preko mog uređaja?
unapred hvala

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Ako ne radi analogna, znaci da je kabl isključen fizički sa pojačala i tada neće raditi ništa. Ja sam to radio dok je devojka imala samo analognu, pa odnesem moj reciver i gledamo normalno. Mislim da je 99% tako, ali neko mozda zna više i drugačije.

A što se tiče da provale da je reciver odnet negde, to mislim da ne mogu, svaki reciver ima svoju MAC adresu i oni puštaju odredjene pakete koje plaćaš na tu MAC adresu, gde je reciver prikopcan, to je ne bitno, ali preduslov je da radi bar analogna.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cam karticu izgleda ne mogu da provale, moj kolega je dao svoj cam koji mu je višak koleginici koja je odjavila kablovsku a tehničari SBB-a nisu raskačili kabl. Ona koristi taj njegov cam duo možda ima 2 godine, od kada su počeli da izbacuju pojedine kanale sa analognog signala.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
isključili su generalno analogni signal u Pančevu pa je ona izgubila analognu televiziju zbog toga a ne zato što su presekli kabal ili nešto drugo uradili.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Може да ради без проблема ако је спојена на сбб мрежу. Неће је нико дирати нити узнемиравати. Ти нећеш добити казну ако јој даш уређај на коришћење.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
hvala svima na odgovorima :)

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno