Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Sta god da uzmes nije skupo (par eura) i ne radi dobro. Ja sam probao i Kievstar i Lifecell i Vodafone. Na ovom poslednjem sam ostao
 
Zna li neko kakav je Turkcell u Turskoj i kakve sve pakete nudi?


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Šta mi je najbolje da uzmem za Makedoniju?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Imam novu bonbon karticu (sa 20 kuna kredita) kupljenu u HR pre 5-6 meseci. Kartica do sada nije koriscena, neaktivirana je. Da bih je aktivirao moram osvariti poziv (uspesno aktivirao x kartica do sada). Medjutim, automat mi kaze da poziv nije moguce ostvariti i upucuje me na podrsku. Kartica se ponasa kao da je istekla a ne da je nova. U podrsci kazu da je jedini nacin da je aktiviram taj da ostvarim poziv iz HR (mada sam do sada to iskljucivo radio iz Srbije sa drugim kartica) ili da je je dopunim bonom i time bi se ona aktivirala. Kako ne planiram da putujem u HR ostaje mi samo dopuna….

Da li neko ima bon od 15 kuna i voljan je predati mi ga?
 
Bon možeš da kupiš preko Aircash aplikacije, ali je najmanji od 30 kuna.
Pozdrav
 
ja samo znam da u Makedoniji A1 ima najbolji pokrivenost, def. Nijednom mi nije pao 4G


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
OK to, al koju karticu gde šta

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja koristio lycamobile karticu kupljenu na kiosku u Bitoli. Dva giga, sedam dana 99 denara. Odlično radila. Morao da zovem i Grčku i minut na fiksni je 3 denara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Iz podrske (bonbon) su mi potvrdili da im se javljaju korisnici da ne mogu aktivirati (nove) kartice iz Srbije (inozenstva kako kazu). U pitanju je kartica od 20 hrk koja je za poziv/sms/internet. Jedini nacin aktivacije je pozivanje bilo kog broja. Medjutim, javlja se automat sa porukom da poziv nije moguce ostvariti i da se javim podrsci. Probao sam sa dve nove kartice, u dva uredja, preko mts-a i Telenora. Na Vip nece da se nakaci.
Dopuna kartice se ne moze uraditi dok je ista neaktivirana. Iz podrske kazu da je pokusam aktivirati pozivim iz HR.
 
Postoji li mogućnost da je problem sto je poziv iz roaminga skuplji od 20kn? Ako je tako, doplati na racun koju kunu pa probas.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Iz podrske (bonbon) su mi potvrdili da im se javljaju korisnici da ne mogu aktivirati (nove) kartice iz Srbije (inozenstva kako kazu). U pitanju je kartica od 20 hrk koja je za poziv/sms/internet. Jedini nacin aktivacije je pozivanje bilo kog broja. Medjutim, javlja se automat sa porukom da poziv nije moguce ostvariti i da se javim podrsci. Probao sam sa dve nove kartice, u dva uredja, preko mts-a i Telenora. Na Vip nece da se nakaci.
Dopuna kartice se ne moze uraditi dok je ista neaktivirana. Iz podrske kazu da je pokusam aktivirati pozivim iz HR.
1 Ručno odaberi Telenor mrezu.
2 Pozovi kratki kod *100#
3 sačekaj par minuta pa pozovi CC na +385970366366, čim se javi teta koja kaže dobrodošao u bonbon, prekini vezu
4 sačekaj da stignu sms poruke, konkretno poruka u kojoj piše koji je tvoj broj telefona

Ovo je oproban recept
Probaj pa nam daj feedback da li radi, pa može neko od modova da prebaci ovo u prvi post.
 
Poslednja izmena:
Isto. Automat kaze “Ovaj poziv se ne moze uspostaviti. Za pomoc se obrati korisnickoj podrsci....”

Kod *100# kaze “Da bi koristio ovu uslugu trebas aktivirati broj....”

Kod *121# mi daje meni sa stanjem




@ DGoran
Ne. Za aktivaciju je potreban samo poziv, druga strana ne mora da se javi, znaci 0 hrk.

Ne moze se doplatiti na racun jer kartica nije aktivna. Probao slanjem sms-a i ukucavanjem koda *123*kod#.

Ili je bug u sistemu ili su namerno onemugucili aktivaciju van HR.
 
Poslednja izmena:
Zna li neko kakav je Turkcell u Turskoj i kakve sve pakete nudi?


Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Turska je baš posebna po tom pitanju, imaju blacklist za IMEI. Odnosno kad jednom ubacis tursku karticu u telefon, kreće da se broji 60 ili 120 dana ne znam tačno, nakon čega tvoj telefon više nikad neće moći da se registruje ni na jednu mrežu u Turskoj. Da bi te skinuli sa liste, moraš da platiš oko 40 EUR.

Za Tursku neki od domaćih roaming paketa (Telenor bi trebalo lepo da radi), + ako ti treba baš još dosta data saobraćaja nešto kao allday wifi (iznajmis MIFI uredjaj).
 
Turska je baš posebna po tom pitanju, imaju blacklist za IMEI. Odnosno kad jednom ubacis tursku karticu u telefon, kreće da se broji 60 ili 120 dana ne znam tačno, nakon čega tvoj telefon više nikad neće moći da se registruje ni na jednu mrežu u Turskoj. Da bi te skinuli sa liste, moraš da platiš oko 40 EUR.

Za Tursku neki od domaćih roaming paketa (Telenor bi trebalo lepo da radi), + ako ti treba baš još dosta data saobraćaja nešto kao allday wifi (iznajmis MIFI uredjaj).
Ne treba mi vise od 5 dana tkd. ne znam da li se vise isplati uzeti kod njih karticu ili uzeti kod nas. Svakako hvala na odgovoru!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@ DGoran
Ne. Za aktivaciju je potreban samo poziv, druga strana ne mora da se javi, znaci 0 hrk.
.

Ukoliko je početni trošak poziva veći od iznosa kredita koji imaš na računu, nećeš biti u mogućnosti ni da iniciraš poziv.
S tim što je minut ka Srbiji 8 kuna/minut I to ne bi trebalo da bude problem.
Verovatno je isključen roaming dok ne aktiviras karticu.
 
Poslednja izmena:
To je za telenor postpaid. Neka hvala :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ima i za prepaid isto. Bio sam ga koristio u Grckoj i super je radio [emoji1]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne vidim na sajtu da ima...

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
https://www.telenor.rs/sr/privatni/ponuda/aktuelno/roming-1gb-7-dana/

Evo i screenshot iz moj telenor aplikacije
05989b0bf6ccf6e5ee640ad4b1cc7ece.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ja koristio lycamobile karticu kupljenu na kiosku u Bitoli. Dva giga, sedam dana 99 denara. Odlično radila. Morao da zovem i Grčku i minut na fiksni je 3 denara.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
U to mi odgovara, hvalaaa

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Jel može neko da me uputi na link gde bih mogao videti cene paketa prvenstveno interneta, a onda možda i razgovora iz Nemačke prema Srbiji?

Potrebna je najjeftinije varijanta korišćenja interneta (a onda i minuta ka Srbiji, ako je povoljno) u Nemačkoj na period od 3 meseca.

Da li Bonbon ima najbolji odnos cena/kvalitet ili ima nešto bolje?

Vidim na oglasima sa ima nekih paketa 14gb za 18€ mesečno. Jel zna neko o čemu se tu radi?

P.S. Relativ ije hitno, treba da nabavim do narednog vikenda...
 
Poslednja izmena:
Za pozive kupiš ovde globaltel karticu, instaliraš aplikaciju i iz inostranstva pozivaš kao da si ovde.
Što se neta tiče, vidi da li ti je rentabilnije neki bonbon sa fup-om ili lokalna kartica.
 
Za pozive je tu i Orion ring, srpski fiksni broj bilo gde na kugli zemaljskoj ako imaš net.
 
Za pozive kupiš ovde globaltel karticu, instaliraš aplikaciju i iz inostranstva pozivaš kao da si ovde.
Što se neta tiče, vidi da li ti je rentabilnije neki bonbon sa fup-om ili lokalna kartica.
Šta je FUP?
Gde mogu videti pakete Bonbon kartice (na sajtu ne piše ništa za roming) i kako se ta kartica može nabaviti?
 
Fair usage policy, ograničenje obećanog, u ovom slučaju misli se na sečenje količine interneta (u romingu) u odnosu na ono te sleduje u Hrvatskoj.
SIM kupuješ, na kiosku ili pumpi u hrvatskoj ili KP u Srbiji.
Pakete imaš na sajtu i aplikaciji.

Evo ti slika fupa po paketima
5642533ddea3eab7a0c41e70ccbec072.jpg
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno