Šta je novo?

Orion Telekom

Za 50din razlike naravno da ne, da citiram kljucni deo iz prethodnog posta "Jel ima neko ko je imao prebacivanje SBB -> Orion i da li previdjam neku bolju kombinaciju od ove koju sam naveo gore?" :)

Druga cinjenica je da, ako hocu EON sa slicnim (tj boljim, ali nebitno posto mi realno nisu ni potrebni) paketom kanala koji sad imam na trio gold extra, moram da idem na EON premium koji je 5k din.

I konacno, cini mi se da je sve ovo ipak mlacenje prazne slame tj da su trenutno cene skoro identicne u bilo kojoj kombinaciji - Orion optika 1900din za 200/20 + SBB EON Premium TV 3000din (plus prikljucna taksa), opet se dolazi na 5k, za losiju uslugu nego ako je komplet paket kod SBBa.
 
Ako uzmes ugovor na 24 meseca, na sve cene triple i dual paketa koje su tamo na sajtu imas popust od 20% koji mozes da dobijes u razgovoru sa akviziterom
 
Upravo to, s tim da sbb ni je daje 1000/100, ako je to nekome potrebno. Ako vam ne treba više od jednog tv-a, i imate smart, nađete nekoga ko prodaje svoj app, i za par stotina dinara mesečno, imate sbb kablovsku uz orion, plus na orionu imaju arene.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Hvala obojici na odgovorima. Pored tih 20% preko akvizitera, jel imaju opciju tipa x meseci za 1din za nove korisnike, ne vidim to na sajtu.. ili preterujem? :) Da uporedim konacnu cenu na 24m sa eventualnim popustom koji bih mogao da dobijem kod SBBa za obnovu...

@daxyco: tako nekako, ni ovih 300/30 koje imam kod SBBa mi nisu potrebni, uzeo sam trio gold extra (umesto trio gold) jer sam ga upario sa supersetom i dobio HBO premium paket za dz.
Sto se tice akcije sa EON TV app, mislim da to sad pada u vodu s obzirom da je SBB u martu ubacio u ugovor stavku da imaju pravo da blokiraju aplikaciju ako se (cini mi se) 50% ili vise vremena koristi van SBB mreze.
 
@NorthGate
Meni se loaduje minut ako ga iskljucis iz struje, ali ovako kad ode u standby, gotovo instatno se pali.
Mogu cak i da snimim, nije problem.

@fructal uzimaj 20% popusta, nemoj uzimati promo mesece.
Ja takodje imam eon box preko oriona, svi kanali rade super ioako je drugi operater.
 
Kako na tom orionovom box uraditi update kodija, trenutna verzija je 15. 2, i da il uopšte može na verziju 18

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Zavisi pre svega od verzije Android-a na tom Orion čudu, pošto Kodi v18 radi na Android 5.0 ili novijem.
Više se ne sećam kad je tačno pomeren taj minimum, za v17 ili sad za v18. Kodi v18 definitivno zahteva minimum Android 5.0. Znam jer sam morao da instaliram 5.0 custom ROM na mog matorog "kineza" koji je sa Android 4.4.2 čini mi se.

Ako ne može brisanje postojeće instalacije (= sistemski app) ni update onda verovatno možeš da instaliraš "SPMC" fork (koji doduše nije baziran na Kodi v18 već v17) ... ili da sam kompajiraš Kodi sa promenjenim package ID-em?
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam koja je verzija, to sam video sinoć kod drugara on ima orion, pa sam se malo igrao sa daljinskim i nabasah na aplikacije kodi, YouTube, i neki pretraživač. Nisam video da ima play prodavnica. Ne znam ni sa li može nešto drugo da se instalira

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Ima neko probleme sa ovim rukim ruterom sto daju uz optiku? meni dropuje po 3-4 na dan ppp konekciju bez razloga, primetio sam da mi i wi fi brljavi, da ih cimam da zamene? imaju li uopste ista drugo sem tih rusa?

PS greje se bas isto ako vuce link ide temp i preko 60c, drzim ga na nekih 40-44c uz 14cu vent koju sam stavio na njega da , haos
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje/komentar za korisnike optike:

koliko vidim iz komentara ovde, optika je prilicno stabilna.. support je krsh, ali support je svuda krsh, realno. :)

Moj slucaj - na SBB optici sam, stari (trio gold extra) paket, 300/30 i gomila kanala (izmedju ostalog i HBO premium sa HBO go preko telenor super seta) za ~4500din. Mislio sam da probam da srezem troskove prelaskom na Orion, ali koliko vidim za slican paket ne bih imao narocitu ustedu (optika triple plus + HBO plus recimo = 4450din).

Jel ima neko ko je imao prebacivanje SBB -> Orion i da li previdjam neku bolju kombinaciju od ove koju sam naveo gore?

Takodje, moji matorci su uveli Orion trojku pre par dana, juce sam im pustio nesto unazad - jel implementacija video plejera na ovom boxu zaista toliko retardirana da video prikazuje u "prozoru", tj ima okvir sa sve 4 strane? Preleteo sam kroz opcije ali ne videh nigde opciju za full screen.
SBB pun paket je 5000rsd. Popust 12x3000=36000+60000nadalje =96000
300mbps + EON TV bilje rešenje +tel

Orion pun paket 5000 popust 20% x 24 = 96000 izadje isto
1000/100Mbps +TV malo lošiji. +Tel
E sada optika je ipak optika


Kome treba TV bita SBB


Poslato uz pomoć Tapatoka
 
@NorthGate
Meni se loaduje minut ako ga iskljucis iz struje, ali ovako kad ode u standby, gotovo instatno se pali.
Mogu cak i da snimim, nije problem.
I to je mnogo...
Nema potrebe,verujem ti,ali ocigledno je da ima neki problem,a ovi ne mogu dva meseca i vise da to srede.
Evo,meni vec od 22.04. salju novi Smart box ,kao update-ovan i jos nije stigao.
 
Kako ocenjujete orion optiku i sve ostalo u odnosu na telekom?

Treba optika da se uvede u zgradu do podruma (sto radi telekom) i sad se pojavio i orion sa ponudom za razvlacenje optike kroz zgradu, pa se treba izabrati operater...

Neke preporuke?

Vidim da je orion 30% jeftiniji u odnosu na telekom, ne forsiraju fiksni telefon...
 
Sa malo zakasnjenja...

@stefkev: moze ako je kupljen/placen EON box van mreze, za ovaj u mrezi kao sto napisah, od marta su krenuli sa nekim fazonom da ce da ukidaju uslugu onima koji eon (verujem da se odnosi na box i smart TV app) koriste vise od 50% vremena van mreze, s obzirom da se dosta kodova sa smart TV app valja preko KP.

@akole: racunica je cak i drugacija, posto je kod SBBa prvih 12 meseci po 2000din, a ne 3000.. Dakle na 2god izadje 84k din EON Premium. Fora je sto ja uskoro zavrsavam 2 godinu ugovora, tj nisam novi korisnik, tako da bih prvo trebalo da ih ganjam da mi daju popust kao za nove korisnike.. u suprotnom da predjem negde.
 
Već par sati nema nikakvog signala i naravno sad nema nikog da da informaciju koliko će trajati prekid.A pametnjakovići nisu ni na sajtu ništa napisali.Muke teške sa ovim diletantima kada nešto ne radi.
 
Takođe, zašto mi se Orion svaki dan loguje na antenu, i onda izloguje posle par sekundi... Da li sam im toliko bitan da me špijuniraju? Ili je to neka automatska provera..? 77.105.32.80 je poslednji IP sa koga su se logovali.
 
Pa jer si im na "obrati pažnju na ovog" listi. Verovatno automatski preko neke/nekih telnet skripti.

Proveravaju da nisi ponovo nešto menjao od podešavanja.:)
 
Poslednja izmena:
Neka spijuniraju, ugasim WAN Management na ruteru i stavim VPN i mogu samo enkriptovani saobracaj da vide i MAC adresu mog rutera zakacenog na njihovu high tech antenu. pa.. pa... paranoja

Sent from my motorola one using Tapatalk
 
Već par sati nema nikakvog signala i naravno sad nema nikog da da informaciju koliko će trajati prekid.A pametnjakovići nisu ni na sajtu ništa napisali.Muke teške sa ovim diletantima kada nešto ne radi.

I kod mene je isto. Optika Vidikovac
 
Prvi put da mi je pukao net posle duzeg vremena. Novi Beograd je u pitanju, evo vec 10ak minuta stoji zuti trougao
 
Poslednja izmena:
Radi i meni sad
 
Imam ja jedno pitanje samo da proverim da li sam pravilno skapirao,

Presao sam kod Oriona na opticki internet i lik kad instalirao "kabl" u stan kaze ako hoces max download brzine povezi se 5G (ja nisam imao pojma ni sta je to).

Meni se na listi konekcija pojavi orion telekom 2.4G da li to znaci da treba da se pojavi i druga konekcija 5.0G? Posto u podesavanjima rutera (koji ima uputstvo samo na ruskom u kutiji) ima odvojeno 2.4 i 5 nema da predjes s jednog na drugo.

Ako je tako da li nemam tu drugu konekciju jer mi "risiveri" koje imam u stanu imaju frekvenciju samo 2.4 (neki tp link pogledao na kutiji) pa zato ne mogu da "vide" 5.0 ili…?
 
Imam ja jedno pitanje samo da proverim da li sam pravilno skapirao,

Presao sam kod Oriona na opticki internet i lik kad instalirao "kabl" u stan kaze ako hoces max download brzine povezi se 5G (ja nisam imao pojma ni sta je to).

Meni se na listi konekcija pojavi orion telekom 2.4G da li to znaci da treba da se pojavi i druga konekcija 5.0G? Posto u podesavanjima rutera (koji ima uputstvo samo na ruskom u kutiji) ima odvojeno 2.4 i 5 nema da predjes s jednog na drugo.

Ako je tako da li nemam tu drugu konekciju jer mi "risiveri" koje imam u stanu imaju frekvenciju samo 2.4 (neki tp link pogledao na kutiji) pa zato ne mogu da "vide" 5.0 ili…?
Tako je, mora risiver da moze da vidi 5ghz,upaljena su oba po default

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Jel uspe neko na ovom eltx da namesti vreme? meni uvek stoji januar 1970....
 
Ljudi, ja ne znam više šta da radim sa ovim raspalim provajderom, apsolutno nesposobnim da reše problem. Po nekoliko puta u toku dana (u zadnje vreme, a pre je bilo ređe) mi pada konekcija, 3 lampica s' desna se boji u narandžasto i jedino što pomaže je gašenje i paljenje Eltex rutera. Bili su x puta, jednom su zamenili i hardver, a zadnja preporuka im je, zamislite, da gurnem Eltex direktno u zid, da nije u razvodniku zajedno sa telefonom, naravno da to nije pomoglo. Kažu da je kvalitet optičkog signala ok. Tražio sam da mi umanje račun - naravno ništa od toga permenentno, samo su jednom umanjili za 1 mesec. I tako od avgusta prošle godine. Kako stoji stvar sa raskidom ugovora, jel može to pre vremena, kakvu peripetiju mogu da očekujem?
 
Ja sam u prošlom stanu imao problem sa optikom, zapravo sa ont-om koji se, ispostaviće se, pregrevao. Zamenio sam ga za jednoportni modem ili kako ga već zovu, i sve je radilo kako treba. Naravno, uslov za to je da imaš svoj ruter.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno