Šta je novo?

PlayStation - Diskusija o igrama

Sjajne vesti za Days Gone:

According to UKIE/GfK data, Bend Studio's creation is officially the biggest selling physical launch of the year so far in the UK. For a new IP, this is certainly an impressive result and when compared to another PlayStation 4 exclusive, iconic and beloved God of War, which released last year, the numbers look even better. Days Gone sales are only 27 per cent lower than God of War, which was one of the most anticipated PlayStation 4 games ever since the console launched six years ago.

To take the first spot, Days Gone beat some of the 2019's biggest heavy hitters including Capcom's remake of classic survival horror Resident Evil 2, Ubisoft's The Division 2 and Far Cry New Dawn. 



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Pa da ali to je statistika za UK što i nije tako relevantno... Spajdi je recimo imao bolji launch od GoW, I to ne samo u UK ako se ne varam, što pokazuje da te brojke nisu neko merilo kvaliteta. A ove druge navedene naslove me smatram nekom heavyweight konkurencijom, već isti kalibar igara...

Jedino je dobro za studio da naslov možda nije skroz flopnuo. Ostaje da se vide finalne brojke.
Inače vezano za početnu verziju i par zakrpa u međuvremenu - navodno je dobar deo bagova adresiran i da igra ostavlja na tom polju bolji utisak nego ranije.
Ostaje da se isprati situacija još koji mesec kada igra izadje u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ..
 
Poslednja izmena:
Da li vredi kupovati Driveclub sada? Videh da planiraju da prestanu sa prodajom u avgustu, kao i da gase MP servere u martu 2020. (ovaj deo me ne pogađa preterano). Ako ne Driveclub, neka preporuka za dobru, koliko je moguće realniju vožnju (ne NFS fazon)?
Kupovao sam prethodne generacije (PS1 i PS3) ponajviše zbog Gran Turismo serijala, ali me sadašnja iteracija ne privlači uopšte, ozbiljno razmišljam da je preskočim u potpunosti.

Inače sam kupio par igara, nabacio ozbiljan backlog za igranje. Koliko imam slobodnog vremena, do kraja godine sam miran :D
- RDR2
- Spider-Man
- Uncharted 4 (1-3 imam/odigrao na PS3)
- God of War (imam 3. na PS3)
- Unravel 1 & 2 (lagani coop za igranje sa ženom, valjda opravdati kupovinu :d)
- Ratchet & Clank
- NHL
- Dark Souls 2

Days Gone, TLOU2 i A Way Out čekam na popustima...
Pa ako je nešto povoljno uzmi...ja dok sam samo njega igrao (pre nego što je izašao gran Turismo) meni je bas bio ok.. sada kada uporedim ipak je GT mnogo iznad po kontroli
 
Nije los DC, ako mozes da vozis u 30 fps.
 
30fps i na Pro?!
 
Pa da ali to je statistika za UK što i nije tako relevantno... Spajdi je recimo imao bolji launch od GoW, I to ne samo u UK ako se ne varam, što pokazuje da te brojke nisu neko merilo kvaliteta. A ove druge navedene naslove me smatram nekom heavyweight konkurencijom, već isti kalibar igara...

Jedino je dobro za studio da naslov možda nije skroz flopnuo. Ostaje da se vide finalne brojke.
Inače vezano za početnu verziju i par zakrpa u međuvremenu - navodno je dobar deo bagova adresiran i da igra ostavlja na tom polju bolji utisak nego ranije.
Ostaje da se isprati situacija još koji mesec kada igra izadje u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* ..

Ja igram 4 dana, ne prestajem :) Još je bolja nego što sam ranije pisao. Imao sam bag sa zvukom, dva puta se javio i od tad ništa. Ljudi ne slušaju Gamespot i ostale slepce već sami probaju srećom :) Nadam se što većoj prodaji

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kako su glupi dijalozi u igri majko mila...
I ovaj glavni lik aka Roger Federer smara...prica je skroz glupost
Ocen neka bi bila od mene 7, Gamespot i ostali sto su dali 5, rekao bih da vise zalsuzuje
 
30fps i na Pro?!

Igra nema Pro patch tako da i na njemu radi u 1080p 30fps. Ali igra je po meni posebna i svakako je vredi imati jer nije moderna open world racing igra i ima sasvim solidan izbor automobila, vrlo dobru audio i vizuelnu podlogu a i sama fizika i upravljivost vozila je vrlo dobra (ne kompletno realisticna) i izazovna.
 
Obje su odlicne i DC i GTS. Gts sam tek nedavno kupio i premasio je koja ocekivanja. Fantastican osjecaj voznje i zvuk je vrh. Svidja mi se i sto je vise multiplayer orijentisana posto mi nije to to kad nesto igram protiv kompa.
 
What Remains of Edith Finch i Overcooked igre za maj.

Očaj iz meseca u mesec. Tako to obično bude kada nema konkurencije...
 
What remains of Edith Finch je prilično hvaljen walking simulator (za koji mi se nije davao novac iako stoji na listi) tako da nije kompletan očaj, iako jeste lošija ponuda...
Ako nemaš backlog eto časti sebe sa 10 upola... Erhm...Days Gone :p
Ajde sada realno šta treba da padne od igara da bi bio dobar mesec, odnosno opravdalo 45e godišnje?
Po toj logici onda bolje uzeti PSNow ili da Sony uvede neki golden pass kao i MS, pa onda casual uzmeš mesec dana i igraš "AAA" ako ti se igra...
 
What Remains of Edith Finch i Overcooked igre za maj.

Očaj iz meseca u mesec. Tako to obično bude kada nema konkurencije...

Ja sam tu prvu dobio u aprilu na SEA PS+ nalogu.

Potpuno sam zaboravio na to da je već počeo maj. :D

METAL GEAR SURVIVE

i

The Witness

https://asia.playstation.com/en-sg/latest-news/2019/psplus-monthly-0425/

Za ovu drugu mi je bilo žao što je nije bilo kada su je davali i za ostale regione ali evo je sada.

Izgleda da miksuju igre, pa možda za vaše regione u junu bude METAL GEAR SURVIVE.

Ne znam, ovo samo nagađam. :)
 
Slažem se da je ovo jedan od najgorih meseca, gledam ponudu na mailu i ne mogu da verujem.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Ajde sada realno šta treba da padne od igara da bi bio dobar mesec, odnosno opravdalo 45e godišnje?

Očigledno si u konzolaše ušao sa ovom generacijom, jer ne znam kako bi tako olako prelazio preko ovoga.

Ako su već rešili da naplaćuju nešto što je bilo (i danas je na PS3) besplatno, onda to moraju da opravdaju. U suprotnom, realno bi bilo da multiplayer bude besplatan kao što je i bio sa prethodnom generacijom, a da naplajuću pretplatu za one koji žele te njihove toliko dobre igre koje dele.

Izgleda da miksuju igre, pa možda za vaše regione u junu bude METAL GEAR SURVIVE.

Ne znam, ovo samo nagađam. :)

Pu, pu.

Hvala, ne treba. :D
 
Pa oni bre zaustavili suport za ps3, i sad sve to prebacuju za ps4...uzas...

Sent from my Moto E (4) Plus using Tapatalk
 
Yep, ova generacija. Doduše razmatrao sam i sam da dignem ruke od pretplate (od septembra kada mi istekne) ali sa produžio jer je uleteo deal 2 godine za 45e.. PS+ ne uzimam zbog mp-a (već zbog igara i dodatnog popusta) , ali gledajući uloženo-dobijeno za godinu dana meni lično je još i ok. Jedino što su gamad što se tiče popusta za EU)

Inače Big in Japan sale je krenuo (hitman 2 25e i Nier automata 29e, jeftinije nije bilo )
 
Poslednja izmena:
Ja nemam PS4, ali vidim da u Gigagtronu ima neke igre na snizenju kome zatreba. Nisam video naslove i cene samo sam video da je snizenje do 60%. [emoji846]
 
sto se mene tice, prvi put u prethodnih 11 meseci imam sta da downloadujem od ps plus igara (edith finch) mada opet jadan mesec jer i ta igra regularno ne kosta vise od 20 funti
poslednji put je bio dobar mesec mart 2018 - bloodborne + ratchet & clank, nakon toga tuga (po mom misljenju i ukusu)
 
Jedino što mi se sviđa za ovaj mesec je RDR2 koji je sada $40 obična verzija. Sačekaću neki brutalan popust za de luxe verziju [emoji16]

Inače, kupio sam Uncharted Nathan Drake kolekciju, prešao sam Uncharted 1. Igra je predobra, mnogo drži pažnju. Sada je vreme za Uncharted 2 [emoji846]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako ti je U1 predobar, nisi spreman za U2 :)
 
Ja sam zaredjao od 1-3 I sad sam na 4. Prosto mi je krivo da je završim. Šta je napravio Naughty Dog je mnogo iznad svega (pre svega sa tehničke strane). A šta će tek prirediti na PS5 ne mogu da zamislim.
Imam veliki respect za njih a kupio sam PS4 pre 7 meseci.
 
^bukvalno... A kada uzme 4 i TLL tek će mu vilica pasti...
Inače ja sam uzeo TR 2013 i RotTR da obrnem.
Reboot ima užasan početak (nešto nije bilo u redu sa prvih 2-3h u igri jer je igra previše mračna - nešto su zeznuli lighting effects) tek na polovini uvuče ali nažalost na kraju, poslednja 2h totalno se raspadne priča . Previše (užasnih) qte sekvenci, sa jedne strane težnja za realizmom a sa druge apsurdnost nekako su pokvarili utisak. Inače setting i prezentacija su na veoma visokom nivou, šteta što nisu iskoristili budžet na bolju razradu priče i likova (nisam znao, ali u credits stoji Barlog kao jedan od producenta za sinematike). Lično bolja od u1 i u3, ali kaska za u4, U2 i TLL.
Trenutno pičim Rise (početak i premisa mi deluje vrlo identično sa TR 2013), ali grafika izgleda brutalno (na nivou u4 ako ne i bolje). Za divno čudo konzola ne vrišti iako vozim 4k (@shin mislim da ću da isprobam AC Origins sledeću, čisto da vidim da li mogu da reprodukujem zvuk tvoje konzole... :))
 
Poslednja izmena:
mada opet jadan mesec jer i ta igra regularno ne kosta vise od 20 funti

Sa 20$ se i pojavila pre 2 godine, a sada polovinom februara je bila i za 10$ (8$ za PS+). Već vidim sledećeg meseca da nude nešto poput Tetrisa i Solitare...
 
Od tih remastera U2 mi je definitivno najviše legao! Loša mehanika je kamen spoticanja budućim naslovima, i samo da ne use*u sa TLOU2...
 
Igra nema Pro patch tako da i na njemu radi u 1080p 30fps. Ali igra je po meni posebna i svakako je vredi imati jer nije moderna open world racing igra i ima sasvim solidan izbor automobila, vrlo dobru audio i vizuelnu podlogu a i sama fizika i upravljivost vozila je vrlo dobra (ne kompletno realisticna) i izazovna.

Hvala, uzeo sam Driveclub.
 
Počeo ga sinoć, već na nekih 15% kampanje, oduševljen sam igrom i pričom. Što kaže neko iznad, da te bude žao da pređeš igru. Tako mi i sa GoW bio bedak, uživanje maksimalno [emoji16]



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Počeo ga sinoć, već na nekih 15% kampanje, oduševljen sam igrom i pričom. Što kaže neko iznad, da te bude žao da pređeš igru. Tako mi i sa GoW bio bedak, uživanje maksimalno [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Magna Sic Parvis :D Nema boljeg opisa za serijal.
 
Poslednja izmena:
Mala korekcija kolega :)
Sic Parvis Magna
 
Nazad
Vrh Dno