Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Like pa skidam [emoji4]

... Smoooth is your middle name [emoji41]
GPU bolje klizi no na stock.
 
Poslednja izmena:
To je do governora-a verovatno :)

Update-ovan i LOS na XDA.
 
[emoji173]️Credit goes to @Wacilick [emoji173]️


Miuipro 9.1.17 vince port OREO 8.1 for mido:

DIRTY restore ONLY

Bugs: portrait in stock camera, wifi display (cast), torch, read mode

But all above bug is fix by flashing zips and installing apks

Download miuipro 9.1.17 link:

https://mega.nz/#!bgRT2CJK!H7lfvHxs2HxnRVJrYpbi78S2wANhxnOcXyCO_EaxH_s


Flashing instruction of miuipro 9.1.17

Dirty restore only miuipro 9.1.17 over miui 10 Oreo sgsi

1-Download miui pro sgsi

2- extract it in recovery folder in one folder or if your recovery shows backup folder then extract it in recovery/ backup/bootloader number/ miuipro one folder created

3-Go to recovery and not wipe anything

4-go to restore option to just restore system over miui oreo sgsi

5- reboot and wait 5mins to 7 mins.

Important note: if u not dirty restore miui pro sgsi system then not booting


If u first time flashing miui sgsi
So first clean restoring old miui sgsi Eu 8.11.15 and then dirty restore miuipro 9.1.17 sgsi steps given below:


1- Just download vendor boot zip file ;
https://drive.google.com/uc?id=1LM9dCbmit_ysepF0-GQWupkzKanTVyfG&export=download

OR

https://drive.google.com/uc?id=1-EA_YJX9umVSk7dmOhBXoyBxCsFwctYV&export=download

extract it in recovery folder in one folder or if your recovery shows backup folder then extract it in recovery/ backup/bootloader number/ vendor one folder

2- download the EU sgsi miui 10 oreo based:

https://drive.google.com/uc?id=1btxifdHtyJHNQDlKtawJoGxy36ksxCL3&export=download


extract it in recovery folder in one folder or if your recovery shows backup folder then extract it in recovery/ backup/bootloader number/ Eu sgsi one folder


3-now going to recovery and wipe dalvik cahe, system, data, vendor, cache

4 -go to restore option store it boot and vendor

5- go back to restore option to store system of eu miui10 sgsi port for mido and reboots

6- first boot take 12-16mins

7- now login mi account and enter into eu sgsi and stay on 5 mins or more

8- now again go to recovery and not wipe anything

9-not wipe anything (otherwise not booting miuipro sgsi)

10- go to restore option to store miuipro sgsi system and reboot

11- wait 5-6 mins and now u r on miuipro 9.1.17
Hm...magisk ne prolazi safety net.. Neko resenje?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ pogledaj na XDA, verovatno postoji rešenje. Ja nemam potrebu za tim, te se nisam bavio problemom.

Probao par firmwarea ovih dana. Svi global.

9.6.2.0 sa pretposlednjim basebendom mi je zagrevao telefon. Stavio juče 9.6.3.0. Sve OK. Ponaša se odlično i batt je super. Po sećanju, isto kao global-mido-firmware-8.12.13 (imaju isti baseband). Ostajem na 9630 dok ne izbace neki noviji baseband.
 
Poslednja izmena:
Netko probao na global stable 10.2.3.0 gcam??

Jos sam na miui 9.6.3.0 radi podrske gcam-a..
 
@r!sc!

Je l' novi baseband?:)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad ću probati, mada sumnjam [emoji846]

Edit: Isti je
 
Poslednja izmena:
Moze li se na los 15.1 podesiti da se vide potroseni i preostali gb u status baru kao na miui kad se povuce na dole? Nasao sam limit i data plan, ali ne znam za ovo? Ili neka app sa malom notifikacijom? Ne bih widget...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Steta, bas korisna stvar. Mozda nadjem naku app koja drzi stalno notifikaciju
 
Jeste korisna stvar da konstantno bude vidljivo kao na MIUI, ali na LOS 15.1 uz dva tap-a na ekranu mozes da vidis to. Spustis quick tiles, i samo dodirnes strelicu na tile za mobilne podatke.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kako na miui da dobijem transparentni notification bar?
To mi je nakon jednog restarta samo nestalo...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Naš voljeni note 4 će dobiti miui 11 :)
Screenshot_20190214-150911.png
 
Bolje bi bilo da su updatovali kernel na v4.x.x i Android barem na 8.0, a ne svakih 3 meseca (pseudo)"major" MIU-MJAU skin sa novom gomilom bagova.
 
Novi Underground kernel by Zile995:

14.02.2019:

.Updated lz4 zRAM decompression algorithm to latest v1.8.3 (20% faster decompression speed!) It is better for our battery.
.Kernel is compiled with latest Clang v8.0.8 (same as previos release)
.Use 1GB zRAM for all device targets (2GB, 3GB, 4GB) on pie kernel version.
.Fix writeback cache thrashing
.PCI / PM: Avoid resuming devices during system suspend
.preempt optimizations
.Make msm_serial_hs RT to improve bluetooth performance
.Use real time scheduling when hotplugging a CPU
.Fix pageblock heuristic
.Some cpu_idle optimizations
.Disable cross_hotplug for l2 cache pmu
.cpufreq: use memcpy() to copy policy

https://drive.google.com/drive/folders/1tSgVJwUGIpOo8OrSxWFooQ5XjSMTjiF_
 
Kako se radi update na ovom Los 15.1? Ponudio mi je vec novi, samo skinem i fleshnem iz twrp, bez brisanje iceg?

I da, trazi mi patern kad palim twrp, a nisam nigde podesavao. ako unesem pogresan ne mogu da pristupim u storage telefona, samo na karticu. Ako idem na cancel, onda radi ok. Sta sam zeznuo? :)
 
Jel ti i pri restartu telefona ne uradi komplet boot do homescreen-a nego stane i čega da prvo uneseš tu zaštitu pre nego što nastavi/završi celu restart proceduru?
 
Da, ali tad prihvati patern koji je podesen u telefonu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nemam pojam kad i gde, provericu sta sam radio...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Spakuj negde podatke pa odradi format interne. Rešićeš sve probleme [emoji846].
 
moram opet da pitam. da li je neko imao problem sa fingerprint readerom da nece da radi kako treba? uvek kad ode u deep sleep nece da se otkljuca prstom vec samo upali ekran pa moram da kucam sifru. nakon toga sve radi normalno dok opet posle nekog vremena ne ode u deep sleep. probao sam bukvalno sve sto moze softverski i uvek ostaje problem, a ne radi mi se hard reset samo zbog toga.

a i kad vec pitam koja je preporuka za custom rom da radi stabilno i koji kernel? da je bug free i da mogu da ga koristim bar godinu dana bez problema. ako postoji takav uopste :) smucilo mi se igranje sa romovima i kernelima posle svih nexusa
 
Najstabilniji, iz mog iskustva, je oficijelni LOS 15.1. Ako nećeš da čačkas ništa, ostavi stock kernel, fluidno radi. Ako želiš dodatnu optimizaciju performansi, pravi izbor je Žiletov Underground kernel + Spectrum aplikacija za menjanje profila. [emoji4]
Ja ga koristim već 7 meseci, u medjuvremenu sam probao dosta ROM-ova, ali je sve to bilo na par dana, uvek sam se vraćao na LOS 15.1. Kompletan ROM, ima sve što treba da ima, najbliži stock androidu, uz par funkcija koje zaista znače.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno