Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

pa ja ETH kopam na GPU 1126/880 mem 2000/900 1850W (13GPU)
GRIN/BEAM kopam GPU 1150-900 mem 1950/900 1500W (13GPU)

Ovo gore je na Windowsu, na MinerBabe trosi jos manje ali mi ponestalo fleski da sve rigove prebacim tako da ova dva na kojima je zakacen merac jos uvek ne mogu da izmerim
na MB...

hvala daqe87 i naravno pmfrules na pomoci sinoc, bio sam zaglavio a problem je bio u tome sto sam flesovao MinerBabe direktno iz rar fajla , dakle ne raspakovano i sto je najveca fora i tako je radilo (podizalo sistem) ali nisam mogao da unesem ime riga i mail adresu, koristio sam inace Etcher za flesovanje na USB...
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi pomogne oko .bat fajla za win10 na najnovijem Bmineru za Nvidia za Grin majner na SPARKPOOLu??
Ako nije problem neka kopira pa mi prosledi na PM kako kod njega izgleda jer sta god namestio i promenio stalno cim se podigne ekran i pocrni,ugasi se...trenutno koristim Gminer pa da vidim kolika je razlika tj koliko vise daje Bminer na Grinu.
 
Kod mene na jednom rigu totalno blesava situacija sa minerbabe os, startovao sve normalno, podesio klokove, miner itd..., i rig upade u neki "abnormal" mod, i od tad mu ne mogu nista, resetovao klokove, i sam rig bezbroj puta i ne vredi. Vratih ga na simplemining na kraju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

I kod mene se to desavalo. I u overclock sekciji se izgube parametri za brzine gpu-a i memorije, ostane samo fan adjustment. Nekako sam uspeo da ga namunjim tako sto sam napravio overclocking template, aktivirao ga i nakon restarta se vratio kopanju. mbOS.jpg

Inace sto se tice potrosnje struje, dve vege56 u win10 sa tweak-ovanim registry-ma na c29 i sa GrinPro trose oko 370w, sto je za 20w manje nego na CN8 algu.
Kod c31 i minerbabe-a je potpuno druga prica. Na uredjaju pokazuje naizmenicno 450w i 550w iz utikaca i grafike se mnogo vise greju. Doduse profit je primetno veci nego na c29.
 
Ja sam upao u problem, obije fleske od 32 gb koje imam, kad ih ubacim u rig ili laptop, ne prepoznaje ih sistem, kao da ne postoje... :)
Da li je neko imao slicnih problema sa flash memorijom? Izguglao sam, pokusao na dva nacina da "povratim" memoriju medjutim nista, kao da ne postoje.
 
@izzy probaj hp usb tool. Linux particije se ne vide u windowsu.
 
Ako to ne uspe, imas verziju preko diskpart, ne secam se tacno sta se radi, ali ja sam tako resio. Ideja je da se totalno izbrisu sve particije i ponovo kreiraju.
 
Onda mi sa rx470/570 od 4gb da predjem na beam coin, koliko sam iskopao info jedna karta baca oko 7sol, opet bolje nego eth :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Onda mi sa rx470/570 od 4gb da predjem na beam coin, koliko sam iskopao info jedna karta baca oko 7sol, opet bolje nego eth :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Probaj lolminer 0.7 alpha, možda bude i veći hash, na bitcointalk kažu da je verzija v2 nešto stabilnija za radeone nego v3 ili v4.
 
V2 od lolminera za rx470 baca malko nesto veci hash nego 3 i 4. E sad nisam bas uporedjivao sta se desava na pool-u, ali racunaj da mozes da izvuces 9+ sol iz njih

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Imam Bminer 14,nove drajvere i CUDA 9 i dzabe...Gminer daje 23.3 G/s toliko mi daje i Bminer...eto njesra...a nekima baca sa 1070 cak 4.5-4.9 G/s
 
Minerbabe na usb i zavrsi muku.
 
Dzaba sve to kada ne mozes da ceprkas po rigu preko Teamviewera :D
 
da 280x oko 10 sola kao i rx na beam @izzy
 
Poslednja izmena:
Sta radite sa iskopanim GRINovima, jel pravite wallete na Linuxu ili saljete na menjacnice direkt?
 
Da li ima naznaka da ce napraviti Windows wallet za Grin?
 
@izzy koja podesavanja koristis za rx570?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Mislim da ne bi bilo lose da neko otvori topic za Grin, čini se da nakon dugo vremena imamo u najavi nešto jako značajno u kriptu pa bi bio red da krenemo s posebnom temom, posebno sto je dosta kompleksna problematika pocev od samog koncepta novčića, majnovanja, waletta itd...
 
Grin je novi eth a beam menja zcash [emoji16][emoji23]

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ista kao i za eth, nisam nista cackao, samo miner podesio - 1150/2050.

premeri sad potrosnju jer si na istim setovanjima ....savet sputi memoriju na 1950-2000 slobodno mozes malo da dignes gpu na 1180 recimo al prvo premeri iz zida kolka je razlika u odnosu na eth ......oko 10 posto bi trebalo na vecim gpu klokovima da bude manja potrosnja na beam vidi kolko je na egal podesavanjima
 
Ja moram vcrs da zaposlim 3 riga na beam, svi su rx470 4gb pa javljam utiske :D

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno