Šta je novo?

[DISKUSIJA] Šta je trenutno najisplativije za kopanje

Ritocoin.
Za sad pakujem pa cemo videti kako stoje stvari.

Kopa li neko jos?
 
Jel vidis ti koliko Ritocoin trosi struje, da znas da je to skupo pakovanje ...
 
Podijeli sa nama kad istestiras to, jer ima nekih ovdje kojima je struja friii. :)
 
Što se tiče Rita.

Kopam ga nepuna tri dana i za to vreme je napakovao oko 65K novčića, rig je 8x1060, koje daju oko 65-70mh/s.

Ako uzmemo u obzir njegovu trenutnu vrednost (0.00017686 $) dolazimo do računice da je to oko 11$ iliti 3.66$ na dan. Na mesec dana ovim tempom to izađe oko 110$. Kad odbijem struju koju inače plaćam oko 50€ ostane oko 46€ zarade.

Nije neka, ali nije ni loše šta znam. Kopaću nekih mesec dana pa kako bude, teramo dalje.

To su neki moji utisci i razmišljanja.

Ako neko ima da kaže nešto slobodno nek pridoda, sve je dobro došlo.
 
Daj link za taj rita


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daj MRTVI LINK :)

Samo ako nisi u obavezi da. prodajes... cuvaj... doci ce vreme kada ce kostati bar x10... minimum.
 
Kucas RITOCOIN i sve ces naci...
 
Haha mrtvi link. :)

Što reče kolega iznad, kucaj ritocoin izaći će sve šta treba da izađe.
Neću prodavati a to da li će izaći na x10 videćemo.
Nastao je od Ravena ko zna šta će biti.

Optimizam je važan. :)
 
A neće valjda.
A i da bude šta mu možeš, ćeraj dalje. :)
 
Svi se sad loze na Grin c31 za win i c29 da li za Linux nisam siguran... kazu da je isplativ...
 
Taj prvi je za asice a drugi za gpu algo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi inflacija je velika majning je mrtav vec neko vreme i ko zna koliko ce biti ovako sve dok ne skoci cena, sta god da kopate nema neke zarade

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Jel ovo eth napadaju asici neki ili o cemu se radi?
 
diff bomba zato sto nije bilo forka, u prevodu block time raste.
Kad dodje do forka bolck time ce se vratiti u normalu, ali ce nagrada po bloku da se sreze sa 3 na 2 ETH-a tako da se svakako crno pise (ukoliko naravno ne skoci cijena)
 
Pa kopa se GRIN dok ne dodje ASIC i dok se ne osposobi FPGA, trenutno je nvidija bolja jedna RTX 2080Ti pravi 20$ ROI nikad bolji :p
 
Pa kopa se GRIN dok ne dodje ASIC i dok se ne osposobi FPGA, trenutno je nvidija bolja jedna RTX 2080Ti pravi 20$ ROI nikad bolji :p

Negde kazu da ne moze ati da kopa, a negde da moze... Sta je tacno?
 
Negde san procitao da karte sa 4gb nmg da kopaju grin, mora minimum 8gb

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Da da, minimum za kopanje je valjda 6 GB vram.
 
Moze cak i 4GB ali mora se instalirate minerbabe OS ali i pored toga daje jako malo tako da ispadne losije nego recimo ETH - u prevodu 4GB ne moze i j-bt ga ali ostale karte tip RX 480 8GB, RX 570 8Gb 580 8GB Vege mogu normalno kopat i c29 i c31, konkretno recimo na c31 zarada je oko 2$ na RX 580 8GB na vegama oko 4$ mada cijena varira kao i diff tako da je tesko reci sta ce biti sutra ali sad je takvo stanje. Za AMD je mnogo mnogo isplativije c31 uz mierbabOS dok nvidije fino kopaju i na windowsu c29.
 
kopa ati grin sa bminerom bez problema, ali min 8 gb

Meni javlja da cuda nije instaliran. Koliko ti daje na 580? AceMiner ili GoldMiner mi daju oko 1.5 gps, i GPU usage mi radi kao Ekg :) Da li to tako treba?
 
Moze cak i 4GB ali mora se instalirate minerbabe OS ali i pored toga daje jako malo tako da ispadne losije nego recimo ETH - u prevodu 4GB ne moze i j-bt ga ali ostale karte tip RX 480 8GB, RX 570 8Gb 580 8GB Vege mogu normalno kopat i c29 i c31, konkretno recimo na c31 zarada je oko 2$ na RX 580 8GB na vegama oko 4$ mada cijena varira kao i diff tako da je tesko reci sta ce biti sutra ali sad je takvo stanje. Za AMD je mnogo mnogo isplativije c31 uz mierbabOS dok nvidije fino kopaju i na windowsu c29.

Pretpostavljam da pricas o minerbabe-u kad pominjes 2$ za 580 i 4$ za Vege, posto na winu nema govora o tim ciframa pri hashu od 1.5-1.6gps na 580 i 2.9gps na Vegama, u prevodu to je mizernih 0.1 grina za rx580 i 0.20 za vegu dnevno, trenutno.

Ne znam kako je na tom minerbabe linuxu na c31 ali sto se tice wina i c29, sa AMD-om nema leba, tj ima ali je u rangu sa bilo kojim prosecnim cn algom npr, nije vredno cimanja za one koji nece da petljaju sa linuxom. Sto se wina tice-ovo je nvidia mining za sada.
 
Da li radi Grin na gtx 1060 6gb pošto vidim da piše min 8gb?

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno