Šta je novo?

Menjačnice

Ljudi nemojte nista da vas cudi sto nam traze sve ovo, Srbija je u grupi zemalja poput Severne Koreje, Etiopije, Sirije, Iraka, Irana itd...koje su obelezene kao zemlje visokog rizika za pranje para...
 
Ja kolko znam ni kod nas kad odneses pare u banku niko te ne pita odakle ti, bar ne za sume od par hiljada eura.
Prijavljuje banka svaku transakciju, ili grupu transakcija ako se dobro sećam preko 5.000eur. ili ako im je transakcija sumnjiva, bez obzira na iznos. Postoji čitava lista indikatora sumnjivih transakcija
 
Kakva su vam iskustva i misljenje o Bitstampu? Dosta su dugo na trzistu i deluju mi dosta stabilno a danas mi prijatelj kaze da ga driblaju sa isplatom pod izgovorom da im ne radi USD i EUR racun, navodno su ga savetovali da povuce u CHF jer samo taj racun trenutno radi.
 
Ne znam u cemu je fora, do sada su uvek bili korektni. Niko ga ne tera da odatle povlaci novac. Neka kupi novcice i prebaci na Cex npr.

Tapatalk
 
^Pa ce tamo posle 15 maila i tone screenshotova i ostavljenih licnih podataka mozda i uspeti da povuce novac. :d

Dear,

We regret to inform you that your withdrawal request has been rejected.

Reason:
You recently requested a USD withdrawal at Bitstamp. Unfortunately, we cannot complete your withdrawal at this time. We are currently switching to a new payment service provider for USD transfers. Unfortunately, this process is taking longer than anticipated. Until the switch is completed, we are unable to process international USD withdrawals. Because of this, we will reject your open withdrawal request. Our team is working hard to bring back worldwide USD withdrawals as soon as possible. We will let you know immediately when this service is available again. In the meantime, you can submit a withdrawal using any other currency listed on our International Wire withdrawal form or request an EUR SEPA withdrawal if you hold a bank account that is part of the SEPA network. We sincerely apologize for this inconvenience. Thank you for your patience and continued support while we deal with this matter.
Best,
The Bitstamp Team

Stvarno ne daju pare :S:
 
Poslednja izmena:
Skoro je i cex i ne secam se jos koja menjacnica koja radi sa pravim parama menjala nesto oko USD isplata. Mozda je to sada kod njih.
 
Jedna od osnovnih grešaka u kriptu, ne tretirati menjačnice kao banke.

Čak i banke propadaju, a da ne govorimo menjačnice.

Čak i da ne menjaju payment procesora, pravo je čudo kako su još uvek likvidne menjačnice koje rade sa pravim dolarima.
 
Jedna od osnovnih grešaka u kriptu, ne tretirati menjačnice kao banke.

Čak i banke propadaju, a da ne govorimo menjačnice.

Čak i da ne menjaju payment procesora, pravo je čudo kako su još uvek likvidne menjačnice koje rade sa pravim dolarima.

Sto ne bi bila likvidna? Dolara ima koliko ima, zato i pada cena jer je support sve tanji. To je onaj deo o kapitalizaciji koji cesto pominjemo, da zapravo nije ni 50-100-ti deo od teoretskog koji vidimo na marketcapu. Kad se potrose dolari kojih ima a novi ne dodju, videce se i kroz cenu, zar ne? Veci problem su menjacnice sa leverageom ukoliko dozvoljavaju nekontrolisane pozajmice bez pokrica.
 
Sto ne bi bila likvidna? Dolara ima koliko ima, zato i pada cena jer je support sve tanji. To je onaj deo o kapitalizaciji koji cesto pominjemo, da zapravo nije ni 50-100-ti deo od teoretskog koji vidimo na marketcapu. Kad se potrose dolari kojih ima a novi ne dodju, videce se i kroz cenu, zar ne? Veci problem su menjacnice sa leverageom ukoliko dozvoljavaju nekontrolisane pozajmice bez pokrica.
Zato što uvek postoji opravdana sumnja da su menjačnice jednim klikom sebi / ili većim klijentima dodavale dolare koji nisu na računu.


Nema garancije da i jedna menjačnica, pa čak ni Bitstamp, ima jednaku količinu dolara na računima kao što ih ima u knjigama / tabli.
 
Zato što uvek postoji opravdana sumnja da su menjačnice jednim klikom sebi / ili većim klijentima dodavale dolare koji nisu na računu.


Nema garancije da i jedna menjačnica, pa čak ni Bitstamp, ima jednaku količinu dolara na računima kao što ih ima u knjigama / tabli.

Tja, moguce al ne bih racunao s tim. Konkretno Bitstamp je tu godinama bez ikakvih afera iza sebe. Sve je moguce al ne bi rizikovali izuzetno profitabilan biznis, pri tom su poznate licnosti u javnosti. Njima je svejedno gde je cena, treba im samo sto veci volume i njihovih 0.5% od svakog trejda se sliva u dzep. Vlasnici kineskih menjacnica su vec druga prica, Finex (iFinex Inc. which is headquartered in Hong Kong and registered in the British Virgin Islands) bi mogao da se srusi ako se dokaze neka muljacina sa USDT itd.
 
Menjačnice se ponašaju potpuno isto kao banke. Obrću kapital x10 u odnosu na ono što stvarno imaju u papiru. Isto kao što bi se srušila svaka obična banka na planeti kada bi svako ko u toj banci imao novac pokušao da ga podigne u isto vreme, tako bi i svaka menjačnica pala kada bi svi pokušali da pošalju sebi "elektronske 000" na račun u banci.
 
Evo sta meni traze posle poslatog popunjenog formulara,

“(1) Additional documents that confirm information regarding your source of funds - account bank statement and pay slips or tax returns for the last months or other documents you consider necessary to attach;

(2) As you have mentioned that your crypto funds were mined, please provide us with screenshots that demonstrate your mining activity, such as the overall performance of your system and addresses of the wallets, on which you gain your reward. Additional documentation such as photos with your mining farm and electricity bills will be highly appreciated;

(3) Recent proof of residency document - it can be either your utility or electricity bill, bank account statement or tax return with your full address clearly visible on it in Latin transliteration. Pay your attention that it must be issued not more than 4 months ago.”

Ako sam dobro razumeo za prvu stavku, traze mi platni spisak i izvode iz banke?

Da ne drži ovo neko iz Srb? Odvratna birokratija.
 
Tja, moguce al ne bih racunao s tim. Konkretno Bitstamp je tu godinama bez ikakvih afera iza sebe.

Kolko se ja secam bila je neka prica za njih krajem 2014 ili pocetkom 2015. godine, i kolko se secam oni su u poslednjem momentu nasli partnera koji je usao sa lovom i zatvorio sve rupe.

Elem, pustio je drugar CHF pa cu javiti kako je to proslo.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam radio withdrawals zadnjih sigurno dva mjeseca ali sam dobio mail od Bistampa u vezi povlacenja i slanja novca. Imam puno povjerenja u njih ali je los osjecaj kad ti u pola godine zatvore sve varijante koje koristis za podizanje novca. Dugo sam koristio njihovu debitnu karticu i to su bila najbolja vremena. Povuces sredstva i unutar 24 sati imas novac na kartici, placas, dizes pare na bankomatu sve bez problema. Prije par mjeseci mi poslali mail da mogu trositi to sta imam na kartici ali da vise ne mogu slati na karticu i da gase taj servis. Nemam info da li su ugasili svim korisnicima ili samo onima koji nisu u EU ili USA. Prije tri dana dobijem mail da sad ne radi USD withdrawals za one koji nisu u USD ili EU (SEPA). Ostalo jos varijanta da pokusam u drugoj valut.
dfce59d68b8908cf9f5e270945922f3e.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pustio drugar CHF ali jos nema poziva iz banke, javicu kad bude novina.
 
Da se ponovim...na Cryptopia imam coine i jedine opcije koje imam su da ih pretvorim u BTC,USDT,DODGE i msm LTC.
Sta da rafim ako zelim da izadjem u $ posto o evrima mogu samo da sanjam?
Na Botrexu i CEX ima lepo $$ opcija ovde nema..
 
USDT, to ti je tether koji je 1:1 sa dolarom

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
....tako sami mislio da jeste,znaci onda ili za njega cekati dump pa uzeti drugu turu crypto ili njega u odnosu 1:1 povuci na karticu?
 
Ne možeš njega da povučeš na karticu, to je kriptovaluta koja prati dolar. Da bi povukao na karticu moraš da prodaš neku valutu za $ ili €.
Ne možeš na cryptopia to, može cex npr. U tom slučaju moraš da prebaciš neku valutu sa cryptopia na cex(BTC na primer, mada mislim da ZEC ima najmanje provizije, ne znam tačno), pa onda tamo da prodaš za $ ili €, i onda povučeš na karticu.


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
A mamy im jəbəm lopovsku!!!
A na Crypto Bridge?Jel ima tamo opcina direktno na USD ili EUR kao na Cex ili Bittrex?
 
Ja kolko znam ni Bittrex nema opciju trgovanja u $ pa prema tome nema ni mogucnost povlacena istog. Mozda si mislio na Bitstamp.
 
Ne znam, a i ne možeš na svakoj menjačnici koja ima $ ili € da povlačiš, pošto smo u Srbiji. Cex provereno radi sa našim karticama, za ostale ne znam.
Elem, možeš sam da vidiš da li menjačnica ima USD ili EUR, samo pogledaj na marketu da li ima BTC/USD ili BTC/EUR par.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja kolko znam ni Bittrex nema opciju trgovanja u $ pa prema tome nema ni mogucnost povlacena istog. Mozda si mislio na Bitstamp.

poceo je trex od skoro sa usd trgovinom stigli su neki mejlovi nisam citao do kraja ali u fazonu bice ili su vec pusteni usd marketi
 
pusteni su ali ne radi depozit i povlacenje van US
 
Isto ko da ne radi nista, isto ko da je tetreb.
Inace, Bitstamp isplacuje preko CHF, drugaru su isplatili sredstva.
 
Sada dobih email
Dear Stocks Exchange users, we are proud to announce that fiat currencies USD, EUR, JPY were added to our Exchange. For each of them we created separate market so you can trade with Bitcoin, Ethereum and Litecoin trading pairs
 
A dosta menjacnica korsti USDT da li u njega izaci pa prebaciti na drugu menjacnicu i cekati kad se prilika ukaze da se dokupi crypto,koliko je to sigurno?Zna li se provizija za povlacenje USDT?Ja ne znam da li je samo meni ali Cryptopia i pogotovo CB du jako spore....u odnosu na recimo CEX,Bittrex...
 
Ja kad sam pročitao komentare ljudi koji ocene CEX sa 1(od 5) na nekom sajtu sam se smrzo. Sad, da li je to samo nelojalna konkurencija pisala da bi ih blatila... ali tamo imaš da pročitaš komentare tipa: "Uplatio sam im $1000,$5000, $10,000 i nikada nije stiglo na račun a u mojoj banci novca nema". Ili: "čim sam hteo da podignem novac napisali su mi kako ne može, i stoji mi mojih $15,000 zaključano na sajtu".

Nisam bacio pogled na ocene i komentare drugih menjačnica, možda i tamo toga ima.
 
Nazad
Vrh Dno