Šta je novo?

Postavite slike sa kamere vaseg mobilnog telefona THREAD!!!

slabije osvetljenje i HDR na nekim slikama
P10 i Honor 9



 
Al mu ga dajes po HDR-u :)
 
Otok Krk, Honor 8 monokromatski mod
9d437ccd78d1b6a94fa9cf40f345de17.jpg


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Uf covece, razlika ogromna. Steta sto ne moze GCam na moj Honor... :S:
 
Da, da velika je razlika [emoji4]
 
Dobre slike skroz. Ja i dalje cekam neki fix za stok kameru ili gcam bez roota za moj mi note 3.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
To ti je sto ti je za stock, jedino Gcam tu pomaze...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

 
To su bili telefoni, a ne ovo danas :)
Podseti me kad sam 2001 godine hteo da kupim Ericsson T10 koji je imao ovaj sistem sa zatvaranjem kao ta Nokia.

Sent from Huawei P10 using Tapatalk

T10 nije imao isti sistem kao 7110. 7110 je stvarno bio fin telefon onda. ja jos uvek imam jedno 5, 6 komada od tada...
 
Poslednja izmena:
S8+ sa google HDR+ enchanted port camera app i 3h editovanja [emoji854][emoji854][emoji854]



Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Xexe, neka si :) nego razmišljam da je još odradim. Možda dodam još svetline i malo poravnam. Nemam snage više Kolko sam je radio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Odlična. Vreme je da počneš da koristiš flicker :)
Možeš li da mi postaviš negde ne obrađenu sliku?
 
И мене занима оригинал. Да видим колико зависи од камере, а колико од обраде, тј умећа оног ко обрађује.

Ја сигурно не бих умео да обрадим фотку, па ме занима чему бих се могао надати с оним point&shoot [emoji16]
 
Poslednja izmena:
И мене занима оригинал. Да видим колико зависи од камере, а колико од обраде, тј умећа оног ко обрађује.

Ја сигурно не бих умео да обрадим фотку, па ме занима чему бих се могао надати с оним point&shoot [emoji16]
Pa pazi iz ličnog iskustva, ova od gore je nemoguće slikati sa telefonom, za ovakav tip slikanja verujem da Treba jedno 50k€ oprema.

Ovo mi je prva slika da sam obradio u fotoshopu, trebalo mi je 3h, verujem da profesionalac ovo napravi i bolje za 10min u fotoshopu.

Evo ti moj profil na instagramu sve slike su odradjene preko telefona, zadnjih 38 u LightroomCC(pretplacrna verzija sa selective) prethodne u snapseed ( nisam znao za lightroom xD ) 57 slika od početka su sve sa google HDR+ enchanted slikane, pre toga fabrika s7e/s8+ i skoro nikakva obrada.

https://www.instagram.com/s_a_v_a.m.__pho_t_0_g_raphy__/?hl=en

Inače mislim da nije teško obraditi sliku preko telefona samo polako da se gleda šta se radi ( i ja sam počeo pre oko 1m malo obzirnije da ih radim )

Ono što je bitno:

1. Kadar i kompozicija pre svega ...bez oka ništa.
2. Dobra camera
3. Dobar app za kameru

Primer radi iako s8/+/note8 padaju u top5 kamera po dxo marku slike za post process su opasno smeće naspram google ported HDR+ apk. Jednostavno nemaju "mesa" prosek mi slike 4-6mb izuzeci sa brdo svega do 8, google ide od 8-13mb prosek sve do 15mb te ima mesa za havariju.


Sto se tice slike od gore slikana je po jakom suncu te sam od nje napravio "mrak" ( jer ima mnogo mesa po danu te kad se prebaci u mrak ima brdo detalja )na telefonu pa poslao na komp i obradio u fotoshopu mlečni put xD. Za prvi put u fotoshopu sam zadovoljan rezultatom i ne verujem da ću se opet drndati.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je toliko obradjeno da je vise digital art nego fotografija. Nemam nista protiv obrade, za to i sluze savremene kamere i softveri ali ne treba preterivati.

@ceftriaxone
Obrada fotografija nikada nije bila laksa, cak i za smartfone postoji dosta kvalitetnih aplikacija u kojima bukvalno za par desetina sekundi mozes da uradis sta hoces, da ne pominjem sve bolje presete koje takve aplikacije imaju.
Snapseed, Aviary, PicasArt, Pixlr, Perfectly Clear.. ima tu jos dobrih softvera za android/ios a da ne pominjem one ''pro'' za mac/pc.

Dovoljno je da probas neke od ovih koje sam naveo, npr. Snapseed ili Aviary i veoma brzo ces uci u fazon sa obradom i onda eto boljih fotki od stock :)

Pa pazi iz ličnog iskustva, ova od gore je nemoguće slikati sa telefonom, za ovakav tip slikanja verujem da Treba jedno 50k€ oprema.

:d:d
 
Poslednja izmena:
Немој се љутиш, али која је онда поента теме?
Јесу ли слике са телефона или слике из фотошопа и осталог?

Капирам ја да једно без другог не иде, али ваљда негде постоји нека граница.

Не мислим ништа лоше, напротив, свиђа ми се слика.
Али постоје људи који не знају или немају времена да користе те силне програме, и онда виде овакве слике и помисле: вау, то је то, такав ми тел треба (нпр коме је то битно). А онда следи разочарење кад схвате да такве слике без озбиљне зајебанције на компјутеру могу само да сањају.

Мислим да сам једном већ негде коментарисао нешто слично.

Треба раздвојити две ствари (моје мишљење, задржавам право да будем у криву): моћ камере, и умеће обраде слике на компјутеру.
Ја који не знам да фотографишем, могу имати најбољи (у овом случају) телефон и правити буља фотке, а неком ко зна у фотошопу даш нпр неког Хорора или mi a1, и он ће ти у фотошопу направити неку перверзију.

:)



Претече ме ХСВ. Знам ја за те програме, и могу понекад нешто да смотам, нисам комплетан дудук :)
 
Poslednja izmena:
Naravno slazem se, takodje kao što rekoh ovo mi je prva slika generalno u životu da sam odradio u fotoshopu, kao što rekoh pre mesec dana sam i počeo generalno da se drndam sa obradom jer eto na instagramu je to cenjenije nego " natural "

Elem evo ti nekoliko slika, većina blago obradjene ( struktura, čistina boje, kontrast itd ) Sve preko telefona. Fabrička su u principu jako slične minus boje.

Bitan je senzor i app, bez "mesa" nmg telefon aplikacije da obrade sliku kvalitetno. Ja potpisujem da nema trenutno bolje kamere od ( oba pixela, s8/8+/note8, u11/+) koriste gotovo isti senzor + google HDR+ enchanted portovani apk. Fabricki sa fabričkim app broj 1 google pixel bez konkurencije.

P.s. u punoj res sve ove slike imaju bar 2x više detalja nego sto se prikazuje na forumu







 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno