Šta je novo?

MS Industrial SPECTRUM - Tempered Glass kućište za 40€

@ivanbass1
Hvala na informaciji :)
Ako ugrađuješ staklo javi kako je ispalo i koliko je koštalo.
 
Mozda moze da se nakalemi nesto, ali po rupama za kacenje samo 120mm.
Nisu bucni ovi ventilatori sto dolaze uz njega, subjektivno.

UPS stoji na kucistu :D :D

Pa da, onaj pljosnati APC. Ja bi ga drugde vrlo rado, ali nemam gde. Plašim se da će tako biti i kada dodje DARK SHADOW, koji je btw narucen veceras, prelomio sam. :)
 
Jel zna neko koliko je cfm protok i koliko je pritisak vazduha kod ovih fabrickih u kucistu ?
Ja bas imam poteskoce kod temperatura sa fx-8350 i hd7870 grafike, sa 3 fabricka prednja, situacija je bolja kad sam gornji prebacio pozadi, mada opet nije na nivou...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ti imas dobrog potrosaca od procesora, jos ako je stock kuler..
Tebi treba jedan LC-CC-120 [emoji4]

Kao sto sam pricao vec, ovo kuciste se ne uzima ako je ventilacija na prvom mestu, vec se uzimaju Falcon/Titan..
 
Ti imas dobrog potrosaca od procesora, jos ako je stock kuler..
Tebi treba jedan LC-CC-120 [emoji4]

Kao sto sam pricao vec, ovo kuciste se ne uzima ako je ventilacija na prvom mestu, vec se uzimaju Falcon/Titan..
Kuler je xigmatek gaia sd1283, inace imao sam prastaro kuciste codegen briza, pa sam mislio da ne mogu biti gore temp u odnosu na brizu...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Kuler je xigmatek gaia sd1283, inace imao sam prastaro kuciste codegen briza, pa sam mislio da ne mogu biti gore temp u odnosu na brizu...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
To prastaro kuciste codegen briza je bilo prilicno dobro provetreno, napred i gore vent, stranice sve filtrirane sa rupicama. Ja sam isto dugo koristio.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
To prastaro kuciste codegen briza je bilo prilicno dobro provetreno, napred i gore vent, stranice sve filtrirane sa rupicama. Ja sam isto dugo koristio.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bogami ako mi verujes, prasina 100kg i briza, u odnosu na ms industrial sve ociscenje komp, temperature bolje po 8-10 C, meni licno bilo zaprepascujuce...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jel to kuciste imalo ventilatore sa strane da duva po grafickoj/procesoru?

Ako jeste, ne znam zbog cega je ocekivano da u ovom koje nema ventove sa strane koji "biju" direktno po komponentama(ali i bacaju prasinu, kod mene je bilo dosta prasine u starom Chieftecu koji je imao side push ventove bez filtera).
 
Jel to kuciste imalo ventilatore sa strane da duva po grafickoj/procesoru?

Ako jeste, ne znam zbog cega je ocekivano da u ovom koje nema ventove sa strane koji "biju" direktno po komponentama(ali i bacaju prasinu, kod mene je bilo dosta prasine u starom Chieftecu koji je imao side push ventove bez filtera).
Nije, imao sam na brizi 2 fabricka jedan napred, drugi gore i jedan pozadi dodat da izbacuje vazduh...
Ocekivao sam da ce ciscenje komponenata da nadoknadi temp, odnosno da je sigurno da briza sa bolesno prljavim komp, nece biti bolja od spectruma sa ociscenim komp, ali prevario sam se definitivno...
Inace spectrum je dosao sa 3 prednja koja uvlace vazduh, probao sam da jedan prebacim iza i dosta se popravila situacija, ali opet nije to to, ne znam kako dalje mogu poboljsati situaciju...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jel možeš da slikaš kućište sa svim tim ventilatorima?
Kada si poslednji put čistio kulere i menjao pastu na cpu/gpu?
Kako si povezao ventilatore? Na koliko se vrte?
 
3 fabricka prikljucena na napajanje, na koliko se vrte ne znam, kmponente su ociscene od prasine , a cpu/gpu pasta je menjana pre mozda god i po dana....

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ja bih: sve rasklopio, kuler od procesora oprao, osušio, sve izduvao kompresorom (ili komoresovanim vazduhom) u kućištu, stavio novu pastu na grafičku i procesor, podmazao njihove ventilatore, proverio na koliko se vrte ventilatori (da li su 5/7/12V i na koliko volti su povezani, stavio na maksimum), isto proveriti za cpu/gpu. Dva da uvlače, jedan pozadi da izvlači, proverio opterećenje cpu/gpu u odnosu na temperature (da nemaš nekog majner malver), probao sa otvorenim i zatvorenim kućištem i na osnovu sobne temperature na kraju doneo zaključak šta je problem i šta da se radi.
 
Ja bih: sve rasklopio, kuler od procesora oprao, osušio, sve izduvao kompresorom (ili komoresovanim vazduhom) u kućištu, stavio novu pastu na grafičku i procesor, podmazao njihove ventilatore, proverio na koliko se vrte ventilatori (da li su 5/7/12V i na koliko volti su povezani, stavio na maksimum), isto proveriti za cpu/gpu. Dva da uvlače, jedan pozadi da izvlači, proverio opterećenje cpu/gpu u odnosu na temperature (da nemaš nekog majner malver), probao sa otvorenim i zatvorenim kućištem i na osnovu sobne temperature na kraju doneo zaključak šta je problem i šta da se radi.
Recimo cpu, mb, package, gpu tim redosledom, odigram 2 tekme pesa 18 i poredim rez
3 vents napred (70-45-68-76)
1 skroz gore napred 1 nazad (61-40-52-67)
Otvoreno kuciste, 2 napred jedan pozadi (54-29-47-57)
Rekao bih da nije do paste nego do kucista..
Inace fx 8350, m5a97r2.0, gigabyte hd7870 windforce

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Jel klokovan cpu ili ne?

Ako nije, iskljuci turbo..
 
Mislim da iskljucis turbo prvo.
 
Recimo cpu, mb, package, gpu tim redosledom, odigram 2 tekme pesa 18 i poredim rez
3 vents napred (70-45-68-76)
1 skroz gore napred 1 nazad (61-40-52-67)
Otvoreno kuciste, 2 napred jedan pozadi (54-29-47-57)
Rekao bih da nije do paste nego do kucista..
Inace fx 8350, m5a97r2.0, gigabyte hd7870 windforce

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Šta ti je treća temperatura (što kažeš package)?

Jel su ovo temperature u IDLE ili pod opterećenjem?
Ako su pod opterećenjem onda i nije strašno.
Testiraj i IDLE i opterećenje da vidimo kako se kreću.

Jel može da se skine PSU poklopac, da probaš i bez njega?
Mislim da bi spustio temperaturu grafičkoj za još nekoliko stepeni.

Ako hoćeš da zadržiš kućište i te komponente (koje se same po sebi dosta greju) mislim da ćeš morati da kupiš još jedan ventilator (3 napred da ubacuju, jedan pozadi i jedan gore-pozadi da izbacuju) AC F12 su ti dobri (imaš više verzija, uzmi onu sa najvećim brojem obrtaja), očisti hladnjake kao što sam ti rekao i zameni pastu na CPU/GPU.

P.S. Jel si ventilatore vezao direktno na napajanje, na molex, dakle na 12V ili kako?
 
Da li je neko skidao prednje staklo sa spectruma/dark shadow-a? Planiram vodeno hladjenje pa mislim da ce se mnogo gusiti
 
Skidao sam ja na Spectrumu i stavio vodeno hladjenje NZXT X62. Treba budzenja jer se rupe ne poklapaju, bar u mom slucaju jer ovo ima 2x14cm kulere. A kad se i to nekako resi onda nemas pristup srafovima za staklo jer hladnjak prekrije celu povrsinu sa unutrasnje strane kucista tako da sam njega ucvrstio sa malo silikona tu gde su srafovi. Jako lepo izgleda, tragovi budzenja se ne vide nigde a nema problema sa protokom vazduha. Verovatno bi bilo bolje da nema onih malih otvora vec da su ostavljene rupe, ali kao sto rekoh kod mene to odlicno radi, ta dva kulera od 14cm uvlace vazduh a zadnji izbacuje...
 
Skinuo sam 4 srafa, ali staklo i dalje stoji,ne znam da li ima jos neki sraf ili je samo dobro naleglo...
Nisam samo skontao da li si vratio staklo nakon montiranja vodenog, ili si ga ostavio otvoreno?
 
Samo skines srafove i malo povuci. Jedino ga drze ta 4 srafa. Vratio sam staklo ali nije zasrafljeno vec sam u ta 4 lezista stavio po kap silikona umesto srafica...
 
Šta ti je treća temperatura (što kažeš package)?

Jel su ovo temperature u IDLE ili pod opterećenjem?
Ako su pod opterećenjem onda i nije strašno.
Testiraj i IDLE i opterećenje da vidimo kako se kreću.

Jel može da se skine PSU poklopac, da probaš i bez njega?
Mislim da bi spustio temperaturu grafičkoj za još nekoliko stepeni.

Ako hoćeš da zadržiš kućište i te komponente (koje se same po sebi dosta greju) mislim da ćeš morati da kupiš još jedan ventilator (3 napred da ubacuju, jedan pozadi i jedan gore-pozadi da izbacuju) AC F12 su ti dobri (imaš više verzija, uzmi onu sa najvećim brojem obrtaja), očisti hladnjake kao što sam ti rekao i zameni pastu na CPU/GPU.

P.S. Jel si ventilatore vezao direktno na napajanje, na molex, dakle na 12V ili kako?

Ovo su temp pod igtanjem pesa 18 2 tekme :D
Treca temp je cpu package.
Ventilatori su vezani na molex...
Situaciju cemo da vidimo kad kupim jos jednu 12icu...
Zaboravh da pitam gde se gasi cpu turbo ?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Javi kakvo je stanje kad ubaciš još jedan ventilator. Da spusti još 3-4 stepena i neće biti problema.

Ja bi sve ventilatore vezao na matičnu i podesio da kad igraš (ili još bolje kada temperatura pređe X stepeni) idu na maksimum a kad je u IDLE da vrte sporije (koliko sporije ćeš morati da testiraš).

Ako si u prošlom kućištu imao niže temperature (a da je imalo isti broj ventilatora ili manje) onda jeste do kućišta.
Možeš rešiti dodatnim ventilatorom (spustiš još 3-4 stepena), promenom paste, stavio bih neku bolju (još 3-4 stepena, ako je stara, neki Kinez ili je izgubila svoja svojstva, zapekla...) i na kraju, ako mora isključiš turbo.
Van toga, jedino da promeniš hladnjak na procesoru (20€ LC-CC-120) i da usmeriš nekako vazduh na grafičku.

P.S. Prastara furuna iz potpisa prelaskom sa stock na LC (sa njihovom stock pastom) ima 20 stepeni manju temperaturu i to na najmanjem broju obrtaja (a kućište nije najsrećnije i slabo provetreno: 12cm napred dole i 8cm gore, napajanje je gore).
 
Javi kakvo je stanje kad ubaciš još jedan ventilator. Da spusti još 3-4 stepena i neće biti problema.

Ja bi sve ventilatore vezao na matičnu i podesio da kad igraš (ili još bolje kada temperatura pređe X stepeni) idu na maksimum a kad je u IDLE da vrte sporije (koliko sporije ćeš morati da testiraš).

Ako si u prošlom kućištu imao niže temperature (a da je imalo isti broj ventilatora ili manje) onda jeste do kućišta.
Možeš rešiti dodatnim ventilatorom (spustiš još 3-4 stepena), promenom paste, stavio bih neku bolju (još 3-4 stepena, ako je stara, neki Kinez ili je izgubila svoja svojstva, zapekla...) i na kraju, ako mora isključiš turbo.
Van toga, jedino da promeniš hladnjak na procesoru (20€ LC-CC-120) i da usmeriš nekako vazduh na grafičku.

P.S. Prastara furuna iz potpisa prelaskom sa stock na LC (sa njihovom stock pastom) ima 20 stepeni manju temperaturu i to na najmanjem broju obrtaja (a kućište nije najsrećnije i slabo provetreno: 12cm napred dole i 8cm gore, napajanje je gore).
Pazi ja sam testirao malo lose, uporedivsi pes 13 koji sam tada igrao sa pes 18, kada sam uporedio istu igru ispalo je da su iste temp, odnosno mozda za nijansu bolje u novom kucistu, a pasta je mozda oko god i po proslo od stavljanja, ali to je sigurno kvalitetna pasta sto mi je drug stavio, bas sam ga pitao i reko mi da nema razloga da je diram jer je kvalitetna...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Pitaj ti koja je pasta, mada bih svakako menjao na taj vremenski period da su mi tolike temperature. Ne samo zbog paste, nego i da ljudski operem kuler pod tušem. Čak i kad se čisti kompresorom svašta ostane zalepljeno. Ako se radi fenom i slično i/ili se puši u sobi ume tu svašta da bude.
 
Spectrum mi je bas zapao za oko, medjutim bio sam malo skeptican zbog samo jednog mesta za izvlacenje vazduha... Na kraju sam se ipak odlucio za MS Industrial Winston.
Mali off za one koji su ranije pitali, LC-CC-120 staje lagano.

111.jpg
gg.jpg
 
Da li je bolje da probam da stavim na xigmatek gaia sd i drugi vent 12icu od 53,2 cfm da napravim push & pull i nazad jos jedna 12ica marvo fn-10 ili samo da stavim nazad 12icu cm sickleflow...
Sta mislite ljudi ?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Push-pull varijanta će spustiti temperaturu za 2-4 stepena. Ivan je testirao baš na LC-CC-120 ako se dobro sećam.
Što se mene tiče, neisplativo je. I zbog cene i zbog buke.
 
Nazad
Vrh Dno