Šta je novo?

Softver za kopanje (cgminer, afterburner, teamviewer...)

Strasno koliko ste ljudi od pomoci.
Svaka cast.
Za sve koji jure RX570, pojavile se u Bugarskoj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala puno, radi formula super. Ali zasto mi samo 7 dana istoriju daje. Ima lo mogucnost za par meseci u nazad ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li mozda neko ideju zbog cega u Afterburneru ne mogu vise da otkljucam voltazu?

Ceo dan namestam onu budjavu Gigabyte h110-d3a plocu , konacno sam uspeo da updetujem bios u 23a, prebacim u UEFI, sada vidi sve kartice ali AB nece da otkljuca voltazu pa nece....
 
mislim da je neko vec pisao negde po forumu da na toj ploci to nece
 
Ima li mozda neko ideju zbog cega u Afterburneru ne mogu vise da otkljucam voltazu?

Ceo dan namestam onu budjavu Gigabyte h110-d3a plocu , konacno sam uspeo da updetujem bios u 23a, prebacim u UEFI, sada vidi sve kartice ali AB nece da otkljuca voltazu pa nece....
Ploča nije buđava no si ti nesposoban ;) (da se izrazim tvojim rečnikom)...

Drugar ima nekoliko rigova sa tom pločom i sve fercera besprekorno.
Otključavanje voltaže za graike se radi iz samog AB i nema veze sa matičnom...
 
Ploča nije buđava no si ti nesposoban ;) (da se izrazim tvojim rečnikom)...

Drugar ima nekoliko rigova sa tom pločom i sve fercera besprekorno.
Otključavanje voltaže za graike se radi iz samog AB i nema veze sa matičnom...

Uf hvala sad si mi bas reko.

Da znam da se voltaza otkljucava u AB ali vise nece na normalan nacin, pratio sam i sva moguca upustva koja sam nasao na netu i opet nece nikako. Dok je sve radilo normalno pre nego sto sam krenuo u avanturu sa plocom.



I da ploca nije budjava nego su tako lepo napravili BIOS da ako ti disk nije u GPT modu posle updejta ne mozes vise ni da udjes u windows.
 
Poslednja izmena:
Nije tacno ta ga ploca radi najnormalnije i sa obicnim MBR hard diskom samo se malo vise edukuj i sve ce da ti radi kako i treba
 
trebas bios verovatno da podesis da cita i uefi i legacy kao i da ukljucis/iskljucis secure boot.
 
^ta ploca radi k’o svajcarac, tako da sigurno nije do nje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
da li neko zna kako se na dstm's ZCash Cuda miner podesi da program ne koristi određenu grafičku kartu već samo sve ostale? Nisam našao da postoji opcija disablovanja pojedine karte. Jel neko uspeo?
 
da li neko zna kako se na dstm's ZCash Cuda miner podesi da program ne koristi određenu grafičku kartu već samo sve ostale? Nisam našao da postoji opcija disablovanja pojedine karte. Jel neko uspeo?

Pise na prvoj strani ZM minera na forumu :D

"$ ./zm
ZM 0.5.4, dstm's ZCASH/Equihash Cuda Miner

Usage:
zm --server hostname --port port_nr --user user_name
[--pass password] [options]...

Stratum:
--server Stratum server hostname
prefix hostname with 'ssl://' for encrypted
connections - e.g. ssl://mypool.com
--port Stratum server port number
--user Username / Workername
--pass Worker password

Options:
--help Print this help
--dev Space separated list of cuda devices
--list-devices List available cuda devices
--time Enable output of timestamps
--logfile [=path] Append logs to the file named by 'path'
If 'path' is not given append to 'zm.log' in
current working directory.
--noreconnect Disable automatic reconnection on network errors.

--temp-target In C - If set, enables temperature controller.
The workload of each GPU will be continuously
adjusted such that the temperature stays around
this value. It is recommended to set your fan speed
to 100% when using this setting.

--telemetry [=ip:port]. Starts telemetry server. Telemetry data
can be accessed using a web browser(http) or by json-rpc.
If no arguments are given the server listens on
127.0.0.1:2222 - Example: --telemetry=0.0.0.0:2222
Valid port range [1025-65535]
Example:
zm --server servername.com --port 1234 --user username"
 
A to je tooo, ok probao sam i tačno tako radi. Kada sam čitao ranije, mislio sam da je to nešto da izlista uređaje kao i ono ispod. Dang it. Hvala.
 
Ja namestio šuraku ZM 055 miner (last version) i radi extra.
Ne znam na koju foru ali je sa istim setovanjima u AB dobio 100sol/s više po rigu nego li na drugom majneru.
Sada mu rig od 6x 1060 6gb daje 1900sol/s
 
Sta je najbolje koristiti od Virtual Private Network programa kad radite sa vise masina?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kako se obara napon i podešavaju mem klokovi zasebno kada su mešane kartice? Imam mešano 470 4GB i 580 8GB, od kad sam dodao ove druge u Afterburneru više nije moguće menjati core voltage (isto kao i kad aktiviram integrisanu na ploči) a i za memoriju potrebne su mi različite vrednosti, 470 ne može više od 1970 a za 580 je to i ispod defaulta.
Jel može to u AB da se namesti ili mora drugim metodama?
 
-cclock 1000,1050,1100,0
-mclock 1200,1250,1200,0
Najbolje je u biosu da upises ali moze i preko claymora...
 
Poslednja izmena:
Ovako, zadnjih 20 dana me AMD rig jako kara, jednostavno mislim da ga AB zakolje i jako ga uspori. Hocu da namestim sve preko biosa (vec jesam) i da pustim da radi bez AB-a ali mi treba pomoc kako da namestim ventilatore da prate temepraturu. Pa eto ako neko zna neka pomogne, hocu da mi bude kao na AB ona kriva tipa na 50c da se okrece 50% ventilator.
 
U mineru Clay stavis tt i temperaturu koji hoces da bude targer.... napr 50 i vent ce se pojacavati da GPU bude na 50c. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna koja verzija Aftera radi sa novim 17.11.4 drajverima?

4.4.0 zadnja zvanicna verzija, veceras sam bas na jedan rig stavio te drivere i afterburner za svaku kartu ukljucis compute mod u driverima i isti je hash kao na blockhain driverima 6x RX 580 baca 183mhs onako iz prve bez muke.
 
U mineru Clay stavis tt i temperaturu koji hoces da bude targer.... napr 50 i vent ce se pojacavati da GPU bude na 50c. ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Probao sam taj nacin ali meni to cudno radi, probavao sam i tt -50 da ventilatori budu zakucani na 50% a evo sta se desava...
Odrzava on temperaturu na 50c ali kada padnu ispod 50c ventilatori bukvalno stanu i cekaju da se karta zagreje pa se ponovo pale, znaci kada rade rade na 70-80 % obetaja a to mi ne odgovara. Mozda negde gresim.
A da li moze u npr SRBpolarisu da resim taj problem, video sam da tamo ima target temp.
 
Uspeo sma preko SRBpolarisa da namestim tako da sto se mene tice AB je proslost, bar sto se tice AMD-a. Doktore legendo :d, cu ti sibnem za pivo samo da vidim jel radi ovo stabilno.
d8aba9a2ef8b131fecddaa6ca399c1a1.png
 
@Mrznja :)
Safirnjace 480 samsung i jedna hynix pretpostavljate koja :d. Ovo bolje radi nego preko programa, temp slicna a manji obrtaji ventilatora, ne znam kako ali je tako.
@Vojkan
Da MSI AfterBurner.
 
ma pitao sam jel msi karte ? jer one se tako gase sa TT a i lažu za temperaturu
 
A krastavac nisam skontao :D
 
Nazad
Vrh Dno