Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Apsolutno delim mišljenje. I sam se zanosim idejom da probam taj 4x sa sd procesorom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za ovih par dana ja sam odusevljen telefonom. Kamera onako, ali zato sve ostalo je perfektno. Ekran, baterija, zvuk, izrada (iako je dosta klizav). Ovo mi je prvi Xiaomi i naredni ce takodje biti od ove kompanije. ☺️

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja i dalje odusevljen fonom....danas sam bas malo testirao kameru sa Open Camera app u 4k,i mogu reci da sam prezadovoljan ,za ove pare nema bolje!! Zoom radi daleko bolje nego na rn3,a baterija kida takodje....sve u svemu,fontele odlican!!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
juri sa sd625 cpu, duplo je bolja baterija nego kod mtk cpu verzije, ima mnogo bolju podrsku za romove, samim tim i vise updatea i generalno ce imati duzu podrsku. mtk je na papiru, kod benchmark testova brzi ali u svakodnednom radu se to ne oseti. mnoo se manje greje sd, bolje cuva bateriju, bolje se i kod duzeg gaminga ponasa, ima bolji prijem signala i bolji wifi na sd verziji zbog plastike gore i dole. dakle tvoj izbor za iste pare treba da bude sd625 cpu.

Hvala na odgovoru! Ali za to bih morao da narucujem iz kine i da cekam puno a hitno mi je. Posto koliko sam shvatio nema kod nas sa sd625.

Ako dakle ne jurim tu varijantu sa narucivanjem iz kine a kod nas su oba bez snapdragon-a, je l' ima neke razlike da li uzmem 4 ili 4X?
 
^ Note 4x je sa Snapdragon 625, dok je Note 4 sa Helio x20. Note 4 Global je takođe sa Snapdragon 625. Sve je napisano na prethodnim stranama.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ Note 4x je sa Snapdragon 625, dok je Note 4 sa Helio x20. Note 4 Global je takođe sa Snapdragon 625. Sve je napisano na prethodnim stranama.

Citao sam poslednjih 30 strana ali nisam naisao na to, a jos jednom kao sto rekoh koliko pise na mobilnom svetu u NASIM radnjama je i 4x sa nekim drugim procesorom i zato sam i pitao. Zvacu sutra radnje da proverim.
 
Imas kod kalenica radnju. Godinu dana garancija.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@Dux7
Ako hoćeš da kupiš ovaj telefon, poželjno je, naravno, da se dobro informišeš baš zbog raznolikosti istog naziva.
Pokušaću da ti objasnim:
Xiaomi Redmi Note 4 3/64GB je model sa MTK SoC-om;
Xiaomi Redmi Note 4X 4/64GB je takode MTK;
Xiaomi Redmi Note 4X 3/32GB je SD 625;
Xiaomi Redmi Note 4 Global je model sa SD 625.
Ne znam gde si se raspitivao za kupovinu, nemoguće da nema niko modele sa SD 625. Mislim da je većina članova ovog foruma telefon kupila upravo kod nas (u Srbiji) zbog povoljne cene i bez kockanja sa carinom i nepotrebnim čekanjem. Ja kupio u Bgu...

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
На овом ГЛОБЕ рому су нешто чачкали око камере...сигурно...поред 4К снимања и фотофрафије су приметно боље али је фокус мало спорији поготову на ближим предметима...
 
I nije 7.1.2 vec 7.0 za RN4 mido, taj miglobe, na sajtu pise 7.1.2. Probao sam i nije mi se svideo. Osecaj je kao da ne koristim Android 7.0, isti MIUI 8 marshmallow.

Ovaj AOSP ROM, Candy, koristi poslednji source:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=72724177

> Selinux switched to enforcing
> Source built Audio hal
> Added widevine blobs
> Updated blobs from latest dev rom (should imrove cam quality)
> Sensor senstivity fixed
> Fixed headphone issue
> Fix video calls (Hopefully)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
На овом ГЛОБЕ рому су нешто чачкали око камере...сигурно...поред 4К снимања и фотофрафије су приметно боље али је фокус мало спорији поготову на ближим предметима...

To sam i ja primetio za kameru da pravi malo bolje fotke, ali mislio sam da sam umislio nesto. Kazi mi kakva ti je baterija u odnosu na sve dosad romove koje si probao, fluidnost si vec pohvalio, evo ja se jos cudim kakav dobar miui rom, i autonomija i fluidnost...odlican.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Svaki MIUI je isti, kada ga skinuju, nebitna verzija Androida.Vrlo su male razlike od Lizalice sada do Nougata.
Ne ocekuj ni da MIUI 9 bude nesto Woow, bice isti kao MIUI 8 uz par kozmetickih izmena...To je MIUI :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Svaki MIUI je isti, kada ga skinuju, nebitna verzija Androida.Vrlo su male razlike od Lizalice sada do Nougata.
Ne ocekuj ni da MIUI 9 bude nesto Woow, bice isti kao MIUI 8 uz par kozmetickih izmena...To je MIUI :)

Sent from my Redmi Note 4X

Ни Нексус андроид се није нешто битно променио, интерфејс на кашичицу али оптимизација на кофу (боље на камион) од ИЦС-а на овамо...

Спаксон...
Батерија је иста као на миуи-у, можда мало слабија (СОТ) неких пола сата сат, али не могу да оценим баш тачно задњих дана користим Атипично телефон (доста видеа и ГПС-а) углавном преко 10 сати лагано...
 
Opaska je bila sto se tice kozmetike kod MIUI-ja.Slazem se da MIUI napreduje kako vreme prolazi.Kao neko ko je aktivno u Xiaomi vodama od verzije MIUI-ja 7.0.19.0(Android ver.5.0.2) na RN3 MTK mogu da kazem da je MIUI dosta napredovao u odnosu na pre neke dve godine. Ali kada oni skinuju bilo koju verziju Android-a, svaka na svaku lici... prave vrlo malo vizuelnih promena, dok "ispod haube" je druga prica.

Sent from my Redmi Note 4X
 
I kozmetike i funkcionalnosti koju svaki novi android donosi. Settings panel, last app, split screen, expended notifications itd.

Navikao sam na to jednostavno, i mnogo je za mene bolje nego na MIUI.

Radi lepo MIUI, ali da je fluidniji od AOSP, ne bih rekao.

Probao sam i miglobe i global beta rom... Po mom misljenju je bolje da sami odradite debloat i optimizujete MIUI. Deodexed romove ne gotivim nesto :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@Zile995

Nije za tebe MIUI, to si odavno shvatio...ali se i dalje boris, dajes mu priliku :) Ja sam to prihvatio odavno.U korak sam sa njim, dobro dodje povremeno malo promene da flesnes MIUI, ali po meni RR, LOS i ostali su za nas.
Daleko od toga da je MIUI loš, ali bas zbog tih nekih stvari koji si nabrojao prednost dajem custom rom-ovima.
Ovaj zadnji RR bas lepo radi, definitivno najbolji do sada.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Jel izbacuju negde dev koje su promene u novom build-u.Samo stancuje nove build-ove, a nigde ne nalazim koje su promene...

Sent from my Redmi Note 4X
 
Nisam video da izbacuje. Mislim da su one promene kao i kod Candy rom-a, ko zna.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Хахахаха....вајп па подешавај....

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ma kakvi, ovaj build od 13.06 meni odlicno radi.Ne menjam nista, dok ne bude nekih vecih promena. :)

Sent from my Redmi Note 4X
 
Jel testirao neko da li na (AOSP based) custom ROM-ovima radi "Mi Remote" app?
 
Na R.R. i Aex radi,za ostale ne znam...

Послато са Redmi Note 4x
 
Bolji ti je AnyMote Smart Remote, ima vise opcija od doticnog, lepsi je dizajn i samo koriscenje...Screenshot_2017-06-19-21-20-20-766_com.remotefairy4.pngScreenshot_2017-06-19-21-20-50-866_com.remotefairy4.pngScreenshot_2017-06-19-21-23-35-109_com.remotefairy4.pngScreenshot_2017-06-19-21-23-47-212_com.remotefairy4.png

Sent from my Redmi Note 4X
 
Resurrection Remix custom ROM. Na MTK ne mozes da flesujes, samo Snapdragon.

Btw. Peel Smart Remote nije los.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posle apdejta na 8.2.10.0, ne radi mi not disturb mod kako treba. Radi samo ako ga manuelno ukljucim, a schedule nista... Da li se nekom jos desilo.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jel na tim aosp romovima i dalje treba kameri 5 sekundi da uhvati sliku?
To me je najviše nerviralo pa sam otišao na xiaomi.eu rom, ali ako su rešili vraćam se odmah :)
 
Sa onom portovanom kamerom od 1+ radi ok slikanje, sa ostalim treba duze.
Iskreno, cini mi se da su sa njom i bolje slike.Ja nju koristim i skroz je ok.

Sent from my Redmi Note 4X
 
Nazad
Vrh Dno