Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Probaj da stavis nove eneloopke pa vidi rezultate. Mozda se i iznenadis ;)

pozitivno ili negativno?

evo baš sam danas stavio 4 nove eneloop pro i IR je oko 50, što je školski dobro...kapacitet oko 2600:,,:

probao sam i ikea ladda 4 nove od 2450, skoro u milimetar isti rezultati kao eneloop pro...

za sada su prdnule u čabar neke varta ready to use od 2100, sad im je kapacitet negde oko 1500, i neke bele eneloop, koje doduše dugo imam, koje su sada negde na 1600mah, ostaće za neke slabije potrošače...
 
Poslednja izmena:
pozitivno naravno :) Sa eneloop baterijama orgazam je zagarantovan :)
 
slažem se, ovih par belih koje su malo oslabile imam nešto duže pa nije ni čudno, ništa nije večno...a mislim da sam ih jedno vreme kad sam ostao bez normalnog punjača punio u jednom koji baterije puni u paru- a to je dobar način da se upropaste baterije...
 
Narucen punjac
https://ru.nkon.nl/charger/nimh/japcell-bc-4001-charger.html
i jos 4 baterije 3aaa zlu ne trebalo.:d
Posto je user @altru uradio detaljan opis danas sam narucio isti punjac kao i on.Nadam se da necu cekati vise od mesec dana kao sto je bio slucaj sa baterijama koje su porucene sa nkon-a.
Ona furuna od triaxa-a odlazi u istoriju.Koju god bateriju da ubacim on je prepozna kao neispravnu i napise bad i nece da je puni.Tako da necu vise sa njim da se zezam.
Stiglo mi je sa nkon-a 12 enelop baterija i sada ce jos 4 tako da mi treba proveren punjac za ove baterije.
Samo da vidim koliko vremena ce trebati da stigne kod mene?
 
Za koji dan ce biti kod tebe. Cestitam na kupovini. Jedva cekam i ti da napises koju kad ga probas ;)
 
krastavac nisam ti ja bas neko merilo za testiranje.Sta da ti kazem kad je meni bio ok i triax :d
altru je tu ekspert.Ali potrudicu se da probam da ga malo istestiram,onoliko koliko budem znao.Mada dok stigne kod mene altru ce ga detaljno do tada ispitati.
Inace na youtubu ima dosta nekih recenzija pa vredi pogledati.
U svakom slucaju je bolji od svih punjaca koje sam do sada koristio.Gledajuci recenzije na netu i sta stvarno moze.Ali videcemo kad stigne kod mene.

Baterije su mi stigle za nedelju dana kad su ih drugi put poslali.Prvo slanje je zaglavilo u nemackoj zbog nekih litijum jon baterija pa je vracena posiljka.
Sad videcemo koliko ce trebati vremena da stigne punjac.
 
Sto nisi gledao da uzmes Fujitsu baterije, kazu da su one evolucija eneloopki ? Ja da uzimam sada, uzeo bih Fujitsu, cisto iz fazona da ih probam, da uporedim sa eneloopkama koje vec imam. :)
 
Sto nisi gledao da uzmes Fujitsu baterije, kazu da su one evolucija eneloopki ? Ja da uzimam sada, uzeo bih Fujitsu, cisto iz fazona da ih probam, da uporedim sa eneloopkama koje vec imam. :)

ista fabrika, verovatno nema razlike...ali, pošto sam gadget freak eto i mene kopka da ih probam samo zato jer imaju drugi natpis:)

kad smo već kod toga, gde najviše trošiš baterije? foto blicevi, snimači, daljinci, portabl uređaji, baterijske lampe...? pošto imam krš baterija sad smišljam šta još novo od uređaja da kupim što troši aa i aaa baterije:D

jedan od najboljih testera baterija i punjača na svetu, čuveni hkj...isti punjač, japcell je novija verzija ali principi su isti...

http://lygte-info.dk/review/Review Charger Opus BT-C2000 UK.html
 
Poslednja izmena:
led torch i fotoaparat, that's it :)
Keep it simple bro :D
 
Evo stigao i punjac pre nedelju dana i sta da kazem osim da sam odusevljen punjacem.Prvo zavrsna obrada je bas dobro uradjena,ne deluje kao jeftin punjac bez obzira sto je jeftino placen.Plastika od koje je napravljen je odlicna,lagan je i velikih dimenzija za punjac.Svidja mi se sto nije malih dimenzija i kad se stave baterije ostaje solidan razmak izmedju njih tako da ne dolazi do pregrevanja.Moze im se menjati struja punjanja od 200mah pa sve do 1400 mah. I to za svaku bateriju posebno se moze promeniti struja punjenja.Ima opciju refresh gde moze da oporavi baterije koje nisu puno sjebane.Par komada je kod mene uspeo da oporavi,ostale nije jer ih je prethodni triax urnisao i sada im je ir preko 1500.
u sustini tek se upoznajem sa mogucnostima koje ovaj punjac ima i dosta mi je pomogao user altru koji se bas dosta razume oko punjaca.Drugaru se svideo ovaj punjac pa sam narucio i za njega jedan punjac i usput i nekih 12 baterija.
U pitanju je ovaj model punjaca
https://ru.nkon.nl/charger/nimh/japcell-bc-4001-charger.html
Cena i vise nego povoljna za kvalitet koji nudi.Barem za sada se pokazao kao bas dobar punjac sa dosta korisnih opcija.
Tako da hvala useru altru na preporuci oko odabira punjaca.:wave:
 
Stigao xiaomi 10000, extra sprava očekivano...neznatno veći od predhodnog od 5000mAh koji koristim poslednjih godinu ipo (3mm deblji i 2 duži) ali zato više nego duplo jači po kapacitetu...sve preporuke!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Evo stigao i punjac pre nedelju dana i sta da kazem osim da sam odusevljen punjacem.Prvo zavrsna obrada je bas dobro uradjena,ne deluje kao jeftin punjac bez obzira sto je jeftino placen.Plastika od koje je napravljen je odlicna,lagan je i velikih dimenzija za punjac.Svidja mi se sto nije malih dimenzija i kad se stave baterije ostaje solidan razmak izmedju njih tako da ne dolazi do pregrevanja.Moze im se menjati struja punjanja od 200mah pa sve do 1400 mah. I to za svaku bateriju posebno se moze promeniti struja punjenja.Ima opciju refresh gde moze da oporavi baterije koje nisu puno sjebane.Par komada je kod mene uspeo da oporavi,ostale nije jer ih je prethodni triax urnisao i sada im je ir preko 1500.
u sustini tek se upoznajem sa mogucnostima koje ovaj punjac ima i dosta mi je pomogao user altru koji se bas dosta razume oko punjaca.Drugaru se svideo ovaj punjac pa sam narucio i za njega jedan punjac i usput i nekih 12 baterija.
U pitanju je ovaj model punjaca
https://ru.nkon.nl/charger/nimh/japcell-bc-4001-charger.html
Cena i vise nego povoljna za kvalitet koji nudi.Barem za sada se pokazao kao bas dobar punjac sa dosta korisnih opcija.
Tako da hvala useru altru na preporuci oko odabira punjaca.:wave:

nema na čemu, neka nas sve dobro služi...
 
Stigao xiaomi 10000, extra sprava očekivano...neznatno veći od predhodnog od 5000mAh koji koristim poslednjih godinu ipo (3mm deblji i 2 duži) ali zato više nego duplo jači po kapacitetu...sve preporuke!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Nije ovo ona tema, promasio si boy ;)
 
Haha oke, hvaliću se onda i tamo ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Tek sad videh ovu temu, pa da se prijavim.
Ocekujem da mi ovih dana stigne Opus BT-C700, pa cu preneti utiske. Odabran umesto La Crosse punjaca koga svi preporucuju jer ima zavrsno punjenje sa smanjenom strujom da ne pregreva baterije badava.

Inace, kakva su iskustva sa nkon-om (rokovi, brzina isporuke)?
 
Tek sad videh ovu temu, pa da se prijavim.
Ocekujem da mi ovih dana stigne Opus BT-C700, pa cu preneti utiske. Odabran umesto La Crosse punjaca koga svi preporucuju jer ima zavrsno punjenje sa smanjenom strujom da ne pregreva baterije badava.

Inace, kakva su iskustva sa nkon-om (rokovi, brzina isporuke)?

pretpostavljam da ga nisi kupio na nkonu jer ga tamo ne vidim u ponudi? koliko te je došao?

sa nkona stvari stižu relativno brzo, osim ako nije neki zastoj kao nedavno...nedelju dve plafon...
 
@Proday ajde očisti PM, ne mogu ti poslati :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nije nkon, sa ebay-a je. $22 placeno; bilo je i za $20 ali na jednom mestu u opisu pise US plug, na drugom EU plug, a seller nije odgovorio na pitanje sta je od ta dva, pa da ne rizikujem uzeo sam prvi gde svuda pise EU :).

edit:
Jos je u transportu, pa cu tek kad stigne znacu tacno koliko me je izasao; nadam se da nece da me odvale na carini, ali posto stize u retail kutiji sasvim je moguce da hoce...
 
Poslednja izmena:
Nije nkon, sa ebay-a je. $22 placeno; bilo je i za $20 ali na jednom mestu u opisu pise US plug, na drugom EU plug, a seller nije odgovorio na pitanje sta je od ta dva, pa da ne rizikujem uzeo sam prvi gde svuda pise EU :).

edit:
Jos je u transportu, pa cu tek kad stigne znacu tacno koliko me je izasao; nadam se da nece da me odvale na carini, ali posto stize u retail kutiji sasvim je moguce da hoce...


Pa evo da ti kažem da sam ja naručio isti taj punjač sa AliExpressa (koštao me je 21USD i free shipping) iz istih razloga kao i ti (onaj Danac stvarno ima sjajan sajt) i evo već 5 dana mi stoji na BG carini. Koliko vidim dosta je velika kutija tako da postoji šansa da nešto i naplate, PDV pretpostavljam samo ne znam koju će cenu da računaju pošto negde ima i za 30 pa i 40 USD. Ali ne može to da bude ne znam koliko, cena je zaista dobra čak i sa dažbinama...
 
Imam hrpu nekih baterija, ni-mh starije generacije (non LSD, preko 10 god stare) I eneloop komplet 3. generacije. Htedoh brzi punjac od onog koji imam ali da moze da mi kaze u kom stanju je koja baterija, pa da znam sta da odvojim za koji uredjaj. U sustini decije igracke mi najvise jedu baterije I to najcesce dopunjavam ali izgleda da su pojedine stradale pa dopunjavam I ispravne cesce nego sto treba. Ovako cu videti sta je za reciklazu, sta za dalju upotrebu. Nemam LiPo nijednu (za lampe), inace bih uzeo naj veci 3100 ili Liitokala punjac.
 
Naručio sam Liitokala Lii 500, javljam utiske kad stigne.
 
Trebalo bi da bude vrlo dobar, jedina zamerka mu je da pri punjenju NiMh ima voltage cutoff na 1.48V umesto deltaV pa ne puni baterije bas do 100%, pogotovo starije I izakane. Ali zato ima integrisan usb punjac od 1A, a sa par LiPo baterija moze da glumi powerbank za prvu pomoc. Jako interesantan uredjaj. I sam sam razmisljao da ga uzmem, ali nemam potrebu za LiPo punjacem, pa uzeh onaj koji bolje radi sa NiMh.
 
Ja imam par baterija za lampe, zato sam ga i uzeo. I gomilu eneloop, i starih i novih, videću kako radi. Za 22$ mislim da je korektna kupovina.
 
Imam hrpu nekih baterija, ni-mh starije generacije (non LSD, preko 10 god stare) I eneloop komplet 3. generacije. Htedoh brzi punjac od onog koji imam ali da moze da mi kaze u kom stanju je koja baterija, pa da znam sta da odvojim za koji uredjaj. U sustini decije igracke mi najvise jedu baterije I to najcesce dopunjavam ali izgleda da su pojedine stradale pa dopunjavam I ispravne cesce nego sto treba. Ovako cu videti sta je za reciklazu, sta za dalju upotrebu. Nemam LiPo nijednu (za lampe), inace bih uzeo naj veci 3100 ili Liitokala punjac.

to je i meni bio motiv...pre nego što sam naručio punjač i ja sam izbor bio suzio na dva, opus bt-c700 i bt-c2000...onda sam baš pomenutog danca hkj pitao koji bi on izabrao i ovo mi je odgovorio:

"The larger model usual has an advantage with temperature, because the batteries have more air around them and the charger has more space to get rid of heat when discharging batteries".

a onda sam gledajući gde je najbolja cena za opus bt-c2000 našao japcell bc-4001 na nkonu koji je potpuno identičan i uzeo sam njega...
 
Ja imam par baterija za lampe, zato sam ga i uzeo. I gomilu eneloop, i starih i novih, videću kako radi. Za 22$ mislim da je korektna kupovina.

I vise od korektne kupovine, stvarno ima odlicne fore sa tim USB/powerbank modovima :)


to je i meni bio motiv...pre nego što sam naručio punjač i ja sam izbor bio suzio na dva, opus bt-c700 i bt-c2000...onda sam baš pomenutog danca hkj pitao koji bi on izabrao i ovo mi je odgovorio:

"The larger model usual has an advantage with temperature, because the batteries have more air around them and the charger has more space to get rid of heat when discharging batteries".

a onda sam gledajući gde je najbolja cena za opus bt-c2000 našao japcell bc-4001 na nkonu koji je potpuno identičan i uzeo sam njega...

I ne samo to, nudi i jace struje punjenja, a ima I jako korisne adaptere za direktno punjenje C i D baterija (ako nekom treba). Mada eneloop C i D koliko znam ima samo u Japanu, a kad otvoris unutra su 3xAAA / 3xAA eneloop bez nalepnice.
 
Poslednja izmena:
Aukey qc2 ponekad ne reaguje tj ne puni lumiu 950 ili kad punim power bank, inace stoji non stop u stekeru, da mu to mozda ne smeta??

Sent from Dead OS ☹
 
liitokala je odličan punjač, ali možda zaista nije baš najbolji izbor za nimh...i meni su svi ti punjači sa voltage cut off-om na vrh spiska:) takav je i maha c-9000, koji malo previše hvale za moj ukus...u tom pogledu je opus bt-c3100 možda bolje all round rešenje, ali je i nešto skuplji...
 
Trenutno Opus BT-C3100 v2.2 vrlo povoljno na ebay-u u dve "prodavnice". $13.35 I $13.75 pa ako nekom zatreba :)
 
Od prodavaca sa 0 feedbackova... pazi da ne dobijes to sto treba ;)
Panasonic BQ-CC55E, brzi punjac sa 4 slota, u Srbiji za 20e (ili 30e sa 4 eneloop baterije). Radi sjajno, ja se bas i ne bih zamlacivao sa kinezima...
 
Nazad
Vrh Dno