Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Nema makro dugmiće, a prilično sam se navikao na njih...
 
Jeli imao neko kontakta sa Ms Industrial thunder pro tastaturom, jeli čemu?
 
Ma do 200 je okej. Kupujem "zauvek". Preko toga ne bih išao, jer ću u tom slučaju da kupim jeftiniju tastaturu i nekakav pad/kontroler sa makro dugmićima.
 
Ma do 200 je okej. Kupujem "zauvek". Preko toga ne bih išao, jer ću u tom slučaju da kupim jeftiniju tastaturu i nekakav pad/kontroler sa makro dugmićima.
Ja imam Razer Chroma tastauru ima 5 makro tastera, i naravno mogucnost da snimis vise razlicitih makroa profila itd. Ja sam zadovoljan da kazem ali je cena bezobrazno skupa za farbane tastere. Mislim dobro je to uradjeno ali bi bilo postenije da stave tastere koji nisu ofrabani.
 
Corsair K95 imaš za 150 kod f. Stvarno je vrh preporuka, cherry brown i udri.
 
Baš sam ga kontaktirao za tu K95 jer i ja gledam ali po običaju to sa oglasa često nema veze sa pravom cenom i dostupnošću. Na kraju sam našao K70 lux red led mx blue koja nema te magične macro tastere ali je i povoljnija, slično kao ta cena iznad. Jedino što se čeka nedelju dana da pošalje+dok stigne. Jel postoji neki nedostatak kod K70 rgb modela pa je zbog toga 10e povoljniji od čisto crvene? Nije mi to logično bilo.
 
I ja se ponovio:

B804A44.jpg

Das Keyboard Ultimate S sa brown switchevima. Baš sam zadovoljan ovim svičevima, lepo su mi legli, nisu preglasni. Jedino što smeta je glossy plastika okolo, al' mi je nešto ovako trebalo bez ikakvih obeležja tastera pošto nikada ne gledam u tastaturu već samo kucam. :)

Inače, bilo je na popustu za 109€ u Nemačkoj, pa sam tamo pazario.
 
Čekaj, haha, ovde nema vidljivih oznaka koji je koji taster? Možeš li to da upališ ili je ovako kako je na slici uvek?
 
Pa u tome i jeste fora Das Keyboard tastatura, što te nateraju da naučiš da kuckaš bez gledanja.
 
A dobra im je forica. Prava l337 tastatura. Ne bih smeo to da uzmem što zbog kasnije prodaje, a još više zbog kucanja. Da ne kopam gde je ^ i slično. Mada što kaže GT, sa ovim nemaš izbor osim da naučiš.
 
Kad koristiš Serbian QWERTZ layout otpočetka svoje karijere sa kucanjem, znaš napamet gde je šta sa alt gr. :D
 
Sa srecom! Kao ljubitelj stelth price approve dajem! :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
A šta će ti da menjaš raspored tastera!? Ja sam svojevremeno tri do pet dana kuckao bez gledanja u tastaturu, i od tada kucam skoro pa školski...

Naravno da je ceo koncept oko "prazne" tastature u suštini samo marketinški trik, ali svojevremeno je tastatura napravila pravi "bum" samo na osnovu toga što je skroz "prazna".
 
Prosto,neki instinktivno pogledaju dole, to je navika i ne mogu da je se oslobode. Zato je potreban neki trik, lak i praktican,a ne branje usiju na kasi.
 
ja sam sa mojih kapica ošmirglao i ogulio oznake :D

ima na aliexpress-u za 30 evra set pbt kapica možeš da biraš da li ćeš blanko ili sa printom...
 
ja sam sa mojih kapica ošmirglao i ogulio oznake :D

ima na aliexpress-u za 30 evra set pbt kapica možeš da biraš da li ćeš blanko ili sa printom...

pa tesko da to moze i sa double shot kapicama koje prosvetljavaju
 
pa tesko da to moze i sa double shot kapicama koje prosvetljavaju

ja nemam prosvetljujuce kapice. odnosno imam, ali stoje u nekoj kesi :D to je prvo so se skine sa tastature i stavi se nesto drugo pristojno. zato su mi strasno cudni ljudi koji biraju tastaturu prema kapicama, no sto ljudi sto cudi, sto zena 200 (.)(.)
 
Која је најповољнија механичка тастатура са осветљеним тастерима и ергономским распоредом, такорећи изломљена тастатура?
 
Која је најповољнија механичка тастатура са осветљеним тастерима и ергономским распоредом, такорећи изломљена тастатура?
Bilo pokusaja, ta koja postoji je oko 250e.... Tako da radi posao bilo koja sa restom...

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Za mene je ergo tastatura koja je malo nakrivljena i razdvojena po sredini. Koristio sam Microsoft Natural Ergo i to gledam kao definiciju.
Cekirajte ovo: https://youtu.be/btfG4WnGbj4

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Da li si mislio na tastature koje su iz dva dela?

Nešto ovako: https://unikeyboard.io/product/diverge/

Занимљива опција али претерују са ценом, 150 америчких долара за развој плоче, софтвера као и Гатерон прекидаче. Остало морам докупити што изађе минимум неких 50 америчких долара за позадинско осветљење и улепшавање изгледа тастатуре. Притом је осветљење једнобојно и униформно, није могуће бирати различиту боју за одређене групе тастера.

Није ми јасно на кога мисле када кажу да њихова тастатура није скупа као конкурентска решења? Слажем се да цена није у рангу Малтрона али далеко је ово од повољног решења. Са склапањем, улепшавањем, Чери прекидачима и слањем у Србију цена пакета изађе 300 америчких долара.

Морам признати да јако лепо делује ова тастарура али не могу да оправдам улагање. Немам здравствених проблема, него сам навикао на ергономску тастатуру и хтео бих да је заменим механичким моделом који има опрему каква се очекује од модерне тастатуре.
 
Nazad
Vrh Dno