Šta je novo?

MS Industrial Black Widow

Naručio sam i ja ovo kućište, trebalo bi sutra da stigne.
 
Juce poruceno kuciste, danas je stiglo-prodavac je odrazao rec! Sa novim filterom i po dobroj ceni, 5.990 din.
 
Napisi neki utisak ili nesto [emoji17]

P9 Lite TT
 
Sad sam vidio na par sajtova sa da su u Hrvatskoj počeli dobavljati SAMA kućišta (prije na cijelom EX YU prostoru pod MS brendom).
Ali izgleda da su ovaj put zadržali originalnog proizvođača SAMA (možda se nešto promijenilo).
Za sada jedno novo koje sam spominjao na ovoj temi SAMA BLACK FISH i SAMA ARK.
Vidjet ćemo hoće li se trend proširiti i na ostale zemlje.
 
Poslednja izmena:
Napisi neki utisak ili nesto [emoji17]

P9 Lite TT

Izvinjavam se, evo odmah pisem utiske(mislio sam da sam sam na forumu): posto smo tek danas pre podne ubacili komponente, radi se bukvalno o prvoj impresiji. Sta da se prica, vec je vidjeno i receno, da je veoma solidne konstrukcije. Sve se lepo smesti. Ventilatori se malo cuju u poziciji"high", dok su na "low" skoro necujni. Dobro hlade komponenete: CPU 28,8-30,1; GPU 30; SSD 26; HDD 29 stepeni. Ovo su temperature na "high" ventilatorima. Namerno sam ih stavio da jace duvaju i njihov zvuk mi uopste ne smeta. Zbog onog bunkera mi je bilo malo nezgodnije da iznabockam one kontrole za front panel ( LED HDD, Power, ...), ali uz malo strpljenja, sve se uspe. Pitaj me, sta te interesuje.
 
Mene licno nista ne interesuje jer imam kuciste koje je na istom principu kao to, samo su spoljasnost i sirina razliciti.

Utisci su bitni za ljude koji ce tek uzimati. Hvala sto si ih napisao [emoji4]

P9 Lite TT
 
Mene licno nista ne interesuje jer imam kuciste koje je na istom principu kao to, samo su spoljasnost i sirina razliciti.

Utisci su bitni za ljude koji ce tek uzimati. Hvala sto si ih napisao [emoji4]

P9 Lite TT

Jasno. Podrazumeva se, da i me i svi drugi pitaju ono sto ih interesuje, da ne bih pisao napamet i ponavljao nesto, o cemu se vec govorilo.
 
Sad sam vidio na par sajtova sa da su u Hrvatskoj počeli dobavljati SAMA kućišta (prije na cijelom EX YU prostoru pod MS brendom).
Ali izgleda da su ovaj put zadržali originalnog proizvođača SAMA (možda se nešto promijenilo).
Za sada jedno novo koje sam spominjao na ovoj temi SAMA BLACK FISH i SAMA ARK.
Vidjet ćemo hoće li se trend proširiti i na ostale zemlje.



Resili da ne bacaju pare na rebrand :D
Licno to mi je nebitno, iovako je taj natpis kod crne udovice dole, i ne vidi se :) kao da je no name, i to je cool po meni :)

Uf ovo black fish je bolje kuciste od udovice :smoke:

WTF, to bre sa linka 639 kuna, to bre preko 10 000din :D auu
 
Poslednja izmena:
Jel to znaci da ce best buy kucista biti jos jeftinija ili ce prodavci imati vecu zaradu sto ih prodaju po istim/vecim cenama bez promene naziva? :D

P9 Lite TT
 
Da ovo SAMA Black Fish je oko 85 eur.
Ali i veće je od BW, ima boljih opcija i još tempered glass.
Ali definitivno bi bolje bilo da je 75 eur ,)
 
Sada, kada sam eliminisao sve uzrocnike buke (promenio napajanje i cpu kuler), mogu da ocenim nivo buke, koju stvaraju ventovi samog kucista. U Low modu, ventilatori su bukvalno necujni. Kada se stave na High, cuje se zvuk kao neko bubnjanje i vise je zbog forsiranog protoka vazduha (cak mislim, iskljucivo zbog toga), nego bucnosti samih ventilatora. I taj zvuk je apsolutno tolerantan i posle kratkog vremena se i ne primecuje, a pri tome padne temperatura koponenti za 2-3 stepena, pa i vise. Imao sam stock cooler za Phenom II, koji je bio "turbina", sto se zvuka tice. Od juce imam
http://www.lc-power.com/en/product/power-supplies/lc-cc-95/. Ne cuje se i super radi posao. Neobicno mi je bilo, sto je bele boje, ali se bas uklopio sa ventilatorima u B.Widow, koji su takodje beli!
 
75cb3816cd8849c8884c0e7a80c8ec70.jpg
 
@Vule Auu, koja lepota, od sredjenih kablova! Skoro da se i ne vide. Moracu da te "iskopiram", kad budem imao vremena! :) Ne vidim kako si sproveo kablove za prednji audio, itd. Toliko si ih dobro sakrio ili ih nisi ni povezao? Ovi diskovi lice na HDD, mislio sam da je nemoguce ovako ih postaviti. O cemu se radi?
 
Hvala hvala :)

Spojen je front audio, mislim da mi je konektor dole kod usba, pa se ne vidi. Ovo su 2.5" diskovi, samo to furam za storage, jer su besumni. SSD mi je dole u pregradi gde idu 3.5" :)

A kablovi, krastavac, nemam sleevovane, bar da su obicni crni bili bi lepsi, ali sta me briga, zatvorena je stranica svakako, ne vidi se nista, vise sam ih sredio iz gusta onako, i da bude lep protok vazduha :)
 
Super izgleda, stvarno :D

@nemanja123

3.5" diskovi idu dole, u psu cover, ima mesta za dva komada.
Takodje moze adapter 5.25" pa da idu na mesto dvd citaca.

@Vule

Zar nema pozadi, iza ploce, bracket za SSD? Sto si ga stavio u 3.5"? :D

P9 Lite TT
 
Sta je problem sa zadnjom? Kablovi predugacki, mesta na pretek, otvora svuda, nikad lakse nisam spakovao masinu da izgleda cakum pakum nego u ovom kucistu :)

A slikacu, kad jednom budem menjao neku komponentu ili vadio kuciste da ocistim :)
 
Sta je problem sa zadnjom? Kablovi predugacki, mesta na pretek, otvora svuda, nikad lakse nisam spakovao masinu da izgleda cakum pakum nego u ovom kucistu :)

A slikacu, kad jednom budem menjao neku komponentu ili vadio kuciste da ocistim :)
Bas to sto ih ima dosta. Kako bi bili uredni i protok vazduha bio bolji. Nemas dodatno napajanje za grafu? Mnogo lepse izgleda bez tog kabla :)

Ово је послао 6п!
 
Nema, RX460 trosi 75w, ne treba mu 6pin :) lepse izgleda svakako, mada opet, ne bih imao nista protiv i da ima, kazem, ne vidi se unutra kuciste svakako kad se zatvori stranica :)
 
Nema, RX460 trosi 75w, ne treba mu 6pin :) lepse izgleda svakako, mada opet, ne bih imao nista protiv i da ima, kazem, ne vidi se unutra kuciste svakako kad se zatvori stranica :)

Daj sliku zadnje strane, mozda nesto iskopiram XD
 
Ma samo zbog protoka vazduha je meni bilo.

Ово је послао 6п!
 
Pala mi je na pamet cinjenica, da ovo kuciste nema Reset dugme i da nam je to svima bilo cudno, jer smo navikli da konfiguracije to imaju. Neki ljudi su to smatrali velikim minusom, da ne kazem da su odustajali od kupovine zbog toga. Medjutim, svi previdjaju cinjenicu, da ni lap-topovi, net-bookovi, tableti i ostali prenosni racunari (koliko ja znam), takodje nemaju Rest ( bar je to slucaj na mom uredjaju), pa opet funkcionisu bez problema. Zadrzis Power, uredjaj se ugasi i ponovo Power i gotovo! Juce mi se ukazala potreba, da restartujem desktop (zakucala se bila neka igra) , koji je smesten u Black Widow. Postupak je bio isti. Svidja mi se, sto Power dugme nije mehanicko, kakvo je bilo na mom starom kucistu, vec vrlo lako reaguje.
 
Restart dugme treba ukinuti na svim kucistima.

Pa ako bas toliko zapne da mora u sekundi da se ugasi, tu je power switch na napajanju.

P9 Lite TT
 
Restart dugme treba ukinuti na svim kucistima.

Pa ako bas toliko zapne da mora u sekundi da se ugasi, tu je power switch na napajanju.

P9 Lite TT
Zasto restart dugme dase ukine?

Bila bi fora da da restar bude na istom dugmetu ako drzis npr 5s to dugme, a off je instant.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno