Šta je novo?

AMD Ryzen 7

Ja nez sta ljudi pricaju... Juce mi je stigo 5820k i mogu vam reci da sam prezadovoljan na stock frek. Sve igre lete (ono sto kazu tecno) nema ni jedan spajk ni od gpu-a ni od cpu-a... U principu mi je jasno kada svi govore na testovima za ryzen da ima manje fps-a ali da sve ide kao podmazano. Pre toga sam imao i5 4690k, radilo je sve ok ali ne toliko tecno koliko na 5820k... Izgleda da svakom cpu-u prija da su mu jezgra manje opterecena (30-40% u igrama) nego da bude sve u crveno (4690k 90~99%). Tako da za Gaming itekako po meni barem ima napretka, ne mozda sa vecim FPS-om vec da sve ide tecno i glatko jer komponete nisu iskoriscene u crveno ;)
Nisamo OC procesor jer nemam hladjenje kako treba da imam (CM 212Evo) ali mogu da zamislim rezultate.
Znam da je ovo malo van teme ali zelim da skrenem paznju na to da mi je sada jasno sto ljudi govore tj naglasavaju da je gameplay na ryzenu tecan...
Gledacu kad tad da se sretnem sa ryzenom, jedino sto ih kosi taj CCX pa treba malo vece frek. za ram memorije ali videcemo, u svakom slucaju po meni je to vaznije... Ko se sreo sa vise jezgra zna o cemu pricam (u to ne spada grupa ljudi sa FX 6xxx FX 8xxx)

Eto to je neka moja procena i za rajzenic :d

Ako ti 5820k sluzi samo za igranje, bacio si pare.
 
Evo analiza VRM na ROG CH6 Sinn-a
http://www.tweaktown.com/reviews/80...-hero-amd-x370-motherboard-review/index3.html
Sudeci po:"The use of this type of PWM is warranted considering Ryzen's high VRM power requirements when the CPU is overclocked on all cores" ne bi se trebalo nadati dugotrajnom OC na plocama sa jeftinijim komponentama napajanja.
Imate i IC [emoji1]

Na istom sajtu imate i Taichi, izgleda da je sa VRM AsRock uradio malo bolji posao.
Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Znači za iživljavanje samo ove tri dolaze u obzir:

Asus Crosshair Hero ($255)
Asrock X370 Fatality Professional ($230)
Asrock X370 Taichi ($185)
 
Pa pomenuta m5a je izdržala 5 godina. Ispustila svoju plemenitu dušu baš na peti rodjendan. R.I.P.
Edit: možda bi još uvek bila živa da nije zabagovao h100i gtx i oterao sve u večna lovišta

Sendt fra min SM-G928F
 
Poslednja izmena:
Evo analiza VRM na ROG CH6 Sinn-a
http://www.tweaktown.com/reviews/80...-hero-amd-x370-motherboard-review/index3.html
Sudeci po:"The use of this type of PWM is warranted considering Ryzen's high VRM power requirements when the CPU is overclocked on all cores" ne bi se trebalo nadati dugotrajnom OC na plocama sa jeftinijim komponentama napajanja.
Imate i IC [emoji1]

Na istom sajtu imate i Taichi, izgleda da je sa VRM AsRock uradio malo bolji posao.
Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока

Imaju jako slican VRM, s tim da je asrock stavio 2 vise faze i duplirao ih. Sto je ok, ne skodi, ali nece ni da znaci preterano, osim za ln2.


Znači za iživljavanje samo ove tri dolaze u obzir:

Asus Crosshair Hero ($255)
Asrock X370 Fatality Professional ($230)
Asrock X370 Taichi ($185)

I MSI Titanium, s tim da nema external clock generator.
 
Imaju jako slican VRM, s tim da je asrock stavio 2 vise faze i duplirao ih. Sto je ok, ne skodi, ali nece ni da znaci preterano, osim za ln2.




I MSI Titanium, s tim da nema external clock generator.
Kad je Asus bolji to je super, kad je kod AsRock-a nesto bolje onda to nista ne znaci...

Послато са Nokia 3410 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nista, 7700K je izgleda nedodirljiv :d Ali sacekacu jos i taj 11. april i prave testove jer ipak vjerujem u 1600X :)
 
Ma samo malo sigurno ce aj da kazemo da ga zeza CCX, ako to mozemo da kazemo kao da ga "zeza", tj ko ide na ryzen samo jace frek. za memorije i sredjena stvar :)
 
Mani covece da ih spustas toliko, nisu stvarno toliko losi sunce mu poljubim :D
 
Polako, ne znaš šta će AMD da izbaci ako još 10 godina budu vežbali. Biće nešto u rangu Skylake tada :)

Ti ga pretera sada IZUZETNO PUNO !!! Pa već sa Zen 2 će doći ili, što je još verovatnije , prestići Skylake, što se IPC-a tiče, a da ne govorimo o Zen 3 koji izlazi krajem 2019 u 7 nm procesu proizvodnje.
 
Poslednja izmena:
^
A Intel će za to vreme da tapka u mestu?
 
^
A Intel će za to vreme da tapka u mestu?

Manje ili više, da !!! Neće on ništa vredno pomena izbaciti sve do 2019 godine, kada dolazi sledeća nova arhitektura, Ice Lake ili kako se beše zove...
 
Intel za će za godinu da izbaci 6 core mainstream, koji će da se klokuje bez problema ne kao ovaj Ryzen, i će da gazi Zen 1, 2, 3, 4...
 
Mani covece da ih spustas toliko, nisu stvarno toliko losi sunce mu poljubim :D

Da nije bilo over-hapovanja, niko ne bi hateovao. Ljudi su očekivali revoluciju, a ne evoluciju. I ne, nisu loši. Još jedna jeftina Intel alternativa korisnicima koji ne mogu da priušte top perf. Do sad je nije bilo.

Problem je samo što nisu naterali Intel da spusti cene, niti će isti to učiniti. A, da budemo iskreni, ni ovaj launch sa krajnjim korisnicima kao beta testerima nije baš najslavniji. No, možda ima je to jedini način da detaljno ispitaju stvari i dobiju feedback...sad će neko da pomene x99 i tako ...
 
Intel za će za godinu da izbaci 6 core mainstream, koji će da se klokuje bez problema ne kao ovaj Ryzen, i će da gazi Zen 1, 2, 3, 4...
I za jedno 2 x $$. Kada je to Intel izbacio nešto 50 - 100% jače nego pređašnji model ?
 
Mnogo se plaše Ryzena i njegovih revizija. Biće neizvesna borba

2u5s4mr.gif
 
Da nije bilo over-hapovanja, niko ne bi hateovao. Ljudi su očekivali revoluciju, a ne evoluciju. I ne, nisu loši. Još jedna jeftina Intel alternativa korisnicima koji ne mogu da priušte top perf. Do sad je nije bilo.

Problem je samo što nisu naterali Intel da spusti cene, niti će isti to učiniti. A, da budemo iskreni, ni ovaj launch sa krajnjim korisnicima kao beta testerima nije baš najslavniji. No, možda ima je to jedini način da detaljno ispitaju stvari i dobiju feedback...sad će neko da pomene x99 i tako ...
Pa i ne moraju da spuštaju cene, sama reč Intel je sinonim za Hype !! Intel or bust !!!
 
Intel za će za godinu da izbaci 6 core mainstream, koji će da se klokuje bez problema ne kao ovaj Ryzen, i će da gazi Zen 1, 2, 3, 4...

Da,da,kako da ne, u to ću verovati tek kada budem video. To će možda biti, ali 2019, ne 2018. godine...
 
I za jedno 2 x $$. Kada je to Intel izbacio nešto 50 - 100% jače nego pređašnji model ?

Core2duo E8400 183$, i5 2400 184$, i5 7400 182$, jedan dolar više jezgara isti klok, isti klok 7. vs 2. generacija ,)

Tako neće taj mainstream 6 core biti skluplji od sadašnjih i5.


I biće Q1 2018 ne 2019, Amd neće izbaciti ni sve Zen 1, a ne 2 i 3
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno