Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako ti radi dobro i treba. Šteta što ne može da se uz 100mbit dobiju pretplate za dinar.
 
Nisam kod SBB već kod Beogrida ali mi je paket takav da imam WAN adresu iz domena SBB. I pre prelaska (unazad 3 godine) na taj paket bio sam natovan, znači iza NAT sam oko 7 godina i nikada nisam imao nikakvih problema sa portforwardingom ili slično pa me zato interesuje zašto ljudi na ovoj temi toliko zbog toga brinu. Da li je iko od vas "pravih SBB-ovaca" ikada objavio bilo koji problem u svakodnevnom korišćenju internet konekcije? Nisam pao s kruške, pratim ovu temu godinama i nisam pročitao ništa napisano iz prve ruke o stvarnim problemima iza SBB NAT-a pa eto imam pravo i na sumnju da ste bezrazložno uspaničili. Ne trolujem vas već me stvarno interesuje, posebno jer sam skoro od Beogrida dobio Fritz ruter koji mi je pored ostalog omogućio da imam istu WAN adresu evo već nekih 36 dana ...za to je trebalo malo snalaženja ali je bilo moguće a kako se kauri ne bi dosetili za svaki slučaj sam onemogućio provajderu apdejt firmvera.

Dobro, da li bi neko bio ljubazan da napiše šta je konkretno kod SBB-a izgubio od kako je natovan?
 
Ja jesam kod SBB, ali nisam u CG NATu.

sbb.jpg
 
Poslednja izmena:
Da ali CG-NAT ne znači nužno i gubitak mogućnosti koje si do sad imao. Prosto ne verujem da SBB neće koristiti iskustva svoje ćerke firme kpja je tu tehnologiju primenila i inteligentno i fer.

Aj baš da vidimo šta ćemo saznato iz prve ruke od nekoga ko jeste iza SBB NAT-a.
 
Prema dosadašnjim informacijama, ljudi sa gold i silver paketima uglavnom nisu iza NAT-a.
 
Nema to veze sa paketima, silver je takoreci osnovni paket.
 
Ja sam bio na Trio Gold Extra i nisam imao ugovornu obavezu ni CG NAT. Danas sam potpisao novi ugovor (iskukao popust) i nadam se da neće biti promene u vezi sa CG NAT. Javiću...
 
CGN, Izgubio mogućnost da priđe ruteru sa Wan strane, ne moze kuci da hostuje web, mail, game server, torrenti mozda malo lošije rade... 98% korisnika verovatno neće vidimo​ nikakvu razliku... Činjenica je da IP adresa više nema, dok ne naprave ipv6, to nam je sto nam je...

Sent from my X5pro using Tapatalk
 
Pa i N1 zasluzuje da bude prvi na listi. Da malo prestane zatupljivanje ovog naroda.

Sent from mTalk

Malo mi je smesno da vodim polemiku sa tobom! Iz tvoje recenice proizilazi da su amerikanci pametni? Onda neznam sto ih ceo svet zove zombovi ?
Ujedno i Tramp nece da im daje intervjue zato sto debelo lazu i nude falsifikate !
Ja vec 25 godina ne gledam dnevnike i ostale lagarije, tako da moja saznanja idu samo preko necenzurisanih sajtova, a ima ih hvala Bogu dosta!
 
Zašto bi placao isto degradiranu uslugu?? Sta treba korisnike da briga što oni nemaju dovoljno ipv4 adresa? Nema logike.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Tja, to za cijenu stoji, ali za adrese, u pitanju je globalni problem... Brzo ce valjda IPv6.

Sent from my X5pro using Tapatalk
 
uveli mi danas SBB pored skupog i glupog AVcoma.... dobio sam D3 uredjaj i neki modem/ruter... ali se i jedno i drugo razlikuju od npr. uredjaja koji imaju matorci... moji su ovi na kutijama!... paket mi je silver chini mi se... net je 60mbps i 137kanala (chini mi se)...
 

Prilozi

  • 20170316_163059.jpg
    20170316_163059.jpg
    1 MB · Pregleda: 269
  • 20170316_163205.jpg
    20170316_163205.jpg
    1 MB · Pregleda: 278
Ono što sam uspeo na brzinu da pronađem, ima toga još...


Da uprostimo CG NAT- slikovito.
Pogledajte prilog 220819

Moze li neko da mi kaze sta je to natovaje, listam unazad ali nenadjoh u poslednjih 4-5 strana i jos je neko pitao a odgovor koliko sam video nije dobio.

Kad si natovan, niko ne moze da se poveze sa tobom preko javne ip adrese, jer vise korisnika koristi istu adresu.

Ako ne smaram, na sta se odnosi, "povezivanje preko ip adrese", ako moze neki primer?

Bilo sta sto je peer to peer, npr torrent, online igrice...

Ako ruter/modem od SBB-a dobija IP adresu iz opsega 100.64.0.0/10 (100.64.0.0 – 100.127.255.255), imas CG NAT. Samo SBB moze da ti ga iskljuci (ukoliko zeli).
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno za statičku, da li je jednokratna naknada ili se svakoga meseca plaća...
 
Ne mozes da seed-ujes torente, mozes biti kolateralna steta IP ban-a...
Ako doplatis za staticku, nisi iza NAT-a.
 
Jel planiraju da uvedu optiku u Nis ikada?

Drugi operateri imaju gotovo ceo grad pokriven optikom, ovi jos furaju kod nas one crne modeme iz od pre 10 godina.

Imaju musterije samo zbog reklame..

P9 Lite TT
 
pretpostavio sam da je svaki mesec.... moracu sa švapskog piva da predjem na domace i to ce biti reseno... ili cu ovog soma sto mi je uvodio da zamolim da mi obezbedi da nisam u tom GCNATu posto mi je zbog njih i njihovog burgijanja dosla gradjevinska inspekcija u stan u fazi renoviranja i naravno trazila dozvolu....
 
Prepiska sa podrškom...

Gold paketi nisu trenutno NAT-ovani, ali nemam informaciju da li će biti nekih promena po tom pitanju. SBB je započeo sa implementacijom NAT IP zbog nedostatka IPV4 adresa, jer iste ne mogu da se zakupljuju od 2014. od strane internet provajdera.

Moj odgovor i pitanje:
U prevodu niko ne može da mi garantuje da u toku ugovorne obaveze neću dobiti CGNAT. Da li je to dovoljan razlog za prekid ugovorne obaveze bez penala?


Odgovor:
Ne raspolažemo tim informacijama u ovom trenutku, ali je sve definisano opštim uslovima. Zamoliću te da pogledaš link http://sbb.rs/Binary/5/sbb_opsti_uslovi.pdf i http://sbb.rs/Binary/4/sbb_opsti_uslovi_izmene1.pdf
 
Poslednja izmena:
Prepiska sa podrškom...

Gold paketi nisu trenutno NAT-ovani, ali nemam informaciju da li će biti nekih promena po tom pitanju. SBB je započeo sa implementacijom NAT IP zbog nedostatka IPV4 adresa, jer iste ne mogu da se zakupljuju od 2014. od strane internet provajdera.

Moj odgovor i pitanje:
U prevodu niko ne može da mi garantuje da u toku ugovorne obaveze neću dobiti CGNAT. Da li je to dovoljan razlog za prekid ugovorne obaveze bez penala?


Odgovor:
Ne raspolažemo tim informacijama u ovom trenutku, ali je sve definisano opštim uslovima. Zamoliću te da pogledaš link http://sbb.rs/Binary/5/sbb_opsti_uslovi.pdf i http://sbb.rs/Binary/4/sbb_opsti_uslovi_izmene1.pdf

U opstim uslovima se nigde ne spominje CG NAT! A osoba koja radi u podrsci je izrekla notornu laz da se Gold paketi ne NAT-uju.
 
Insistirao sam da navedu u ugovoru da tokom dve godine imam samo javnu dinamičku bez CG NAT-a, prave se ludi... [emoji19]
 
Previse ocekujes ;) TO su stvari koje nazalost pogadjaju premali broj ljudi, pa nije uopste poznata stvar, niti ih zanima nesto posebno onda.
Veci problem je sto ce takve (i bitnije) stvari da se forsiraju svim korisnicima, a dok se ne zali puno ljudi, nista od uspeha zalbe :(

@Ivanbass1, u neke delove BGa je SjBB postavio optiku odavno, ali i dan danas je ne nude, niti su je nudili. Niti nude vise Fiber pakete, i u delovima gde jesu ranije - uvideli su da mogu i da ne daju to :)

U Nisu barem stvarno imas izbor Exeneta koji je bez premca, ne kapiram cemu uopste razmisljanje o SBBu?
 
Primetio bi verovatno da si nat-ovan, nekim igrama smeta, recimo GTA Online je problematican.

Essentially, your NAT type determines how easily the game can connect to other players over the internet.

There are three general classifications of NAT types:

OPEN: Can play games with any other NAT type.
MODERATE: Can play games with open or moderate NAT types.
STRICT: Can only play against open NAT types.

If your NAT type is Strict, you will be unable to make a direct connection with most players. This will cause problems such as higher latency (lag), smaller session sizes, longer wait times, and more frequent disconnections. When connection conflicts occur, the game may choose to drop the player with the strictest NAT type.

CG-NAT je STRICT.
 
Ја играм на ПС4,и пре сам био код телекома и око нове године ми дали други рутер ваљда тај за ВДСЛ и онда ми почело ***** стално је искакала порука на ПС4 да је нека NAT-type грешка,жалио се али ови из телекома кажу није до њих. Од када сам прешао на СББ све ради добро. Па се сада бојим да и ови не зајебу.
 
Zdravo,

Imam jedno pitanje, primetio sam da mi od upstream kanala samo jedan radi:

SBB.png

Da li je to OK?

Inače ne osećam nikakve smetnje, sve šljaka...

Hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno