Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo u pocetku , vise ne moze , info od danas i iz sbba i zvanjem korisnickog i proverom u Telenoru.

Na mojsbb.rs, nudi mi opciju aktivacije superseta, iako se Sbb vodi na jednu a Telenor na drugu osobu (broj mobilnog iz Telenora je dat kada je potpisan ugovor sa SBB).

1.jpg
 
Poslednja izmena:
^ Aktivacija Superseta je, kao opcija, prisutna na svim Moj SBB nalozima. Nema to nikakve veze sa brojem koji si dao SBB-u prilikom potpisivanja ugovora.

^ Provereno, za Superset ne moraju da se vode na istu osobu. Moj drug aktivirao u Telenoru licno, obe strane sa LK bile prisutne. I radi im. Mozda moze i u SBB šopu.

Aktivacija u Telenoru nije bila moguća u takvim slučajevima, jer u tom partnerstvu SBB ima, da tako kažem, preimućstvo. Stoga, bilo je potrebno da obe osobe sa LK odu u SBB poslovnicu i da tamo nosioc ugovora pisano, na zvaničnom obrascu, da ovlašćenje da Telenor aktivira pogodnosti za vlasnika njihovog postpaid broja.
 
Zanima me, da li sbb ima neku ajde da kazem zastitu od groma, na krovu u instalaciji kod korisnnika recimo, posto su mi svi lcd televizori preko kablovske , a poznato je koliko stradaju ??? Mislim da li je to u okviru onih njihovih splitera ili kako se vec zove onaj prvi gore na vrhu na krovu od bandere do prvog razvoda ??? Hvala.
 
Još je lakse legalno koristiti neku uslugu i ne muštrati nikoga. Ali to su srpska posla... Ajd da ne postoji slična usluga sa istim setom kanala pa da kao "mora" svako da se snalazi kako da "zezne sistem" da bi se pratili ti kanali, nego ima ali "nije džabe"

Šta je nelegalno ako ja koji koristim SBB dam nekome pristup mojoj konekciji i D3Go nalogu? I kako džabe kada sam ja platio konekciju, a platio i uslugu D3Go. Ne naplaćujem to i ne ostvarujem ikakvu materijalnu korist. Recimo da je to na nivou deljenja wifi pristupa sa komšijom, samo što VPN omogućava to i na mnogo većim geografskim udaljenostima. Sutra tako provajderi mogu da zabrane i deljenje wifi konekcije izvan prostorija lica na koje se vodi konekcija pa jel treba onda i takve represivne odredbe da slepo poštujemo?

I samo da neko ne pomene autroska prava i navodno kršenje istih na ovaj način :S:
 
Zanima me, da li sbb ima neku ajde da kazem zastitu od groma, na krovu u instalaciji kod korisnnika recimo, posto su mi svi lcd televizori preko kablovske , a poznato je koliko stradaju ??? Mislim da li je to u okviru onih njihovih splitera ili kako se vec zove onaj prvi gore na vrhu na krovu od bandere do prvog razvoda ??? Hvala.

Ima, odes u poslovnicu i trazi " zastitu od groma " kao posebna doplata mislim da kosta oko 100 mesecno, dodju i namontiraju uredjaj koji tebi u stanu cuva sve elektronske uredjaje.
 
^

Haahahaah, hahahah, dobar si e sta necu ovde sve procitati [emoji1] [emoji1]
 
Pozdrav svima, zanima me sledeće:
imam kod SBB-a Cisco 3928 i treba mi jedan LAN izlaz za računar i dva LAN izlaza za dva Dreambox-a ( ko ne zna, Dreambox je satelitski prijemnik sa kojim, kada se poveže na net,uz odgovarajuća podešavanja, može da se gledaju satelitski kanali uz pomoć card sharinga). E sada, pošto je na Cisku LAN1 i LAN2 za net a LAN 3 i 4 su za povezivanje sa D3 uređajem da li postoki mogućnost da se recimo LAN 3 prepravi pa da spojim jedan dreambox ili je možda rešenje da uzmem LAN switch(pošto nemam iskustva da li bi mi on završio posao i da li je to ok rešenje za Cisco ruter)?
 
Ima, odes u poslovnicu i trazi " zastitu od groma " kao posebna doplata mislim da kosta oko 100 mesecno, dodju i namontiraju uredjaj koji tebi u stanu cuva sve elektronske uredjaje.

Ja ozbiljno pitam posto je deo grada gde ja zivim jako osetljiv na elektricna praznjenja ne mislim pritom da udari pored moje kuce ili nedaj boze direkt, ali sam imao slucaj sa adsl da je udarilo pola km recimo manje il vise i otisla mi mrezna karta modem i komp...... Tako da vise se ne igram poucen iskustvom koliko LCD tv stradaju zato pitam, imam ja apc i ostala s**anja al ovo ide direkt preko antene......
 
Ja ozbiljno pitam posto je deo grada gde ja zivim jako osetljiv na elektricna praznjenja ne mislim pritom da udari pored moje kuce ili nedaj boze direkt, ali sam imao slucaj sa adsl da je udarilo pola km recimo manje il vise i otisla mi mrezna karta modem i komp...... Tako da vise se ne igram poucen iskustvom koliko LCD tv stradaju zato pitam, imam ja apc i ostala s**anja al ovo ide direkt preko antene......

Za to ti ne moze biti odgovorna SBB :) Ja sam se malo nasalio ali jedino APC neke vrste i korekcija drzavnog aparata koja je u nasem slucaju nemoguca ;-/ Svi imamo problem sa naponom koji je retko 220 tako da je to pitanje za sve gradjane i kvalitet zivota ..
 
Jel moze nekako da se iskljuce led diode na Ubee ruteru? Negde sam procitao da moze, ali ne znam gde?
 
Zanima me, da li sbb ima neku ajde da kazem zastitu od groma, na krovu u instalaciji kod korisnnika recimo, posto su mi svi lcd televizori preko kablovske , a poznato je koliko stradaju ??? Mislim da li je to u okviru onih njihovih splitera ili kako se vec zove onaj prvi gore na vrhu na krovu od bandere do prvog razvoda ??? Hvala.

nema SBB naravno da ima protiv groma i udara napona ukucaj u gugl SZU 6-02 ja ga imam montiran na dolazni koax od SBBa ispred splitera
https://www.reichelt.de/Zubehoer/SZU-6-02/3/index.html?ACTION=3&GROUPID=3540&ARTICLE=40545&OFFSET=16&SID=15V8VavawQATcAAD7nAew8a9724ef1494e027dfae5dfe94690927&LANGUAGE=EN
 
Poslednja izmena:
Ladno me zvao neki iz SBB-a u vezi lose usluge u zgradi, a nisam njihov korisnik Interneta vec 3 meseca, a kad sam se zalio, zalio sam se samo na Internet uslugu. Dakle, niko od mojih nije prijavljivao nista i ladno me zvao covek. Nije iz ekipe sto dolazi kod korisnika, vec je nesto drugo u pitanju. Kad sam rekao da nisam nista prijavljivao, pitao je ko je predsednik skupstine stanara. Da ne planiraju mozda optiku pa im treba dozvola za radove? :D

SBB je okacio obavestenje na ulaznim vratima zgrade, od sutra pocinju radovi, rade mrezu u zgradi od nule. Ne znam da li ce do zgrade nesto da menjaju, ali je u pitanju generalna rekonstrukcija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Izvinjavam se sto ne mogu da editujem post, ali evo obavestanja na ulaznim vratima zgrade:

sbb_rekonstrukcija.jpg

Da li to znaci da u potpunosti ukidaju analogni signal? Ako je tako, hoce li dati free CAM/D3 mini za jos jedan TV?
 
Ne piše eksplicitno, a kod rodbine na Galenici su ukinuli analogni i podelili svim (registrovanim) korisnicima onaj mini D3.
Sve sa ciljem da eliminišu divlje priključke na analognom signalu, sada svima treba digitalni receiver. Nisu naplaćivali.
 
Kod mene je mreza u ultimativnom raspadu, a instalacija u zgradi je ocajna, SBB je nasledio tu instalaciju od nekog lokalnog pilicara. Zato sam bio primoran da odjavim njihov Internet. Dobro je da rade rekonstrukciju mreze.
 
Jel moze nekako da se iskljuce led diode na Ubee ruteru? Negde sam procitao da moze, ali ne znam gde?

Može, mislim da je opcija odmah kod restarta rutera u menadžment opciji... Meni stoji ugašeno odavno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I kod mene samo password ima, nema to za LED. Mislim prosao sam sve opcije, nema, rekoh da pitam, da nije neka kombinacija levo levo dole kocka krug dole gore desno :D
 
Uz gold duo ide ubee?
 
Ne ide, ali mozes da izboksujes kao ja :) Javi im se na fejsu, kasnije ce oni reci da ne ide uz gold, posle toga ce te nazvati, onda onim visim tamo menadzerima ide zahtev, pa oni odobre.
 
Ponudili su i meni telefonom, stavio sam u napomenu na sajtu da želim modem koji sam nekad koristio, nemaju više u ponudi i ponudili ubee. Sad, ubee igranka, videcemo.
 
Ja nemam problema sa Ubee. 5ghz šljaka lepo.

37bf7d600ce38dd7c33262d08d426135.jpg



iP7
 
Može neka slika ubee ovog novog koji je sada aktuelan?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno