Šta je novo?

Kako vam radi 4G (LTE) net u Srbiji (SAMO REZULTATI MERENJA)

Aj' i od mene jedan loš rezultat. :d

Šangaj, Novi Sad

2613111614.png




Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
To si verovatno vukao sa Vipovog servera, probaj neki drugi koji je realan.

90f89c14f7423c65babe299d59a383fd.jpg


Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Janka Veselinovića (kod Idea prodavnice), NS

2615022473.png


Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
Jel to Vip raspad sistema u NS?

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
@Bane-Nis

Taj fazon [emoji4]

Izgleda si na idealnoj lokaciji

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Tvoj post

Zatim njegov odmah ispod tvog.
DakleM?

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
Prelistaj malo temu pa ćeš videti. Malo je Nemanja napravio zabunu tim postom, a posle ga je citirao i dopisao lokaciju jer se odnosilo da je na istoj toj lokaciji merio već sa drugim telefonom. :) Lokacija je kod tog TC Shoppi ili kako već. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk
 
To je uradio nakon mog posta kako ja unapred da znam da je on pogresio, mislim ono nisam vidovit, da jesam verovatno bi sad bio na Havajima, ne u Beogradu.
Ne znam kako mislis da unapred znam da je neko pogresio, ako taj ne ispravi svoju gresku pre mog posta?

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
Ako nista drugo, vidis da je lokacija Beograd i njegov profil, i njegov rezultat, pa razmislis ;)
 
Dusman ne razmislja, da razmislja, ne bi bio na forumu.
 
Ako nista drugo, vidis da je lokacija Beograd i njegov profil, i njegov rezultat, pa razmislis ;)
Na telefonu sam druze, ne vidim bas profil ni lokaciju, ma i meni bilo cudno posto i ja koristim Vip a brzine su super, bilo mi cudno zato sam i pitao.

Послато са SM-N935F уз помоћ Тапатока
 
Djilkos i alfa su ispratili prosli put, zato sam napisao isto mesto, drugi telefon.
Posto sam znao da ce neko da pomisli NS, dodao sam lokacju naknadno, jer je bilo kasno za edit.

Inace, na toj lokaciji blizina TC Shoppi mi Telenor 3g daje slican rezultat kao VIP 4g, ali ima jedna kvaka.
VIP makar hvata 4g, a Telenor nece, a u cc kazu pokriveno je sa 4g, dok u oslovnici u TCu kazu nije pravi 4g!?
Proveravao na istom tel, na istom slotu, sa istim podesavanjima i vip hoce 4g, telenor nece...lud zbunjenog...
1:1, sto se mene tice u glupostima
 
Pokriveno je, ja imam tu 4G. No to je sve LTE800, nema LTE1800 bazne stanice na toj strani... Koliko vidim Wiko bi trebalo da podrzava LTE800, zasto nece da se nakaci... Ne znam :S
 
VIP (kućni Net 1) Karađorđeva - server Novi Sad:

0a628d9b43aaff059f77cf2cef0317e8.jpg


Server VIP Beograd:

22428adb6919e2aae2ae8668034d8738.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ево ја ћу описно (пошто ми аплоудивање слика са моб не иде, без Tapatalk)...

Теленор Жарково, БС 1800 на Максију у Трговачкој: 33/15, пинг 20. Теленору треба само тај просек у целини и ништа више (за сада, за 95% корисника довољно).
Али зато мерење са друге БС 800 са Белих вода, 9/10, пинг 14. (А ту би био пинг сјајан ако стварно говори о брзини отварања страница, али питање је, нисам испробао.)
 
Obisao sam celo Uzice da kazem " sa brda na brdo" i da kazem da je VIP 4g u celom gradu izuzetan, cak recimo u delu gde ima 2 crtice gde je pre dok su bile samo 3-4 bazne stanice prebacivalo automatski na 3 g -106 db crveno sada radi na brzini od 20/10 otprilike, mrzi me da sve slike stavljam, da kazem jos recimo ovako recima da je najmanja brzina downloada bila oko 40 dok je upload konstantno bio 45 mb/s. Recimo Ulica: Vuka Karadzica, iako signal -67 db uvek je imao brzinu 40/45 cela ulica je okruzea zgradama, e sad sve bazne stanice su u Uzicu na 1800 barem koliko ja znam ako neko ima tacan podatak neka mi da link na ratelu samo par stanica ima prikazano, tako da tu mozda telenor zna neku foru kad su zgrade upitanju pa stavlja na 800 ili ne, uglavnom mts i vip po meni nisu pogresili sto idu na 1800 kao sto napisah najmanja brzina je isla oko 40 mb/s, nego izgleda da to ne zavisi od jacine signala ( ne racunam opterecenost bazne stanice posto sam sva merenja radio ujutru u 7 sati kad je manje opterecenje ) nego ako je antena sektor okrenuta ka vama izaci ce do 100, ( 70, 80, 90 mb) dok iako imate pun signal brzine ce ici od 40-80 ali i to je super, moguce ne razumem se ali sam citao ovde komentare moguce da 1 sektor izadje na 120 mb i vise dok ostala dva idu do recimo 80 uvek manje....

Takodje, u vecini slucajeva, recimo na jednom mestu brzina 100 mb , a samo metar pored 70, 80 sve naravno na otvorenom, sto je slucaj i kod moje kuce ja unutar imam 90 mb, dok komsija kuca pored mene 50 ( vise puta mereno).... videh da je neko to vec pisao pa reko ajde da pomenem i da se slozim da je tako kazem pretpostavljam da je to upravo zbog sektora antene....

Ako neko ima da mi da mape 4g 3g za Uzice iole normalne posto kod ratela sam nasao samo par, recimo samo par sam video koje imaju a ne znam cije su Tempo Krcagovo, JYsk krcagovo........

Moze li neko vise da mi objasni recimo sa jedne zgrade bazne stanice da li ako vec postoji 2g signal jel tu idu nove antene nova ona " bela cuda" ili sve ide sa te jedne kad se " nadogradjuje 3g 4g ili kako vec????? i da li sa te jedne moze da se emituje i 2g i 3g i 4g istovremeno naravno na razlicitim frekvencijama i da li to sve ide sa ona 3 sektora 3 ona bela cuda i antene ili mora recimo 9 ?????

Merio sam brzinu u celom Uzicu ali mrzi me da kacim sve kao sto napisah gore u proseku brzine ne idu manje od 40 down idu naravno vise .... ugloavnom.... dok je upload konstanto i skoro svugde 45 mb/s...... Evo recimo neke sve bazne stanice su na 1800: i sva merenja su na otvorenom opim unutar crkve:


Lokacija: Crkva Sv. Djordja UNUTRA----Uzice predajnik: ulica: Dimitrija Tucovica 1800mhz :

vip_4g_crkva_sv_djordja.jpg



Lokacija: Ispred Zavoda za javno zdravlje ----Uzice predajnik: Uzice ( to je sve sto pise) 1800mhz :

vip_4g_zavod_za_javno_ydravlje.jpg



Lokacija: Ispred Bolnice Krcagovo----Uzice predajnik: Uzice ( to je sve sto pise) 1800mhz :

vip_4g_ispred_bolnice.jpg


Lokacija: Ispred JYSK-a Krcagovo----Uzice predajnik: Uzice ( to je sve sto pise) 1800mhz :

vip_4g_jysk_krcagovo.jpg


Evo jedna kod mene u kuci: Uzice VIP mreza: naselje: Turica: Predajnik: Ulica: Dusana Popovica: na 1800 mhz... Jacina signala od -83 db do -93 u zatvorenom prostoru kuci ( indoor):

100_megabita_vip_net.jpg


I najveca brzina koju sam do sada izmerio i najbolji predajnik do sada na 1800 ulica Nikole Pasica tkzv 4g+ :

vip_4g_nikole_pasica_ispred_saobracajne_skole.jpg


Da napomenem posto je takodje neko pisao, merio sam i prema vipovom serveru i prema telekomovom MTS rezultati su potpuno isti ili +- 5 mb , posto pisu da kada merite prema vipovom serveru da su nerealne brzine meni uvek i kod kuce pokaze uvek realnu brzinu, napomena ne vazi na 4g kucni net.......

Eto malo detaljno iz Uzica, kazem merio sam po celom gradu i VIP je izuzetannn, telenor ne korsitim jel mi je nekako uvek bio skup znam da su prebacili preko brda sa 800, dok MTS za sada kasni dosta, ima pokrivenost oko centra i okolina, cim se malo mrdne u nasalja i preko brda u Uzicu cim predje na 2 crtice prebaci na 3g, inace ok su im brzine bar u centru.....

Molim da mi neko pomogne oko gore postavljenog pitanja, kao i to ako ima neko mapu malo normalniju za Uzice, i da li ima ko podatak dal ima koji predajnik da je na 800 mhz u Uzicu za vip, znam da ima u Uzicima najblizi.......

P.S. Divim se mojoj bateriji od speedtesta i netmonitora kako je jos ziva :D :D
 
Poslednja izmena:
Drugačija je oprema za 2/3/4G, nisu iste one 'ploče'
Drugačija je tehnologija, modulacija i multipleksiranje.

4G koristi OFDM tehniku multipleksiranja/modulacije, to mu dođe suštinska prednost.
Tj, koristi se više paralelnih nosioca pri modulaciji, a svaki se moduliše nekom običnom digitalnom modulacijom(neki tip PSK/FSK).

Nosioci su ortogonalni, što dozvoljava međusobno preklapanje u spektru, te i veću spektralnu efikasnost.

Takođe mnogo je manje osetljiv na feding/interferencije i ostala sr*nja..
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo merenja od juče - ovo je indoor iz office na spratu niže. Telenor je sa terase na gornjem spratu office-a merio max 12 Mbps.

16c2f64db3901e2092a58bf22eb0828a.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
d3d52c129a0ac0f6789791018ea70884.jpg


Telenor se izgleda setio da širi 4g na 1800mhz u Novom Sadu.
Sad primetih da imam 4g na g pro 2 a do pre par dana nisam imao.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno