Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mreza 5GHz - maks.brzina 60/6, preko tel, udaljenost 5cm od Ubee, podesavanje kanala 36, 40 i 44.
Mreza 2.4GHz- maks. brzina 30/6, podesavanje kanala 5, 12 i 13 jer preko wi fi analyzer-a vidim da su najmanje optereceni.

Priznajem gresku da 5GHz mrezu nisam video jer nisam definisao posebna imena za 2.4 i 5 GHz.
Primetio sam u zadnje vreme da mi wifi ne radi kako treba, to se poklapa sa povecanjem broja korisnika u zgradi. Taj wifi analizer je neki programcic? Hteo bih da probam sa promenom kanala, da vidim da li ce to pomoci. Znaci pristupim ruteru i nadjem u podesavanjima gde se menja kanal...?

Sent from my Micromax A310 using Tapatalk
 
Tako je.

PS. Danas jedan kanal radi super, sutra može biti zauzet... Otuda najbolja kombinacija modem plus svoj ruter.
 
Post iznad covek sve napisao

Sent from ass
 
Kako da promenim IP adresu? Nije kao kod telekoma da se upali i ugasi?
 
Nemam pojma kako izgleda cela priča ko ima kombinovano modem/ruter kao 1 uređaj. Nisam na SBB-u od 2009. a tad je u opticaju bio samo onaj "scientific atlanta" modem. U toj varijanti (kad imaš samo modem povezan na komp žično) trebalo je promeniti MAC adresu mrežne kartice na kompu, restartuje SBB uređaj i to je to. Ako između kompa i modema postoji neki ruter onda treba da ruter nudi "MAC Spoofing" i na ruteru se unosi neka druga MAC adresu pa zatim restartuje modem.

Nemam pojma koja je procedura ovih dana kad većina ima "gateway" (modem + WiFi ruter u 1 uređaju).

Ovde možeš videti kako se menja tj "spoof"-uje MAC adresa za mrežnu karticu kompa:

http://www.online-tech-tips.com/computer-tips/how-to-change-mac-address/

Pa probaj to. Ugasi "ruter", promeni MAC adresu mrežne na kompu, upali "ruter" i sačekaj 2 minuta. Ako posle promene ne budeš imao internet onda se vratiš na to isto mesto i ukloniš to što si upisao. I ponovo restart, i trebalo bi da opet imaš internet :)

Ili čekaj da se ovde javi neko ko ima svežije iskustvo sa SBB-om od mene :D
 
Poslednja izmena:
E moze da se uradi reset uredjaja preko sbb portala i promeni IP odmah ;)
 
Kakava su iskustva sa SBB modemom Cisko epc 3208
 
Koliko sam shvatio ljude, taj model + dobar ruter i nema glava da te boli.
 
ima i nedostataka, treba vise kablova, dodatni uredjaj i steker za struju. ako slucajno nekom ne treba wifi i napredna podesavanja onda mozda i nije bolje.

inace stvarno ne vidim svrhu ponavljanja jednog te istog sto puta kao i ono famozno "+1" i zahvaljivanja. trebalo bi da je to u pravilima foruma.
 
Imam duo net gold paket, odnosno superset i na racunu pise usluga duo mix i nije mi nista jasno. Koji je to paket duo mix, uopste sta je duo mix?
 
Ja presao na Duo Gold i zatrazio Ubee, posto bih malo da predjem na 5ghz ovde oko mene 10 AP ima. Sve odradio preko fejsa, cuo se kasnije sa korisnickom sluzbom, sutradan mi se javili i sve super. Sad ce za koji dan da dodju, da mi zamene HG 3928s.
 
Da li se zalbe u vezi problema sa internetom salju na e-mail: [email protected] ili postoji neki poseban e-mail koji je namenjen za zalbe i kontakt sa tehnickom sluzbom?
Onu formu direktnog pristupa na njihovom sajtu ne racunam.
 
Koliko doplaćuješ keša?
Ja mislim da je 2500din.
Inač sad sam prvi put instalirao D3 Go na Android.. Ono je samo za nuždu i bože sačuvaj da ga koristim preko UniFi. Đubre, sramota šta naplaćuju ljudima. Mail podršci nije stigao, "ne postoji primalac"...
29543612e0a4d0e05df131f4d2457340.jpg

Inače ovo su moja zadnja dva merenja gore, samo SBB modem i ništa drugo, WiFi, 2.4GHz

Tapatalk 6.4.9(Build 855)
 
Poslednja izmena:
Upravo sam probao portove 3 i 4 na Ubee i rade. Nisu zakljucani.

Ово је послао 6п!
 
Na Ubee su svi lan porovi slobodni.I ako nisu, oslobađaju ih.
D3Go je lošeg kvaliteta na bilo čemu!U svakom smislu.:D
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli da su zakljucani, nego nisam stigao da probam zbog kablova. Doduse i onako koristim 2.

Ово је послао 6п!
 
Koliko doplaćuješ keša?

Ako si pitao mene, prvih 6 meseci mi je placanje kao da sam na silveru znaci 2899, a posle onih 18 meseci cu biti na Goldu, a to je 3199. Znaci 300 dinara.

A za 300 dinara dobijam 20Mbit brzi net, D3Go, vise HD kanala (pogotovo meni bitni SK 1,2,3 u HD + SK 4,5 i 6) i vracanje 72h unazad. Isplati mi se :)
 
Na Ubee su svi lan porovi slobodni.I ako nisu, oslobađaju ih.
D3Go je lošeg kvaliteta na bilo čemu!U svakom smislu.
Nije bas tako. To zavisi da li neko ima/koristi D3 Kuca sa slejvom na drugom televizoru ili ne. Ako koristi i ima slejv na/za drugi TV onda su 3 i 4 rezervisani za povezivanje slejva i ne mogu biti otkljucani.

(ranije nije bilo tako jer su D3 slejv uredjaji povezivani direktno sa D3 master uredjajem ali je ovo sada jeftinija varijanta za SBB [losiji D3uredjaji] pa zato „osakate” HG umanjujuci korisnicima opciju sa 4 prikljucka za Internet...)


Pozdrav!
 
3 i 4 lan port su zakljucani/otkljucani zavisno od d3 uredjaja koji se koristi. Ako je onaj pds2100, koji nema svoj modem, portovi 3 i 4 ce biti zakljucani, cak i ako je to jedini d3 uredjaj (master)
A ako neko ima d3 uredjaj sa modemom, onaj cisco v2 ili pds 3121, na njega mogu da nakace i dalje ovaj pds 2100 i radice kao da je vezan na hgw. Tj, tako bi trebalo da bude ...
 
Dobar vece postavani forumasi ovde jedan korisnik sbb-ovog due net gold premium paketa.Trenutno imam modem pod nazivom ciscoEPC3925.Dosao sam ovde jer u vecernjim satima mi se desava da mi se na svakih nekoliko minuta prekine internet konekcija na po nekoliko sekundi(nekad 5,nekad 10)i to je vrlo iritantno kao sto svi vec znate.Trenutno stanje mog interneta je Download speed od 120mb/s i upload speed od 8mb/s.Ja za vas imam par pitanja na koje se nadam da cu dobiti odgovor.
1)Sa obzirom da koristim cisco-ov modem da li je bolje prebaciti se na ubee(ili na neki koji bi vi preporucili) i ako se prebacim sta bih ja postigao time?
2)Kako bih ja mogao da se prebacim na ubee i koliko bih to kostalo?
3)Da li bi to ikako pomoglo mom problemu?
Hvala vam svima unapred(izvinjavam se ako sam nesto pogresno shvatio posto se ne razumem preterano u ovu temu,ja sam samo obicni gejmer koji bih hteo da uziva u igricama bez ikakvih internet problema)
 
Poslednja izmena:
Jok. Ja imam bas tu navedenu kombinaciju - onaj Cisco V2 kao master i 2100 kao slejv i ne funkcionise povezivanje direktno 2100 na V2.

(btw, taj Cisco V2 je ubedljivo najbolji uredjaj te namene koji je SBB ikada imao u ponudi. Svi ostali su daleko losiji, po svemu)


Pozdrav!
 
Dobar vece postavani forumasi ovde jedan korisnik sbb-ovog due net gold premium paketa.Trenutno imam modem pod nazivom ciscoEPC3925.Dosao sam ovde jer u vecernjim satima mi se desava da mi se na svakih nekoliko minuta prekine internet konekcija na po nekoliko sekundi(nekad 5,nekad 10)i to je vrlo iritantno kao sto svi vec znate.Trenutno stanje mog interneta je Download speed od 120mb/s i upload speed od 8mb/s.Ja za vas imam par pitanja na koje se nadam da cu dobiti odgovor.
1)Sa obzirom da koristim cisco-ov modem da li je bolje prebaciti se na ubee(ili na neki koji bi vi preporucili) i ako se prebacim sta bih ja postigao time?
2)Kako bih ja mogao da se prebacim na ubee i koliko bih to kostalo?
3)Da li bi to ikako pomoglo mom problemu?
Hvala vam svima unapred(izvinjavam se ako sam nesto pogresno shvatio posto se ne razumem preterano u ovu temu,ja sam samo obicni gejmer koji bih hteo da uziva u igricama bez ikakvih internet problema)

1 - Moze da bude bolje ali i ne mora. Teoretski, vukao bi pun protok iz paketa na 5GHz wifi-u koji ubee nudi, ali samo ako tvoji uredjaji mogu tu mrezu da vide/koriste.
2 - Posto si korisnik premium paketa, ne bi trebalo da te kosta nista.
3 - Ako ti je bitno da na wifi-ju dobijes jos tih 30 mega pa da naguras 150 iz paketa i uredjaj na kome ti treba toliki protok moze da radi na 5GHz, onda mozda i mozes da rizikujes. Generalno, taj cisco koji imas je, bar po postovima ovde, stabilniji mada ima svakakvih iskustava. Predlog bi bio da pokusas sa promenom kanala, ti izvlacis dobar protok i sada ali te zezaju prekidi, moguce da zbog zagusenog etra imas problem.



A inace se slazem s tim da je Cisco V2 najbolji sbbov d3 uredjaj.
 
Pozzz.Imam sledeci problem-sbb internet,modem-ubbe,protok-100/6mb/s,na merenju brzine kaze da ako je povezan preko lan kabla oko 70mb/s,a preko wifi oko 30mb,koristio i tp link sa usb i tu je oko 50mb.Iz sbb-a kazu da su svi parametri uredu ali ja iz nekog razloga nemam taj protok,a posebno je interesantan ovaj detalj kad je prijem bezican ne mogu preci 30mb/s. Zamenio modem uzeo technicolor EPC3928 I wifi prijem poboljsan duplo oko 50mb/s,ali preko lan kabla i dalje izmedju 70-72mb/s,da li neko ima ideju o cemu se radi posto tehnicka podrska i radnici na terenu ne znaju uzrok.
p.s-vrlo vazno kad moj lan kabal prikljucim na njihov laptop gura na sjajnih 97mb/s,a wifi kao i kod mene oko 50mb/s.
 
1 - Moze da bude bolje ali i ne mora. Teoretski, vukao bi pun protok iz paketa na 5GHz wifi-u koji ubee nudi, ali samo ako tvoji uredjaji mogu tu mrezu da vide/koriste.
2 - Posto si korisnik premium paketa, ne bi trebalo da te kosta nista.
3 - Ako ti je bitno da na wifi-ju dobijes jos tih 30 mega pa da naguras 150 iz paketa i uredjaj na kome ti treba toliki protok moze da radi na 5GHz, onda mozda i mozes da rizikujes. Generalno, taj cisco koji imas je, bar po postovima ovde, stabilniji mada ima svakakvih iskustava. Predlog bi bio da pokusas sa promenom kanala, ti izvlacis dobar protok i sada ali te zezaju prekidi, moguce da zbog zagusenog etra imas problem.



A inace se slazem s tim da je Cisco V2 najbolji sbbov d3 uredjaj.

Hvala na pomoci probacu da ostanem na cisco modemu ako je on stabilniji posto mi tih 30 mega nije trenutan cilj vec samo da resim te prekide,nekako cu da probam da vidim kako da resim zagusen ether.Hvala najvise jos jednom pozdrav.
 
Imam pitanje oko Superseta, cisto da proverim da li sam shvatio sve.

Da bih ga aktivirao, treba da spojim svoj SBB akaunt i postpaid ugovor kod Telenora ?
Na svojih 60Mbs bih dobio jos 7-8Mbs dodatno.

Da li mogu to da uradim sa nekim ko ima ugovor kod Telenora, ne moram ja licno ? Clan porodice, komsija itd...
Nema nikakvih dodatnih troskova ?
Kada prestaje superset da vazi ? Kada istekne ugovorna obaveza, bilo kod SBB ili kod Telenora ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno