Šta je novo?

Mobilne mreze i jacina signala: iskustva,lokacije..

Ако неког занимају положаји Теленор базних станица у неком месту, крају, нека напише. Као и 4Г посебно.
(И мањи број БС друга два оператера, касније можда и све/већина њихових.)
 
Mene zanima 4G vip u Kikindi.
 
Код 4Г 1800 Вип-а (а посебно Мтс-а) је тешко „одгонетнути" у Рател објавама које су 4Г а које 2Г (јер њих мрзи да направе разлику, итд.). Али гледајући њихову мапу покривености, па велико слагање са Теленором по градовима средње величине итд., од око 7 БС у Кикинди, бар на 5 су пустили... Кад будем за комп, поставићу мапу БС.
 
Poslednja izmena:
Ajd' okači i za druga dva ako može... Hvala unapred [emoji6]

Sent from my T03 using Tapatalk
 
Kad smo vec kod ovoga,jel ima neka aplikacija ili sajt za racunar,na kome mogu na mapi videti sve okolne bazne stanice? Hvala
 
reci mi onda za mesto Ostrovica kod Nisa,ako uopste nadjes. i napisi mi koje frekvencije koristi telenor tu. :)
 
Kod Ostrovice Telenor ima "rupu", a inace tu koriste GSM i 3G na 900MHz. Ali nemaju ni jednu BS od Siceva do negde pred kraj klisure.
 
Od kad sam uzeo Samsung J7 (2017) desavalo mi se dok sam na 4G/3G/2G setovanju da sam nakon duze neaktivnosti telefona nedostupan za pozive (telenor novi sad) pa odma zatim kad dobijem sms (kojeg uredno primi) sam dostupan...
Da li je moguce da je problem 4g signal koji mi je -108 do -110 asu 30 na LTE kuci?

Dok kad prebacim na 3G/2G tih problema nemam ali sam tada imao problema sa slanjem i primanjem sms-va?? kojih izgleda nema kad je aktivan LTE na sim 1, inace je telefon DS i obe kartice su telenor
 
Problem je do rollovera sa 4g. Poznata boljka.
Ali nemoj to reci drugim Telenorovcima, odmah ce te lazovom markirati :) pogotovu synn i Dzole :)
 
Пошто имам исто тако „јак" 4Г сигнал (-110 dBm), сад сам извео „експеримент", позвао сам сам себе 16 пута са другог телефона и гледао на Нетмонитору шта се дешава...
Сваки пут је истог тренутка пребацило на 3Г и успостављена веза, само једном је 3Г 2100 био преслаб на тренутак, нула цртица (гледао сам историју, па не знам колико dBm), и стигла је порука...
(3Г иначе хватам неких 70% времена на 900, а остатак на 2100).

Па је проблем вероватно код неких телефона, који са Теленор 4Г „не сарађују" најбоље.
(Или мања вероватноћа да је базна станица у питању, одређени бројеви, преоптерећеност мреже ..)
 
Poslednja izmena:
Ljudi imaju te probleme sa iPhone-om, koji ma koliko mi bio glupost, ipak ima odlican modem. Tako da neka softverska konfiguracija ili mikrolokacija su pre.
Desava se ljudima i sa jakim 3G signalom.

Kod mojih se to ponekad desi na MTSu, 4G je extra slab, ali fon i na -120dBm ostane na 4G, 3G je -90 do -100dBm.
 
И још, не знам да ли је случајност или не, батерија се брзо трошила (а истог тренутка сам прекидао).
 
Meni se za sad nije ponovilo ali sam ugalvnom prvo dobijao neke sms-ve tako da telefon nije stigao do talozvanog andoroid deep sleep-a, racunam da kad je mod telefon u deep sleep da je problem izrazeniji, moguce da je tada aktivna neka stednja i oko prijama

Ovi iz telenora me savetovali da prvo probam zamenu sim kartice (ovo neverujem da je problem) a posle da nosim telefon na servis, mada sam od nekih cuo i price da kad se predje na novu karticu i telefon problem zna da je ucestaliji prvih dana
 
Poslednja izmena:
Neko selo kod Jelašnice, kod Niške Banje. Domet nula, sve mreže...
 
Pa ne znam koliko ljudi ima tamo. U kafani je bilo 15tak.
 
Brka ima mesta za mnogo vise od 15, rade i VIP i MTS, i radio je net (valjda MTS tada, nisam imao 4G kartice tada)
 
Danas mi je LTE u stanu na istom mestu -90db a kad sam gledao pre par dana je bilo -110db nemoguce da je tolika varijacija signala, jedino nakon moje zalbe da nisu nesto menajali na predajniku
 
Brka ima mesta za mnogo vise od 15, rade i VIP i MTS, i radio je net (valjda MTS tada, nisam imao 4G kartice tada)

Neko selo kod Jelašnice, kod Niške Banje. Domet nula, sve mreže...

Ил је Брка добио конкуренцију у још једном Брки мало даље или се нешто десило са нејближом Вип/Мтс БС... ;)
 
Poslednja izmena:
Мора да ти је стан завучен, јер од Париске комуне до хотела Парк и болнице има 6 БС... (Вероватно су нешто побољшали на некој од тих...)
 
Poslednja izmena:
Ja sam na kraju skorz branka bajica kod izlaza na bulevar evrope
 
Само 450 метара од те код болнице и 600-650 од Сајма, али чудни су ти сигнали ;) изненаде, слабошћу најчешће...
 
Poslednja izmena:
Sad sam primetio da kad sam uzeo telefon pise -114, pokrenem speed test 20Mbit, proverim ono -92db, izgleda se premesti na drugu stanicu ponekad gde je slabiji signal...

partio sam u network call info lite, dok ne krostim LTE net eNB mi je bio 6301 i signal oko -110dB

cim sam pokrenuo speedtest i ugasio wifi siganl skocio na -90 a eNB se pomerio na 6238

Racunam je je eNB broj stanice na kojoj sam?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno