Šta je novo?

Euro Truck Simulator 2

Joj jbt. Ne, nikako. To su sve igracke od 180 stepeni i bez force feedbacka, totalno bacanje para. Minimum a da je novo je Driving Force GT (oko 150e). Moze i po oglasima da se nadje.

OK hvala iću ću na taj DFGT vidim da mu je cena više od 20.000, što mi je puno, onda jedino polovan dobro očuvan da nađem. Gledao sam neki do 50E ali kao što kažeš to su sve neke igračke tako da dalje tražim ...
 
Joj jbt. Ne, nikako. To su sve igracke od 180 stepeni i bez force feedbacka, totalno bacanje para. Minimum a da je novo je Driving Force GT (oko 150e). Moze i po oglasima da se nadje.

Upravo to. Zato sam i pucao na skuplje i provereno (sto se tice generalnog gaminga). Ajde recimo ako kupis 50-ak eura volan koji radi okej u ETS-u je skroz ok, ali planiram i trke od arkada do hc simulacija. Jednostavno da potraje + 180 stepeni bez FFB sto kazes. Jes da sam nubara po pitanju voznji na volanu uopste ali kontam vredi.

Da ne zalazimo u offtopic hteo sam da uzmem DFGT sto kazes, medjutim ne znam kako volani rade po pitanju igre, sa gamepadov-ima sam se namucio sa emulatorima i generalno znam da su ps3/ps4/xbox ono sto tera bez cimanja, zato sam odabrao nest novije.
 
Ja sam zbog ETS 2 za probu uzeo preko oglasa MOMO racing za 45€. Probao sam da vozim trke, ali sam shvatio da ne uživam toliko u njima koliko u vožnji kamiona. Toši, a i ostalima mogu da preporučim ovu varijantu. Ukoliko se posle nekog vremena odlučite za nabavku boljeg volana, ovaj možete prodati za slične novce.
 
Mmmm samo vrebam iz prikrajka ne bih li naleteo na dobar volan za sad se moram zadovoljiti sa Xbox kontrolerom.

Soilent Green is People
 
ETS2 je skoro jedina voznja koja je bolja na kb+m. Najvise zbog kamere i brze rotacije.. Bolje probaj tako.

lol sta?

Znaci bukvalno suprotno, samo zbog nje moze da se uzme volan lagano, ne verujem da moram da objasnjavam ali, pri parkiranju, isparkiravanju, generalno trip u voznji je bolji jedno 14 puta, odrzavanje putanje, sve te finese koje samo sa volanom mozes.. uzivis se kao da stvarno vozis kamion, sa tastaturom je samo jos jedna 'igrica'.
 
lol sta?

Znaci bukvalno suprotno, samo zbog nje moze da se uzme volan lagano, ne verujem da moram da objasnjavam ali, pri parkiranju, isparkiravanju, generalno trip u voznji je bolji jedno 14 puta, odrzavanje putanje, sve te finese koje samo sa volanom mozes.. uzivis se kao da stvarno vozis kamion, sa tastaturom je samo jos jedna 'igrica'.

lol procitaj moj post i sta sam citirao. Uporedjujem sa dzojstikom. Zna se sta je "najbolje" za voznju..
 
Ljudi svestan sam ja da je poenta u volanu i nadam se da ću ga kupiti svakako. Nego, skoro je izašao dlc Francuska dodata su neka mesta itd ali mislim da je preskupo dati 17€ za dlc. American truck su bili na popustu negde oko 15€ ako se ne varam ...

Soilent Green is People
 
lol procitaj moj post i sta sam citirao. Uporedjujem sa dzojstikom. Zna se sta je "najbolje" za voznju..
Ne možeš ni gamepad porediti sa m+t, barem ne neki koji ima solidne analogne trigger-e sa kojima možeš dozirati gas.

A naravno ništa od toga se ne može porediti sa doživljajem na volanu.
 
Ne možeš ni gamepad porediti sa m+t, barem ne neki koji ima solidne analogne trigger-e sa kojima možeš dozirati gas.

A naravno ništa od toga se ne može porediti sa doživljajem na volanu.

Mislim da je okretanje kamere u ETS2 i taj dozivljaj "realne" sredine tokom voznje bitniji od doziranja gasa. Kako god, na ets2 forumima vecina se slaze da je iza volana kb+m pa tek onda gamepad. Imam dualshock 4, nije stvar u tom doziranju gasa cak ni u mp-u pa ni kada su u pitanju konvoji, postoji cruser ukoliko se zeli tacna/odredjena brzina. Kako god..
 
Sa desnim analogom možeš da rotiraš kameru...

Pusti PC centric forume, na njima ćeš naći i mišljenja da je NBA 2k serijal bolje igrati na m+t. A formulacija tipa "većina smatra" slobodno se mani...
 
Poslednja izmena:
Moji modovi

Da oživim temu koja je nezasluženo zaboravljena.

ETS 2 igračka populacija je jako narasla, a i igra dobija nove verzije i DLC-ove. Češki razvojni tim još uvek nije izdao svoje fanove i nisu skrenuli ka modernoj „pljački“ igrača.

Verovatno se niko ne seća da sam pre 10+ godina bio jedan od najpoznatijih modera za Total War igre ;).

Od avgusta ove godine sam počeo da modujem za ETS 2. Ima nas iz Srbije… Do sada sam objavio dva moda i dostupna su na Steam Workshopu:

1) Real Economy Mod by ExiaRS

2) Real European Gas Stations Reloaded

Ovaj mod je nažalost na veliko piratizovan... Objavite nešto besplatno i onda vam ripuju mod i stavljaju na sajtove za modove na kojima se zarađuje od DL-a. Kada prijavite za
povredu autorskih prava, retko kad se fajl skine. I ti isti hosting sajtovi onda vašu i-mejl adresu proslede svim spamerima u univerzumu :S:. Nema šta.

Mod nikako da završimo skroz do kraja (ne računajući rad u Blenderu sa kojim nemamo pojma raditi).

Od objave moda je osim nekoliko početnih dana, bez prekida najpopularniji ETS 2 mod na Steamu! Bliži se brojki od 100k pretplatnika, mesec dana pre mojih očekivanja :zgran:
(očekivao sam do kraja godine da to dosegne).

Postoje planovi za još neke modove, pre svega Real Companies Reloaded, al‘ o tom potom.
 
Lijepo. Podrška od mene.

ETS 2 raste iz godine u godinu i to zato što je igra koja konstantno dobija sadržaj. Meni je super jer radi i na Linuxu pa još više poštujem razvojni tim.
 
Ja sam kupio osnovnu verziju, ali mi se ne daje 4x više od toga da kupim DLCove I nikako je nisam ni počeo. Mrzim iseckan sadržaj.
 
Jel igrao neko American Truck simulator? Gledam da se vratim za kamione, dal da uzimam ETS i DLC-ove, ili American Truck..
 
ja jesam malo kad je izasao ali mi je ets2 nekako bolji...
probaj narodnjaka pa vidi sam...
 
Za Ats ima za sada samo 4 države, pa mi je za sada zsnimljiviji Ets 2. Kada bude cela Amerika, biće sigurno zanimljivo.

Sent from my F3111 using Tapatalk
 
Bolje ETS2 sa svim DLC-ovima.

American Truck Simulator je jos poluproizvod. Ima svega 3 kamiona i mapa je jako mala u odnosu na ETS2.
 
Da li dev imaju nameru da razvijaju dalje put prema Grčkoj preko Srbije i Makedonije i tako povežu sa EU.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Mozda ako se udruze sa SAT-om :d

Uzeo sam ATS, imao neku gift kintu na steamu, malo da promenim jer imam dosta sati u ETS2 od ranije.. Sad zelim Tesla kamion DLC :/
 
Mislim da je ETS 2 bolja igra, mada imam samo Going East DLC. Kao što su prethodnici rekli, veća je mapa, više kamiona...
 
Da li dev imaju nameru da razvijaju dalje put prema Grčkoj preko Srbije i Makedonije i tako povežu sa EU.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Mogu misliti DLC, Going Home for Holidays i kao ideš nazad u Bosnu. Završiš na sporednom putu, makadam, rupe, vozači pretiču u kanjonu na punoj.
 
Docarati nase puteve... To bi bio mucan posao :D

Ja se nadam da ce jednog dana uraditi ceo Balkan. U sustini im jos fali Spanija, Portugal i Balkan da urade.
 
Plairao sam da kupim onaj euro truck simulator 2 gold edition. Jedno pitanje za vas iskusnije, sta se od DLCova nalazi u gold edition, ako se ista nalazi?
 
Gold Edition includes Euro Truck Simulator 2, Euro Truck Simulator 2 - Going East
 
Aha, znaci nista od ostalih... Hmmm, nisam siguran koliko se to onda isplati, dosta treba da se doplati za DLCove...
 
uvek je tako sa njima. ja pojma nemam koliko sam do sada potrosio na drzave za american truck simulator a kao da svakog meseca izlazi po jedna :)
 
Aha, znaci nista od ostalih... Hmmm, nisam siguran koliko se to onda isplati, dosta treba da se doplati za DLCove...
Na stim letnjoj/zimskoj rasprodaji se mogu uzeti dosta jefitno, pogotovo oni od pretprosle godine. Kada kupis sve DLC-ove (mislim na mape) onda i nije mnogo svake godine dati po 10e na DLC (30e ako igras i ATS i ETS2).
 
Nazad
Vrh Dno