Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 3

@Marezz Probaj ASmart Remote,celu kuću kontrolišem pomoću njega.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@saobracajac96 Sta ce mi to? Pitao sam za IRC (Internet Relay Chat) :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sad sam probao, radi IRC for android
Što se tiče Nougat-a... nekad bih potrčao da flešujem najnoviji sistem a sada mi "stari" RR odlično radi i što bih bilo šta mijenjao, bar do daljnjeg :d
 
Slazem se, naj naj je stari rr + radon kernel. Da napomenem da na novom rr nougat koristim takodje najnoviji radon kernel za N. Darkness na oba cpu governer, fiops za i/o scheduler...

Sent from my Redmi Note 3 Pro
 
Primetio sam da na rr 5.8.0 kasne poruke na viber i gmail par minuta kad sam zakacen na wi fi, nista strasno ali koliko se secam na mm nije toga bilo.
@stefkoss
Mozes, ima na xda metoda kako se ubacuje twrp bez otkljucavanja bootloadera, kacio sam ja ovde link u temi.
 
Poslednja izmena:
Na CM13 nightly-ju sam, verzija od oktobra. Da li ovo znaci da sam 3g na obe kartice?

5dd13dc9ad513c9702cb81fb6e3e13b9.jpg

d8fca3280f312ae1fc1e017b3e792781.jpg


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da,obe su na 3g.
 
Jedno pitanje, imam dve sim kartice, jedna iskljucivo za net sa brdo gigabajta a druga za pozive i javljanje. Da li je bitno koja mi stoji u kom slotu, tj da li 4G radi na oba slota? U pitanju je RN3SE.
 
Los ovaj 3.1 Radon... Trza nekako, animacije seckaju, nije fluidan... Vracam se ja na 2.9.5.
Po meni i dalje najbolji. :D


Edit;

Izgleda da nije Radon problem, nego neka tema koju sam skoro stavio.... ;(
Moracu da utvrdim krivca...

Sent from my RN3 Pro
 
Poslednja izmena:
Los ovaj 3.1 Radon... Trza nekako, animacije seckaju, nije fluidan... Vracam se ja na 2.9.5.
Po meni i dalje najbolji. :D


Edit;

Izgleda da nije Radon problem, nego neka tema koju sam skoro stavio.... ;(
Moracu da utvrdim krivca...

Sent from my RN3 Pro
Meni novi 3.1 Radon super radi, odnosno kao i pre :)
Ps: vratio sam se na RR 5.7.4 mm ;)
 
Izgleda da sam pozurio sa zakljuckom, ipak je bilo do teme...Vratio sam staru i sada je sve ok...
A od sledece nedelje, mozda predjem na manjeg, a novijeg brata u prime varijanti :)


Sent from my RN3 Pro
 
Kakvi su utisci sa N ?
Kupio sam RN3PRO i primetih da ima jedan mrtav pixel, mali kao tankom iglom kada se bocne, pa isijava.
Slučajno primetih.
Da vraćam fon ili Xiaomi ima neku drugu politiku na mrtve pixele?
 
Moj ima zvezdano nebo sastavljeno od mrtvih pixela koliko ih ima, i to je model koji sam zamenio. Prethodni je takođe imao mrtve pixele i zato je zamenjen.

Vidljivi su samo noću, u mračnoj prostoriji, na full brightness i to kad se baš zagledaš. Tako da sam digao ruke, u realnom radu sa ne primećuje.

Da znaš da se povećavaju vremenom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izašao je novi build juče RR N 5.8.0 sa nekim bug fixevima kao i Radon kernel 3.1.1, sjutra mi stiže ovaj telefon tako da ću najvjerovatnije tu kombinaciju isprobati kad budem flešovao novi rom pa javljam utiske.
 
Vidim da je ogromna razlika uvelicini fajla, ovaj jucerasnji ima 480mb a ovaj sto ja koristim 560mb.
Bas me zanima cemu tolika razlika?
 
Da li na RR romu mogu u galeriji da se sakriju albumi? Previše mi je natrpano i retardirano ovako. Mnogo je bolja galerija na MIUI...
 
Stigao mi danas redmi note 3 32gb, ako moze link ili tutorijal kako da otkljucam bootloader ili samo da instaliram neki drugi rom,jer ovaj je pun kineskih aplikacija i ne mogu da uradim factory reset na njemu.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
@filip11314

Postoji jedan trik na androidu...Ako hoces da sakrijes neke foldere da ih ne vidis u galeriji, napravi novi fajl sa ekstenzijom .nomedia u folder koji hoces da sakrijes...Tako foder nece biti vidljiv u galeriji, ali se moze videti iz File manager-a i pristupiti istom...

3740e421b7f87a668b97c512d58892c5.jpg


Sent from my RN3 Pro
 
pozdrav,koliko mu vremena treba da updatuje miui?već jedno sat vremena radi update,dođe do trećine onog progres bara i restart,i tako u krug?jel to tako treba ili je negde zapelo?
 
pozdrav,koliko mu vremena treba da updatuje miui?već jedno sat vremena radi update,dođe do trećine onog progres bara i restart,i tako u krug?jel to tako treba ili je negde zapelo?
zapelo ocito.. ja sam juce radio, skinuo iz prve prilicno dugo, a onda reboot jedno 10 min ali nema vrcenja u krug

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
cekaj Kidence da se javi

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
još se i greje,da pokušam da ga upalim?jel može nešto da se pokarabasi ako pokušam?
 
Pukao update, mora ponovo da se flesuje ROM od pocetka.


Sent from my RN3 Pro
 
Ne moras u servis, flesuj novi rom preko EDL-a, 5 min posla...
 
Vrh Dno