Šta je novo?

Koje stereo pojacalo da kupim za JBL Control 1X zvucnike?

paun11

Poštovan
Učlanjen(a)
18.11.2015
Poruke
20
Poena
54
Zdravo svima.
Imam JBL Control 1 Xtreme zvucnike. (na netu pise da je maksimalna preporucena snaga pojacala za njih 80W......zvucnici inace rade na 8 oma)
Pitanje dakle glasi: Koje najbolje adekvatno polovno pojacalo kupiti za ove zvucnike? (do 70 eura)

Da li gledati iskljucivo Harman/Kardon, Yamaha....ili cak moze i neko Sony ili Pioneer?
Najvise bih voleo da mozete da mi predlozite konkretan model....ali ako niste sigurni, recite mi barem kog proizvodjaca da ciljam i kakvog tipa da bude.
 
Ne verujem da je to malo, osetljivost im je solidna. Vidim da ima i HK6100 i HK610, HK620 itd, posavetovaće te neko šta je najbolje ... HK620 daje 40W na 8 oma.
A zvučnu bolje kupi odmah, za 10-15e se nalazi Audigy 2 ZS.
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je to malo, osetljivost im je solidna. Vidim da ima i HK6100 i HK610, HK620 itd, posavetovaće te neko šta je najbolje ... HK620 daje 40W na 8 oma.
A zvučnu bolje kupi odmah, za 10-15e se nalazi Audigy 2 ZS.

Razmotricu onda ove HK modele.

A sto se tice Audigy 2 ZS....imao sam je pre godinu dana i odmah prodao, jer nema drajvera za novije Windowse.
 
Ima, Daniel_K i radi najnormalnije sa njima pod novijim Windowsima.

HK620 je bio hvaljen u svoje vreme.

To je neki custom driver koliko vidim.
A koliko ce se osetiti razlika i u cemu u odnosu na integrisanu zvucnu (obzirom da je Audigy 2 ZS malo starija). A integrisana mi je Realtek ALC887.

Nasao sam HK PM645 vxi...60W po kanalu na 8 oma...trebalo bi fino da legne na ove zvucnike. Najverovatnije cu za njega da se opredelim. Ukoliko mi neko ovde u medjuvremenu ne predlozi nesto bolje za iste pare.
 
Poslednja izmena:
HK 6100 sasvim solidno zvuči sa mekšim drajverima, što kod tebe mislim da nije slučaj.
Ti JBL spadaju u neku varijantu malih monitora, pre će im odgovarati neki stariji Marantz, Denon ili NAD.

PS
Solidna zvučna se podrazumeva. Napuštanje mp3 i kompresije takođe.
Bez dobrog izvora zaboravi na kvaliet.
 
Poslednja izmena:
HK 6100 sasvim solidno zvuči sa mekšim drajverima, što kod tebe mislim da nije slučaj.
Ti JBL spadaju u neku varijantu malih monitora, pre će im odgovarati neki stariji Marantz, Denon ili NAD.

PS
Solidna zvučna se podrazumeva. Napuštanje mp3 i kompresije takođe.
Bez dobrog izvora zaboravi na kvaliet.

A sta mislis o Denon PMA-480R? Nasao sam za 50 evra.
Da li bi lepo "leglo" na ove zvucnike i da li je bolje od Sony-jevih u ovom cenovnom rangu?
 
Ne iz iskustva, ali Philips jeste imao vrlo cenjene modele kao što su FA8xx i FA960/980. Ovi iz srednje klase bi trebalo da budu sasvim OK, zvučno slični sa Marantzom.
 
Harman/Kardon i JBL su ti u suštini brendovi iz iste "kuće". Prilično dobro zvuče upareni.
 
E to druze, to mi reci :) a kazi mi kako su izrazeni basovi kad se nakace na PMA-480R? Ja sam probao ove moje JBL Control 1X na Sony TA-FE530R i nisam nesto bio zadovoljan niskim tonovima.

Pa imao sam Marantz, zatim osrednje neko Harman pojacalo i nije bilo to to, tek mi je Denon doneo pravi topao ton, a puno dinamickog raspona, prosto uzivam sad na oba kompleta.
 
ukljuci loudnes,cim trazis basurdu od monitora

Pa imao sam Marantz, zatim osrednje neko Harman pojacalo i nije bilo to to, tek mi je Denon doneo pravi topao ton, a puno dinamickog raspona, prosto uzivam sad na oba kompleta.

Nećeš se basa naslušati na 4 - inčnim drajverima. Sem ako su ti standardi ultra niski.

Svestan sam da ne mogu da ocekujem neki bas od monitora i pogotovo sa tako malim drajverima....ali ovo sto sam cuo preko ovog Sony pojacala je bas siromasno bilo....previse izrazeni visoki tonovi.
Zanimalo me je samo da li ovo Denon PMA-480R pojacalo proizvodi toplije tonove, i to mi je sada Laufer potvrdio....tako da cu najverovatnije da se opredelim za njega, pa cemo videti razliku.
A kasnije planiram da ubacim i neku bolju zvucnu karticu u racunar.
A loudnes izbegavam :)
 
Nazad
Vrh Dno