Šta je novo?

Vodic za vodena hladjenja

Dobri ljudi, nadam se da je tema jos iole aktivna :) Interesuje me da li se mogu kupiti komponente za custom loop kod nas u Srbiji negde. Za sve iz inostranstva se placa jako velika postarina. Hvala svima
 
Dobri ljudi, nadam se da je tema jos iole aktivna :) Interesuje me da li se mogu kupiti komponente za custom loop kod nas u Srbiji negde. Za sve iz inostranstva se placa jako velika postarina. Hvala svima

Koliko ja znam kod nas jedino sto imas a da je najblize custom loop-u to je EKWB EK-KIT L240 u firmi Moni*or pa proveri kod njih ako ti odgovara ovako nesto.
 
JA sam o tome rovio i Mon**r dobro saradjuje sa EKWB. Samo im navedes sta ti treba i nabavice u sledecem uvozu. Sta god da imaju na sajtu mozes da porucis preko njih :)
 
Ja nisam dobio taj utisak, ja sam ih pitao za Vardar ventove i rekli kao sledeci uvoz je u septembru, kraj :-/
 
Pa nije isto tražiti ventove ili ceo loop od nekoliko stotina eur. :)

Baš ću videti sa njima da li mogu da mi od slovenaca nabave sve što mi treba, imam već nešto u glavi za oko 260-270e prema cenama na EKWB sajtu.

A onaj EKWB L240 što imaju na stanju stoji u radnji možda i dve godine. :)

Mada, cena je veoma povoljna, za tih 180e ništa ne može da se sastavi. Uzeo bih ga ja, ali mator je model CPU bloka, pumpa je osrednja i nije PWM, dolazi sa starim EK 3-pin @1600 RPM ventovima...ne sviđa mi se.

Ali je svakako bolja kupovina od NZXT Kraken X61 + bolji ventovi ili Corsair H110i GT + bolji ventovi, pre bih kupio matori EK L240 Kit za 180e, jer sigurno ima bolje performanse od navedenih 280mm AiO sa naduvanim cenama - CM Nepton 280L je tata za 100e.
 
Los je EKWB L240, ne isplati se. Sto kazes Nepton 280L je mama za to. Ja sam se takodje nosio mislju da uzmem EK s obzirom kolko je tesko nabaviti swiftech. Baci pogled na: http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/water_cooling_kit_group-test/2
Matori Swiftech H220 koji je imao losu pumpu i losiji blok je maltene isti po performansama kao ovaj EK kit...

Sad imaju bolje varijante L240 V2. sa boljim ventiovima itd. I dalje 2 godine garancije mi je mizerno.
Trazio sam zapravo Vardar ventove (svaki po 20e + supremacy cpu block), sto dodje na sigurno 120e+.
 
Poslednja izmena:
Bolji jeste sigurno, ali Nepton 280L kosta upola manje. Sta znam, pitanje i kol'ko tacno su ti merili, bas i nisu neki poznati-pouzdani izvor.
Ja bas nisam odusevljen onime sto je EK stavio u taj kit. V2 kit je vec malo bolji moram priznati, ali i kosta vise :(
 
EK-KIT L240(R2.0) je 213e + troškovi dostave min 30e + carina = mnogo. :D

EK-KIT L360(R2.0) je 230e, nije mnogo skuplji, a kod mene može 360 rad na krov kućišta, tako da bih radije njega izabrao.

A ovo bih naručio za 270e, bez ventova jer već imam dva NF-F12, dokupio bih samo još jedan:

Untitled.jpg
 
Da radijatori su najjeftiniji u svemu, a najvise daju performansi. Tebi se itekako to isplati, meni ne staje nista preko 280mm nigde :( (bez sexualnih referenci)
Iskreno ja bih uvalio neku D5 pumpu samo i manuo se te crvene tecnosti. To zapusava sve zivo, bolje uzi neke obojene cevi i cistu tecnost, ovo sve ostalo je spot on :D
 
EK-XRES 100 D5 PWM(incl. pump) je 20e više.

Još kad bi Monitor hteo da uveze sve ovo a da ne oderu... :)

Ako ništa, pašće švercovan Swiftech H240-X za 190e. ;)
 
Nema sta, nas siluju sa cenama. Ne samo sa racunarskim komponentama, vec sa svom tehnikom.
 
@Kolos
Baš tako :) Meni ne gine doticni svakako, pa cu nadogradjujem sa EK delovima :D
 
EK-XRES 100 D5 PWM(incl. pump) je 20e više.

Još kad bi Monitor hteo da uveze sve ovo a da ne oderu... :)

Ako ništa, pašće švercovan Swiftech H240-X za 190e. ;)

Prosvercuj i meni jedan ako imas fore, kad vec nisam hteo da me kidaju na carini zbog paketa iz Amerike te vrednosti. Mada ne znam ni dal' mi se isplati da menjam bilo sta al' ajd....
 
ja uzeo 280L i pumpa ima ovakav zvuk

https://www.youtube.com/watch?v=s7O0fjYkoUM

samo se lik zeznuo i rekao corsair neptun :D ... ali to je taj zvuk.

pomerao polozaj, muckao, smanjivao na 7V, ne vredi... mora reklamacija.

inache, 'ladi 6-7c bolje od lapovanog fantexa sa ty-143 ventovima...
tr su i malo tishi i malo bolja temp za njima 1-2c.
 
Poslednja izmena:
Isto sam imao na dva 240M Neptona koja sam sastavljao drugarima. Cekali po par dana kao da vide jel air bubble pa da nestane, jok.
Reklamiraj odma. Bas im prolaze falicni samo tako...
 
Ja sam izgleda imao sreće, ni sa prvim, a ni sad sa ovim 240M nemam nikakav problem.
 
Sto se zamarate sa tim igrackama. Sada za malo vise para mozete da sklopite dobro vodeno. Po oglasima cenovno ima jako povoljnih komponenti.
 
Ja prelazim na vodu sigurno, dal na EK predator-a ili Swiftech H240-X jos samo to da vidim :D
Oba su zapravo open loop-ovi od kvalitetnih komponenti, samo je cena znacajno niza.

Za predatora moram da menjam kuciste ili da modujem ovo, sto mi se ne radi iskreno.
 
@delevic
Koliko me moze ispasti vodeno koje je bolje za 10C+ od trenutnog sto imam,ako moze vise C onda i bolje???
 
Ja bih rekao ~ 250-300e novo. Polovno ja retko vidjam bilo sta... Tu i tamo po neki radijator i matori cpublock.
 
Porucuje se direktno sa EK sajta .
 
mrzi me da se patim sa kastm lupom u mini itx kompu... i ovaj 280L sam jedva upasova pa posle opet napolje chupao zbog pumpe... fantex staje laganica... i ne ide napolje vishe...
 
Nazad
Vrh Dno