Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja sam od tipa 2003. Do mozda 2013. koristio nebrendiranu, potpuno obicnu daktilo stolicu, i nikada joj nije pukla "zvezda", nego naslon. 75-80 kg sam imao u proseku, za vreme koriscenja. A video sam da je kod druga u radionici i dalje ziva slicna stolica koju je kupio cak pre nego ja, a i uvek je bio tezi 15-20kg od mene. Jeste toliko razvaljena da je to smesno, ali samo postolje je kao netaknuto.

E sad, ili je ta plastika bila mnogo kvalitetnija ranije, ili je problem "plasticne zvezde" prilicno predimenzioniran.
 
Rekao bih ovo prvo. Sa rastom konkurencije morale su se spustati cene, a onda su se morali praviti kompromisi.
 
Ranije su fotelje bile mnogo kvalitetnije i mnogo jeftinije. Ova o kojoj pricam je bila Sigma Directors Chair i tada je placena oko 5500 dinara na nekom, ne velikom, popustu (regularna cena nije bila veca od 8000). Ogromna i teska kozna fotelja koja je mojih ~95 kila nosila 6 godina i ne mogu da se nakajem sto sam je bacio maltene samo zbog polomljenog rukonaslona i sedista (mogao sam da je za 3-4000 dinara sredim skroz). Jeste plasticna, ali sa duplo vecim presekom od trenutne koju koristim. Sediste je imalo metalni ram sa debelim sundjerom, trenutno sedim na sper ploci i sundjeru koji sam morao da zamenim posle 2 nedelje jer je bukvalno nestao. Takva sada kosta bar 30000 dinara, ovu sam platio oko 100 evra pre par meseci. Vrednost dinara jeste znacajno pala od tada, ali nije bas 4 puta niza. Sada nam najjeftinije Kineze valjaju po astronomskim cenama.
 
Plasticna zvezda moze samo na neke decje stolice da se stavi, 80kg je ozbiljan stres.
Jedna plasticna zvezda drzi cca 85-90 kg 2.5 godine, a druga skoro 4. Postoji i nesto sto se zove kvalitetna plastika i ima je cak u stolicama oko 100-200 eur :)
 
Ja sam pre 8-9 godina uzeo u Metrou 2 stolice, koštale su po 60-70€ (ne sećam se tačno ni cene ni kursa €, ali bile su relativno jeftine). I dalje su čitave, ništa nije polomljeno. Ja sam na 70-80kg uglavnom. Najveći problem je što su postale prilično neudobne, a ja se na poslu navikao na kvalitet .D Tako da ću morati da nađe nešto bolje. Pošto kod kuće sedim max 4-5 sati, voleo bih kad bih našao nešto solidno za ~100€. Nasloni za ruke nisu neophodni, kao ni pomeranje naslona za leđa. Samo visina, i da je udobno za stražnjicu :D
Ova ili ova mi izgledaju primamljivo. Ima li neko iskustva sa njihovim stolicama?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima. Dnevno sedim po vise od 8h za racunarom, pa planiram kupovinu neke kvalitetnije stolice. Uslov je da nije kozna i da ima podesavanje naslona, tj. potporu u lumbalnom delu. Budzet je oko 300e i u obzir dolaze samo nove stolice. Da li neko ima iskustva sa stolicama iz office1? Svaki predlog je dobrodosao.
 
Pozdrav svima. Dnevno sedim po vise od 8h za racunarom, pa planiram kupovinu neke kvalitetnije stolice. Uslov je da nije kozna i da ima podesavanje naslona, tj. potporu u lumbalnom delu. Budzet je oko 300e i u obzir dolaze samo nove stolice. Da li neko ima iskustva sa stolicama iz office1? Svaki predlog je dobrodosao.
Pa sad zavisi sta podrazumevas pod kvalitetnim stolicama. Po meni kvalitetna stolica treba da zadovoljava dva uslova:
1. Da bude izradjena od kvalitetnih materijala koji ce omoguciti da stolica ima relativno dug radni vek
2. Da je tako projektovana i izradjena da zadovoljava sve uslove ERGONOMIJE.

Evo ja mogu da predlozim da pogledas mozda CM-F85A (30.000 dinara), nije kozna vec od mrezice pa je super sto nema pregrevanja (od koze/skaja bezati kao djavo od krsta), konstrukcija skroz metalna i ajde po slobodnoj proceni da kazem ko ima do 90kg sluzice ga godinama bez ikakvog problema. Sa ovom stolicom su skoro svi zadovoljni i mozda je sto se tice odnosa kvaliteta i cene best buy u Srbiji. Ova stolica zadovoljava uslov broj 1 ali ne i uslov broj 2 zato sto nema ergonomije za 250 evra. E da, F85A/F85B ima onaj jastucic kao lubmalna podrska ali moze da se podesava samo gore/dole a ne napred/nazad i ja sam ga skinuo posle manje od mesec dana zato sto ga je taj neki Kinez koji je projektovao stolicu tako "kvalitetno" napravio da mi lomi kicmu u bilo kom polozaju da stavim taj jastucic.

I steta sto si se samo ogranicio na nove, po meni pa skoro sve pa i stolice vise vredi polovno iz inostranstva nego ovde da se kupi novo i to uglavnom kineska roba da se kupi kod nas i to ne mislim na iPhone proizveden u Kini posto je kompletna IT oprema Made in China vec pod kineskom robom mislim na kompletnu proizvodnju u Kini od vlasnika, projektovanja pa sve do izrade. I Forma Ideale ima svoju fabriku za namestaj ali sve ove stolice koje prodaju su iz Kine od nekog Brus Li proizvodjaca.
Ja bih pre dao 500 evra za Herman Miller Aeron star 10 godina nego ovu novu kinesku kopiju Aerona od 250 evra, zato sto Aeron star 10 godina je duplo skuplji ali 50 puta bolji od nove kineske i verovatno bi bar duplo duze trajao od ove nove bar meni sa svojih 77-79kg.
 
Preporuka za MAXNOMIC™ CLASSIC PRO. Nesto je skuplja, ali vredi svaku paru. http://www.needforseatusa.com/computer_gaming_chair_classic_pro
Stolica je jako udobna, veoma je podesiva i sto je najbitnije veoma kvalitetno napravljena i poprilicno teska, racunam da ce da mi traje 10 godina bez problema :D. Za prethodne stolice sam davao po 100-120evrica u proseku i svaka je izdrzala max 2 godine....
 
Koleginica iz moje kancelarije je dobila na nagradnoj igri (tačnije, tomboli) Steelcase Gesture stolicu. Za mene koji ceo život sedim na stolicama od 50-100Eur, ovo čudo je avion! Ima podešavanja svega i svačega (podešavanje potpore lumbalnom delu, visine i "dužine" rukohvata, otpor naginjanju - probao sam stolicu samo par minuta) ; ali i košta kao avion - reče mi da je cena iste ~750Eur :/ Kod nas ih prodaje Delight, ali na sajtu ne vidim cene...

Eto, ako vam pare nisu problem (LOL), bacite pogled i na ovaj brend.
 
Da da Steelcase Gesture kosta 750 evra ali u osnovnoj varijanti i bez PDV-a. Meni se nesto Steelcase na izgled ne svidjaju uopste i nisam imao prilike da probam ali siguran sam da su odlicne ustvari vrhunske. Ako je Herman Miller Mercedes medju stolicama onda je Steelcase BMW.
Inace Steelcase za svoje stolice daje garanciju od 12 godina ali ovaj ovlasceni diler u Srbiji daje garanciju od samo 8 godina, zbog cega nemam pojma.
 
@code381 hvala na predlogu. Moraju nove jer se kupuju vise komada za firmu.
 
Pa moguce je ispravi me ako gresim. Ja ono sto znam otprilike da firma mora du bude u sistemu PDV-a (treba da ima xx godisnji promet, ne znam tacno cifru ali ona se menja valjda svake godine) i mozes traziti povracaj PDV-a za svu robu kao osnovno sredstvo. Znam da mi je drug uzimao laptop i jos neku opremu za licnu upotrebu preko neke firme ciji je vlasnik njegov zet i to je funkcionisalo bez problema.
 
Pozdrav
Da li je neko sedeo na steelcase stolicama?Sedim ispred racunara oko 8h dnevno pa sam u potrazi za dobrom kompjuterskom stolicom.Planiram da izdvojim cak i preko 300e ako je stolica vrhunska i ako znam da necu morati da je menjam u skorijem vremenskom periodu.Imam 70kg i visok sam 175cm.Nisam preterano pazljiv, sedim normalno na stolici.Ranije sam imao neku fotelju koja je bila od skaja i znam da je bilo uzasno sedeti leti na njoj, tako da bih sada izbegao kozu/skaj i materijal koji dodatno greje.
 
sa steelcase ne mozes da pogresis. top stolice

zna li neko gde imaju da se kupe silikonski tockici? urnis'o sam parket u stanu
 
Uzeo steelcase pre mesec i po. Fantasticna stolica.
 
Pozdrav
Da li je neko sedeo na steelcase stolicama?Sedim ispred racunara oko 8h dnevno pa sam u potrazi za dobrom kompjuterskom stolicom.Planiram da izdvojim cak i preko 300e ako je stolica vrhunska i ako znam da necu morati da je menjam u skorijem vremenskom periodu.Imam 70kg i visok sam 175cm.Nisam preterano pazljiv, sedim normalno na stolici.Ranije sam imao neku fotelju koja je bila od skaja i znam da je bilo uzasno sedeti leti na njoj, tako da bih sada izbegao kozu/skaj i materijal koji dodatno greje.
Pa Steelcase je dosta skuplji od 300 evra, koji si tacno model pikirao? Tebi sa kilazom 70kg i kineska stolica moze da traje nekoliko godina a Steelcase ima da ti traje dozivotno, to nista ne brini. Ja nisam imao prilike da probam Steelcase i ne privlaci me nesto ali vec sam napisao na prethodnoj strani da su to vrhunske stolice, i vrhunski kvalitet i vrhunska ergonomija. Jedino sto mi se ne svidja je sto im sedalni deo nije prozracan, ipak d*pe mora da dise dok za ledja moze da bude od bilo kog materijala.
 
^Uleteo sam im u salon pred kraj radnog vremena i kao isprobavao stolice nekih 5min.Seo sam na 3-4 stolice i najudobnija mi je bila cini mi se amia.Iskreno, stolice su stvarno udobne ali ne mogu da znam koliko je ta cena regularna.Ne mogu da kazem da je bilo razocarenje, ali ocekivao sam malo vise pogotovo kod think stolice, za koju su mi rekli da su pokupili neke silne nagrade.Pitao sam za misljenje o stolicama radnicu i rekla je da postoji mogucnost da se bukvalno biraju neki delovi stolice i da su customizable, pa ona koristi blago izmenjenu Think stolicu.Rekla mi je da se cene krecu otprilike oko 550e.Posto nemam iskustva sa high end stolicama pitam vas da li je velika razlika izmedju stolica, sta mogu da ocekujem od stolice od 300e i naravno misljenja o pomenutoj firmi
 
da li imaju modele "please" i "leap" u tom salonu?

Sto se tice razlika izmedju ovih najskupljih i srednje skupih, nemoj da odlucujes na osnovu onoga sto ti neko napise. Jer, retko kada neko hoce da prizna da je pogresio, i za tolike pare kupio stolicu koja nije ne znam sta, a sa druge strane su ljudi koji misle da neko ima problem u glavi ako plati stolicu 600+ evra, tako da definitivno treba odluciti testiranjem.

Ja znam neke ljude koji su uzeli herman miller stolice, i oni ih dosta hvale. To je tek skupo kao djavo bilo. Ali niko od njih nije imao ozbiljnijih problema sa kicmom ni pre kupovine.


A kapiram da treba otici u salon, izabrati recimo dva modela, i onda sedeti u njima nepristojno dugo i tako odluciti :)


edit: i model "gesture" deluje odlicno.
 
Poslednja izmena:
Please mi nisu ni spomenuli, a za leap su rekli da se izdvaja po ceni pa je nisam ni probao.
Da li imas bilo kakva iskustva sa pomenutim stolicama?
 
Nemam nikakva licna iskustva sa tim modelima. Samo mi se svidja konstrukcija i mogao bih jednom da odem do tog salona da probam da procenim vredi li to meni te pare ili ne. A Please mi od svih stolica koje sam gledao po netu deluje najsmislenije i nju bih najradije isprobao ako imaju.
 
Poslednja izmena:
Problem je u tome sto se u nekoj stolici mora sedeti minimum mesec-dva i tek onda proceniti da li vredi ili ne. To pricam iz licnog iskustva i iskustva drugih ljudi. I jos da dodam da je to ipak relativna stvar, nekom su Herman Miller bez premca a drugi tvrde da su ipak Steelcase stolice vrh vrhova, treci ipak tvrde da su sedeli i u jednim i u drugim i tek kada su poceli da koriste Ergohuman videli su sta je prava stolica i tako dalje. To sto je nekom dobra jedna stolica ne mora da znaci da ce ta ista stolica biti dobra i nekom drugom.

@Zivadinovic Koliko si spreman da izdvojis za stolicu. Mozda treba da razmislis i o polovnoj ako mozes ovde da nadjes ili ako imas nekoga u inostranstvu. Koliko kosta ta SC amia? Pitam zato sto sam jos u maju video da se prodaju polovne na Kupindo i to neki lik iz Novog Sada prodaje 25 komada, cena 400 evra. Vec sam ti rekao ti sa 70kg nema da brines koliko ce da ti traju ove high end stolice.
 
Preporuka za MAXNOMIC™ CLASSIC PRO. Nesto je skuplja, ali vredi svaku paru. http://www.needforseatusa.com/computer_gaming_chair_classic_pro
Stolica je jako udobna, veoma je podesiva i sto je najbitnije veoma kvalitetno napravljena i poprilicno teska, racunam da ce da mi traje 10 godina bez problema :D. Za prethodne stolice sam davao po 100-120evrica u proseku i svaka je izdrzala max 2 godine....
Jel može neka informacija kako si došao do pomenute stolice? I kako ti se pokazala po ovim vrućinama?
 
posto mi drug danas ide na par dana za BG, pitanje za steelcase i herman miller stolice:
1) kako izgleda pakovanje, tj. da li dodju sklopljenje, u nekom paketu koji je koliko toliko pogodan za transport autom (renault scenic inace), ili onako sklopljene i spremne za upotrebu?
2) koje firme su distributeri trenutno (i kontakt detalji)?
 
Da i ja kazem koju...

Pre par meseci porucio sam Herman Miller Embody stolicu kod domaceg distributera, bilo je dosta cekanja, ali na kraju je konacno stigla. Pakovanje je kabasto i dolazi skroz skopljena i spremna za upotrebu, nema uradi sam fazona, uspeo sam da je prevezem na zadnjem sedistu Alfe 156. Cena je bila oko 1080e, bez extra dodataka i u skroz crnoj varijanti. Posle duzeg koriscenja mogu da kazem da je fenomenalan osecaj raditi i sedeti u njoj, toliko je prijatna da se ni posle visecasovnog sedenje ne oseca umor (sto opet samo po sebi nije sjajno), ali ako trazite tako nesto sve preporuke. Stolica poseduje gomilu podesavanja zadnjeg naslona i naslona za ruke i ZAHTEVA da pravilno sedite, u suprotnom nije udobna. Sediste i naslon su sastavljeni iz velikog broja tacaka koje same primaju pritisak i prilagodjavaju se obliku vaseg tela, otpor kod tilt naslona takodje moze da se regulise i dozira ugao oslanjanja pri odmoru. Stolica je jako cvrsta i vidi se kvalitet. Garancija je mislim 10 godina.

Pre kupovine uspeo sam isprobam sve opcije vise klase... Aeron mi je bio prvi pick, ali posle kratkotrajnog sedenja bio sam totalno razocaran, Mira je takodje odlicna stolica po povoljnoj ceni, dok mi Sayl nije odgovarao. Steelcase sam takodje testirao i duze vreme koristio. Preporuke za Leap u kome sam sedeo oko godinu dana, odlicna stolica i mislim da je best buy. Nema previse setovanja, ali u globalu dobra stolica za dugotrajan rad. Izradjuje se u vise velicina pa odgovara ljudima razlite konstitucije. O Ovome treba voditi racuna je ako je premala i prevelika nece biti bas dobro resenje. Gesture mi je delovao krut i ne previse udoban za duzi rad, mada je to mozda bilo i do trenutnog setupa, inace je totalno customizable, sto se tice naslona za ruke tj. njegove visine i pozicije. Za SC je moguc izbor veceg broja dezena i materijala stofa nego za HM cini mi se, ako vam je to bitno, ja sam ipak za clean opcije...

Ako imate pitanja slobodno... Mislim da sam dovoljno objektivan da pricam iz perspektive ljudi koji stvarno koriste i imaju koristi od ovakvog namestaja...
 
Pa trebalo bi da dolaze u fabrickoj kutiji i te kutije su velike kao ves masina ili vece. Ili su skroz sklopljene u kutiji ili posle samo treba da se zasrafi npr naslon ili tako nesto.
Mislim da se i Herman Miller i Steelcase stolice narucuju i da se ceka nekoliko nedelja da dodju u Srbiju. Oni tamo u prodavnici imaju samo izlozene modele. Mislim da sam negde procitao da zastupnik za Steelcase radi samo sa pravnim licima.

Ovo su jedini zastupnici za Srbiju:
Herman Miller - NITEA
Steelcase - Delight Office (ista firma postoji i u Podgorici)

Ja sam u NITEA-i sedao na HM Aeron i HM Embody i stolice su ubice, vrh vrhova. Cak mogu da kazem da me je Embody vise odusevila iako ima neki glupavi izgled. Mirra i Mirra 2 su dosta povoljnije ali ja sam ih probao i mene uopste nisu odusevile. Steelcase nisam probao ali i one su definitivno vrh vrhova samo meni se ne svidjaju zato sto nemaju prozracni sedalni deo.

Kolika ti je tezina/visina? Koliko si spreman maksimalno da platis za stolicu?
 
Vrh Dno