Šta je novo?

OnePlus One

Meni već par dana Google play services ubiše bateriju. Stalno su aktivni, još se telefon greje ko lud. Kad promenim rom, sve je ok...
 
Danas je pušten update sa rešenjem za touch. I dalje je 5.0.2, jedino novo je taj touch fix drivers. :)

Jel fix ide preko OTA updejta ili mora da se skine? I ako mora da se skine stavite link jer ja ne mogu da ga lociram.
A poludeću od touch problema, danas mi se desilo da ne mogu da otključam telefon 5 minuta zbog istog, a kad sam otključao konačno onda je neprestano otvarao aplikaciju za kameru...jedva sam ga restartovao...em kad god otvorim power menu za restart on zbog zaglupljenog touch-a telefon sam izađe iz njega i otvori kameru em ne mogu lako da skinem zadnju stranu i da izvadim bateriju...a sve vreme stojim u banci na šalteru sa 10 ljudi iza mene u redu...
I sav problem od prelaska na CM12...na 11S je radio savršeno...:mad:

EDIT:
Skino sam neki mali update ~20MB i flešnuo, nova verzija sistema je YNG1TAS2I3. Na prvu loptu mi se čini da je situacija sa touch-om sređena, sledi celodnevno testiranje pa javljam rezultate...
 
Poslednja izmena:
Update nije veliki, dok ne izadje CM 12.1, pored fixa za touch jos par bugova su sredili, mms i tako nesto...

Meni se posle 2 sata koriscenja, cini da je baterija bolja, recimo posle skidanja sa punjaca, pre je vrlo brzo se spustao na 99% i na 98%, sad odgledah youtube 3-4min i jos je na 100%... na 90% je bio sa 50min SOT...

Dakle, vrlo sam zadovoljan... Inace imao sam i root i xposed, skinuo veliki zip, tj. ceo rom (mali apdejt moze samo ako imate CM recovery), apdejtovao preko TWRP-a, ocistio cash, on ponudio da vrati root, ja prihvatio, ponovo flesovao xposed, po restartu instalirao apk xposed i super su i sve lepo radi, podaci ostali...

Ovde su linkovi do fajlova, ko nece da ceka ota:
http://www.xda-developers.com/cyanogen-os-12-build-fixes-touchscreen-for-oneplus-one/
 
Poslednja izmena:
Utisci posle jednog dana korišćenja. Touch je po svemu sudeći "ispeglan", druge probleme nisam ni imao pre, desila su mi se 2 force close-a gmail aplikacije ali ne znam da li je u ovaj update odgovoran. Sam sistem deluje brže, meniji, podešavanja skroll su nekako ubrzani u odnosnu na prethodnu verziju. Sve u svemu za sad sam prezadovoljan zbog rešenja touch problema. :D
 
Ja sam uspeo da rešim Google play services problem, I sad je baterija odlična, skoro kao cm11s. Sve u svemu, skroz sam zadovoljan.
 
Meni pre nedelju dana poceo touch da baguje...isto kao i vecini...ako stoji u dzepu okrenut ka nozi displej, izvadim ga i sam se stiska kao lud...ne mogu da ga otkljucam ni nista...i dok kucam poruke jedva sam pogadjao slova, i izostavljao jako mnogo...bas me je nerviralo, al evo apdejtovao i sad je ponovo onaj stari...
Zasto se i kako se to desava uopste posle nekog vremena kad je sve bilo ok do nedavno, ne kontam...
 
To se obično dešava kada se telefon zagreje, ali je valjda ovaj update to rešio
 
posto nema teme za opt :) dobar potez kineza..
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1435004380675.png
    uploadfromtaptalk1435004380675.png
    532.8 KB · Pregleda: 253
Uhhh, odlican potez. Nego, sta mislite, uzeti sada OPO ili cekati dvojku OPT?
 
Gde nadjete ovaj telefon,samo na kupujem prodajem bude crna verzija ,ima li negde drugde bela verzija?
 
Uhhh, odlican potez. Nego, sta mislite, uzeti sada OPO ili cekati dvojku OPT?

Ako bude pozivnica, nece dvojka skoro, a bice ih 90%... opo 1 je odlican telefon ali naslednik je uvek bolji, samo to cekanje, nesto visa cena i 810 procesor su minusi, pa sad treba izvagati...
 
Ja cu da cekam pa da uzmem 1+1, valjda ce da padne cena malo.

Isto je bilo i sa nex 4 vs 5, cetvorka mi je super radila i nisam ni u jednom trenutku pomilslio da predjem.
 
Jel ima neko neku futrolu viska koju bi prodao?
Kod nas nema nista,a sta god sam nasao preko skuplji je bio shipping nego futrola :)
 
Nije loša, javiću ti na pm ako odlučim da uzmem.Video sam na aliju providnu silikonsku, to bi mi najbolje leglo, pronaći nekako nju da nabavim.Hvala u svakom slučaju.
 
Dobio burazer danas na poklon neku jeftinu kopiju bamboo covera - izgleda smehotresno :)
 
Nije loša, javiću ti na pm ako odlučim da uzmem.Video sam na aliju providnu silikonsku, to bi mi najbolje leglo, pronaći nekako nju da nabavim.Hvala u svakom slučaju.

Kome treba providna/neprimetna, nesto najbolje a prilicno jeftino sto sam nasao, a pri tome da je tvrda, dakle plastika nije silikon, slicna originalnoj od oneplus, samo sto nije mat.
Sem ove nigde nisam uspeo da nadjem providnu a da nije silikonska. Nesto ne volim silikon, ne naleze lepo i uvek je deblje, ovo je bas onako taman...

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00LEQAQTY

Salju u Srbiju stigne brzo, cini mi se da je postarina oko 1,5e...
 
OnePlus has announced an official unveiling date for the OnePlus 2—July 27 at 7:00pm PT. Oh, and it's going to be presented in virtual reality.

mislim da je ovo kasno sa opt..
 
Pa šta je tu novo za VR? I OPO je bio virtuelan, nisi ga mogao kupiti :D
 
Ja uopšte nemam vremena da se posvetim, da instaliram neki custom rom ili nightly, a imam strašnih problema sa multi-touch, ne mogu da kucam kako treba. Da znam da je taj problem rešen, uzeo bih ga, ovako sigurno ne. Telefon mi je polu-neupotrebljiv.
Da li je jos neko svo vreme koristio stock rom i da li su se desavale ovakve stvari. Koliko je softver ispeglan update-om?
Ustvari ,pitanje je , da li se isplati uzeti ovu sravu ako te ne interesuje kuvani rom i cackanje?
Vidim da two samo sto nije ,kontam da ce jos malkice pasti cena , da li je to sada telefon za obicne korisnike?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Sad je sve ok, da kucnem u drvo.
 
Ima li jis neko ko bi voleo da podeli svoje iskustvo ? :confused:
 
Pa zar je malo iskustava u ovoj temi? Nema o čemu nismo pisali, maltene sve što te zanima imaš da pročitaš...
 
Postujem iskustva,ali sam zamolio da neko rezimira,ako mu nije mrsko. Do pre nekoliko dana ojudi se zalili na odziv toucha,stigao update,kakav je posle toga ?
 
Nazad
Vrh Dno