Šta je novo?

Razlika izmedju Intel CPU-a sa oznakom K i bez oznake K

Odlicno, taj kuler je za taj klok od nekih 4.3-4.5Ghz, bas idealan.
Sve zavisi od primerka chipa, koliko ce mu trebati voltaze da bi dostigao odredjeni klok, ali do 4.5Ghz bi trebalo da bude sve u redu.
Sad samo je pitanje, da li znas da radis overklok?

Znam, premda samo cekam ono kada ce me stici ta zelja da izvlacim max iz njega :D


Video sam ovo negde ranije... Azdaja je :D
 
Poslednja izmena:
Imas, kupio si neka besna kola, pa, zasto si ga uzeo, ako neces da ga malo gazis i przis:exploder: i da uzivas.
 
Imas, kupio si neka besna kola, pa, zasto si ga uzeo, ako neces da ga malo gazis i przis:exploder: i da uzivas.

Ma ko je reko da necu, samo je pitanje vremena i volje posto overclock se ne radi na 5 min :D Roknem ga na zeljenu GHz-u i onda stress cpu pa ako fura par sati bez ikakvih problema picim ga tako, al kao sto rekoh treba malo i vremena :D
 
Ne brecamo se covece, nego je toliko pogresnih informacija plutalo po temi.
Upravo tako :)

Haswell refresh = Devils Canyon... ista serija procesora, samo je K serija procesora izasla mesec dana kasnije, prvo su izbacili zakljucane.
Imaš ti neki izvor za ovo? Ja za moj info ostavio linkove, ti i dalje samo ponavljaš istu rečenicu.

Kako sam ja (iz više članaka) razumeo TIM & ostala unapređenja su se odnosila samo na Devil's Canyon (dva otključana SKUa: 4690k i 4790k), a NE i na ostatak Refresh-a.
Nigde nisam video ni jedan intel grafik koji ovakva unapređenja vezuje za non-k procesore iz serije (a prodavali su se neko vreme pre izlaska Devil's Canyon-a, ne vidim što bi intel krio unapređenja u svojim reklamama).
Ian Cutress of Anand je napisao(la):
To that end, Intel is going to release ‘Devil’s Canyon’ in due course. Devil’s Canyon has no official SKU name yet (i7-4970K or i7-4770X are my best guesses) but it was announced back in March as having an improved package and better thermal interface material. It will probably be the same silicon underneath as the i7-4770K due to the nature of the refresh, perhaps with a small design tweak that does not require new masks. We will review the new overclocking processor when we receive a sample from Intel, hopefully under something suitably extreme.
Intel je napisao(la):
intel-core-i7-4790k.34297593.jpg

Interesuje me baš imaš li neki pouzdan link pošto, poput Duleta ovde, ni ja nisam (previše) zainteresovan za OC u ovom trenutku, a u nekoj svojoj oceni sam zaključio da su 4690k i 4790k verzije vredne ulaganja u odnosu na svoju non-k braću upravo zbog ovih stvari spomenutih gore. Biću više nego zadovoljan ako me uspeš ubediti da uštedim 3k dinara :)
 
Poslednja izmena:
dzabe pisu sta hoce,kad svaki mora da se kolje da bi to islo kako treba.
 
@dule020
Moram nešto da te pitam, nadam se da nećeš zameriti :)
Kako si uspeo u 3 stranice teme od nepoznavanja najosnovnijih stvari da stigneš do "znanja" i iskusnog overklokera?
Takođe, od nekog ko se uopšte ne bavi overklokom na početku teme do prekaljenog overklokerskog vuka. :D
U svakom slucaju hteo sam da uzmem CPU bez K jer ne bavim se overclock-om i zadovoljan sam Stock brzinom... Ali dobro sada sam na CPU sa K ali ubuduce kada budem bio u prilici da biram uzimacu bez K... :)
Ma ko je reko da necu, samo je pitanje vremena i volje posto overclock se ne radi na 5 min :D Roknem ga na zeljenu GHz-u i onda stress cpu pa ako fura par sati bez ikakvih problema picim ga tako, al kao sto rekoh treba malo i vremena :D
 
Poslednja izmena:
@dule020
Moram nešto da te pitam, nadam se da nećeš zameriti :)
Kako si uspeo u 3 stranice teme od nepoznavanja najosnovnijih stvari da stigneš do "znanja" i iskusnog overklokera?
Takođe, od nekog ko se uopšte ne bavi overklokom na početku teme do prekaljenog overklokerskog vuka. :D

Imao sam ja zivot i pre prelaska na Intel :d (Bavim se racunarima od 2004 god.) nego sam hteo da saznam neke info. u vezi njihovih procesora... Eventualno da vidim da nisam nesto propustio sto bi trebo da znam :D Inace svoje znanje zadrzavam za sebe i ne volim da se pravim pametan, vec sam vise za varijantu da cujem od svih misljenje i stvorim nekakav svoj zakljucak ;) Zar si sumnjao da cu da kupim takve komponete a da ne znam "najosnovnije stvari"... Ako ne nista drugo barem si mogao da predpostavis na osnovu komponenti kakvo mi je poznavanje racunara i sl. :d
 
@ mandark

Iako bolji TIM koriste od Haswell serije, i dalje je lose. Jedino sto su primerci malo kvalitetniji, redje se desava neki koji ima problem da dogura do 4.5/4.6ghz kao kod 4670k.
I dalje ako hoces preko 4.6/4.7ghz uglavnom moras da skalpiras.

http://imgur.com/eqAQTET

Primera radi. Normalno da su reklamirali bolji TIM na overclocking procesorima jer jedino tu uopste ima smisla. Ovi non k trose ionako kao upaljac, ne greju se uopste.
Mada realno umesto da zavare IHS, oni opet stavljali zvaku i napravili isto njesra.

K vredi tih 3k vise, dobijes barem 30% vise snage cak i sa budzet coolerom. Jedino ako hoces najjeftiniju plocu (H81/b85) da uzmes, onda se normalno isplati vise 4460 npr.
 
Poslednja izmena:
nije da ti mi ne verujemo,ali kad izjavis da prelaskom sa 2.0 na 3.0 si dobio i to grdne frejmove,pa te lepo pitamo kako,ti se ponudis da dokazes a onda ocutis,sasvim je normalno da padne koja posalica. :)
 
Ova slika mi deluje kao neki "evo šta mi mislimo da će biti za par meseci" rumour sa wccftech-a, ne konretan intel (ili nekog dobavljača) proglas.
Mislim da se možemo složiti da je (čak i ignorišući otključan množioc) Devil's Canyon ipak za nijansu kvalitetniji proizvod od ostatka refresh-a (iako su se ljudi nadali zavarivanju, ipak ima napretka na polju TIMa).

U svakom slučaju, poenta mog insistiranja je bila da čoveka niko nije "zajebao" da kupi bolji procesor - uživaj samo Dule, overclockeru stari ;)
 
@dule020
Mea culpa, pa ja sam onda sve pogrešno razumeo? :)

Ono što ja vidim je da ti nisi znao ni najosnovnije stvari o (intel) procesorima, da si izjavio da se ne baviš overclockom i da nemaš nameru da overclockuj kupljeni K procesor, i da si matičnu kupio po njenoj marki/imenu serije.

A posle toga je sve kontra od toga.
Znaš o svemu navedenome dovoljno, znaš podosta i o overclocku, možda čak i da nam objasniš poneku stvar.
Zanimljiva situacija, ali ajde, neka ti bude da smo je pogrešno razumeli.

Nasviraj taj procesor u razumnim granicama i iskoristi pare koje si dao za komponente za koje nisi ni znao u suštini zašto si ih kupio.
To ti je mnogo korisnije i može da "prođe", za razliku od držanja lekcija onima koje si pitao za savet o stvarima u koje se po svemu sudeći ne razumeš.
 
ja se ne bih slozio,osnovna fukncija cele price je prenos toplote koji je i dalje uzasan,kao sto svaki test svakog hladjenja po izlasku djavolcica nedvosmisleno dokazuje,ako vec trebaju provereni dokazi.niko ne kaze da se presao ili nije,njegove su pare ima apsolutno pravo i slobodu da radi i kupuje sta hoce,sustina je da je decko neinformisan i da se olako gadjao izjavama pa se malo otislo na segu,nista strasno,i sto je najbitnije,nista vredno ovolike halabuke.
 
nije da ti mi ne verujemo,ali kad izjavis da prelaskom sa 2.0 na 3.0 si dobio i to grdne frejmove,pa te lepo pitamo kako,ti se ponudis da dokazes a onda ocutis,sasvim je normalno da padne koja posalica. :)

Hah nisi me razumeo, nisam ja reko da mi je PCI 3.0 dao vise FPS vec da sam dobio podrsku, a povisenje FPS mi je dalo ti Intelovih 22nm koj itekako pokazuju da su nesto za razliku amdovih koj su 32nm (fx 8350) i naravno daleko bolja arhitektura i daleko bolja iskoriscenost L3 memorije. To su neke sitnice koje ljudi nisu uzimali u obzir a igraju ogromnu ulogu (kao npr ja)


@dule020
Mea culpa, pa ja sam onda sve pogrešno razumeo? :)

Ono što ja vidim je da ti nisi znao ni najosnovnije stvari o (intel) procesorima, da si izjavio da se ne baviš overclockom i da nemaš nameru da overclockuj kupljeni K procesor, i da si matičnu kupio po njenoj marki/imenu serije.

A posle toga je sve kontra od toga.
Znaš o svemu navedenome dovoljno, znaš podosta i o overclocku, možda čak i da nam objasniš poneku stvar.
Zanimljiva situacija, ali ajde, neka ti bude da smo je pogrešno razumeli.

Nasviraj taj procesor u razumnim granicama i iskoristi pare koje si dao za komponente za koje nisi ni znao u suštini zašto si ih kupio.
To ti je mnogo korisnije i može da "prođe", za razliku od držanja lekcija onima koje si pitao za savet o stvarima u koje se po svemu sudeći ne razumeš.

Ne drzim lekcije nego me vucete za jezik :D Salim se malo :) Iskreno imao sam utisak da postoji neka razlika i pored overclocka nego sam se dvoumio i resio ovde da otvorim temu al eto malo smo skrenuli sa teme :d

ja se ne bih slozio,osnovna fukncija cele price je prenos toplote koji je i dalje uzasan,kao sto svaki test svakog hladjenja po izlasku djavolcica nedvosmisleno dokazuje,ako vec trebaju provereni dokazi.niko ne kaze da se presao ili nije,njegove su pare ima apsolutno pravo i slobodu da radi i kupuje sta hoce,sustina je da je decko neinformisan i da se olako gadjao izjavama pa se malo otislo na segu,nista strasno,i sto je najbitnije,nista vredno ovolike halabuke.

Slazem se sa tobom, temperatura je ista koju god vrstu hladjenja koristio (vodeno/vazdusno) mozda neka sitna razlika 1-3 stepana za vodeno ali nista bitno... Sto se tice rasprave, otela se malo kontroli ali u svakom slucaju ima necega zanimljivo se procitati, tako da nece sigurno nikome da skodi ko svrati ovde kojim slucajem :d
 
Poslednja izmena:
Cela poenta svega sto su ti pisali je da sa PCI-E 3.0 nemas nikakvog benefita (u igrama) sa grafickim kartama koje se nalaze danas na trzistu u 2015. godini. Pa je prakticno svejedno da li je 2.0 ili 3.0.

Ali ok, shvatio si sad.
 
Poslednja izmena:
Cela poenta svega sto su ti pisali je da sa PCI-E 3.0 nemas nikakvog benefita (u igrama) sa grafickim kartama koje se nalaze danas na trzistu u 2015. godini. Pa je prakticno svejedno da li je 2.0 ili 3.0.

Ali ok, shvatio si sad.

Ma samo ste pogresno protumacili... Znam ja da je PCI 3.0 je brzi 12% i ko god da kaze da je dobio skok zbog PCI 3.0 taj ne zna sta prica. Nego sam samo hteo reci da sam dobio podrsku i nista vise a ne perfo. kao sto su neki protumacili :) Sto lepo i sam kazes nema igre koja ce jos da iskoristi tu prednost od 12% u odnosu na PCI 2.0... Cak sta god ni PCI 2.0 ne furaju max brzinom.
 
Poslednja izmena:
@Dule
Kakvih crnih 12%!? Ne postoji veza sa igrom, igra ne utice na doticno ni pod razno... Ja se jasno secam da si ti rekao kako si dobio dosta sa PCI-E 3.0 i nudio dokaze... ;)

@Mandark
Nesumnjivo je bolji u globalu 4690k, ali nedovoljno bolji otud i iste cene maltene sa 4670k. I dalje je najveci faktor kakav primerak procesora te usere i da li skalpiras.
A ako ne overclockujes apsolutno ti sve jedno, i stock cooler ce to hladiti bez problema bez ikakvih visih temperatura.
 
He, he , ja sam ga shvatio da govori o procu, a ne o PCI-E 3.0.:rtfm:
Zato sam i stao u njegovu odbranu.:alo:
Pa, eto, zna i sta pravi razliku imedju Intela i AMD-a.
A, moram priznati da ima malo cudnu informaticnost:beat:, kao da nesto propusta, ili se malo z......ava.
 
@Dule
Kakvih crnih 12%!? Ne postoji veza sa igrom, igra ne utice na doticno ni pod razno... Ja se jasno secam da si ti rekao kako si dobio dosta sa PCI-E 3.0 i nudio dokaze... ;)

@Mandark
Nesumnjivo je bolji u globalu 4690k, ali nedovoljno bolji otud i iste cene maltene sa 4670k. I dalje je najveci faktor kakav primerak procesora te usere i da li skalpiras.
A ako ne overclockujes apsolutno ti sve jedno, i stock cooler ce to hladiti bez problema bez ikakvih visih temperatura.

Ma nema sance da sam reko da mi je PCI 3.0 doneo tolike perfo. pa nisam valjda lud... On samo ima veci bandwidth od 2.0 i nista vise, sto lepo i sam kazes nema igre koja ce toliki protok informacija da iskoristi... Ako pricas o onoj temi u vezi "Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?" tu sam reko koliko vise FPS sam dobio sa Intelom i moj utisak, nigde nisam nista pricao da je zasluzan za to PCI 3.0 ili neku trecu glupost :d Ja sam samo spontano spomenuo ali kao sto rekoh lose ste protumacili...

He, he , ja sam ga shvatio da govori o procu, a ne o PCI-E 3.0.:rtfm:
Zato sam i stao u njegovu odbranu.:alo:
Pa, eto, zna i sta pravi razliku imedju Intela i AMD-a.
A, moram priznati da ima malo cudnu informaticnost:beat:, kao da nesto propusta, ili se malo z......ava.

Kazi im bre :D Ispade da sam dobio vise FPS i brze renderovanje i sva ostala cuda zahvaljujuci PCI 3.0 XD :d
 
Poslednja izmena:
A mi smo svi budale i nismo citali sta si pisao. Da... A sad bih voleo da cujem odakle si izvukao 12%?
Pro tutorials, leba ti nemoj da nas blamiras, makar ukloni Serbian.
 
A mi smo svi budale i nismo citali sta si pisao. Da... A sad bih voleo da cujem odakle si izvukao 12%?
Pro tutorials, leba ti nemoj da nas blamiras, makar ukloni Serbian.

Nadji mi to gde sam napiso da sam dobio perfo. zahvljujuci PCI 3.0... Niko nije reko da ste budale, desava se nekad da lose protumacite, samo je problem sto neko to nece da prihvati a neko hoce. Tema je i sama bila u vezi Intela a ne PCI i naravno da cu o njemu da govorim a to sto sam spomenuo negde PCI 3.0 i ponudio testove ne znaci da bi ste videli razliku PCI nego vec CPU-a
Izvoli...
AMD: https://www.youtube.com/watch?v=ID2pDIrbKQ8
Intel: https://www.youtube.com/watch?v=2ojQTIeoIk8
A sto se tice SPT-a kanal postoji duze nego sto si ti na ovom forumu :D
 
Poslednja izmena:
Predajem se i u ovom threadu, zao mi je sto nisam dobio info za 12% ubrzanja, ali avaj ne mozes imati sve.
 
nemeremo nadjemo jer si ili izeditovao ili je moderacija pobrisala te postove,ne pravi nas ludim.
 
Izvinite momci ali izgleda ste ludi :S: jos @Erik011 se opet uhvatio za PCI 3.0 i sad jos 12% i posle nadje baja da govori ko je sta reko... On i ne cita to sto sam ja napiso nego tih 12% sad su mu u glavi kao sto su do malo pre bili PCI 3.0 :d @umart Imas skoro 4000 posta na ovom forumu i pricas o izmenama posta... Druskane ja samo mogu da izmenim poslednji post koj sam postavio, cime neko postavi neki nov odgovor ja vise nisam u mogucnosti da menjam, toliko o tom iskustvu sa postovima :beat:
 
najbolji argument ikad. :) sad vec mogu komotno da kazem da lazes,jer je vise nas videlo tvoj vrlo koncizan post gde si napisao da si dobio neke grdne frejmove prelaskom na pci-e 3.0,pa smo te prozvali.sta se posle zbilo sa njima ne igra nikakvu ulogu.
 
najbolji argument ikad. :) sad vec mogu komotno da kazem da lazes,jer je vise nas videlo tvoj vrlo koncizan post gde si napisao da si dobio neke grdne frejmove prelaskom na pci-e 3.0,pa smo te prozvali.sta se posle zbilo sa njima ne igra nikakvu ulogu.

Moj ti je savet da ne pijes rakiju, lose utice na tebe :beat:
 
Djaba napadate momka, lepo je objasnio u temi "Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?",
da je mislio na proc. i da je dobio konstantniji i veci framerate, e, sad, sto je usput spomenuo PCI-E 3.0, pa je mozda ispalo kao da misli na to, to je druga stvar, treba samo malo bolje procitati sta je pisac hteo da kaze.:D
 
Djaba napadate momka, lepo je objasnio u temi "Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu?",
da je mislio na proc. i da je dobio konstantniji i veci framerate, e, sad, sto je usput spomenuo PCI-E 3.0, pa je mozda ispalo kao da misli na to, to je druga stvar, treba samo malo bolje procitati sta je pisac hteo da kaze.:D

Ma pusti ih jos sam sad menjao postove i ostala cuda, zvao admine i moderatore u pomoc...
facepalm.gif
 
hahah, šta se sve događa u ovoj temi :D :D

Svašta ste napisli, ali niste se setili da devil's canyon "k" procesori nemaju virtuelizaciju grafičke kartice, dok 4670k i 4770k imaju ;)
Ako je sad uopšte bitno koje su razlike između k i non k procesora :D

Tako da kad se "remizira" dolazimo do zaključka da je između k i non k procesora razlika u taktu, mogućnos' overkloka i virtuelizacija. :)
 
I na ceni, ne zaboravite na razliku u ceni !
 
Ma samo ste pogresno protumacili... Znam ja da je PCI 3.0 je brzi 12% i ko god da kaze da je dobio skok zbog PCI 3.0 taj ne zna sta prica. Nego sam samo hteo reci da sam dobio podrsku i nista vise a ne perfo. kao sto su neki protumacili :) Sto lepo i sam kazes nema igre koja ce jos da iskoristi tu prednost od 12% u odnosu na PCI 2.0... Cak sta god ni PCI 2.0 ne furaju max brzinom.

Da, da ja se uhvatio za imaginarnih 12%. I ne umem da citiram sa prethodne strane :sceptic:

dule020debil.jpg

Nismo se dzabe nas 10 smejali i krstili.


@DeRaddici
Ima i virtualizaciju 4690k/4790k. Nisam 100% siguran, ali nekih 95%, mrzi me sad da proveravam.
 
Nazad
Vrh Dno