Šta je novo?

Ventilatori [nije tema za preporuke za kupovinu]

Ako hoces jeftin vent, xigmetek su jeftini a pristojni za cenu. Imas pre jedno 2-3 broja SK poredjenje dosta ventova od 400-2000 din :)

Edit: sad videh da nisu okacili online jos uvek.

xigmatek XOF-F1251 navodno 14 db buke na 1350 obrtaja i imao je ok protok vazduha. ~ 1000din.
 
Poslednja izmena:
hvala, pogledacu, ako uopste moze da se nadje kod nas :)
sve se svodi na par marki,nema ukupno 7 modela da se izabere...eee! :mad:
 
Poslednja izmena:
Ako hoces jeftin vent, xigmetek su jeftini a pristojni za cenu. Imas pre jedno 2-3 broja SK poredjenje dosta ventova od 400-2000 din :)

Edit: sad videh da nisu okacili online jos uvek.

xigmatek XOF-F1251 navodno 14 db buke na 1350 obrtaja i imao je ok protok vazduha. ~ 1000din.

Ako je to 14db na 1350 obrtaja ......... extra tiho .
 
Ako je to 14db na 1350 obrtaja ......... extra tiho .

Uzmi to sa rezervom, lazu u specifikacijama samo tako. I da je 20db neces ga cuti.

Size iz SK: Xigmatek se odlicno pokazao. Postigao je najbolji rezultat na testu, bolji cak i od daleko brzih modela. Doduse buka koju stvara je donekle veca od drugih modela na toj brzini (komparacija su im bile noctue i zalmani od duplo toliko para) ali i dalje ne prevazilazi granicu tolerancije. Za hiljadu dinara ne verujemo da moze bolje.


Ispod 1000 din: http://itsvet.com/proizvod/deepcool-xfan120/comp_comp_cooler/728/1427

Prilicno fine performanse i dosta tih. Ok za 4e stvarno jeftino.
 
Poslednja izmena:
Ja u kucistu imam 3 Nanoxia deep silence venta, deklarisani su na 1300 obrtaja i 14db... kada ih odvrnem do kraja,ne cuje se NIIIISTA.... pored tih 3 imam i jedan 12cm i jedan 14cm fractal r2.... 12ica je tu i tamo,a 14icu necu da komentarisem... oni to nazivaju tihim ventom,strasno.... ova 3 kad odvrnem do kraja se cuju slabije nego taj jedan na minimumu :) da ne preteram sad,ok je on na minimumu,mislim podnosljiv je,ali ni slucajno nista iznad minimuma...

tako da r2 odmah otpada,svidja mi se taj xigmatek,najverovatnije ce da se uzme,jer je istih specifikacija kao moje nanoxie...
 
Za te fractal sam na par mesta cuo da su uzasni ventovi, a opet svi im toliko hvale kucista kao da je sve u njima od zlata. Pa reko mozda lupetaju ljudi. Ja ih nesto ne mirisem iskreno, ja imam NZXT ventove u kucistu i scythe na cooleru i odusevljen sam, ne cuje se nista osim blagoooog suma iako nisu pwm.
 
nisu ni ovi moji (sa 3 pina su),ali ih kontrolise ploca... ja kontam da te fractal hvale jer su mozda najbolji izbor kod nas...tj bolji od ovih od 500din.... drugog izbora ni nema,pa eto,igrom slucaja, fractal najbolji :D
 
JA ti mogu preporuciti Cooler Master Sickleflow 120mm vent. JA ga imam i ima 3pin konektor. Moze dosta vazduha da potera cak i kroz prednji vrlo gust filter i na 1000-1200rpm se ne cuje , moras da prislonis uvo na njega da bi ga cuo. Inace da upozorim da je Cooler Master JetFlow golo ***** od ventilatora, to je na 1200 bucno, cuje se motor kao da vergla, ali moram da priznam da ubacuje znatno vise vazduha od SickleFlow iznad njega. Mozda do montaze jer ima filtere ispred sebe i mozda onaj HDD cage vibrira, ali definitivno ako budem sta kupovao od njihovih ventova samo Blademaster i SickleFlow. SickleFlow je oko 800din gde hoces, dok je BladeMaster 1350din, ali je zato klasa za ova dva. To cudo gura ogromnu kolicinu vazduha na 1000rpm sa velikim pritiskom i ne cuje se pri tom i ima 4pin konektor. To je sta imam ja od ventova :D
 
JA ti mogu preporuciti Cooler Master Sickleflow 120mm vent. JA ga imam i ima 3pin konektor. Moze dosta vazduha da potera cak i kroz prednji vrlo gust filter i na 1000-1200rpm se ne cuje , moras da prislonis uvo na njega da bi ga cuo. Inace da upozorim da je Cooler Master JetFlow golo ***** od ventilatora, to je na 1200 bucno, cuje se motor kao da vergla, ali moram da priznam da ubacuje znatno vise vazduha od SickleFlow iznad njega. Mozda do montaze jer ima filtere ispred sebe i mozda onaj HDD cage vibrira, ali definitivno ako budem sta kupovao od njihovih ventova samo Blademaster i SickleFlow. SickleFlow je oko 800din gde hoces, dok je BladeMaster 1350din, ali je zato klasa za ova dva. To cudo gura ogromnu kolicinu vazduha na 1000rpm sa velikim pritiskom i ne cuje se pri tom i ima 4pin konektor. To je sta imam ja od ventova :D

Taj blademaster je kao turbina. Njega kace na 212 EVO, haos kolko je glasan. Da ima sjajan static pressure za hladnjenje gustih rebaraca hladnjaka, ima, ali ni blizu tihog nije.
 
Imam dva komada na 212+ i oni su necujni na 1000 obrtaja a mogu da idu do 600 obrtaja na minimu pwm duty. Bucni jesu, ali samo na preko 1600rpm, a ako moraju da rade na toliko onda je bas vrela situacija. Za konkretnu situaciju, hladjenje napajanja nemaju potrebe da rade preko 1000rpm, jer guraju ogromnu kolicinu vazduha, cak i kroz guste filtere i skucene prostore. Inace kao case fan za kucista koja imaju guste filtere ili restriktivne otvore, dusu dalo :)
 
Imam dva komada na 212+ i oni su necujni na 1000 obrtaja a mogu da idu do 600 obrtaja na minimu pwm duty. Bucni jesu, ali samo na preko 1600rpm, a ako moraju da rade na toliko onda je bas vrela situacija. Za konkretnu situaciju, hladjenje napajanja nemaju potrebe da rade preko 1000rpm, jer guraju ogromnu kolicinu vazduha, cak i kroz guste filtere i skucene prostore. Inace kao case fan za kucista koja imaju guste filtere ili restriktivne otvore, dusu dalo :)
Ne znam kako ja njemu da kazem da on ne ide preko 1000, napajanje ga kontrolise... A da se zezam da izvalcim kabl iz njega, pa na plocu, ne mogu... :)
 
nema potrebe za ventom koji ionako ide preko 1000rpm za napajanje,neki arctic lepo seda tu.

edit:

neka 14tica da upumpava vazuh u kuciste?ide preko filtera.isto nista fensi i skupo.
 
Poslednja izmena:
nema potrebe za ventom koji ionako ide preko 1000rpm za napajanje,neki arctic lepo seda tu.

edit:

neka 14tica da upumpava vazuh u kuciste?ide preko filtera.isto nista fensi i skupo.

Nema jeftinih 14-ica kod nas.. Mislim da ispod 10e nema nista. (da je neki brend) verovatno ovih noname ima. Najbolje Corsair AF-140. Tih je i ima dobar protok vazduha. Mislim da je oko 12e.

Edit: mozda napecas na oglasima nesto polovno.
 
Ja u kucistu imam 3 Nanoxia deep silence venta, deklarisani su na 1300 obrtaja i 14db... kada ih odvrnem do kraja,ne cuje se NIIIISTA.... pored tih 3 imam i jedan 12cm i jedan 14cm fractal r2.... 12ica je tu i tamo,a 14icu necu da komentarisem... oni to nazivaju tihim ventom,strasno.... ova 3 kad odvrnem do kraja se cuju slabije nego taj jedan na minimumu :) da ne preteram sad,ok je on na minimumu,mislim podnosljiv je,ali ni slucajno nista iznad minimuma...

tako da r2 odmah otpada,svidja mi se taj xigmatek,najverovatnije ce da se uzme,jer je istih specifikacija kao moje nanoxie...

Potpisujem za Nanoxiu. Imam tu 14-tku, i nikada tisi vent nisam imao.
 
Meni 12ice sto su dosle uz kuciste, sad mi zao sto nisam narucio jos kad sam mogao :-(
Jedino mi smor sto su zelene, pa mi se ne slazu... Mozda padne farbanje...
 
JA imma jednu Nosieblocker XK2, par Aerocool, Noctue ali ta zelena Nanoxia DS je nesto najtise sto sam cuo. Vent kad primaknem uhu se uopste ne cuje, samo hucanje vazduha. Jos sam je ja nesto skroz jeftino platio na quietpc-u
 
ima Xilence,ali i bukvalno nemam vise gde sa ventovima jer sam sad uz anidees dobio 3 venta,jeste da su mi sad napred 1x12cm i 1x14 cm (a mislio sam da nabudzim tu 14ticu napred) ali stvarno nema potrebe,i ovo je tezak overkill.
 
Izvinite što ovako upadam u temu (nisam ni listao, možda je bilo).

Jurim neki jeftini rack do/oko 80 evra sa dva mesta za hard diskove (3.5" a da mogu da prime 8 i više TB).

Pretražujući net video sam da D-Link ima neka svoja rešenja tipa Network Storage D-Link DNS-320LW ili Network Storage D-Link DNS-320... usput su još i mrežni uređaji što je dodatni plus.

Čitajući strane forume naišao sam na podatak da su ih mnogi vratili zbog bučnog ventilatora. To su mali ventilatori i ako se isključe ogromno je zagrevanje diskova, a ako se uključe velika je buka (ne bi mi bio problem kada bi mi stajao u dnevnoj sobi ali će 99% stajati u spavaćoj).

Postoji li neko rešenje da se kupe ti mali ventilatori pa da se zamene umesto ovih što dolaze sa D-linkom?

Šta biste vi uradili da ste na mom mestu?

screen-shot-2014-10-05-a.png


imag0016-1.jpg


fan-s.jpg
 
Evo još jedna slika malog ventilatora:

screen-shot-2014-10-05-a.png


Pitam zato što sam pre desetak godina imao tako mali vent u micro ATX kućištu i bio je extra bučan za razliku od većeg venta kojeg sam još ranije od toga imao u nekom običnom Frontier kućištu.
 
Podesio sam na ploci custom profile za ventilatore... E sad,ta dva venta sto su mi zakacena na plocu su 3 pin,i ploca ih super kontrolise... namestio sam od 30 pa do 100 posto da idu,u rasponu od 40 do 65 stepeni. U hwmonitoru pise da trenutno rade na oko 500 obrtaja, jel to ne skodi njima, s obzirom da su predvidjeni da rade 1000-1200, ili 800-1200,nisam siguran...
isto i kad stavim vec ponudjen silent profil, spusta ih bas dosta... Meni je to odlicno,samo da ne skodi njima :D
 
Moze samo da im godi, zapravo rad na max RPM-u im skodi i brze ce da uvenu.
 
Da li ima veze kako su okrenuti hardovi u kucistu ?
Imam 4 Harda i na sve hardove sam odozgo stavio ventilatore,oni stoje na elektronici.
Da li to ne smeta u radu harda,zbog iglice ?
Ovo pitanje bi trebalo biti u drugoj temi,ali ima veze i sa ventilatorima ... :)
 
Da li ima veze kako su okrenuti hardovi u kucistu ?
Imam 4 Harda i na sve hardove sam odozgo stavio ventilatore,oni stoje na elektronici.
Da li to ne smeta u radu harda,zbog iglice ?
Ovo pitanje bi trebalo biti u drugoj temi,ali ima veze i sa ventilatorima ... :)

Kod mene stoji hard naopacke i imam 14icu koja duva u elektroniku.Nemam nikakvih problema.Vidim da vecina ljudi koja moduje kuciste stavljaju hardove vertikalno ili vodoravno ali sa zadnje strane,mislim da nema nikakve veze.
 
Zahvaljujem na odgovoru.Tako mislim i ja,samo me je drugar malcice zabrinuo kada mi je rekao da nije dobro za iglicu...
 
Koji bi 12cm pwm vent bio dobra zamena za ovaj tt sa mog nic f3 hladjenja, nije ni ovaj jako bucan ali ima specifican zvuk..
 
Noctua F12, corsair 120 SP pwm edition. To je ako hoces performanse za hladjenje. Ako hoces bas tih vent, AF120 quiet edition od corsaira je dobar.

To je od ovoga sto ima kod nas, a da valja bas.
 
Nazad
Vrh Dno