Šta je novo?

Kratko i jasno: monstrumi - Panasonic vs Sony

Ne znam kakav je Panasonic, i koliko ti je SMART bitan, ali kod Sony-a ces morati da se naviknes na odredjene nedostatke. Prva stvar su titlovi, Sony cita eksterne titlove ukoliko se pustaju sa USB-a, ali ne i ukoliko se vuku kroz mrezu(DLNA). Tj. kroz mrezu je moguce pustiti iskljucivo titl ako je u pitanju onaj ugradjen u MKV fajl(sto se moze za manje od minut resiti sa MKV merge programom, ali je prosto posao). Eksterni titlovi su naravno dostupni ukoliko koristis Serviio ili neki slican server koji ima mogucnost da titlove "lepi" na sliku u letu, ali tada se video transkoduje, sto zauzima dobar deo procesorske snage racunara sa koga vuces video materijal.
Druga zamerka su same aplikacije, sve su natpane na jednu gomilu, nema kategorija niti bilo kakvih vidova podela, te iako mozes praviti sopstvenu listu omiljenih aplikacija, dok do njih prvi put dodjes osedeces.
Sto se tice same slike, imam iskustva sa 32" modelom, ali koliko sam shvatio taj 48" ne korisiti isti panel kao ovaj pa ne mogu da ti pruzim merodavnu informaciju, ali na 32" modelu kontrast je odlican, zelena boja malo preovladava ali se to da korigovati i dobiti veoma pristojna reprodukcija boja. Na 200Hz koji se pominju na Sony-u zaboravi, bitne razlike u broju pokretnih linija koje tv moze da prikaze neces osetiti izmedju ta dva modela.
 
Poslednja izmena:
Upravo o tom panasonicu nista nisam nasao na netu, a to me malo brine. Predpostavljam da je noviji model, jos je za neka cudna trzista... Voleo bih neki proveren info o kvalitetu i tipu panela.
Sto se smarta tice, dlna mi je prilicno bitan, ne znam kako je to generalno reseno kod panasonica.
Sto se sonija i panela tice, bilo bi malo cudno da stavljaju losiji panel na tu vecu dijagonalu? I ja sam negde procitao da je vrlo moguce da je drugi tip, ali nigde nije navedeno da li je bolji...

E da, bitna stvar, posto ce tv da bude spojen sa av receiverom, kako resiti da mi digitalan zvuk izlazi iz tv-a prilikom streamovanja sa mreze?

Do sada je sve bilo prosto > komp u av risiver > iz risivera hdmi u tv > i sve super radi. Hd zvuk na zvucnicima, hd slika na tv-u.

Kako napraviti obrnuto obzirom da ce ici preko televizorovom plejera?
 
Poslednja izmena:
Sad sam proverio specifikaciju mog AVR-a, na zalost on je HDMI 1.3 dakle nista od ARC-a. Mislim da ce ova druga opcija biti ok (nadam se da taj opticki propusta pun opseg zvuka).

Jel neko moze da potvrdi neku informaciju o panelu u tom soniju ili bilo kakav info vezano za navedenog Panasonica? Za par dana treba da pazarim, a nisam siguran sta mi je bolja kupovina.
 
Hvala, znaci mi svaka informacija.

Za Sonija nije problem ima dosta reviewa i podataka, ali ovaj Panasonic me ubija, jer vrlo moguce da je odlicna kupovina, a opet nista konretno o njemu...
 
Pogledao sam uzivo oba tv-a, i zaista su veoma male razlike, prikaz je odlican na oba modela. Malo vise naginjem ka panasonicu zbog mnogo duze garancije i 2 inca vece dijagonale.

Ono sto sam primetio je da na odredjenim test fhd klipovima pojedini nedostatci su vidiljivi na 5-6 testiranih modela (ukljucujuci i taj panasonic), a na 3 sonijeva modela se to uopste ne primecuje.
Problem o kom pricam, ako se ne varam se zove "gradient banding", a misli se na jako vidljive gradacije i nijanse u pojedinim scenama. Kao da ne postoji lep i fluidan prelaz iz nijanse u nijansu, nego grube i iskrzane linije.
Colour_banding_example01.png


U soniju to verovatno pegla onaj x-reality pro procesor, a zanima me da li se ovo moze doterati i na ostalim modelima nekom kalibracijom i finim podesavanjem?
 
Poslednja izmena:
Evo jos jedne teme u nizu, ali ja necu biti zahtevan. Molim za kokretan savet.
Panasonic:
http://www.winwin.rs/tv-audio-video...ic-tx-50as500e-1920x1080-full-hd-1192040.html

Ili

Sony:
http://www.winwin.rs/tv-audio-video...05-poklon-blue-ray-bdps1200b-ec1-1192021.html

Gledam hd sadrzaje sa oko 2.5m. Prelazim sa 42" hd ready plasme. 3d mi je nebitan.

Koji od ova dva tv-a ima bolji panel/prikaz slike?

Konkretan savet izmedju ova dva modela je da uzmes Sony w605. Kvalitet slike je dve stepenice iznad AS500.
 
Jel mozes da mi samo malo potkrepis ove informacije, jer upravo danas treba da porucim.
Dodatni problem je sto sonija izgleda nema vise na lageru, nego samo izlozbeni primerak sto mi ne odgovara.
Takodje, garancija od 5 godina koju daje panasonic me privlaci, ali kvalitet slike je svakako presudan.
 
Mozda je prodavac mislio na 65X seriju, nje polako nestaje i menja je nova 605/705 serija, mada su to gotovo identicni televizori proslogodisnjim modelima.
 
Model koji sam hteo je 48w605 dakle nova serija. Kazu da ga nema ni na lageru ni kod dobavljaca.
Ni meni nije sasvim jasno kako ih nema, ali tu infprmaciju sam dobio.
 
To verujem, ali postoje odredjeni razlozi zasto zelim bas u ww da kupim. Dakle nema druge opcije. Posto nisam mogao vise da cekam, porucio sam juce Panasonic, danas mi stize i nadam se da me nece razocarati.
 
Samo da javim da mi je stigao tv Panasonic 50as500e. Nisam stigao mnogo da ga cackam, ali sam za sad prezadovoljan ovim sto sam video. Kvalitet slike je za moje potrebe vise nego dobar. U odnosu na plazmu koju sam imao, sve je ostrije, crna je bolja, razlika od 8 inca je sjajna. Uglovi vidljivosti su odlicni. Testirao sam malo dlna preko serviio servera. Radi to ok, jedino malo smara sto ne rade externi titlovi. Tv je spojen sa av receiverom i racunarom, to sve radi ok. Nisam jos cackao fina podesavanja, ali su zad sad skroz pozitivni utisci.
 
Eksterne titlove mozes da ukljucis, tj. njihovo lepljenje na video ali tada se rad transcoding filma pa to izazito opterecuje procesor racunara.
 
I ja imam slicnu dilemu pa ako nije problem da mi pomognes.

Kakvi su utisci sa Panasonicom posle 6 meseci?
Ima li nekih nedostataka kod sportskih prenosa zbog nizeg osvezavanja slike? To mi je primarna stvar.
 
Utisci su pozitivni, ali imam i zamerki. Probijanje svetlosti je uocljivo u mraku, cak ponekad i iritantno. Gradijenti koje sam spominjao u ranijim postovima postoje u odredjenim scenama i smetaju. Sport ne gledam, tako da ti tu ne mogu pomoci. Dlna se prilicno gubi, tj. ne radi bas kako treba (ovo mozda i nije do tv-a)...
 
Nazad
Vrh Dno