Šta je novo?

ZA Notaxa, u vezi zvucnika...

Claudio Bravo

Čuven
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
62
Poena
609
Cao,

pogledao sam malo tvoj sajt pa mi jedna stvar nije jasna.

Bolji zvucnici su dosta skupi a rade se od medijapana. Obzirom da se radi o kutijama a ne o ormaru, ima li neki poseban razlog da se ne koristi neko kvalitetnije i lepse drvo, nego medijapan, opet uzimajuci u obzir cenu "daske" potrebnu za tako malu povrsinu/dimenzije.

Finish u furniru mi je OK, ali ovo me interesuje.

Zatim, jesu li ono fotke tvojih zvucnika na sajtu, na naslovnoj strani?

I najzad, imas li nesto gotovo sto moze da se cuje i vidi i da li je izgledom reprezentativno tako da moze i neupucenom da deluje kao solidan proizvod i konkurencija visestruko skupljim "Brand" zvucnicima, znaci kako zvukom, tako i zavrsnom obradom i dizajnom.

Sve ovo te pitam, jer bih mozda mogao da ti ponudim nesto zanimljivo, ali moras i ti da imas vizuelno vrhunski proizvod, znaci ne samo zvucno u sta ne sumnjam....

Pozdrav.
 
Cekaj, pa sto mu ne posaljes PM, ako vec pitas licno njega?

p.s. Zvucnici od punog drveta, jel' si ti to slusao negde ?!!
 
Sorry, malo bez veze sam formulisao pitanje...

Gleadao sam posle skoro desetogodisnje Hi-Fi pauze da uzmem neke zvucnike i svi, pa cak i oni od XXXX eura su od medijapana....

A nesto se ne secam da je nekada taj materijal koriscen.. OK, bilo je iverice, sto nije isto... Medijapan ima mnogo vise punioca, i nekako mi je "neprirodniji" od iverice...

Inace, pitanje je upuceno svima, ali mi je Notax tu nekako delovao najupuceniji...

Sorry na nesporazumu..
 
Iz akustickih razloga zvucnici se ne rade od punog drveta.
Za jednostavnije zahvate, sto se konstrukcije tiche, najbolji je pomenuti medijapan, MDF (medium density fiberboard), jer nema takve rezonance kao puno drvo, laksi je za obradu, a na kraju se radi furniranje.
Komplikovaniji zahvati podrazumevaju stranice od sendvich materijala.
Tu postoje razne varijante spojenih slojeva. Radi se samo kod jako skupih zvucnika, ili kao kod npr. Thiel CS6 prednja ploca od livenog betona.
Za sva ostala pitanja, na PM ili mail.

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno