Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Nema gde da se kopa, na kraju cemo solo kako ja vidim, inace kako to ide sa serverom, npr da pravimo server za nas nekoliko? Pitam cisto informativno ako neko zna
 
Ne koristite nushor, nekad za kratko vreme upiše više, nekad ne upiše za celu noć, kao meni noćas.

EDIT: isprobaću ovaj pa javljam utiske:
http://wemineltc.com/index
  • NO FEES - Donation Backed, We ask you donate 1 to 2% to help support our equipment costs
  • Stratum Powered - Longpoll is ancient technology that just doesn't suit the power of today, with our system you will get near ZERO stales.
  • PPLNS - Cuts down on Pool hoppers stealing your shares
  • Only 20 Confirms - Most Pools wait 120 confirms!
  • FULL DDoS Protection - With the current attacks going on this week, we decided we would delay our launch until we were fully DDoS protected
  • Geolocation Servers Coming - Currently we have our Europe server online, our North America server will be coming online this coming week. Along with backups.
  • Auto Pay Out can be set
  • Already Powerful! Our group already has a massive amount of power so you won't be starting on a dead pool that never finds blocks.
  • Old Longpoll CPU miners supported via Stratum Proxy, see our getting started guide.
 
Poslednja izmena:
Stvarno, zanimljivo je kako nikome ne rade isto dve grafike ili ista podesavanja. Toliko je cudljiv ovaj ltc da je to neverovatno.
Nesicu, nije napajanje, nije driver. Eliminisao sam sve to. Masina nastavi da radi, 99% mi je usage ali nekako zabode komunikacija sa serverom. Bukvalno nema pravila kada ce da se desi.
 
Poslednja izmena:
Za sve one koji imaju problema sa pokretanjem ltc minera (u ovom slucaju reapera, mada vjerujem da vazi za sve) koristite atiman uninstaller 7.0.2 za brisanje svih drievra iz kompa, driver sweeper i amd cleanup until ne izbrisu sve kako treba i uvijek ostane ponesto sto blokira rudarenje (kao u mom slucaju).
Znaci izgubio sam 3 dana pokusavajuci da podesim reaper, cgminer i ostale minere kako bih poceo da rudarim na nekom ltc poolu ali uzalud.
Atiman uninstaller je lak za upotrebu, sve sto trebate je da ga pokrenete i pustite da sve sam odradi.
Kada sve zavrsi, nemojte restartovati pc jer vam onda ne gine reinstalacija istog, nego poslije zavrsetka atiman uninstallera instalirajte driver koji zelite i srecno rudarenje. ;)
 
Coinotron radi bez problema, samo je potrebno koristiti stratum. I daje manje vise realno coin-e.
 
Stvarno, zanimljivo je kako nikome ne rade isto dve grafike ili ista podesavanja. Toliko je cudljiv ovaj ltc da je to neverovatno.
Nesicu, nije napajanje, nije driver. Eliminisao sam sve to. Masina nastavi da radi, 99% mi je usage ali nekako zabode komunikacija sa serverom. Bukvalno nema pravila kada ce da se desi.

Evo primer: imam jednu 7950 MSI (jedna od 8) koja daje npr bednih 380kHash, (a klok isti i sve isto) znaci nemam reci slucajno sam otkrio jer sam pokrenuo 4 reapera da bih pratio kartice. Na kraju sam resio problem tako sto sam joj stavio napon na 1.1v, inace je imala najmanji defaultni napon.
 
Poslednja izmena:
Probajte da koristite jednu grafu za jednog workera ukoliko imate problem pucanja minera. Sad coinotron radi.
 
Ja stavio 7ltc-a po 45 i 7 po 50 usd pa sta bude jos pre 2 dana, ako se uvede a nisam online, samo ne znam jel ce i na btce skociti cena?
 
...samo ne znam jel ce i na btce skociti cena?

Biće ponovo "Roller coaster" kao pre nekoliko dana kada je najavljeno da će ga MtGox podržati, velika je verovatnoća da će ovaj put preći 5$ (ja ću prodati čim pređe 4,5$), samo treba biti online i uhvatiti "peak" cene i lepo ga prodati (zaraditi)!
 
Poslednja izmena:
@nesic1,

sumnjam da ce otici toliko.

Realno je za ocekivati 5-6$ u samom startu, a kasnije porast (ne)zavisno od difficulty-a. Ali ciljam da ce do kraja meseca biti barem 10 USD novcic.
 
Ali ciljam da ce do kraja meseca biti barem 10 USD novcic.

Da nema (nesposobnog?) MtGox-a koji pravi ovo što pravi na berzi, to bi bilo realno predviđanje.
Ovako stvarno ne možeš to da očekuješ zbog malverzacija koje MtGox navodno slučajno pravi!
 
Biće ponovo "Roller coaster" kao pre nekoliko dana kada je najavljeno da će ga MtGox podržati, velika je verovatnoća da će ovaj put preći 5$ (ja ću prodati čim pređe 4,5$), samo treba biti online i uhvatiti "peak" cene i lepo ga prodati (zaraditi)!

Pa šta ćeš posle s tim dolarima na BTC-e da raiš? Za nije logično menjati ga za BTC?

Pitam da ne propustim nešto. :)
 
Ma nista nije slucajno. Gledajte ono: Cena 200€, provizija 0.6% i nikakav promet = mrsava zarada
Digne se frka, mtgox poludi, cena pada, zecevi se poplase, cena skace, cena pada... Ista provizija ali zarada 20x veca zbog povecanog prometa.
Sto bi MTgox onda radio kako treba? Zbog nas nece sigurno.
 
Pa šta ćeš posle s tim dolarima na BTC-e da raiš? Za nije logično menjati ga za BTC?

Pitam da ne propustim nešto. :)

Valjda je mislio da salje dolare preko mt.goxa u banku...

Ja da imam masineriju, kopao bih ltc pa isti mijenjao za btc i prodao. Lakse se dolazi do btc-a na taj nacin.
 
Pa šta ćeš posle s tim dolarima na BTC-e da raiš? Za nije logično menjati ga za BTC?

Pitam da ne propustim nešto. :)

Ako ga (LTC) MtGox "implementira", prodavao bi na MtGox ili na BTC-e menjao LTC u nešto što može da se proda na MtGox.
Do sada je samo 1 cena LTCa skakala (i padala) nevezano za BTC...
 
Vodim se na primeru, slucajno sam bio online u trenutku kad je trc/ppc bio implementiran na btc-e, znate li koliko je skocila cena u trenutku dok nisu pocele da se prodaju vece kolicine, 100x otprilike, posle se vratila na staru cenu
 
Ja uopšte ne mogu da otvorim deo ltc/usd na btc-e, čim kliknem na to izloguje me.
 
Smejanje, tek sad vidim da je btc i ltc pao dosta.. Sad stranci da rasprodaju hardver
 
Da napomenem da ove MSI boost 7950 karte daju na default vrednostima 575 khasha.
 
dobio deset vishe. Al se nisam igrao vise.
 
Koji je najbolji drajver za 7850 za ovaj LTC instalirao sam 13.2 beta6 i docekao me bluescreen
edit:evo instalirao sam i 13.1 ali mi ne vidi klokove dajte neki savet u task menager mi kaze Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno