Šta je novo?

MIK (migracioni kod) i potencijalni problemi

Uh, ovo nikako nije tacno...iz niza razloga.

sto se tice adsl-a da ali ako neko ima uslove za cable net onda neka grabi cable jer je naspram adsl-a neuporedivo bolje!

ako si na to mislio to znam i ja da nisam u pravu pored sbb-a mada ni sbb nije vise sto je bio ako cemo iskreno!
 
Potpisao sam ugovor na 12 meseci, Dok mi to ne istekne, ne mogu da trazim MIK?
 
jer sto bi uzimoa internet kod provajdera koji kupuje portove i protok od telekoma kada mozes direktno da odes kod telekoma i da se nebrines i nezalis, mozda im jeste najgora tehnicka podrska ali sta sada!

paa recimo zato sto je neki drugi provajder jeftiniji...

za iste pare kod telekoma surfujes mesec, a recimo kod beotela surfujes 2 meseca!

meni je to dovoljan razlog zbog koga sam izabrao beotel sa kojim za sad nemam apsolutno nikakvih problema, paket od 4mb radi realno 3.4 sto je slucaj i na poslu gde imam telekom 4mb.

ne branim nikoga, uvek trazim bolju ponudu, cim se pojavi, MIK i zdravo.

predlozio sam i gazdi da predje na beotel i ustedi kad vec moze pa cu javiti iskustvo.

pozdrav
 
paa recimo zato sto je neki drugi provajder jeftiniji...

za iste pare kod telekoma surfujes mesec, a recimo kod beotela surfujes 2 meseca!

meni je to dovoljan razlog zbog koga sam izabrao beotel sa kojim za sad nemam apsolutno nikakvih problema, paket od 4mb radi realno 3.4 sto je slucaj i na poslu gde imam telekom 4mb.

ne branim nikoga, uvek trazim bolju ponudu, cim se pojavi, MIK i zdravo.

predlozio sam i gazdi da predje na beotel i ustedi kad vec moze pa cu javiti iskustvo.

pozdrav

neznam za tebe ali meni je draze da platim jedan mesec i da to radi kako treba nego da imam 2 meseca neta a da od ta dva meseca sam pogubio kilo i kilo zivaca zvajuci tehnicku podrsku i nervirati se sto ne mogu nista skinuti ko covek i pogledati...

ajde mi kazi kako je to moguce da kod telekoma platis jedan mesec a kod beotela imas dva meseca? osim ako nema neka akcija ali evo sada gledajuci cene jednog i drugog (razlika u 45 dinara), naravno posle tri meseca koriscenja kod beotela ide onaj popust ali sta to vredi kada se ljudi zale da imaju problema i problema (procitaj temu samo za beotel).

ok ako ti radi, i uredu je to sto hoces da ustedis ali nije vredno zivaca i to seljakanje pa menjanje provajdera pa pauza sa netom... u svakom slucaju sve najbolje...
 
hvala, takodje ...

btw ja sam samo izneo moje iskustvo sa njima
ja stvarno nemam nikakvih problema sa netom, dobri torenti redovno idu preko 400Kb/s, news takodje zakucava, ping za CS ekstra, stvarno nemam zamerke.

mozda ima neke veze to sto sam iz Kraljeva, pa je za nas mozda neki drugi link, ne znam, ali tako je kako je i sto se mene tice, beotel je za svaku preporuku!

da se razumemo, niko ne treba da uzima moje iskustvo za referentno jer ja ne mogu da garantujem kako ce nekome raditi net, cisto sam izneo svoj primer da neko ne shvati da je sve tako crno.

pozdrav
 
Pozdrav svima,
istice mi ugovor kod Telekoma za manje od mesec dana pa bih presao kod drugog provajdera.Izbor je spao na Eunet i Sezam.Potrebni su mi vase misljenje i iskustva.

Velja
 
Pozdrav svima,
istice mi ugovor kod Telekoma za manje od mesec dana pa bih presao kod drugog provajdera.Izbor je spao na Eunet i Sezam.Potrebni su mi vase misljenje i iskustva.

Velja

a sto bi to radio? ako ti net radi ok onda nemenjaj nista... e sada drugo je ako ti nesto neodgovara kod telekoma pa je to razlog za prelazak ali ako ti sve sljaka ok, a jos ako si studnet onda lepo podpisi novi ugovor i resen problem...
 
@ veljadj
Iskustvo sa euneta...Standardan protok,skida sa rapida uvek isto.Ping vrlo malo varira a veza retko kad puca.Fb i youtube rade OK.ako stuca onda verovatno nije do njih.Ja sam presao sa beotela i uzeo 2 mega paket za dinar,posle 3 meseca sam se prebacio na 1 mega paket i za sada sam zadovoljan
pozdrav
 
Pre vise od godinu dana sam presao od Telekoma kod drugog provajdera. Tog dana sam otisao u Telekom, raskinuo ugovor & vratio opremu & uzeo migracioni kod. Odmah posle toga otisao kod novog provajdera, dao migracioni kod i prijavio se za adsl.
Pozvali su me posle 10ak dana, dali opremu i pustili net.
Sada, nakon vise od godinu dana, Telekom mi salje opomenu pred utuzenje da izmirim zaostali dug (tih 10ak dana kada nisam imao net, dok sam cekao prelaz kod novog provajdera) inace ce pokrenuti sudski postupak, pa cu onda morati da platim i sudske troskove i zateznu kamati za period kasnjenja u placanju!
Da li je ovo normalno ?
 
hehe... e, svasta :)
verovatno imas napisan datum raskida ugovora, a to znaci da posle tog datuma nemaju zasta da te terete. odnesi im to i reci da su se nesto zajebali!
 
hehe... e, svasta :)
verovatno imas napisan datum raskida ugovora, a to znaci da posle tog datuma nemaju zasta da te terete. odnesi im to i reci da su se nesto zajebali!
 
Ja kada sam odlazio sa PTT ADSL-a otisao u poštu i raskinuo ugovor i vratio opremu. Posle par meseci mi stiže da platim račun za još pola meseca koliko im je trebalo da razmontiraju port u centrali i sl. Otišao tamo poneo raskid ugovora na kome bio datum raskida i sl. ali mi nisu prihvatili prigovor. Na kraju sam platio da mi ne bi isključili telefon (barem tako napisali u opomeni pred isključenje ).
Ukratko, tumače ugovor kako im se svidi i oni su u pravu .
 
hmm... zanimljivo!
treba prouciti stavke ugovora, posebno deo oko raskida, a takodje i ugovor o raskidu i videti da nema neka tacka koja ih brani, u suprotnom nema logike da rade to sto rade, a i nema sanse da prodju na sudu... mora da postoji logicno objasnjenje za naplatu ili isto pada u vodu! jer sta da im je trebalo 2 godine da razmontiraju port.. jel to znaci da treba neko da placa to?!?
 
Poslednja izmena:
U ugovoru nema nikakvih posebnih stavki vezano za raskid ugovora.
Nije mi ni jasno kako neko moze da mi salje racun koji je bio pre vise og godinu dana (na stranu to sto nisam imao net tada koji trebam da platim) ?
 
U ugovoru nema nikakvih posebnih stavki vezano za raskid ugovora.
Nije mi ni jasno kako neko moze da mi salje racun koji je bio pre vise og godinu dana (na stranu to sto nisam imao net tada koji trebam da platim) ?

U suštini svi ISP traže da platiš zakup porta dok Telekom ne "demontira" port sa starog i "montira" na novi ISP.
E sad obični ISP nemaju meru pritiska osim pretnjom sudom :p (mogu da ti pljunu pod prozor) dok Telekom može da ti isključi fixni telefon ili oduzme broj (ako se baš inatiš) iako više nemaš ADSL kod njih
 
Ja sam uzeo MIK od Telekoma 7. u mesecu a racuna za adsl bio kao da sam koristio citav mesec - 1425din. Nazvao 9813 i reklamirao racun. Posle 10 dana stigla postom potvrda o storniranju racuna a posle nekoliko dana i novi, ispravljeni racun od oko 250din. Znaci dobro otvorite oci na racun u mesecu u kom ste otkazali adsl od Telekoma.
 
Jel to znaci da njima treba platiti do datuma kada je izdat MIK?
 
Jel to znaci da njima treba platiti do datuma kada je izdat MIK?

Ne, starom provajderu se placa sve do datuma prelaska kod novog provajdera (datum potpisivanja ugovora).

Kad se uzme MIK vama stari provajder ne iskljucuje net i usluga moze da se koristi sve do prelaska na novog provajdera. Ovo je napravljeno da se ne ostaje bez neta ni sat prilikom prelaska koje moze da potraje i do 5-6 dana. Posto vecina provajdera trazi svoju opremu prilikom izdavanja MIK-a, u medjuvremenu vam je potreban svoj ADSL modem/ruter i da iskonfigurisete pravilno sa parametrima od starog provajdera i imate net.

Ja sam jos nekih 20 dana koristio net kod telekoma(toliko mi je trebalo da se vratim kod njih tako da prakticno ptt nisam ni koristio) i ako sam presao na ptt i dobio opremu od njih jer mi je telekom odgovarao zbog promene ip adrese jer se na ptt veoma retko menjala ip adresa.
 
Poslednja izmena:
Bio sam korisnik beotela do pre tri dana. Vratio opremu i zatrazio Mik. Rekli su mi da ce mi stici poruka sa Mikom. Zna li neko koliko se dugo ceka ?
 
Kod Telekoma sam istog momenta dobio Mik kada sam ga i trazio_Od Beotela je to malo kvarno da im vratis opremu a na Mik da cekas.
 
kapiram da dosta korisnika odlazi od beotela u poslednje vreme (kao sto cu i ja), pa ne mogu da postignu da svima udele MIK istog dana xDDD
 
Kakva je "danas" situacija sa portovima u Beogradu, recimo da napravim pauzu sa ADSL-om i izgubim port, da li postoji mogucnost da kasnije ne mogu da ga dobijem?
 
Sve zavisi od centrale. Ja mislim da na vecini ima slobodnih portova
 
Postavljem pitanje: Da li je prilikom uzimanja MIK, neophodan i raskid ugovora?
 
Naravno i vracanje opreme.
 
Mislim da su ti dobro rekli. Suština MIK-a je da ne ostaješ bez neta ni jedan dan. Meni je tako bilo kad sam sa Telekoma prelazio na PTT
 
Poslednja izmena:
Da li je prilikom uzimanja MIK, neophodan i raskid ugovora?
Ne.
Raskid ugovora podrazumeva gubitak porta.
Ti reci da hoces da promenis provajdera i da ti izdaju MIK za to.
 
Nazad
Vrh Dno