Šta je novo?

HTPC - konfiguracije, rešenja, saveti...

Ma ok, makiacaveki je napisao da li moze, po tom testu moze... Mada, makiacaveki najbolje bi bilo da sam probas, pa da vidis da li sve radi kako treba. Ja sam isto bio skeptik kada sam sklapao htpc za sto manje para i pitao se da lii je dovoljno 1GB rama, hoce li procesor bar izvuci softverski 720p, da li ce graficka raditi dxva akceleraciju i sl. Najbolje ti je da probas, ako mozes. Ako planiras to da kupis, onda sto kaze zmajns, imas mnogo bolji izbor u novijim cipsetovima.
 
Licno ne volim AMD, tako da je moj trenutni HTPC sledeci (sklopljen manje vise od polovnih komponenti skupljenih iz raznih upgradea i sa foruma).

CPU: Intel E7200 hladjen sa Thermaltake pasivnim coolerom (dakle nema ventilatora na njemu)
Ploca: MSI P35
Graficka: Palit GT210 pasivni
LG BR citac/DVD rezac
2 Gb rama
Thermaltake DH103 kuciste (ono je tu vec duze vreme - ali totalno neobavezna stvar, to je pitanje izbora, jednostavno volim ovo kuciste)
Napajanje je Coolermaster Silent Pro 600w (isto tu vec duze vreme)
U njemu su takodje 2 ventilatora od 14 cm koji su dosli sa kucistem i vrte se na cca 500 obrtaja
 
A sta ti koristis za pustanje tih bluray-eva?
 
total media theatre 5 i core avc.
 
Instaliraj najnovije radeon drivere za taj cipset/graficku i skini i probaj Media Player Classic Home Cinema, pritisni Ctrl+J i mozes da bacis i neki screenshot da vidimo da li koristi hw akceleraciju ili ne.
I koji OS koristis?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Aha definitivno ti ne radi hw akceleracija, nesto tu ne stima... Vidi jel ti u opcijama Media Playera (Options > Playback > Output) selektovan Evr ili Evr Custom Pres. Pretpostavljam da si instalirao ove poslednje 11.6 Ati Catalyst drivere?

Skini i DXVA checker, startuj ga i vidi sta ce da ti napise i okaci screen...
 
ovako mi izgledaju opcije u media playeru:

šta trebam da uradim u ovom dxva checker-u?
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    71.8 KB · Pregleda: 65
  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    61.3 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:
Ja imam taj ASUS G210 i sve radi super. Recimo MPC-HC sa MadVR rendererom i CoreAVC dekoderom (CUDA ukljucena) sto je prilicno zahtevno, sve radi super. :)
 
ovako mi izgledaju opcije u media playeru:

šta trebam da uradim u ovom dxva checker-u?

Ne treba nista da radis, on je tu da pokaze da li tvoja graficka podrzava DXVA ili ne. Lepo se vidi da tvoja integrisana grafika podrzava. Negde postoji problem. Mozda je u samom driveru, probaj da reinstaliras drivere, ali ocisti sistem sa driver sweeperom pre nego sto ponovo instaliras drivere.
Mogao bi da bacis screen i Play > Filters podmenija dok pustas film, mozda je problem u filterima. Takodje vidi da li su ti u Options Internal filters selektovani svi filteri, a External filters prazno.
 
da li je sada u redu?
 

Prilozi

  • 2.jpg
    2.jpg
    240.1 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Jeste, kada ti pise to DXVA2: H.264 bitstream decoder radi ti hw akceleracija... Ne znam sta si uradio, ali ti je uspelo :)
 
63% na DXVA ?
treba da bude 6.3 % a ne 63
A to sta pise zavisi od graficke i mozda od verzije mpchc-a ;)
 
Pa kod mene isto pise DXVA2, moguce zbog graficke karte... Ne znam zasto mu je na 63%, mozda zbog background programa, vidi sta sve ima u systray :p

@makiacaveki
Ne napisa sta si uradio da ti je proradila akceleracija?
 
Moguce da je to sto kazes :)
Nek da screen procesa da vidimo samo kolko mpchc zauzima ...
Ovkao moze da bude background progrmai
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da verujem da neko skida Simpsone u 1920 rezoluciji.:eyebrows:

Kakav li je tek La Linea u fullHD?
:d
 

Prilozi

  • lalinea.jpeg
    lalinea.jpeg
    4.7 KB · Pregleda: 55
Sonus70
+1
Haha, gde se seti la linea samo :p



TT Pro by SGS
 
Poslednja izmena:
da vas pitam još nešto:

uzmimo za primer 3 kompa i nebitno je da li je podešena hardverska akceleracija.

prvi je phenom x4 i ima neintegrisanu neku jaku ati grafiku.
drugi je intel i5 sa nekom jakom nvidia neintegrisanom grafikom.
i treći je i3 sa integrisanom hd 3000.

gleda se blu-ray film na full hd monitoru.

da li se može uočiti bilo kakva razlika u kvalitetu slike/snimka i ako se može uočiti na kome će slika biti najbolja?
 
Nema ti kvalitet slike ama bas nikakve veze sa hardverom koji ce ga pustati...taj kvalitet slike ce ti jedino imati veze sa kvalitetom monitora na kome ces ga gledati
 
Gledaj da ti je monitor ili tv spojen na komp putem hdmi ili display porta, u najgorem slucaju putem dvi da bi slika bila odlicnog i digitalnog kvaliteta.

TT Pro by SGS
 
Gledaj da ti je monitor ili tv spojen na komp putem hdmi ili display porta, u najgorem slucaju putem dvi da bi slika bila odlicnog i digitalnog kvaliteta.

TT Pro by SGS
Zašto kažeš "u najgorem slučaju putem DVI"? Neke grafičke kartice daju veću rezoluciju preko DVI nego preko HDMI. Treba pogledati karakteristike grafičke u svakom slučaju.
 
OK to, kappiram da je mnogo elegantnije resenje da povezivanje ide preko hdmi jer tako ide slika i zvuk, dok kod starih grafickih gde je jedino resenje dvi nemas onda zvuk u istom kablu do TV-a....razumes sad?
 
Vrh Dno