Šta je novo?

iPad 2

Па ништа ново се и није десило, iPad ће и даље бити број 1 за таблете. Једва чекам да видим неке (ако их буде било уопште?) Win Phone 7 таблете, они би по мени једини могли да конкуришу iPad-u јер је Phone 7 још од изласка лепо финиширан OS.
 
haha ,pa zašto su ubacili kameru kad je kamera na tablet uređaju APSOLUTNO NEPOREBNA?! koji ste vi carevi. da zalepe go*no na ipad3 rekli biste kako je go*netu baš tu mesto i ne biste mogli čudu da se načudite zašto prethodni tableti nisu imali go*na zalepljena na sebi...

Kada je apple rekao da je kamera nepotrebna na tabletu?
Jednostavno kada se prvi iPad pojavio nije postojao ni FaceTime, ni Skype... za iOS da bi se ona iskoristila.

Samo kada se setim komentara kada je predstavljen prvi iPad, svi "strucnjaci" su se smejali kako je to nevidjena glupost, a danas svi se muce kako da naprave sto bolju iPad kopiju. A to ko koga kopira suvisno je trositi reci.

Bas bih voleo da vidim bar jednog od hejtera koji ce pre kupiti za sebe neku skuplju iPad kopiju sa androidom, nego pravi iPad.
 
jedino što zaista vredi uloženog novca je ovaj novi ipod touch. verzija od 8gb mu dođe 180eur. a dvoumim se između toga i psp koji mu dođe 125eur. ipak će ipod touch da padne, jes da nije kao psp za igre, al za sve ostalo je bolji od psp-a realno i stvarno vredi razlike u ceni.

u ipadu2 sam očekivao retina display i stvarno su se**nje što ga nisu ubacili
 
Sta bi toliko bilo bolje na iPad-u 2 da ima Retina display ? Samo rezolucija ili jos nesto ?
 
Kako se vidi da najvise pricaju i traze mane uglavnom ljudi koji ne koriste ipad.:) Uglavnom su mane ili fale stvari koje su prilicno nepotrebne.Zar neko planira da radi dizajn na tabletu?:)
Tabletu kamera za fotkanje i ne treba,prednja ok,moze da posluzi.Zar bi neko nosio tablet da fotografise pored milion uredjaja koji su kompaktniji.
Ekran na ipad-u 1 je zaista odlican i ne vidim toliku potrebu za vecom rezolucijom.USB mi na prvom ipad-u nijednom nije zafalio.
OS je sasvim na mestu,sve je jednostavno,brzo,baterija dugo traje.Za stvari kojima je tablet namenjen,ipad je bombonica.
Realno 2-ka ne donosi nista revolucionarno ali fino osvezava proizvod.Svidja mi se sto su dodali HDMI pa ce moci da se streama na hdtv,nadam se samo da ce kvalitet biti na nivou.Eh i bilo bi jos dobro da ekranu malo manje smeta sunce,jer ma koliko dobar bio ima zesci odsjaj.:)
Kada ipad bude
 
Jedno laicko pitanje.
Posto mi je skupo da samo zbog interneta placam pretplatu za posebnu sim karticu za ipad, zanima me da li moze da se iskoristi moj iphone koji ima 3g internet preko sim kartice pa da on nekako preko wifi salje pristup internetu na wifi ipad?
 
Po meni je smartcover jedan od vecih features-a.
 
Nije tema za pljuvanje nego za diskusiju...
Ako neko nesto kaze lose za ipad nije pljuvanje ...
Mislim ajmo ceo forum da pretovruimo da sme samo da se hvali apple ...
Ne vidim onda razlog zasto je podeljena ova tema i nesto prebaceno tamo, pa onda i dalje sve po starom, sada pricamo o narodnoj muzici...
Naravno da niko ne trazi hvalospevke za apple, jer kada sam rekao pljuvanje mislio sam na oba tabora, ali ako mislis da je u redu onda mozemo da nastavimo, meni ne smeta.

Sto se tice dizajna za smart cover, i ja smatram da je veoma dobra stvar, narocito kako koristi te magnete, ali interesantno je koliko lici na jedan kineski pokrivac za kadu :)
 

Prilozi

  • ipad2tub.jpg
    ipad2tub.jpg
    34.3 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena:
Jel ta roletna ide uz iPad ili se kupuje posebno ?
Stvarno je vrhunski ovaj novi iPad 2, pored njega ne treba vise laptop. Skype, surf, filmovi, gde god oces po kuci.
Ja sam narucio iz USA onaj od 32GB, ovde ce biti 700e verovatno.
 
Pa ako prakticno ne koristis tastaturu (tj. nista ne radis) i planiras da ga povezes na TV, onda ne treba... U suprotnom - nema sta da trazi i pored nekog krs laptopa
 
Jel ta roletna ide uz iPad ili se kupuje posebno ?
Stvarno je vrhunski ovaj novi iPad 2, pored njega ne treba vise laptop. Skype, surf, filmovi, gde god oces po kuci.
Ja sam narucio iz USA onaj od 32GB, ovde ce biti 700e verovatno.

sta ti mislis?:D

odvojeno se prodaje za samo 39$, ofc
 
Jel ta roletna ide uz iPad ili se kupuje posebno ?
Stvarno je vrhunski ovaj novi iPad 2, pored njega ne treba vise laptop. Skype, surf, filmovi, gde god oces po kuci.
Ja sam narucio iz USA onaj od 32GB, ovde ce biti 700e verovatno.
Kupuje se posebno. 39$ kosta poliuretanska roletna, a mislim da je kozna 59.
Kako si porucio? Da li imas nekog u USA ko ce ti doneti ili sam ides?
 
Poslednja izmena:
Kupuje se posebno. 39$ kosta poliuretanska roletna, a mislim da je kozna 59.
Kako si porucio? Da li imas nekog u USA ko ce ti doneti ili sam ides?

Imam prijatelja koji radi na brodu, pa nekom svom kolegi ce da posalje ovde.
Jeste to cool sa roletnom, ali moracu i obican case da uzmem jer vise mi se svidja ona varijanta da je kao knjiga.
Hoce li biti takav case za iPad 2?
Gde si uspeo da vidis te cene za roletne?
 
Na zvanicnoj prezentaciji. Taj case kao knjiga nije bas nesto praktican. Ja sam koristio prvi ipad u takvom case-u i nisam bio odusevljen. Pomera se unutar kucista, ispada i klizi, a ne moze se staviti na punjenje normalno sa tim caseom.
 
Razumem sta pricas, ali da li ce se izgrebati zadnja strana ako nema neku zastitu?
Ne sumnjam da je kvalitet vrhunski, ali ako je glossy zadnja strana posle 10 dana ce biti uzas.
Koliko ustvari iPad moze da zameni upotrebu laptopa od 3,5kg koji je bucan, greje se, slabo traje baterija?
Voleo bi da mogu po kuci, nas poslu da koristim internet, Skype.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ti se hoce izgrebati zadnja strana bez nekog case-a ili invisible shield-a. Ja licno za moj iPad imam ovaj case :

http://store.apple.com/us/product/MC361ZM/B?afid=p210|frgl&cid=AOS-US-SHOP-Froogle

I izgleda kao nov naravno jer nema sanse da ga izgrebes u ovome. Kakva ce situacija za iPad 2 biti ne znam ali sigurno ce se pojaviti invisible shield za njega tako da problema ne bi trebao da imas. A iPad ce ti za navedene stvari u potpunosti zameniti laptop, baterija koja duze traje, brzi je u tim stvarima nego laptop... Zamenice ti i u mnogim drugim stvarima potpuno laptop, pre svega zahvaljujuci odlicnim aplikacijama ali ne znam cime se bavis i koje su ti sfere interesovanja pa da mogu detaljnije da ti kazem.
 
Taj case sto si okacio sam i mislio da uzmem ako bude za iPad 2. Deluje vise nego kvalitetno.
Pa koristicu ga za sufr, slusanje muzike online, Skype, mozda probam neku igru. Pre sve sufr svakako.
Sad za rad u Officu cemo tek videti. Nisam siguran da li uopste imam Excel za iOS.
 
Za navedene stvari nemas nikakvih problema posto imas odlican iWork paket za iOS koji naravno ukljucuje i Numbers aplikaciju za rad sa Excel fajlovima.
 
I ja sam za invisible shield ili bestskinsever, jer te folije nude jako dobru zastitu i ne menjaju gabarite samog uredjaja. A bila bi prava steta da kvaris i izgled iPad-a koji je isto vrhunski.
 
Kako stoji iPad (1 ili 2) sa našim slovima (= da li je neko zbudžio naša slova na virt. tastaturi)?
 
U Austriji Ipad 1 od 16gb kosta € 379,00 jos kad se oduzme njihov PDV :d
 
Zasto je na pricu o smartcover-u i aplikacijama potroseno vise vremena nego na pricu o iPada na keynote-u? Post-PC era.
http://www.betanews.com/joewilcox/article/iPad-2-wasnt-Apples-big-March-2nd-announcement/1299175274
Ali ja mislim da je sadasnji ipad samo suptilan uvod u post pc eru, i da cemo za najvise dve godine videti potpuno novi os za ipad koji ce biti na pola puta izmedju osx-a i iosa sa dosta vise funkcionalnosti. tek treba da ocekujemo revoluciju personalnih racunara od apple.
 
Poslednja izmena:
Ili ako ti je USB najbitniji moze da kupis kineza koji ima taj port i uzivas. :)

Da li neko zna koje su bile cene starog iPada u Svajcarskoj pre snizenja?
 
Pretpostavljam da su bile nesto malo vise od 600 franaka jer bi se time uklopili u cenu iPad-a na evropskom trzistu.
 
U Svici je kostao 649 CHF iPad 16GB Wi Fi, onaj Case mislim da je bio ili 60 CHF ili 80 CHF, nisam siguran.

A sto se tice wireless sharinga i streaming-a, jeste elegantno resenje, ali USB Flash je prakticnije i brze :). A 3 GB neta, epic win, nema sta ;). iPad tek sa pojavom HoneyComb-a dobija konkurenciju, za godinu dana ce se market share drasticno promeniti. Btw. negde u USA Xoom Wi Fi only ima da se kupi za 539 $, znaci samo 40 $ skuplji od iPad-a 16 GB. Hardverski Xoom je mnogo bolji, softverski trenutno nije, ali to ce se jako jako brzo promeniti.

@akki Vidis da se vole da rade na komplikovaniji nacin ;)...

Jedva cekam da Apple ubaci USB ili mozda cak TB u iPad (ako moze da se uglavi :)), pa da onda vidimo komentare ;).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno