Šta je novo?

Predstavljanje novog Benchmarka uživo!

Page load time: 28.83s
Total page size: 3.24MB
Total number of requests: 241

Lose...
 
Drago mi je da sam jednom u zivotu doziveo da redizajn bilo cega bude pozitivno docekan. Kao sto je vec konstatovano, malo se preterivalo sa Engadget poredjenjima, jer tesko da je Engadget izmislio trend.

Ipak s tehnicke strane, ima ponesto da se zameri. Stvarno ne vidim zasto se ni posle xx godina niko nije setio da ubaci razlicit title tag za svaku stranicu. Na stranu sto je to toliko elementarna SEO stvar (na stranu, jer vas SE ranking je vasa stvar ), korisno je i obicnom korisniku, posto Firefox odavno izbacuje opcije u address baru i po title tagu. Ima i nekih detaljnijih zamerki, ali nema svrhe da se pravim pametan u ovom trenutku - i meni se izgled dopada, sve najbolje u buducnosti.
 
Page load time: 28.83s
Total page size: 3.24MB
Total number of requests: 241

Lose...

Primetio sam i ja, ali kao sto rekoh nije sad trenutak "to rain on people's parade" :). Nije ni Benchmark kriv sto E-TV ucitava CSS iz 11 razlicitih fajlova, zar ne?
 
Odlican posao. Cestitke za novi sajt.
 
Primetio sam i ja, ali kao sto rekoh nije sad trenutak "to rain on people's parade" :). Nije ni Benchmark kriv sto E-TV ucitava CSS iz 11 razlicitih fajlova, zar ne?
Ukoliko je e-tv bas neophodan da stoji na sajtu onda pretpostavljam da Benchmark nije kriv :)

Meni ovi facebook i twitter dugmici dosta sporo ucitavaju i koce stranice, ne znam kako je kod drugih? Mozda bi bolje bilo ostaviti ih samo na stranici sa kompletnim clankom, a izbaciti na stranicama gde su skraceni opisi (npr. na stranici kao sto je ova http://hardware.benchmark.rs/video_karte/ bih izbacio).
 
Najveca pohvala ide vertikalnoj rezoluciji od 1024px, sada i raja sa 10" netbook-icima moze neometano da cita sajt.

:wave:
 
Jednostavno ,a dovoljno lepo i efikasno, svaka cast imate tri bambija od mene :D
 
Da dodam da sada nijedan link na benchrs@twitter ne radi! Moja pretpostavka je da se zbog toga stranica ucitava 100 godina.
 
Pohvale za sajt, ali ja imam problem. Naime, koristim Operu i sajt ovako izgleda:

opera.jpg

do sada je sve bilo u redu, ako neko zna resenja za moj problem...
 
Sajt je svako napredak i sada je mnogo pregledniji nego ranije.

Ne znam da li je neko skrenuo paznju, ali bottom menu ne radi
O nama |
Marketing |
Kontakt |
English |
FAQ |
RSS |
Mailing lista |
Mapa sajta |
Registracija |
Login |
Mobilna verzija
 
I meni poprilično sporo radi, na poslednjoj operi.
 
Uključio sam ekstenziju "Disconnect" na Chrome, i bez Facebook/Twitter etc. integracije, sajt funkcioniše bar 3x brže.
 
Layout novog sajta je odlican, lepo, nema sta.
 
Sajt je odlican i ne smaraju vise flash baneri. Ali kao i prosli put kada ste menjali dizajn, RSS ne radi, i koliko vidim jos uvek ne postoji. :(
 
Tačno, rekao je Peca da će u narednim danima leći sve na svoje mesto.
 
Mene generalno nerviraju te provokacije u vezi adblocka jer ako ga koristis - koristi ga i ne talasaj (ne pricam grubo tebi, nego uopsteno)

Ali toliko puta sam ovde video provereno zlonamerne ljude koji su po xx puta propagirali ad block bas na benchmarku. Da, zivimo od toga, jel to sramota? A vi iskljucujte reklame...

Peco, reklame nisu problem kada su diskretne, ali jako smara kada je na stranici nekoliko Flash animacija - em odvlace paznju (u negativnom smislu), em opterecuju CPU. Da su sve u obliku staticnih slika, ili cak animiranih GIF, verujem da skoro niko ne bi imao potrebe da ih blokira.

Sajt se takodje jako cudno ponasa u pogledu performansi, cim ga otvorim u Chrome CPU se par sekundi zakuca na 100%, a posle konstantno jede 8-10%. Deluje mi i da ga jako usporavaju razne FB, Twitter, google-analytics, itd integracije... Takodje, u Chrome zauzima cak 80-90 MB memorije. Cak mi i ventilator na notebook-u cas ubrzava cas usporava dok sam na sajtu...

U Firefoxu je jos gore, zauzima preko 100 MB i konstantno jede 20% CPU. Kada se ubije Flash plugin, zauzima oko 50 MB i 0% CPU...

Otarasite se bede zvane Flash... To je glavni razlog zasto ljudi instaliraju AdBlock, i onda tu najvise gubite.
 
Poslednja izmena:
Sve najbolje sto se tice sajta.

Nego gde se dedose vesti sa foruma?
 
Pa valjda tamo gde im je i mesto, na naslovnu stranu ;)
 
Takticki potez, vecina nas je citala vesti na forumu.
Pohvale za dizajn!
 
Još meni bilo čudno što je došlo do značajnih promena, a ništa nije išlo ka gorem, kad ono...
 
Oce. Na sajtu pored vesti pise "komentari".
 
Da li ce za sajt trebati posebna registracija ili ce login biti za sve djuture :)
 
Jesam propustio negde da vise ne radi .rs/forum? 404 mi prikazuje.. Moram na forum.benchmark.rs.
 
Borise imaš skoro 11k poruka i nisi provalio da čitavu prošlu godinu stoji obaveštenje da je promenjena adresa foruma.
 
Nazad
Vrh Dno